Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że tutaj trzeba po jednym pytaniu zadawać bo jak więcej się zada to ludzie na jedno odpowiadają, a później się gdzieś to gubi i już wszyscy mają gdzieś pytania sprzed paru stron.

w singlu nie bd rysek na 90% a jak beda to sie odnowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w singlu nie bd rysek na 90% a jak beda to sie odnowi

Czyli w singlu bez sensu są uszkodzenia. Pytałem się z ciekawości bo grałem u kolegi i zderzak mu rozwaliłem, zastanawiałem się czy po skończeniu wyścigu będzie musiał naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w glownym trybie jeszcze to jak widac zostalo niedopracowane , zniszczenia nie maja wplywu na rozgrywke a u mechanika niby jest mozliwosc naprawy wiec moze jakis patch to doda chociaz juz polowa zapalencow gre dawno przejdzie

w arcade auta sie brudza , niszcza auta ale to tez nie ma wplywu na rozgrywke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie chcę absolutnie robić offtopica, ale uważam, że pomysł na napisanie FAQ jest świetny. Co jakiś czas pojawiają się osoby, które nie wiedzą podstawowych rzeczy i faktycznie- przeczytanie 350 stron nie należy do rzeczy łatwych. Może się jakoś podzielimy pytaniami, cokolwiek, ale fajnie byłoby coś takiego zrobić. W każdym razie, zgłaszam chęć żebyśmy się tym zajęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tej gry się nie przechodzi, tylko nią delektuje, to co za różnica kiedy to dodadzą, ważne aby w ogóle dodali.

Przestańcie pisać o tym FAQ'u ciągle, tylko zacznijcie go robić, bo jak na razie, to wygląda tak:

Wiecie co, chodźcie się weźmiemy i zrobicie FAQ.

A póki co użycie opcji szukaj nie boli.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Kitana dnia 07 grudzień 2010 - 22:42:23 napisał

A ja ponowie pytanie, czy da sie na stale wylaczyc TCS?? Czy w/przed wyscigiem only?

nie da się, trzeba ręcznie to zmieniać przed wyścigiem.

Alesz oczywiście, że się da. Przynajmniej u mnie jest tak, że gdy przed wyścigiem dla danego samochodu ustawie sobie ustawienia, to przy każdym innym wyścigu tym samym samochodem mam te ustawienia które ustawiłem wcześniej. Po prostu każdy samochód w garażu możesz ustawić sobie inaczej ale ustawienia dla danego auta zostaną zapamiętane. Dziwne by było jakby to wszystko trzeba było ustawiać za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tej gry się nie przechodzi, tylko nią delektuje, to co za różnica kiedy to dodadzą, ważne aby w ogóle dodali.

Przestańcie pisać o tym FAQ'u ciągle, tylko zacznijcie go robić, bo jak na razie, to wygląda tak:

Wiecie co, chodźcie się weźmiemy i zrobicie FAQ.

A póki co użycie opcji szukaj nie boli.

Pozdrawiam B)

Lubisz jak ktoś ingeruje Ci w Twoją prace, czy powierzone zadanie? Bo ja nie. Ani ja, ani żaden z użytkowników, którzy wypowiedzieli się za istnieniem FAQ, nie jest administratorem, czy też moderatorem.. Dlatego nasze wypowiedzi to zwyczajne propozycje, a o ich przyszłości zadecyduje administracja forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę. Forum tworzą jego użytkownicy a nie administracja, czy moderacja. Oni mają troszkę inną pracę i nie sądzę aby się obrazili,

gdyby ktoś im pomógł i stworzył odpowiedni dział o nazwie FAQ.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę. Forum tworzą jego użytkownicy a nie administracja, czy moderacja. Oni mają troszkę inną pracę i nie sądzę aby się obrazili,

gdyby ktoś im pomógł i stworzył odpowiedni dział o nazwie FAQ.

Pozdrawiam B)

To prawda, ale nie atakuj innych użytkowników, a w tym mnie za zbieranie się w sobie, żeby może zrobić FAQ. Mało mnie obchodzi czy Tobie jest to potrzebne czy nie, ale jak widać- innym owszem.

Oczywiście, użycie opcji "szukaj" nie boli, jednak nie każdy jest na tyle rozgarnięty żeby to zrobić. Pojawiają się tu również użytkownicy nowi, którzy pierwszy raz mają konsolę czy GT.

Myślę, że gdybyś Ty miał jakieś banalne pytanie, to ktoś oczywiście czułby się zirytowany, ale na pewno by Ci pomógł i odpowiedział.

