Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Backup zawiera w sobie wszystko. Po jego przywroceniu wszystkie konta, ich stany gier, ustawienia karty w psstore, ustawienia konsoli, zakladki i historia przegladarki, muzyka, zdjecia filmy, demka, instalki gier, cale gry, wiadomosci - no po prostu wszystko.

tak bylo u mnie.

ale mam dobra rade: wywal z dysku pliki gier zrzucone na dysk (game data) i gry/demka z PSStore i po wymianie pobierz je ponownie. u mnie te przywrocone z backupa zle dzialaly: przycinaly, szarpaly. Intro GT5P przycinalo, wipeouthd w trakcie wyscigu potrafil przyciac. jakby dane porozwalalo po calej powierzchni dysku (fragmentacja) i byly problemy z odczytem. skonczylo sie na tym, ze i tak wszystko powywalalem i sciagalem na nowo i niepotrzebnie wydluzylem sobie proces robienia i przywracania backupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Właśnie stałem się posiadaczem dysku WD Scorpio Blue WD5000BEVT 500 GB i jestem bardzo szczęśliwy :) Dysk wymieniłem w konsoli PS3 80gb (europejskiej wersji FAT) Co prawda, dysk po sformatowaniu i zainstalowaniu oprogramowania ma tylko 412gb wolnej przestrzeni, ale lepiej to, niż 74 gb :tongue: Wszystko śmiga jak należy, z jednym minusem. Dysk znacznie głośniej chodzi niż oryginalny dysk PS3 (tzn czasami przy mocniejszej pracy dysku słychać takie "czeszczenia" wiecie o co caman, wibracje?) ;p

Pozdrawiam!

Edytowane przez qgar
raczej praca glowic zmieniajacych pozycje nad talerzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie ten sam dysk i zadnych takich objawow - pracuje cichutko, ciszej od fabrycznego hitachi 80GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to wyglada z tymi slotami (profilami) od innych.

Robie backup, przywracam. Rozumiem, ze profile ktore mialem sa przywrocone z backupu. A jak wyglada z grami? Zakladam, ze jak mam gre od kogos to ten ktos zmienil haslo do swojego konta. Musze je pobierac z tamtego konta? Musze sie z kims skontaktowac aby byl tak mily i dal mi haslo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się upewnić:

Wpinając stary dysk z poprzedniej konsoli (przeklęty YLOD) w nowej będę go musiał na starcie sformatować? Nie da się tego uniknąć?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Allu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku zrobienia backup'a i wymianie dysku na inny/nowy/większy/mniejszy/taki sam ?

Czy po formacie tego "nowego" dysku jest jakaś szansa, że będzie można wrzucić na niego backup z danymi ze "starego" dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że się da, backup jest przypisany do danej konosli, ale nie do dysku

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem ostatnio dysk Seagate Momentus 500GB i włożeniu go do konsoli i instalacji firmware działa dobrze jednak jak instaluję grę lub ściągam coś z intenretu to słychac dziwne dźwięki co jakiś czas takie głośne stukanie. Jest to seriami po kilka razy "stuk stuk stuk stuk" i cisza. Wydaje mi się że chyba coś jest nie tak czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porzadku. Tak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się upewnić:

Wpinając stary dysk z poprzedniej konsoli (przeklęty YLOD) w nowej będę go musiał na starcie sformatować? Nie da się tego uniknąć?

Pozdrawiam.

A probowales moze narpawic konsole przy pomocy takiego poradnika, gdzie typ podgrzewa kosc CPU i grafiki?

Powinienen sprobowac, nawet dla zdobycia jakiegos tam doswiadczenia :) moze nawet wskoczych na wyzszy lvl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie dowiedziec czy ma moze ktos dysk WD Scorpio 320 GB (5400, 8MB, Serial ATA/300). Bo zamierzam go kupic ale nie wiem czy sie sprawdza. I czy Ogolnie ladnie chodzi cicho bez zacinania, Za pomoc dzieki

http://www.komputronik.pl/index.php/product/52316/Podzespo_y_PC/Dyski_twarde/WD_Scorpio_320_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html

Edytowane przez mateusz0601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

w niedziele (29.11)rano na mojej konsoli pojawilo sie YLOD , zadzwonilem do Sony i w ramach gwarancji ktora ialem po poprzedniej naprawie (blueray) zobowiazali sie do wymiany sprzetu . wiec radosnie wykrecilem swoj dysk 500gb wkrecilem standardowy 60gb i czekalem na kuriera. konsola zostala dostaroczona dzisiaj(1.12) w godzinach popoludniowych . po powrocie z pracy wkrecam swoj dysk , odpalam konsolke i co widze ? sformatuj dysk ....

mysle sobie ze troszke sie pospieszylem z dyskami, zamienilem dyski, odpalam z 60 i smiga.wkladam 500 i znowu sformatuj dysk .

bez tego konsola nie odpali ... sprawdzalem na kilku forach , rozmawialem z jakas panna z customer service (w UK) ktora powiedziala mi ze niestety trzeba sformatowac dysk ...

qrczak smazony, mysle , jak sformatuje ten dysk to kobieta glowe z plucami i prostata wyrwie .... 100 gb zdjec z wakacji jest na tym dysku

wiem ze dyski do konsol sa szyfrowane , czy istnieja jakies sposoby na ich odszyfrowanie/odzyskanie danych ?

