Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

a pod windowsem nic nie instalowalo sie zeby dysk zadzialal (w koncu obudowa IBM moze jakis sterownikow potrzebowac)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!1

zgodnie z instrukcja zamieszczona na stronie, postanowilem wymienic dysk w PS3 na wiekszy. mam FATa 40gb. postanowilem zrobic backup danych i w zwiazku z ym zkupilem dysk zewnetrzny 60gb (Fujitsu Siemens MHT2060BH - http://allegro.pl/sh...item=1399241155). programem EASEUS Partition Master sformatowalem go w systemie plikow FAT32 i... nic. PS3 go nie widzi. probowalem zrbic dwie mniejsze partyjce, zmienic system plikow na kazdy inny. nic nie pomaga. w najlepszym razie PS3 pokazuje komunikat ze "podpieto nieznane urzadzenie pod usb" i tyle. ani nie moge otworzyc dysku ani zapisac nan kopii zapasowej...

w pc dziala wszystko super., a na PS3 nic. ustawialem dysk i jako LOGIC i jako PRIMARY i nie wiem juz co dalej. pomysly moje i google sie skonczyly.

pomozecie?

pzdr

p.s. moze przy formatowaniu ustawic jakis konretny rozmiar klastra? albo nadac dyskowi szczegolna nazwe? albo cokolwiek? 8|

ten kabelek do podlaczenia ma 2 koncowki - podlacz ta z grubszym kablem do PS3, a ta z cienszym do usb w laptopie. Potem sprawdz w drugim porcie usb w PS. Do pracy wymaga 2 sprawnych portow usb - jak cos ci w jednym nawala to nie wystartuje - wiec zasilanie wez z kompa.

A i zanim znow podepniesz to odkrec to co namieszales - zostaw podstawke fat32 i standardowy cluster.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu sie udalo.

juz wiem co bylo nie tak. za malo zasilania. musialem wyjac dysk z obudowy i podpiac do adaptera sata->usb z zasilaczem.

wtedy zaskoczyl i byl widziany. niestety okazalo sie ze nie mozna utworzyc kopii zapasowej bo wyskakuje blad 800100A2 chyba. pomoglo uruchomienie konsoli w trybie awaryjnym i naprawa systemu plikow konsoli. potem sie wszystko pieknie zgralo.

na poczatku nowy dysk jakby sie zacial przy wgranych ustawieniach, ale teraz smiga jak zloto.

i nie wiem kto tak mocno przykrecil srubki mocujace dysk do obudowy... jakis maniak.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem kto tak mocno przykrecil srubki mocujace dysk do obudowy... jakis maniak.

pzdr

taa ten od srubek to juz legenda - w moim przypadku stracilem 1 srubokret, 30 minut i jakies 5 lat z nerwow - ani to spryskac, ani stuknac...

@down

Pyle - a skad Ty masz "najnowszego fata"???? biggrin.gif

btw zeby nie bylo, ze to tylko ja i kolega wyzej - TU lub TU

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa ten od srubek to juz legenda - w moim przypadku stracilem 1 srubokret, 30 minut i jakies 5 lat z nerwow - ani to spryskac, ani stuknac...

A tam pierdzielicie, u mnie w najnowszym facie jakoś normalnie sie wszystko odkręcało. Tylko trzeba mieć dobry srubokręt i nie na chama odkręcać.

Ja jak wymieniałem dysk na 320gb wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włożyłem 500Gb do mojego fata i o dziwo udało mi się to bez żadnego problemu...

Dobrze, że poczytałem ten temat i uwagi pod poradnikiem - przydają się faktycznie bo w poradniku nie było nic o katalogu pisanym dużymi literami PS3/UPDATE do którego wrzucamy soft. Dysk w 80Gb jest już montowany prosto i nic nie trzeba przesuwać a niebieska śrubka u mnie dała się odkręcić bez problemu...

