Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

NIektorzy sobie jaja robia juz, chyba kilka razy w roku slyszy sie ze gdzies w smietniku ktos znalazl pol tony dokumentow (czy z banku czy nfz lub innego gowna) z danymi o wiele wazniejszymi niz jakies nazwisko i adres uzytkownika psn.. 75 milionow uzytkownikow ? Super, z 15 pewnie to i tak fejki skladkowe hehe a hakerzy na pewno by kradli dane by Ci zmienic haslo do konta :]

Zrobili to dla rozglosu, ciesza sie swoim sukcesem bo to co chcieli to osiagneli -> Ataki na sony przez klientow i media

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIektorzy sobie jaja robia juz, chyba kilka razy w roku slyszy sie ze gdzies w smietniku ktos znalazl pol tony dokumentow (czy z banku czy nfz lub innego gowna) z danymi o wiele wazniejszymi niz jakies nazwisko i adres uzytkownika psn.. 75 milionow uzytkownikow ? Super, z 15 pewnie to i tak fejki skladkowe hehe a hakerzy na pewno by kradli dane by Ci zmienic haslo do konta :]

Zrobili to dla rozglosu, ciesza sie swoim sukcesem bo to co chcieli to osiagneli -> Ataki na sony przez klientow i media

15 mln mało powiedziane. Sam mam z 6 kont poza tymi składkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmuszający do zmiany hasła? a to dobre, przecież login i hasło do danego konta wyciekły, nie które z kont mogą mieć już zmienione hasło, przez co dostęp do profilu będzie nie możliwy.

Dane z kart wyciekły wykluczając jedynie kod zabezpieczający.

A ciekawe jak miały zostać zmienione skoro serwery zostały wyłączone :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak miały zostać zmienione skoro serwery zostały wyłączone :biggrin:

Przecież dane zostały wykradzione na kilka dni przed wyłączeniem głównych serwerów. Zastanów się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facepalm!

Ale przed wyłączeniem serwerów każdy się logował bez problemu i nikt nikomu nic nie zmienił. Boże, DragonSoul błagam, pomyśl, zanim coś znowu palniesz bo po prostu będę takie posty kasował. Tylko zakopują te ważne i sensowne i ludzie tracą czas na ich czytanie i odpowiadanie na nie.

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tylko nie było metody kto pierwszy ten lepszy:D.. jeśli osoby trzecie są w posiadaniu naszych PSNid i haseł do konta to może się zdarzyć, że nie zdążę się zalogować na swoje konto? ktoś mnie uprzedzi i zmieni hasło? czy jest to prawdopodobne? Ogólnie wydaje mi się, że bardziej była to pokazówka niż atak w celu uzyskania korzyści materialnych. W sumie niczego wykluczyć nie można..

@down; moje nie, ale komuś może być niewesoło.. powinni robić weryfikację przez e-maila czy coś.

Edytowane przez lukaszasada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mala szansa ze na 70 mln kont akurat trafi sie Twoje juz zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak hakerzy siedza i tylko czekaja, az PSN wstanie zeby zmienic ci haslo na profil, pomysl gosciu bo rece opadaja mi juz jak to czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jestem zły, ze ktość jest w posiadaniu moich danych (pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz;) ), że musiałem zastrzec kartę, że musiałem zmienić hasło. Ale z drugiej strony może to nam wyjdzie na dobre, może PSN zostanie porządnie (lepiej) zabezpieczone. Dodatkowo nie mam ciśnienia na grę, i dzięki temu mogę spokojnie zająć się magisterką ;)

CrossGameChat to powinien być już dawno, więc niech nie mydlą oczu takimi zadośćuczynieniami. Ja chcę, żeby po powrocie usługi został stan mojego konta psn, i zeby usługa była zabezpieczona, i działała prawidłowo. Chociaż jakiś prezent zawsze jest mile widziany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, narzekanie na SONY to głupota, niestety świat jest taki, że jakiej obrony by się nie zbudowało to i tak znajdzie się jakaś dziura i tak będzie w nieskończoność, na 100 wykwalifikowanych informatyków zatrudnianych w SONY zawsze znajdzie się jeden samouk, który będzie jeszcze lepszy; nawet jak teraz wprowadzą jakieś super zabezpieczenia, to za jakiś czas kolejny młody geniusz wymyśli jak je obejść, każdy zamek da się zdobyć i każde zabezpieczenie da się w jakiś sposób złamać, zamiast rzucać oszczerstwa na SONY i jeszcze im dowalać pozwami sądowymi niech ludzie lepiej pomyślą, że to osoba trzecia stoi za całym tym zamieszaniem, jak ktoś okradnie bank z pieniędzy klientów, to raczej on jest winowajcą, a nie bank :thumbsup:a, że SONY zwleka z ogłaszaniem informacji na temat awarii to chyba jasne, że jeśli prowadzone jest jakiś śledztwo to nie ujawnia się jego szczegółów, myślę, że tak ogromna firma ma w swoich szeregach osoby odpowiadające za PR, które znają zasadę, że jeden zadowolony klient przyprowadzi 10 kolejnych, natomiast jeden niezadowolony zabierze następnych 100, także na pewno zależy im na jak najszybszym postawieniu PSN na nogi pozyskiwaniu nowych klientów, a nie utracie obecnych

