Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Yogi ale kryteria wciąż nie są jasne to jak chcesz wybierać? Ja bym dzisiaj potestował Cat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe tez jak Camaro jeździ po full tuningu albo Charger:))

Cienglasz chodziło mi o moje auta do testów:) Co do kryteriów to nie wiem jakie bedą , narazie myśle nad fajnymi dla mnie autkami które mozna mocno podkręcić:) Jak potestujemy to pewnie ustali sie konkrety , teraz wyobrażam sobie która furka będzie wygladała najbardziej kozacko z wielkim spojlerem na zajebistych felgach i w czarnym macie:)) Albo jakiś pstrokaty kolor ..albo mój ulubiony zielony , ja pierdziu , na bank pojadę fajna furka a moze nawet pofrune :))) Jako jeden z torów proponuje Route X czy jakoś tam , ten z mega długa prosta , gwarantuje ze przy 800-1000hp i nitro to będzie mega hardcorowe ściganie:)

Edytowane przez dr-yogi-reborn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi ale kryteria wciąż nie są jasne to jak chcesz wybierać? Ja bym dzisiaj potestował Cat.

Jakie musisz jeszcze znać kryteria? Zwykle, drogowe auto moc około 900KM i waga min. około 1300 kg. Full tuning, nitro. Szczegóły dogramy jak ktoś jeszcze poza mną napisze do czego się przymierza.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Maserati, Alfa 8c są dozwolone? Nie wiem czy szykować na wieczór ;). Mam już ogromnego, różowego Superbirda, Merca SL55(R230) i Cadillaca CTS-V. Może wieczorem uda się coś wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merc  SL55 jest fajniusi też go mam. Alfa jest zabijająca mocą po pełnym tuningu. Ja w sumie przetestowałem : BMW M4, Merc SL55(R230), Merc C63AMG, AUDI RS6 Avanti, Mustang Boss i GTR Black Edition. I coś wybiorę dzisiaj :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Starszy Skyline się chyba nadaje, rekordów nie pobija ale kręci się dobrze. Oprócz tego sprawdzałem jeszcze BMW M4 oraz RS6. Tuningowałem tez jakiegoś Jaguara, nie było chyba 900 KM ale chyba mocne 800. Ogólnie patrzyłem głównie na uturbione autka (tudzież z mechanicznym doładowaniem) ale może zerknę jeszcze na wolnossące.

 

Limit wagowy to już jakiś konkret. Wydaje mi się, że niektóre z powyższych furek po redukcji wagi mają nieco mniej niż 1300 więc nieco stracą na PO po korekcie. Spoko. Spróbuję jeszcze coś przyszykować na wieczór :) O której będziecie? Ja od 21:30 mogę myślę atakować, dajcie tu info jak będziecie się schodzili.

 

PS Przydałaby się lista wykluczonych marek. Czy np. RUFy są ok? Ten CTR2 mnie nęci. Corvetta zresztą też :) Co z Espritami, nowszymi GT-R. Fordem GT? Dość istotne pytanie w sumie bo można sporą kasę utopić a okaże się, że z założenia wypadały :)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ford GT zwykłym, drogowym autem? Może limit ceny zakupu 100k CR? Wyeliminuje co "lepsze" fury.

GTRY nowe, to też raczej bliżej supercarów. Tańszych ale jednak. RUF to tuningowe Porsche!

Ja śmigam teraz, bo wieczorem mogę być zajęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę około 21.30.... Dam znać

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem nieco i pułap 100k ogranicza znacznie wybór. Odpadają np. RS6, Merce i inne więc nie wiem czy nie trzeba będzie precyzyjniej określić limitów, może warto pomyśleć o PO w zakupie? Niemniej, znalazłem dwa fajne auta do 100k, na jedno chyba nawet 50k starczy :) 

 

Nerv napisz proszę jakieś wnioski po Twoich testach, weźmiemy je już pod uwagę wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wziąć pod uwagę stosunek masy do mocy jakiś limit od do.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz Lalek - to mnie i Piotrasowi mowiles o filmiku z knockhill  ,po dwoch latach w koncu sie doczekalismy - Super :)    ostatnio czytalem sporo o tym torze np. TOP GEAR  testowal tam hot hatche  i patrzac na czasy jakie tam robili  to musze przyznac ze niezle ci poszlo :)   no ale miales dwa lata na dopracowanie jazdy  :biggrin:    i pytanie  czym ty wogole tam jedziesz?  bo to chyba nie clio ?  

