Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie po odebraniu nagrody MTV, Kojima powiedział coś w stylu, że to nie koniec i że nad czymś pracuje, a wcześnie w necie pojawiły się plotki o MGS5 i że to będzie historia Big Bossa i wyjaśnienie rzeczy które jeszcze pozostały niewyjaśnione w fabule MGS.

Dodam, że wiele źródeł podaje te plotki jako bardzo prawdopodobne, i że prace już ruszyły.

Cieszy mnie to baaardzo

Mam prośbę... jak piszesz to formatuj tekst jak należny a nie pisz wierszem!... mniej więcej wygląda to tak jak cytat z Ciebie poprawiony przeze mnie wyżej!... i nie tłumacz mi tu że sie ekscytujesz podniecasz czy tam inne dziwactwa robisz że tak piszesz!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie żeby fabuła MGS5 kręciła się wokół Big Bossa. Może jakaś nowa postać? Osobiście chciałbym remake'a MGS( i co, że Twin Snake był- nie dość, że na GC to każdy wie jak to wyszło ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej wątpie żeby fabuła MGS5 kręciła się wokół Big Bossa. Może jakaś nowa postać? Osobiście chciałbym remake'a MGS( i co, że Twin Snake był- nie dość, że na GC to każdy wie jak to wyszło ).

Jako wielki fan serii mam nadzieję, że 5 część nigdy nie powstanie. Jestem na nie, choćby mnie walcem przejeżdżali, to zdania nie zmienię. Metal Gear, ale nie Solid, to ok. Jednak czas skończyć pewien piękny rozdział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako wielki fan serii mam nadzieję, że 5 część nigdy nie powstanie. Jestem na nie, choćby mnie walcem przejeżdżali, to zdania nie zmienię. Metal Gear, ale nie Solid, to ok. Jednak czas skończyć pewien piękny rozdział.

Ekhm... Kojima mówił już, że Solid w tytule nie oznacza imienia bohatera. Chodziło raczej o to, że po przeniesieniu w 3D tytuł jest "solidny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinwks i ja wolałbym by nie ciągnęli serii dalej. Dlatego wolę remake ;p Swoją srogą to wątpie, żeby Kojima zakończył serię- a duży szum robi wśród graczy, no i wiadomo, że kasa też w rolę wchodzi.

BTW. Gdzie ja do cholery jasnej znajdę Chaff Granades oprócz w Shadow Moses na heliport'cie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyzej wydadza za 2 lata jakiegos gniota aby tylko ludzie kupili bo to przeciez tworca legendy MGS a potem wyjdzie wielki placz i lament co kojima zrobil ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najwyzej wydadza za 2 lata jakiegos gniota aby tylko ludzie kupili bo to przeciez tworca legendy MGS a potem wyjdzie wielki placz i lament co kojima zrobil ;d

Jasnowidz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najwyzej wydadza za 2 lata jakiegos gniota aby tylko ludzie kupili bo to przeciez tworca legendy MGS a potem wyjdzie wielki placz i lament co kojima zrobil ;d

Powiedz mi, czy Ty w każdym temacie jakieś 'mundre' diagnozy musisz dawać? W Dead Space się udzielasz nie grając, w MGS4 się udzielasz pewnie również nie grając... Gniot to będzie jak będziesz gadać za dużo w tematach dla siebie nie zrozumiałych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi, czy Ty w każdym temacie jakieś 'mundre' diagnozy musisz dawać? W Dead Space się udzielasz nie grając, w MGS4 się udzielasz pewnie również nie grając... Gniot to będzie jak będziesz gadać za dużo w tematach dla siebie nie zrozumiałych!

Oj bardzo przepraszam Cie hades. W dead space moze i pisalem nie grajac a tylko ogladajac filmiki na youtube sam zreszta w tamtym temacie to napisalem ale w MGS4 gralem i przeszedlem cale w mysl reguly : ze jak wydam kase na gre wkoncu tanie nie sa to musze przejsc do konca. Nawet jesli jest nudna jak flaki w oleju. Uwierz mi ten temat jest mi zrozumialy jak wiele innych.

Nie jestem wielkim fanem serii a tylko dodalem moje spostrzezenia do postu napisnego troszeczke wyzej.

Zamiast sie tak unosic powinienes sam spojrzec na swoje posty bo tez wydaja mi sie niekiedy 'mundre' heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj bardzo przepraszam Cie hades.

Wybaczam Dziś nie będzie klapsów na goły tyłek!

[...] ale w MGS4 gralem i przeszedlem cale w mysl reguly : ze jak wydam kase na gre wkoncu tanie nie sa to musze przejsc do konca.

No to wyznajesz zasadę taka jak i ja, ale przy GTA4 poddałem się i sprzedałem grę po 1,5h grania!

Nawet jesli jest nudna jak flaki w oleju.

Co nie mozna powiedzieć o MGS4 jednak, bo fabuła, akcja itd nie jest porównywalna do zblazowanych flaków z olejem tudzież śmietany z kluchami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcinwks i ja wolałbym by nie ciągnęli serii dalej. Dlatego wolę remake ;p Swoją srogą to wątpie, żeby Kojima zakończył serię- a duży szum robi wśród graczy, no i wiadomo, że kasa też w rolę wchodzi.

BTW. Gdzie ja do cholery jasnej znajdę Chaff Granades oprócz w Shadow Moses na heliport'cie?

