Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się ze kradzież pieniędzy z kont w polskich systemach bankowych nam nie grozi, przelewy zazwyczaj wymagają posiadania jednorazowego hasła wysyłanego na telefon klienta. Jednakże cała ta sytuacja powoduję że zaufanie do SONY zostało zachwiane i faktycznie sporo osób odwróci się od nich, mało tego może to mieć negatywny wpływ na sprzedaż konsoli teraz jak i w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak tak potężny koncern mógł sobie na to pozwolić.

Kolejne pytanie z serii jak Sony mogło na to pozwolić. Zapewne mieli tylko firewalla z Win7 i Nod32 ze starą bazą danych na serwerze. Czego wy oczekujecie od Sony ? Hackerzy złamali zabezpieczenia Pentagonu i FBI! Więc czym jest Sony w porównaniu do tych instytucji ?

To jest raczej oczywiste, że będzie to miało negatywny wpływ na obecnych jak i przyszłych nabywców. Jednak Sony i PS3 jest na tyle silną marką o tak wyrobionym imidżu, że prędzej czy później wrócą do stanu z przed całego zajścia.

Edytowane przez Nizki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz na Twoim miejscu czulbym sie w ogole nijak, co Ci zrobia ze maja Twoje dane? Mnie to kompletnie wali, siana jest panika przez wlasnie takie durnowate portale polsaty i tvny.. Mam nadzieje ze Sony jednak jakos wyjdzie calo z tego, bo bym sie mocno wkurwil jak przez idiotyzm ludzi mialo podupasc a pozew zbiorowy to wlasnie taka szpila. Sony i tak pewnie staje na glowie, anie jak co poniektorzy pisza ze maja w dupie i pierdza w stolek, przeciez dla nich i ich wspolpracownikow to jest mega kasa z kazdego dzialajacego psn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się ze kradzież pieniędzy z kont w polskich systemach bankowych nam nie grozi, przelewy zazwyczaj wymagają posiadania jednorazowego hasła wysyłanego na telefon klienta. Jednakże cała ta sytuacja powoduję że zaufanie do SONY zostało zachwiane i faktycznie sporo osób odwróci się od nich, mało tego może to mieć negatywny wpływ na sprzedaż konsoli teraz jak i w przyszłości.

Ale jak mają nr karty i dane to nie potrzebne im żadne tokeny czy hasła jednorazowe bo tego nie podajesz w przypadku płatności kartą.

Ja np. gdy robiłem zakupy w PSS to nie podawałem nawet CVC i tego się obawiam, bo są sklepy gdzie nie trzeba go podawać. Na wszelki wypadek wyzerowałem limity i wyczekuję co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi. Zamiast siać panikę typu "o dżizys ukradną mi moje 2 tysiące z konta !!!111" wystarczy zadzwonić do banku i albo zmniejszyć limit, albo zawiesić kartę i zamówić nową. Rozumiem, że na nową kartę czeka się tydzień ale bez przesady. Ile razy w ciągu tygodnia płacicie kartą ? Wypłacić trochę więcej pieniędzy przed zawieszeniem karty i poczekać chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 8:30 w Polsat NEWS kolejne informacje o złamaniu zabezpieczeń i wykradzionych danych. Tym razem mówili że włamanie mogło nastąpić przy użyciu developerskiego PlayStation3. Dev kit taki miał podobno dostęp do wszystkich usług PS3 przez co obejście zabezpieczeń "od tyłu" było najbardziej prawdopodobne.

Byłoby to nieco dziwne, wszak każde studio tworzące gry na ps3 ma w posiadaniu takiego devka. Kumpel był beta testerem Bulletstorma i wspominał, że to nie jest jakoś ściśle chronione sprzęcik. Swoje kosztuje ( ok. 20k), ale dostęp jest dość "łatwy", jeśli można to tak określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie za kilka minut w Tok FM będzie audycja o tym całym syfie z PSN. Ciekawe co mają do powiedzenia dziennikarze w tym temacie :whistling:

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wszystkie posty zamieszczone w tym temacie i jestem załamana... poziomem wypowiedzi niektórych użytkowników i ich niesamowitym zasobem informacji.

(...)

BTW. Może w końcu niektórzy zauważą, że śnieg stopniał ;)

Lepiej tego bym nie ujął :thumbsup: Duży plus!

Edytowane przez arab
naucz się skracać cytaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. Po co panikować i tak nic to nie zmieni dalej psn będzie zablokowany. Jak ktoś ma obawy to niech zablokuje karty itp. Sony roi co może żeby wszystko wróciło do normy. Poczekamy zobaczymy i nie ma co się zamartwiać bo i tak to w niczym nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi również w pewien sposób "źle" z tym, że nie działa PSN, jednak wierzę, że podjęte zostaną wszystkie działania wyjaśniające, naprawiające, przywracające i poprawiające działanie usługi oraz jej zabezpieczeń.

Brakuje mi chociażby tego, żeby włączyć konsolę, zalogować się i zobaczyć w co teraz grają moi znajomi lub z nimi w cos zagrać, jednak mój świat się przez to nie zawalił.

