Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie pamiętam czy mam ją wpisaną w konto czy nie ,a nie chciałbym jej blokować ;/

Nie da się tego jakoś sprawdzić?(marne nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak internetowi żartownisie, którzy przyznali się do ataku i zażądali od Microsoftu odblokowania zbanowanych X360. W wypadku niespełnienia ich żądań, XBL ma być kolejną ofiarą ich "słusznego gniewu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak internetowi żartownisie, którzy przyznali się do ataku i zażądali od Microsoftu odblokowania zbanowanych X360. W wypadku niespełnienia ich żądań, XBL ma być kolejną ofiarą ich "słusznego gniewu".

Sami na siebie bat kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest to jedynie plotka, ale aż dziw bierze, że jeszcze niema odpowiedniego newsa na ps3site na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest to jedynie plotka, ale aż dziw bierze, że jeszcze niema odpowiedniego newsa na ps3site na ten temat.

Starczy może już tych plotek na ps3site, bo głowy dzieciakom popuchną :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej piszą trolle (a raczej ich dzieci), a nie odpowiedzialni ludzie. Myślę, że tutaj większość po zakupach usuwała dane z kart. Poza tym, jeszcze jest kod CCV, który nie mógł zostać poznany przez hackera. Więc do paniki to mi daleko. Zmieniłem tylko hasło w mailu, bo miałem takie samo jak w PSN. To wszystko.

Tutaj kill się mylisz, okazuje się, że pomimo, że nie przechowują CCV w formie jawnej, dane te mogły pozostać w logach webserwera, który obsługuje PSN (a właściwie wielu serwerów) w postaci kompletnie jawnej… Idioci z SONY failują na każdym możliwym froncie:

http://pastie.org/private/erihhjd2ccvj0lkmzbtuw

Swoją drogą kod CCV nie jest obligatoryny w przypadku tranzakcji (VISA), a jedynie zaleceniem. Znajdziesz sklep, który nie wymaga, i po ptokach - wystarczy pełna informacja o posiadaczu karty, adresie, numerze i dacie ważności - i zakupy zrobione.

Nie panikować? No - nie. Zabezpieczyć się? TO TWOJE PIENIĄDZE kwarwa, oczywistym jest, że lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie SONY powinno dać każdemu użytkownikowi PS + na miesiąc za darmo.Myślę że była by to miła rekompensata.Lub jakiegoś minisa..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem teraz wiadomości na Polsacie, jak mówią o tym w tv, na głównym kanale, i na dodatek w Polsce - kraju prawie 100 lat za murzynami - to oznacza tylko jedno - sprawa jest dość poważna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem teraz wiadomości na Polsacie, jak mówią o tym w tv, na głównym kanale, i na dodatek w Polsce - kraju prawie 100 lat za murzynami - to oznacza tylko jedno - sprawa jest dość poważna ;/

Też to oglądałem i Japończycy mają rację - Sony powinno poinformować o tym wcześniej , żeby ludzie mogli np. karty zablokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat info o potencjalnej kradzieży danych kart, to ostateczność. Na chłopski rozum - Jeżeli ktoś włamuje mi się do kompa, to w pierwszej chwili nie jestem w stanie stwierdzić co zostało wykradzione.

Do tego dochodzi jeszcze zacieranie śladów, równie ważne jak samo włamanie się do systemów. Sprawa wcale nie była prosta do rozegrania.

Tym bardziej zastanawia mnie, kto mógł dokonać takiego ataku. Nie ma co się oszukiwać, to nie była jakaś banda nastolatków bawiących się w ddosy, a zorganizowana i zapewne planowana akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien o co mniej więcej biega w tym linku?

PS: Żeby tylko Sony nie wprowadziło płatnego ONLINE ;/

O tym, że niejaki Neil Martin przewiduje, że PSN zacznie działać jeszcze dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że niejaki Neil Martin przewiduje, że PSN zacznie działać jeszcze dziś.

Dzisiaj to mają podobno zrobić, ale zanim to przetestują i wszystko wróci do "normy" to pewnie minie w ch** czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem (niestety telefonem) dzisiejsze wiadomości o PSN z Polsatu, wybaczcie, w pewnym momencie moja mama pyta ''może teraz skoczymy'' (Mama zawsze wie, w jakim momencie wejść do pokoju...) :P. Jakość niestety nijaka, nagrana SEC902...