FAQ jest po to by inni nie musieli pytać, a gdy już zapytają, to odpowiemy jedno: FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że podklejać tematy mogą admini lub modzi. Zwykły użytkownik nie ma takich uprawnień, a jeśli mamy stworzyć takie FAQ, to wypadłoby żeby nie walało się ono między wątkami typu: Licencje, Drift itd. Dlatego poczekajmy, niech wypowie się admin, lub mod.

Poza tym pomysł zrodził się wczoraj, kilku użytkowników go poparło, więc spokojnie, czy odrazu musimy go realizować, byle tylko był? Ja wszelkie swoje decyzje w życiu najpierw przemyśle, a dopiero działam. Wole robić coś wolniej, ale z lepszym efektem, niż robić na pałe, byle tylko było. Co nagle to po diable ;)

EDIT: Oczywiście cała wypowiedź skierowana jest do użytkownika: Xenomorph

Edytowane przez pizipizi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie FAQ. Jeżeli zdecydujecie się go napisać, temat zostanie przyklejony.

Tutaj macie przykład takiego topicu: http://www.ps3site.p...post__p__342928

Dokładnie.

@odnośnie wcześniejszych postów:

Trzeba troszkę zapoznać się z działaniem forum, a nie od razu naskakiwać, jakbym nie wiem co zrobił.

Przede wszystkim nikogo nie atakowałem, tylko wyraziłem swoje zdanie na temat gadki o FAQ.

To Wy się napuszacie i robicie z igły widły. Jeszcze jedno, troszkę więcej szacunku i kultury panowie.

I faktycznie, może się zdarzyć, iż padnie z mojej strony głupie pytanie, ale najpierw poświęcę troszkę

czasu, na to, aby sobie odpowiedź znaleźć, jeśli mi się nie uda, to wtedy ewentualnie pomyślę nad

zadaniem takiego pytania w jak najbardziej rozsądny i jasny sposób. A nie wpadam na forum i w pierwszym

poście jadę z grubej rury: cyt." ... ale mnie ta gra wkur... gdzie mam przełączyć opcję, aby mieć głośniej dźwięk..."

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

@odnośnie wcześniejszych postów:

Trzeba troszkę zapoznać się z działaniem forum, a nie od razu naskakiwać, jakbym nie wiem co zrobił.

Przede wszystkim nikogo nie atakowałem, tylko wyraziłem swoje zdanie na temat gadki o FAQ.

To Wy się napuszacie i robicie z igły widły. Jeszcze jedno, troszkę więcej szacunku i kultury panowie.

I faktycznie, może się zdarzyć, iż padnie z mojej strony głupie pytanie, ale najpierw poświęcę troszkę

czasu, na to, aby sobie odpowiedź znaleźć, jeśli mi się nie uda, to wtedy ewentualnie pomyślę nad

zadaniem takiego pytania w jak najbardziej rozsądny i jasny sposób. A nie wpadam na forum i w pierwszym

poście jadę z grubej rury: cyt." ... ale mnie ta gra wkur... gdzie mam przełączyć opcję, aby mieć głośniej dźwięk..."

Pozdrawiam B)

Nie mam problemu z kulturą i nie mam co do tego wątpliwości. Nie napisałem również niczego co mogłoby Cię w jakikolwiek sposób obrazić. I wreszcie mam do Ciebie szacunek co przejawia się w tym że gdy piszę o Tobie robię to z wielkiej litery. Nikt się nie napusza, tylko grzecznie odpowiada na zarzuty. Proszę skończmy już ten temat i najlepiej niech admin/moderator usunie te posty, bo robimy zbędnego offtopa. Generalnie, co do ostatniego Twojego zdania: zgadzam się całkowicie. W moim odczuciu- zgoda i mam nadzieję, że uda się nam też trochę pościgać online:) Poza tym...głupi temat o kłótnie pomiędzy nami, no nie oszukujmy się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: Przecież my się nie kłócimy. Tak, ten offtop nie był potrzebny. Peace.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki, nie uważam tego za OT bo dotyczy GT5;) Czy ktoś z Was/ Wasz znajomy byl już na trasie Gran Turismo 5 i Top Gear w różnych galeriach? Jeśli tak to na czym polega wyłanianie najszybszego gracza, bo tam podobno jakaś nagroda czeka takowego. No i jak to się odbywa pod kątem trasa/samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w Krakowie, tu masz oficjalna stronkę eventu : http://www.facebook.com/GranTurismo5RoadShow