A mnie żenują takie wypowiedzi, nie którzy piszą tak jak by nic się nie stało a cały incydent wydaję się bardzo poważny, jest to jeden z największych wycieków danych w historii a wam jest źle bo PSN nie działa? bo brakuje wam tego aby zobaczyć w co grają wasi znajomi?

Ludzie tutaj chodzi o wasze dane...nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj, adres e-mailowy, data urodzenia, hasło i login do PSN, historie zakupów, numer karty kredytowej oraz odpowiedź zabezpieczającą hasło i to jest dal was nic...? To nie są jakieś nie pewne informacje, SONY na oficjalnej stronie przestrzega wszystkich i nakazuje bacznie obserwować bilingi kont oraz uważać na maila i próby wyłudzeniach dodatkowych danych...

Edytowane przez DragonSoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby ten włam dokonali "anonimowi" bo wtedy wasze karty są bezpieczne.

Ich celem nie jest okradanie nas z pieniędzy tylko uświadomienie Sony ze nie sa panami i moga robic co im sie podoba.

Byli na tyle subtelni że wcześniej ostrzegli że dokonają ataku

"Anonimowi" swój cel juz osiągnęli

Swój cel osiągnęli. Twój post jest tego najlepszym dowodem. Zidiocenia przykład kliniczny. Brawo! Kup im kwiaty w nagrodę.

Co do subtelności. Niech teraz twardziele się przedstawią z imienia i nazwiska, a chętnie podziękują im miliony użytkowników PS3, a także samo SONY. Fajnie byłoby dostać odszkodowanie od tych szumowin.

A tekst o bezpiecznych kartach jest boski. Wytłumaczysz mi, dlaczego Twoi idole nie mieliby okraść klientów SONY, skoro i tak pozbawili ich PSN (chodzi mi o wcześniejszą akcję)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych wiadomości:

Niedługo po ponownym włączeniu PSN, pojawi się nowy FW, zmuszający każdego do zmiany hasła. Proponuję niektórym osobom już teraz zacząć sobie je przypominać ;)

Dane karty były zaszyfrowane i nie ma żadnych dowodów, że zostały w jakiś sposób skradzione (więc spox). Potwierdzono również z całą pewnością, że kod CCV jest bezpieczny i nigdzie w systemie PSN nie był zapisywany!

Dane osobiste znajdowały się gdzie indziej niż dane karty i były chronione jak to określa Sony przez very sophisticated security system. I właśnie tą ochronę zdołał złamać niedobry hacker.

Cała infrastruktura została odcięta od sieci i w tej chwili jest przenoszona na nowe, czyściutkie i bezpieczne serwery.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co krzykacze ? Blokujcie sobie karty i czekajcie na nowa, ja dzis swoja zakupie kolejna gre na ps3 i wieczorem zaczne siekac !

a post Agarthy to taki koncentrat:P wszystkiego, co mozna powiedziec o tej sytuacji:] plus!

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGArtha...wreszcie głos rozsądny i konkretny! Ilość plusików (w tym mój) najlepiej o tym świadczy. Własnie wróciłem z banku,gdzie zablokowałem swoją kartę-tak dla Świetego spokoju,bo uzywałem jej wiecej niż sporadycznie (bilet samolotowy,Vietnam do BC2).Nie wierzę,żeby hakerzy atakujący SONY chcieli okradać "małego żuczka" z Polandu,niemniej jednak...ze świadomością,że gdzieś ktoś ma możliwość użycia mojej karty.... czułbym się trochę jak gość w parku wieczorem,który opuśćił spodnie i wypiął się w kierunku alejki. Predzej czy pózniej może coś poczuć......skoro sam się wystawił,to czemu nie???

A bez PSN da się żyć...zaraz sobie zagram!!! Z siostrzeńcem w piłkę NA BOISKU!!!!!!!

Edytowane przez Marqus_Pirx
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie za kilka minut w Tok FM będzie audycja o tym całym syfie z PSN. Ciekawe co mają do powiedzenia dziennikarze w tym temacie :whistling:

Bardzo sensowna audycja. Spodziewałem się crapu a tu proszę, niezwykle ciekawa analiza tego co się stało. Nagrałeś może? Każdy powinien tego posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ludzie tutaj chodzi o wasze dane...nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj, adres e-mailowy, data urodzenia,

Czyli mniej więcej to,co znajduje się w najbliższym Urzędzie Miasta i Gminy,Urzedzie Skarbowym,Wydziale Komunikacji,WKU i dziesiątkach innych miejsc....Koledzi i Koleżanki...bez histerii!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej to,co znajduje się w najbliższym Urzędzie Miasta i Gminy,Urzedzie Skarbowym,Wydziale Komunikacji,WKU i dziesiątkach innych miejsc....Koledzi i Koleżanki...bez histerii!!!

Co? Oni znają moje dane osobowe? Niemożliwe!!!! :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowna audycja. Spodziewałem się crapu a tu proszę, bardzo ciekawa analiza tego co się stało. Nagrałeś może? Każdy powinien tego posłuchać.