Jakby ktoś chciał sobie obejrzeć to zapraszam:

Edytowane przez Even
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O numery kart kredytowych to jestem spokojny, bo nie robiłem zakupów w PSN. Wolę jak gra leży w pudełku na półce. Jednak Sony powinno podać tą informację wcześniej, by ludzie mogli się zabezpieczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kill się mylisz, okazuje się, że pomimo, że nie przechowują CCV w formie jawnej, dane te mogły pozostać w logach webserwera, który obsługuje PSN

Kod CCV sprawdza centrum autoryzacji płatności krajowej, nie PSN (które jest co najwyżej najemcą u jakiegoś pośrednika - jak Polcard) Nie ma prawa pozostać w logach bo transmisja jest szyfrowana i to z serwerami centrum. Tzn, musi być, inaczej centrum odrzuca próbę transakcji. Więc nawet jeśli coś w logach zostało to jest to ciąg znaków, pewnie zaszyfrowany 128 bitowym kluczem. Ale zgodnie z tym co się dowiedziałem to nie ma prawa pozostać po tym śladu. Po prostu ten system inaczej nie zadziała. Przynajmniej w Polsce tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pastie.org/pr...d2ccvj0lkmzbtuw

Nie panikować? No - nie. Zabezpieczyć się? TO TWOJE PIENIĄDZE kwarwa, oczywistym jest, że lepiej dmuchać na zimne.

Kod CCV sprawdza centrum autoryzacji płatności krajowej, nie PSN (które jest co najwyżej najemcą u jakiegoś pośrednika - jak Polcard) Nie ma prawa pozostać w logach bo transmisja jest szyfrowana i to z serwerami centrum. Tzn, musi być, inaczej centrum odrzuca próbę transakcji. Więc nawet jeśli coś w logach zostało to jest to ciąg znaków, pewnie zaszyfrowany 128 bitowym kluczem. Ale zgodnie z tym co się dowiedziałem to nie ma prawa pozostać po tym śladu. Po prostu ten system inaczej nie zadziała. Przynajmniej w Polsce tak jest.

Zaraz chyba przeleje środki z ror-u na lokatę bo człowiek przychodzi zmęczony o 18 do domu i tu takie newsy, że można postradać zmysły :wacko:

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod CCV sprawdza centrum autoryzacji płatności krajowej, nie PSN (które jest co najwyżej najemcą u jakiegoś pośrednika - jak Polcard) Nie ma prawa pozostać w logach bo transmisja jest szyfrowana i to z serwerami centrum. Tzn, musi być, inaczej centrum odrzuca próbę transakcji. Więc nawet jeśli coś w logach zostało to jest to ciąg znaków, pewnie zaszyfrowany 128 bitowym kluczem. Ale zgodnie z tym co się dowiedziałem to nie ma prawa pozostać po tym śladu. Po prostu ten system inaczej nie zadziała. Przynajmniej w Polsce tak jest.

Ale tranzakcje są obsługiwane przez sklep w UK :> Nawet jeżeli płacisz z Polski.

http://pastie.org/private/erihhjd2ccvj0lkmzbtuw

Przeczytaj powyższe paste:

<user2> for example:

<user2> creditCard.paymentMethodId=VISA&creditCard.holderName=Max&

creditCard.cardNumber=4558254723658741&creditCard.expireYear=2012&

creditCard.expireMonth=2&creditCard.securityCode=214&

creditCard.address.address1=example street%2024%20&

creditCard.address.city=city1%20&

creditCard.address.province=abc%20&

creditCard.address.postalCode=12345%20

<user2> sent as plaintext

Szyfrowanie? Nie rozśmieszaj mnie. :pinch: „Nie ma prawa zostać śladu” - jakoś im nie wierzę, jakoś im nie ufam :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, to co wiem, wiem od osoby, która zakłada terminale do obsługi kart płatniczych. Jak jakąś płacisz w Polsce to o tym czy zapłacisz decyduje zazwyczaj Polcard albo Centrum rozliczeniowe twojego banku a nie banku w Anglii. Bo to bank w Polsce musi zrobić przelew.

Naprawdę uważasz, że te logi są prawdziwe? Żaden hacker, a tym bardziej taki co włamuje się do korporacji, nie ma ustawionego zapisywania logów. Nawet admin strony torrentowej tego nie robi ;) Także to jest dla mnie fake jak uj. Sam byś spreparował takie coś w godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą w Panoramie (TVP2) mówili o całym zdarzeniu związanym z PSN i o tym że zostały wykradzione dane ponad 77mln użytkowników exclamation.gif dane personalne, dane numerów kart kredytowych o także możliwe że podpowiedzi do haseł. Jak widać "popularność" całego zamieszania rośnie, może w końcu SONY zajmie odpowiednie stanowisko i odpowie na kilka bardzo ważnych pytań co do bezpieczeństwa personalnego naszych kont bo jak na razie to starają się uchylać o takich wypowiedzi

Edytowane przez DragonSoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak robiłem zakupy kiedyś w pss ,ale teraz mam kartę usuniętą to nadal jestem zagrożony?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszyscy możemy mieć powodu do niepokoju, jeżeli SONY szybko nic nie zrobi to umocni jeszcze bardziej przekonanie użytkowników że ich konta są w niebezpieczeństwie. Poza tym cały ten incydent negatywnie wpływa na wizerunek tej konsoli i całej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart kredytowych to szybko domyslilem sie istnieje mozliwosc zdobycia ich numerow w nielegalny sposob dlatego od samego poczatku odrzucilem mozliwosc placenia karta na pss (zbyt duze ryzyko) a co do psn to serwery z grami mogliby juz otworzyc, a sklep i transakcje zablokowac do rowziazania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×