ogólnie chodzi o to aby podanym autem (sls amg) i na konkretnej trasie (Nürburgring gp) zrobić jak najlepszy czas, wygrany z całego weekendu w danym miescie wiosną jedzie na Nürburgring. Jeśli ma 21lat i więcej będzie sam prowadził jakieś sportowe samochody etc. ( nie ma konkretów co do tego ) jeśli ma między 18 a 21 to tylko fotel pasażera. 2 i 3 miejsce otrzymuje gran turismo 5 w wersji jak najbardziej zwykłej. W ciągu dnia w 2 kapsułach rozgrywany jest wyścig i czas zapisywany na kartce ( można grać dowolną ilość razy ) z nazwiskiem, co parę godzin losowanie można przytulic smyczkę gt5, koszulkę, torbę na laptopa, ramki na tablice lub "licencje gran turismo" w formie takiego jakby dowodu osobistego.

Ogólnie całkiem fajnie to wygląda jedynie specyficzne ustawienie pedałów uniemożliwia trenowanie w domu gdyż takie kąta raczej nikt nie ma na żadnym stojaku. Wymagania też są ciekawe gdyż brak linii i kontrola trakcji na 5 utrudnia zadanie gdyż z linią i bez trakcji i całej reszty gość siadł i zrobił 2:08.... a do Niemiec wiosną pojedzie facet co zrobił 2.10,925

Edytowane przez keil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi chyba ktoś dla jaj wyłączył ABS na jednym stanowisku, każde moje hamowanie kończyło się poza trasą :P

A najlepszy czas w PL to już w ogóle kosmos, nawet najstarsi górale nie są w stanie wykręcić takich czasówek na takich ustawieniach, coś mi tu pachnie przekrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja do Krakowa mam bliżej, ale z racji tego, że studiuje w Katowicach to pójdę do Silesi. Poćwiczę coś na takich ustawieniach jak mówiłeś, dzięki Keil + dla Ciebie. Szkoda , że nie Nordschliefe.

EDIT: 

@keil 

A coś odnośnie opon?

Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz ustawienia :

i

#!/photo.php?fbid=169167689780610&set=a.169167529780626.36854.159159430781436&pid=409183&id=159159430781436

wbrew pozorom to dwa różne linki.

co do wcześniejszego mojego posta to mogę jeszcze dodać, że organizacyjnie jest parę bubli bo ktoś ogarnięty może trakcje wyłączyć w sekundę i nikt się nie kapnie, w czasie trwania imprezy są przerwy i włączają i wyłączają 3d pokazują wiele trybów, później gra działa w 30fps i trzeba się prosić aby przestawili itd. z drugiej strony wygrana przez oszustwo to pachnie niezłym frajerstwem...

a co do czasów z Gdańska to tam właśnie ponoć coś kombinowali z oponami bodajże stad czasy na poziomie

1. Marcin 2.09,278

2. Dawid 2.09,684

3. Tomasz 2.09,799

i nie napalać się jak ktoś w domu będzie robił mega czasy bo naprawdę na miejscu są sporo inne warunki niż w domciu :)

Dla mnie sporym plusem była możliwość spotkania fanów GT wymiana zdania pogawędki całkiem spoko do tego zabawny prowadzący który mówił, że ścigamy się mercem SL o mocy ponad 600 koni i silnikiem V16 :whistling:

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jutro tylko basen z rana, więc postaram się usiąść koło południa i zacząć coś robić odnośnie FAQ. Spróbuje się cofnąć do daty premiery gry i wyłapać najczęściej zadawane pytania. Jeśli ktoś byłby chętny, to prosiłbym o zrobienie tego samego, a następnie zapisania swojej pracy w wordzie, lub innym popularnym edytorze tekstowym. Jak już ktoś będzie miał jakiś zalążek to niech da znać na PW, to poprostu wymienimy się swoimi "notatkami" i spróbujemy ułożyć jedno sensowne FAQ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie albo ferrari albo Lamborgini Gallardo (chyba drugi model w salonie od lewej). Ukończysz nim ten wyścig, ale później będziesz mógł wykorzystać te samochody w dalszych zmaganiach. No i dostaniesz Veyrona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padła już odpowiedź na to pytanie to przepraszam. Chciałbym się dowiedzieć czemu tak mało kasy się dostaje ze sprzedaży samochodu, które kosztowało ponad 800 cr, zaproponowano mi 40 cr? śmiech na sali, żeby chociaż przebieg uwzględnili to rozumie, mam nadzieję ze to poprawią. Może ktoś zna sposób na korzystne sprzedanie auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×