Ja się obawiam, że zrobią część 5. W projekcie tym, udział Kojimy będzie prawdopodobnie nikły, jakiś doradca czy coś. Kojima pewnie weźmie się za coś innego. Co więcej 5 część będzie na dwie konsole. Konami, wzorem innych japońskich firm, nie przegapi doskonałej okazji do zarobienia.

Prawda jest taka, że gdyby nie MGS to Konami byłoby już trupem, gdyż tylko ta seria daje im niesamowite dopływy zielonych papierków. Jeszcze mają PES, ale z tego co słyszałem i czytałem, to ta seria ostatnio cieniuje przy Fifie, a więcj i strumień twardej waluty, może w tym wypdku być zahamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w MGS jest świetna ale jak ktoś nie zagrał w całą grę i nagle zobaczy jakiś nadto sentymentalny filmik to może się uśmaić po pachy. Czasami zalatuje brazylijska telenowelą ale tak ma być i mi z tym jest dobrze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz- gdzie znajdę Chaff Granades... no najczęściej moje pierwsze 2 wpadają na heliporcie w Shadow Moses.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze kombinujesz. Są jeszcze w jednym miejscu. Tam gdzie walczysz z gekko na placu targowym. Przed wyjściem po lewej. I to by było na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mm żartujesz?

Chaff to rarytas w MGS4 a szczególnie w tej części!... więc nie marnuj tego jak juz masz! najlepiej przejść 4-5 razy MGS4 bez zużywania chaff'ów a później już jak leci

Ogólnie chaff przydają się w 3 momentach!

- wejście do hangaru w Shadow Moses,

- niedaleko przed 'spotkaniem' Rex'a,

- 'gorący korytarz' na końcu gry!

No i to na tyle!... to jedyne miejsca nieco uciążliwe do przejścia gdy robimy BBExtreme i BB Octo Camo uciążliwe pod względem przejścia niezauważonym!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te momenty mi chodziło

Czemu banalna? Wsumie granaty te mają użytek dopiero w SM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu banalna? Wsumie granaty te mają użytek dopiero w SM.

Banalna bo właśnie od momentu w Shadow Moses bez nich przejść niezauważonym jest nie tyle trudno co niemozliwe... Zresztą, wszystko zależy jak grasz, czy idziesz na siekaninę czy starasz się być niezauważonym

Ja na BBExtreme gdy robiłem emblem Big Boss miałem 3 chaffy, dwa zużyłem na Shadow Moses i w sumie jeden mi został na 'goracy korytarz' ale tam juz nie liczy się to że Cię zobaczą!... więc został mi w ekwipunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem MGS od dziecka, więc i gram w niego jak przystało ;p Co do Twojej wypowiedzi- nie ma rzeczy niemożliwych ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem fanem MGS od dziecka, więc i gram w niego jak przystało ;p Co do Twojej wypowiedzi- nie ma rzeczy niemożliwych ^^

Wiem ale... ja BBExtreme po emblem BB robiłem dwa razy! pierwszy raz zatrzymałem się w Shadow Moses przed hangarem nie mogłem przejść go bo nie miałem chaff granade, uwierz mi... miałem chęć zostawić tą grę! I zostawiłem po 7h siedzenia przed hangarem aby się dostać na druga stronę nie zauwazonym

Za każdym mozliwym razem gdy zbliżałem sie do drzwi zlapal mnie na skaner jakiś mały dupek i klapa!... po1,5h męczenia hangaru chciałem sobie udowodnic że da się, w sumie tylko juz udowodnić bo przekroczyłem czas gry i nie zdobyłbym już emblemu BB...

Ale zacząłem na nowo i udało się Ale hangar bez choćby jednego chaff'a nie przejdziesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłeś czas? To nie mogłeś save'a odtworzyć sprzed tych paru godzin męczenia się z Scarabsami w SM? Swoją drogą zawsze mogłeś posłużyć się M14 z tłumikiem, aby oczyścić sobie nieco drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekroczyłeś czas? To nie mogłeś save'a odtworzyć sprzed tych paru godzin męczenia się z Scarabsami w SM? Swoją drogą zawsze mogłeś posłużyć się M14 z tłumikiem, aby oczyścić sobie nieco drogę.

Czas przekroczyłem bo se dałem luzik już z graniem, chciałem se udowodnić że się da a jednak nie dało Co do M14 z tłumikiem, to nie tak prosto! Na BBExtreme nie przejdzie numer z cichym wykańczaniem bo konserwy usłyszą!, próbowałem i zawsze jakiś miał znak zapytania nad głową a inny podchodził sprawdzić o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas, zapoznam się dokładniej z grą to też będę musiał zaliczyć 1 rangę Całkiem fajne wyzwanie( choć przyznam, że w mgs3 wolałem pójść na łatwiznę i zdobyć Infinite facecamo łapiąc Tsuchinoko Wyzwanie z żabkami mi wystarczyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Właśnie skończyłem przechodzić grę pierwszy raz. Jako iż był to mój pierwszy raz to dopiero się wprawiałem. Chciałem rozpocząć nową grę na większym poziomie trudności, licząc, że zdobyte rzeczy np. face camo itd. będę tu posiadał. A tu zonk, nie mam nic plus DP nabija mi od początku. Czy tak w istocie tak jest? Gdzieś widziałem filmiki gościa, który operuje face camo zaraz po spotkaniu mkII stąd moje pytanie? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to wytłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×