 

 

lalek w gt 6 tez mamy knockhill   :)   

 

Kiedy miałem Celicę nie nagrywałem przejazdów. A w zeszłym roku byłem na torze tylko raz, tyle że motorem. Później motor został sprzedany i w sumie to do dziś nie mam czym jeździć (od paru miesięcy jeżdże Oplem Combo w dieslu, który nie bardzo nadaje się na tor :laugh: ).

Samochód, którym teraz jeździłem nie jest mój. Pomagam go tylko stroić i wymieniam klamoty, przy tym oczywiście dobrze się bawiąc  ;)  Auto to 2001 MG ZS 180. 2.5 litra V6 oferujący w oryginale 177 koni. Nam w trzy tygodnie udało się go podstroić do około 236 - czyli słabo. Punktem odniesienia jest to: https://en.wikipedia.org/wiki/BTC-T_MG_ZS_EX259i generalnie każdy kolejny zastrzyk gotówki będzie pchać wózek w tym kierunku. Jako, że ja uwielbiam takie zabawy chętnie dołączyłem do teamu kamikadze jako wolontariusz ( :teehee: ) i w zamian mogę sobie czasem pojeździć :woot: Następna wizyta na torze niestety dopiero 20 marca. Jeżeli będę miał okazję pobrykać, to wrzucę coś jeszcze.

 

A Knockhill z GT6 w niczym nie przypomina oryginału, niestety...

 

Poza tym dziękuję za komplement, ale wiesz... W GTbN się uczyłem jeździć, także nie ma lipy  :biggrin:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.. Plyta z gt6 mi sie skonczyla:(

A mialem zamiar wziac mitsubishi GTO pamietam w podstawowce to byla maszyna moich marzen :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie znalazłem już faworyta... JAGUAR XKR-S '11 choć mam obawy co do mocy bo to tylko 829 km, ale jazda przednia i nawet ogarniam, a w porównaniu do Audi RS6Avant wypada jak pudełko zapałek i cegła.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też coś tam już sobie upatrzyłem ale zdradzać wybór to chyba tylko Nervus komfortowo może :) Lepiej mieć alternatywę na wypadek pobrania naszego faworyta. 

 

Co do wczorajszych testów to na początku byłem przerażony. Wystartowałem na WT i nie mogłem bardzo skleić sensownego okrążenia. Jak już wpadło - przepaść w stosunku do Falo, Nerva, Cata. Założyłem WM i od razu poczułem asfalt :) Nie wiem czy docisk coś daje czy to główna zasługa opon ale auta jak najbardziej do opanowania przy czym ja tradycyjnie obawiam się o kondycję gum bo niektóre auta mielą jak cholera (musiałem dociążać tył, żeby cokolwiek z tego było). Dzisiaj pewnie potestuję w samotności za dnia i wieczorem po 22:30 może też wpadnę pojeździć bo zupełnie nie badałem aut, które mają sporo mniej niż te maksymalnie wczoraj przyjęte 900 KM (a te jeżdżą o dziwo na równi z mocniejszymi). Kredyty w grze zjadłem wczoraj przednio - miałem niecałe 3 mln a stan na dzisiaj - 100k :biggrin:

Edytowane przez cieglo
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aut to podejdźmy do tego z rozsądkiem :)

RUF , Corvetta , GTR , R8 , wszelkie Ferrari , Lambo , Lotusy i inne super sportowe bryki bym wykluczył:)

Auta drogowe , fabryczne , popularne , duże ciężkie i mocne lub mniejsze zwinniejsze i słabsze:)

Dzisiaj pożyczam stojak od Grande wiec coś protestuje wieczorem o ile kasy starczy:)

Do zobaczenia:)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest mua i wara od mojego faworyta :biggrin:

PS.: Yogi o której będziesz ?