najlepszy jest ten płacz o konta, do czasów x360 i ps3 nie było żadnych trofeów i nikt tego nie potrzebował, teraz jak ktoś nie daj Boże straci kolekcję 30 platyn to dopiero się zacznie jazda :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CePeen>>> Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że sensowniejsze zabezpieczenia wiążą się z większym rygorem i ograniczeniami dla użytkowników. Może wprowadzą płatny PSN podpięty do jednego konta, itp.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Wkurza was to, że hakerzy mają wasze dane osobowe, ale na facebooku czy innych portalach społecznościowych sami wystawiacie je ''na talerz''. Mówię tutaj o nazwisku, często adresie zamieszkania i telefonie i co? W takim wypadku też jesteście aż tak zdruzgotani?

Straszne..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się zastanawiają czy będą mieć swoje trofea itp. :

" When PSN is restored, friends lists, trophies and wallet funds will all be exactly as they were before" - James Gallagher

źródło:

http://blog.eu.plays...#comment-144743

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK, niekoniecznie, wystarczy zeby szyfrowali wszystkie dane, rozdzielali informacje na różne serwery itp itd. Nikt nie musi wprowadzać niczego płatnego, ale wiadomo, każdy powód jest dobry. Obym/ś się mylił, gdyż płatne multi to moim zdaniem chybiony pomysł. Wiem że zwolennicy Live! mają inne zdanie, ale wyrosłem na PC i na pełnej swobodzie, i jakoś to wszystko działało. Steam też jest darmowy, ale jakoś nie słychać żeby stracili bazę danych wszystkich użytkowników, i to z taką ilością informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam tylko uwagę na to, że ktoś może wpaść na sprytny pomysł wykorzystania tej sytuacji jako pretekstu do wprowadzenia pewnych (niekorzystnych dla użytkowników) zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem użytkownikiem PSN. Wkurza mnie jedna rzecz. Od sony nie dostałem żadnej informacji odnośnie zaistniałej sytuacji. Gdyby nie to, że wchodzę co jakiś czas do internetu i czytam newsy, to nic bym nadal nie wiedział! Nie dostałem żadnego maila, NIC. To co, mam czytać wszystkie newsy w internecie i "filtrować" informacje sam? Jestem nieźle wkurzony. Czy wy też nie dostaliście żadnych wiadomości o sytuacji i wykradzionych danych na swoją pocztę?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Wkurza was to, że hakerzy mają wasze dane osobowe, ale na facebooku czy innych portalach społecznościowych sami wystawiacie je ''na talerz''. Mówię tutaj o nazwisku, często adresie zamieszkania i telefonie i co? W takim wypadku też jesteście aż tak zdruzgotani?

Straszne..

Nie wszyscy maja konto na fb, nk czy innym tego typu gownie... Akurat co do wlasnych danych to nigdzie ich nie publikuje publicznie... Wiec prosze nie uogolniac.

Generalnie to bojac sie o wlasne dane osobowe i konto w banku jeszcze nalezalo by sie zastanowic czy w dzien w ktorym psn wstanie nie okaze sie ze nie mozemy sie zalogowac do wlasnych kont psn bo powiedzmy ze osoba ktora miala do naszych kont dostep zmienila haslo. Nie kazdy musi miec dostep do maila na ktorym bylo zalozone konto (nie mowie o sobie) wiec moze byc niewesolo. Sadze ze weryfikacja danych i przywrocenie konta przez infolinie sony w zaistnialej sytuacji bedzie mocno utrudnione lub w ogole niemozliwe. Co wtedy gdy stracicie konto... liste znajomych, trofea, savy, zakupione gry? Sadze ze to byl tez jeden z powodow stojacych za wylaczeniem uslugi... w ten sposob daja sobie czas na upolowanie goscia... lub ich grupy ktora zrzucila baze, aby uniknac takiej sytuacji jw i wymyslic jak to rozwiazac... bo nie namowia wkoncu 75 milionow "uzytkownikow" (bo tyle jest kont) do zmiany hasla w jeden dzien po starcie uslugi.