Natomiast trzeba uważać dokręcając dysk za pomocą tych 4 śrobek bo są strasznie badziewne i jedna została przeze mnie prawie rozwalona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że masz nowszego fata bo nie masz takiego suwaka, powiem tak jak sie ma dobre narzedzia to wszystko sie odkreca ok, u mnie te 4 srubki tez spokojnie sie odkreciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wymienilem w mojej konsoli dysk. z 40 gb przeskoczylem odrazu do 500 gb (jakis seagate, zreszta stary dysk tez byl seagate'a). w koncu nie musze usuwac czegos zeby sciagnac jakas nowa gre z psn, a o instalacji gt5 nie wspomne. jedynym problemem bylo odkrecenie niebieskiej srubki, ale po paru minutach jakos sobie poradzilem. kilku poprzednikow juz o tym pisalo i ja tez to napisze. 500 gb to chwyt marketingowy, w rzeczywistosci mamy do dyspozycji 465 gb, z tego konsola rezerwuje sobie jakies 50 gb,ciekawe tylko po co tyle jej miejsca :/, czy to jakis % dysku sobie zawsze rezerwuje? bo na 40 bylo to tylko pare giga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dyski są opisywane przy użyciu innego przelicznika 1 MB to 1 000 000 bajtów, a 1 GB to 1 000 000 000 bajtów. Tymczasem stan faktyczny jest inny – 1 kB równy jest 1024 bajtom, a nie 1000 bajtom przez to dysk po sformatowaniu ma fizycznie mniej GB niż podaje to producent, przy mniejszych dyskach różnica jest mniejsza a przy większych większa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam teraz to nawet sie nie musze martwić o miejsce 249 gb wystarcza spokojnie na gry :) oczywiście wszystkie zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dyski są opisywane przy użyciu innego przelicznika 1 MB to 1 000 000 bajtów, a 1 GB to 1 000 000 000 bajtów. Tymczasem stan faktyczny jest inny – 1 kB równy jest 1024 bajtom, a nie 1000 bajtom przez to dysk po sformatowaniu ma fizycznie mniej GB niż podaje to producent, przy mniejszych dyskach różnica jest mniejsza a przy większych większa ;)

mysle, ze kakaroto pytal o cos innego, a komu jak komu, ale jemu raczej jest zjawisko zanikania 24KB na kazdy 1MB znane :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja. chodzilo mi o to na podstawie czego konsola zarezerwowala sobie 50 gb, skoro wczesniej na mniejszym dysku potrzebowala tylko pare gb. moze zajmuje automatycznie kolo 10%? wedlug mnie to marnotrastwo miejsca. ciekawe czy jak ktos wlozy dysk 1tb to zajmie mu 100 gb?

ps. wiem o co chodzi z 1024 b :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem

wymieniłem dysk na 250GB WD

i mam taki problem kiedy chcę zainstalować aktualizację z pendrive to przebiega niby dobrze staje na 99% i stoi przez 2min a następnie pojawia się komunikat że nie może znaleść danych odnośnie aktualizacji 3.55 ??

katalog na pendrive mam dobry PS3>UPDATE

użyłem DataTraveler 2.0 i pendrive IPQ i na obydwóch ten sam problem...

juz zaczyna mnie to irytowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem

wymieniłem dysk na 250GB WD

i mam taki problem kiedy chcę zainstalować aktualizację z pendrive to przebiega niby dobrze staje na 99% i stoi przez 2min a następnie pojawia się komunikat że nie może znaleść danych odnośnie aktualizacji 3.55 ??

katalog na pendrive mam dobry PS3>UPDATE

użyłem DataTraveler 2.0 i pendrive IPQ i na obydwóch ten sam problem...

juz zaczyna mnie to irytowac

ściągnij jeszcze raz aktualke i wklej na pena, może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie tylko poradzić, czy lepiej wziąć dysk 7200 obr. czy 5400? Czy jest w ogóle jakas odczuwalna różnica w szybkości wczytywaniu danych? Wiem ze te 7200 bardziej sie grzeją ale czy to wpływa jakoś negatywnie na prace konsoli? Prosiłbym o odpowiedź najlepiej użytkowników takich dysków 7200 obr. bądź konkretnie zorientowanych w temacie osób :)