post-58504-0-60168600-1456218010_thumb.j

Edytowane przez WRL_CATANI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Postaram sie na 20-21 zameldować:) Mnie korci do Mustanga choć mam tyle rożnych pomysłów ze juz sie grzeje w blokach:)

Kurna ;)niech ten czas dzisiaj szybciej płynie:))

Jeszcze co do tych kryteriów z doborem aut to podam swój przykład , moze kogoś nakieruje przy wyborze:))

Jak myśle Ford to Mustang nie GT , jak myśle o Nissanie to Silvia nie GTR Black , moze jakiś starszy Skyline ;)

Padła tez propozycja Alfy 8C , dla mnie to auto podobne w harakterystyce do Jagga Cataniego , takie luksusowe usportowione auto , bym dopuścił raczej , tak jak Masserati , w sumie Supra , GTO rownież maja sportowe sylwetki . Jednak wypasiony Lotus Esprit zawsze kojarzył mi sie z super autem i chyba byłby za szybki ;)) Mam nadzieje ze pojawia sie jakieś sedany lub mięśniaki :) Cały czas mam tez gdzieś z tylu głowy MITSU EVO , kurde jak by mozna je było podbić je do tych 900 kupcy .....az mam gęsia skórkę;)

Edytowane przez dr-yogi-reborn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maserati, Aston Martin, Jaguar, Mercedes :). Zejdźmy z mocą do 2,2kg/1KM. I pojedźmy czymś półkę lub dwie niżej. Golfy, Supry itp. :thumbsup:.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zejść dwie półki niżej to by była przesada to miały być potwory i są....a jak czuć ten power :biggrin:

 

Wydałem 3 bańki na testy więc raczej się nie piszę na takie zmiany :P . Założenie 900KM i 1300kg jest OK. Wczoraj pośmigaliśmy ze 3 godzinki i wyszło na to że nawet słabsze auta poniżej 900KM dają radę. W moim Jaggu jest zaledwie 829KM czyli 70 poniżej górnej granicy.

 

PS.:Yogi testowałem też Mustanga Boss to jest mięśniak jak się patrzy ale dla mnie za bardzo zabójczy.

Edytowane przez WRL_CATANI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

udalo sie odpalic plyte  last night i kupilem mitsubishi gto  ma 935KM!!!!  i  625 PO  nie jezdzilem ale to moj faworyt   kupilem tez mustanga svt cobra  niestety ma tylko 730 KM   a w toyocie supra  przekroczylem 500km/h   :biggrin: :biggrin: :biggrin:


skoro jest jag to moze byc aston?  dla mnie to takie same auta :)   no i  corvette c5  ?albo  sl55 AMG  ?   nie wiem kurde ... nic nie wiem .... co mozna a czego nie  bez sensu to wybieranie ;)

 

co do esprita to ja bym wogole zakazal aut z napedem MR

Edytowane przez Nie_znam_Lakera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, ładne to GTO i w sumie nie wiem czym różni się od GT3000, które też mi się podoba :) Co do limitów to ja tego nie mogę za bardzo pojąć, że taki Jag słabszy sporo od reszty aut, które wcale nie ważą więcej potrafi jechać lepiej. To nie ma sensu. Ale fakt, że powiększa pulę aut potencjalnie dostępnych do wyboru. Tam w sumie wskaźnikiem jest PO, które robi różnicę i jest większe niż aut z mocniejszymi motorami. Ja mam na tapecie trzy pojazdy, w tym jeden z klubu "poniżej 900 KM" :)

 

Ponowne podsumowanie warunków (stan na wczoraj):

- limit mocy - co najwyżej 900 KM

- limit wagi - co najmniej 1300 kg

- opony - WM

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, wziąłem dzisiaj na tapetę moją short listę i wyłoniłem mojego faworyta. Skoro deklarację złożył Cat, Jaski i (niejako) Nerv to i ja poproszę: BMW M4 Coupe.

 

PS Oczywiście jeśli założenia się nie zmienią.

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założenia się nie zmienią to ja wybieram Cadillaca CTS-V.

a ja zaklepuje C 63AMG. "Brabus Bullit" jesli bedzie dostepny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×