zastanawiam sie nawet nad tym zeby zadzwonic do Sony i poprosic ich o moja konsole z powrotem ...sam bede probowal naprawic ,

jestem kompletnie zalamany

aa i nie zrobilem backupa <debil>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do Sony

powiedzialem zeby odeslali mi moja zepsuta konsole - bedzie proba naprawy ....

a swoja droga to troszke idiotyczne zeby kazda konsola miala swoj indywidualny szyfr ktorym szyfruje twardziele

wyobrazcie sobie ze ktos zaklada sobie 2 Tb i przez pare lat zapelnia danymi .. konsola mu sie psuje i co

2 tb wspomnien , filmow , muzyki i roznych innych pierdol fizycznie istnieja na dysku ktory jest nie do odszyfrowania

Sony moje gratulacje tu sie popisaliscie

trzeba nowych kryptologow szukac coby zlamali nam ta nowa enigme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do Sony

powiedzialem zeby odeslali mi moja zepsuta konsole - bedzie proba naprawy ....

a swoja droga to troszke idiotyczne zeby kazda konsola miala swoj indywidualny szyfr ktorym szyfruje twardziele

wyobrazcie sobie ze ktos zaklada sobie 2 Tb i przez pare lat zapelnia danymi .. konsola mu sie psuje i co

2 tb wspomnien , filmow , muzyki i roznych innych pierdol fizycznie istnieja na dysku ktory jest nie do odszyfrowania

Sony moje gratulacje tu sie popisaliscie

trzeba nowych kryptologow szukac coby zlamali nam ta nowa enigme

2 TB to normalnie tragedia stracić :tongue:

Konsola to nie serwer danych żeby trzymać tam jakieś wypasione GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

to tylko teoretyczne zalozenie

glupota normalnie jakas... mam dysk ktory jest pod konsole ale nie moge go uzyc poniewaz poprzednia konsola zaszyfrowala a nestepczyni nie ma kluczyka zeby odszyfrowac

zafajdani skosnoocy perfekcjonisci

musi byc jakies rozumne wyjscie z tej sytuacji , jakas tylna furtka w systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD Scorpio tyle że 500GB i działa znakomicie, zamieniłem go za badziewnego Seagate Momentus i naprawdę niebo a ziemia. Jest bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola to nie dysk zewnetrzny, i ludzie nie powinni tego traktowac jako magazynu na cenne multimedia. Na pewno nie jako jedyne miejsce ich skladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola to nie dysk zewnetrzny, i ludzie nie powinni tego traktowac jako magazynu na cenne multimedia. Na pewno nie jako jedyne miejsce ich skladowania.

Siopaki a ja mam takie pytanie. Znajomy dal mi laptopa bez dysku i powiedzial zebym mu COS zalatwil do niego. I wpadla mi mysl. Czy moge z mojej ps3 wlozyc dysk do tego lapa Toshiby i bedzie dzialac ? Mam 80GB w konsoli. W laptopie poprzednio byl jakis 100GB Hitachi SATA 5400obr. A ja bym sobie kupil jakas 250tke. Przy okazji jaka polecacie, bo zawsze wierny bylem SEAGATE jesli chodzi o PC .... I druga sprawa. Kolega w tym temacie pisal ze ma zapchany dysk w konsoli roznymi zdjeciami itp. Ja nic nie mam oprocz gier. I tylko na tym mi zalezy zeby nie potracic SAVEow,TROPHY, i kilka gier z PSS ktore kupilem z allegro ale. CZy nic z tych rzeczy nei strace ? Musze je jakos wczesniej skopiowac na dysk PC tzn zbackupowac ? Nie bedzize z tym problema ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nei zrobisz backupu to stracisz wszystko. Dyskiem od konsoli nie mozna sobie ot tak zonglowac. Jezeli dysk z konsoli przelozysz do pc to bedziesz go musial sformatowac, tracac dane ps3. Jezeli dysk z kompa wkladasz do ps3 to ps3 bedzie krzyczalo ze musisz formatowac dysk.

Co do samego faktu dzialania, to tak - dysk ktory byl poprzednio w ps3 bedzie dzialal w pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A wiec wszystko powinno pojsc bez wiekszych trudnosci. Jak zrobic BACKUP mam nadizeje ze pisze w Instrukcji Pleya. I wtedy i savy i uzytkownicy wszystko sie zachowa ? A ta 80tke z ps3 wloze do tego lapka:> Aha do konsoli ma byc SATA2 czy SATA1 czy bez roznicy ? A i pytanie czy mozna np zbackupowac pojedyncze rzeczy tzn np. tylko SAVY i jedna gre sciagnieta z pss ? Bo reszta gier to w sumie moge sobie z plytek poinstalowac ponownie. A te wormsy to od gostka kupilem na allegro wiec drugi raz z pss ich nie sciagne bo nie mam hasla :/

Kurcze tak teraz czytam o tej wymianie dysku w ps3. Czyzbym potrzebowal az 3 dyski ? Jeden stary 80gb Z ktorego bedzie robiony BACKUP, drugi inny NA ktory bedzie BACKUP robiony i trzeci 250GB ktory ma siedziec jako nowy w ps3 ??

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×