Btw: jak to jest ze na konto zarajestrowane na US dostalem dzis maila z ostrzezeniem o calej sytuacji... a konta UK, PL, AU, CH i JP milcza... poprostu no comment. Tyle maja sobie z uzytkownikow poza US.

Edytowane przez dreadnought1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem użytkownikiem PSN. Wkurza mnie jedna rzecz. Od sony nie dostałem żadnej informacji odnośnie zaistniałej sytuacji. Gdyby nie to, że wchodzę co jakiś czas do internetu i czytam newsy, to nic bym nadal nie wiedział! Nie dostałem żadnego maila, NIC. To co, mam czytać wszystkie newsy w internecie i "filtrować" informacje sam? Jestem nieźle wkurzony. Czy wy też nie dostaliście żadnych wiadomości o sytuacji i wykradzionych danych na swoją pocztę?

No podobno coś miało być wysyłane na maila, z tego co pamiętam, jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

A co do haseł, no to mogą po uruchomieniu wymusić zmianę hasła aktualizacją. Oczywiście zakładają, że ktoś nie zmieni hasła, na to samo które miał wcześniej :)

Edytowane przez eldery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem użytkownikiem PSN. Wkurza mnie jedna rzecz. Od sony nie dostałem żadnej informacji odnośnie zaistniałej sytuacji. Gdyby nie to, że wchodzę co jakiś czas do internetu i czytam newsy, to nic bym nadal nie wiedział! Nie dostałem żadnego maila, NIC. To co, mam czytać wszystkie newsy w internecie i "filtrować" informacje sam? Jestem nieźle wkurzony. Czy wy też nie dostaliście żadnych wiadomości o sytuacji i wykradzionych danych na swoją pocztę?

Ja przykładowo nie dostałem nic.

Nie radzę filtrować wiadomości z Internetu, najlepiej czytać oficjalne blogi, strony Sony. I tyle. Jeśli chcesz się najlepiej orientować to radzę czytać tylko oficjalne i rzetelne źródła. Co prawda SCE PL jakoś trochę kulawe jest (mało informacji) ale ENG jest ok.

Twiterry i inne Facebooki też ładnie donoszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sądzicie że wysłanie maili do 77 MILIONÓW użytkowników trwa 3 minuty ?

@dreadnought1

Mógłbyś przynajmniej przeczytać kilka postów do góry. Jak mogli zmienić hasło skoro PSN było cały czas wyłączone hmm ? Poza tym ktoś na prawdę myśli, że wykradli te dane tylko po to żeby zrobić komuś psikusa i zmienić hasło ? Bądźmy poważni. Kupowałeś coś przez internet ? Przez sklep lub allegro ? To Twoje dane są już do zdobycia z sieci o wiele łatwiej niż przez sieć PSN.

PSN nie będzie płatne. Kupując konsole i tworząc konto PSN podpisywaliśmy umowę o darmowej usłudze i ot tak zmienić tego nie mogą. Dlatego jest PS+ dla tych którzy chcą płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle, ze nie zamierzam zmieniac hasla ani do maila ani do psn ani do czego kolwiek innego dopuki nie bedzie to wymagane przez nowy FW, w dupie mam czy haker ma moje dane czy nie i nie rozumiem paniki, "ze ktos poznal moje dane osobowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN nie będzie płatne. Kupując konsole i tworząc konto PSN podpisywaliśmy umowę o darmowej usłudze i ot tak zmienić tego nie mogą. Dlatego jest PS+ dla tych którzy chcą płacić.

A kto ci powiedział że nie będzie PSN+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAMAT

Ja jak komuś "pojadę" na tym forum dostaję w pakiecie 3 warny, a ten ziomek nagrywa program o SOCOM4 i mówi cytuje: "Playstation ssie i Sony ssie".

Program pokazywany jest w newsach na głównej stronie... :rolleyes:

Chciałem obejrzeć program o SOCOM, a nie o tym jak to strasznie go pociągneli po kieszeni na te 5$... Nic Ci nie będzie. Nikt Twoich pieniędzy nie ruszy... BEZ PANIKI!!! :fool:

P.S.

Nie chciałbym wylecieć z tego forum, więc taka prośba do moda, tym razem proszę o tylko jednego warna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×