Edytowane przez Longer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie tylko poradzić, czy lepiej wziąć dysk 7200 obr. czy 5400? Czy jest w ogóle jakas odczuwalna różnica w szybkości wczytywaniu danych? Wiem ze te 7200 bardziej sie grzeją ale czy to wpływa jakoś negatywnie na prace konsoli? Prosiłbym o odpowiedź najlepiej użytkowników takich dysków 7200 obr. bądź konkretnie zorientowanych w temacie osób :)

Mam taki dysk od ponad roku - jakos wszystko chodzi jak powinno, roznica w zasadzie niezauwazalna bo ok 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko. Na swoim dysku który planuje wymienić mam gry i konta do gier z PSS które są dzielone na 5. Wyczytałem żeby wszystko działało poprawnie po zainstalowani nowego dysku trzeba te konta wyłączyć czy coś podobnego. Jak to zrobić?

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie powoli do wymiany dysku na wiekszy. Zalezy mi by byl szybszy (7200obr) niz fabrycznie montowany w plejce (mam 80ke) i wiekszy - obstawiam 500 i wiecej, ale przede wszystkim by sie nie grzal. Z tego co czytam to ten Samsung http://www.ceneo.pl/1880067 sie nie grzeje. Tylko wartosci temperatur podawane na stronach sa raczej z PC gdzie chlodzenie bywa lepsze. Macie doswiadczenie z tym modelem? Nie mialem jeszcze dysku Samsunga (mam ich TV ale firmie tej nie ufam jako ze robi wszystko od czolgow przez rtv/agd po sprzet pc) wiec martwie sie tez o jakosc, dotad doswiadczenia mam raczej z Seagate, WD, IBM, Hitachi.

O tym Samsungu pisza ze do 30C w PC miewa i raczej nie przekracza tej warkosci... To jest SATA II ale ma zworki do przestawienia na SATA I (nie ma trybu auto chyba) wiec to raczej nie problem. Wszystko rozbija sie o to czy w PS3 tez takie temp by miewal. Bo jak tak to super...

Jak nie ten, to moze jakis inny chlodny i pojemny 7200 polecicie? Przegladam sobie watek ale sporo tu opnii i ciezko cos z tego wszystkiego wywnioskowac :)

To nie jest szajsung , tylko WD jak jest wyraźnie napisane , to jest Western Digital . samsung by się usmażył w Ps3 , to jest badziewie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheczki,

małe pytanko:

- mam zamiar wstawić dysk 320 GB do ps3 fat 80 GP. Czy jeśli sformatuję oryginalny dysk ps3, to czy będę mógł normalnie z niego korzystać (pc/dysk przenośny)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wystarczy ze kupisz do niego obudowe i bedzie dzialal (ps tez na poczatku chcialem kupic 320 gb, ale niewielka roznica cenowa sklonila mnie do zakupu 500gb)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wystarczy ze kupisz do niego obudowe i bedzie dzialal (ps tez na poczatku chcialem kupic 320 gb, ale niewielka roznica cenowa sklonila mnie do zakupu 500gb)

Dziękuję kolego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko, Jak kupilem nowy dysk niezformatowany to musze na nim zrobic fat32, Czy ps3 sam to zrobi bo mam ciagle blad8002f225 prosze o pomoc

Blad jak chce wgrac system z pendriva 3.55 lub 3.56 bez roznicy, Cos czytalem na forum ze niby system jest znowu wadliwy jak bodajze 2.37

Edytowane przez CeMoTTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko, Jak kupilem nowy dysk niezformatowany to musze na nim zrobic fat32, Czy ps3 sam to zrobi bo mam ciagle blad8002f225 prosze o pomoc

Blad jak chce wgrac system z pendriva 3.55 lub 3.56 bez roznicy, Cos czytalem na forum ze niby system jest znowu wadliwy jak bodajze 2.37

Jesli wlozyles nowy dysk, a miales juz 3.56 - to poczekasz sobie na 3.57.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×