Kurczę, niestety nie, ale zgadzam się z Tobą. Myślałem że będzie sianie paniki a tu spokojnie wyjaśnili o co w tym całym zamieszaniu chodzi

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych wiadomości:

Niedługo po ponownym włączeniu PSN, pojawi się nowy FW, zmuszający każdego do zmiany hasła. Proponuję niektórym osobom już teraz zacząć sobie je przypominać ;)

Dane karty były zaszyfrowane i nie ma żadnych dowodów, że zostały w jakiś sposób skradzione (więc spox). Potwierdzono również z całą pewnością, że kod CCV jest bezpieczny i nigdzie w systemie PSN nie był zapisywany!

Dane osobiste znajdowały się gdzie indziej niż dane karty i były chronione jak to określa Sony przez very sophisticated security system. I właśnie tą ochronę zdołał złamać niedobry hacker.

Cała infrastruktura została odcięta od sieci i w tej chwili jest przenoszona na nowe, czyściutkie i bezpieczne serwery.

Zmuszający do zmiany hasła? a to dobre, przecież login i hasło do danego konta wyciekły, nie które z kont mogą mieć już zmienione hasło, przez co dostęp do profilu będzie nie możliwy.

Dane z kart wyciekły wykluczając jedynie kod zabezpieczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DragonSoul

Przejmujesz się tym, że ktoś wie gdzie mieszkasz ? Myślisz ze kogoś to obchodzi ? Gdybym był miernym hackerem to z Twojego maila mógłbym wyciągnąć tyle danych że głowa mała.

Przy obecnym Spisie Powszechnym można było w pewnym momencie włamać się na czyjeś loginy albo zalogować jako ktoś inny i narobić syfu. I jakoś afery nie było a tutaj ktoś wie gdzie mieszka pan Nowak i wielkie halo. Powiem jeszcze raz, oni mają w poważaniu gdzie Ty mieszkasz jak i ponad 70 milionów innych użytkowników. Myślisz że chciało by im się bawić w zaciąganie kredytów dla tych osób ? Musieli by mieć nieźle nasrane w głowie.

Skoro sieć PSN jest wyłączona to nic zmienić nie mogą, pomyśl trochę.

Edytowane przez Nizki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie żenują takie wypowiedzi, nie którzy piszą tak jak by nic się nie stało a cały incydent wydaję się bardzo poważny, jest to jeden z największych wycieków danych w historii a wam jest źle bo PSN nie działa? bo brakuje wam tego aby zobaczyć w co grają wasi znajomi?

Ludzie tutaj chodzi o wasze dane...nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj, adres e-mailowy, data urodzenia, hasło i login do PSN, historie zakupów, numer karty kredytowej oraz odpowiedź zabezpieczającą hasło i to jest dal was nic...? To nie są jakieś nie pewne informacje, SONY na oficjalnej stronie przestrzega wszystkich i nakazuje bacznie obserwować bilingi kont oraz uważać na maila i próby wyłudzeniach dodatkowych danych...

Oj człowieku, Twoje dane osobowe były już sprzedane zapewne niejednokrotnie, nie raz były u nas "afery" związane z takimi sprawami. Widocznie za mało się tym interesowałeś i dlatego uważasz, że takie coś to nowość. Jesteś w błędzie.

Ciekawa jestem czy za każdym razem, gdy pojawia się na papierze Twoje imię, nazwisko, adres, numer telefonu czy cokolwiek innego to targasz taką karteczkę na miliony drobnych kawałków, następnie palisz a popiół, który z niej zostanie jeszcze dla świętego spokoju spuszczasz za pośrednictwem toalety w czeluście kanalizacji. Jeśli nie, to całkiem możliwe , że sam dopusciłeś się "wycieku" własnych danych osobowych.

Boisz się , że jakiś Haker z USA wyśle Ci na maila wirusa z okazji Twoich urodzin, czy może dostaniesz przesyłkę z wąglikiem?

Przykro mi, ze Cię zażenowałam.

ps. Kurcze no, najgorsze, ze mają to województwo, szlaken!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmuszający do zmiany hasła? a to dobre, przecież login i hasło do danego konta wyciekły, nie które z kont mogą mieć już zmienione hasło, przez co dostęp do profilu będzie nie możliwy.

Dane z kart wyciekły wykluczając jedynie kod zabezpieczający.

Oczywiście już zablokowali twoje konto, właśnie w tej chwili Ciebie okradają A daj spokój.

Edytowane przez robert163

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to nieco dziwne, wszak każde studio tworzące gry na ps3 ma w posiadaniu takiego devka. Kumpel był beta testerem Bulletstorma i wspominał, że to nie jest jakoś ściśle chronione sprzęcik. Swoje kosztuje ( ok. 20k), ale dostęp jest dość "łatwy", jeśli można to tak określić.

Od niedawna każdy mógł być posiadaczem takiej konsoli dzięki odpowiedniemu softowi. Teraz już mnie nie dziwi zasyp konsol na allegro czy ebay, które miały zainstalowane wszystkie gry itp. z PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×