Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że możesz sobie dolutować dodatkowa pamięć podręczną ;)

Wracają na ziemię - Dysk ma 8MB pamięci podręcznej, a chodzi jedynie o dynamiczne zarządzanie pamięcią podręczną, w zależności od ilości operacji odczytu / zapisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy jak wloze dysk po starej konsoli z ylod do nowego sluma to czy konsola automatycznie zawola mi o format? Czy odpali bez problemu? Jezeli zawola o format to czy jest jeszcze jakas opcja odzyskania save ze starego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy jak wloze dysk po starej konsoli z ylod do nowego sluma to czy konsola automatycznie zawola mi o format? Czy odpali bez problemu? Jezeli zawola o format to czy jest jeszcze jakas opcja odzyskania save ze starego dysku?

Na bank będzie format także nic z tego na przyszłość kupuj psn+ i zapisy gier w chmurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem chmure ale skonczyla sie kilka dni przed ylod takze kilka save pojdzie wpizdu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem chmure ale skonczyla sie kilka dni przed ylod takze kilka save pojdzie wpizdu..

Dobrze że tylko kilka kupuj plusa nie ma się nad czym zastanawiać korzyści niewspółmierne do kosztów i unikniesz na przyszłość frustracji z tego powodu a zapisy pomału odrobisz i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napraw ją sobie , pasta termoprzewodząca kosztuje 5 zł , opalarka troszke wiecej , ale mozna pozyczyc i albo zrob to w miare porzadnie i pochodzi kilka tygodni/miesiecy albo byle jak , zeby tylko skopiowac save'y , to byc moze nawet nie bedziesz musial pasty wymieniac , tylko ja ogrzac i kilka godzin pochodzi .

I jak kopiowałeś save'y do chmury , to bedziesz je tam mial i mozesz pobrac jak kupisz +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napraw ją sobie , pasta termoprzewodząca kosztuje 5 zł , opalarka troszke wiecej , ale mozna pozyczyc i albo zrob to w miare porzadnie i pochodzi kilka tygodni/miesiecy albo byle jak , zeby tylko skopiowac save'y , to byc moze nawet nie bedziesz musial pasty wymieniac , tylko ja ogrzac i kilka godzin pochodzi .

I jak kopiowałeś save'y do chmury , to bedziesz je tam mial i mozesz pobrac jak kupisz +

Dobrze gadasz to może się udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem! Opalarka i pasta sa juz w drodze, zawsze warto sprobowac bo niczym nie ryzykuje! Poza tym na forum jest elegancki poradnik jak to zrobic wraz z filmikami.

Pytalem gdyz jak juz wczesniej wspomnialem nie zawolalo mi o format w tamtej sytuacji, odpalila wraz z kontem i plikami jakiegos goscia!

Plusa kupie, oczywiscie! Mialem to zrobic w nastepnym tygodniu ale licho nie spi i stalo sie jak stalo. Wpizdu pojdzie tylko 3 dni Gran Turismo 5, ale to do nadrobienia w jedna nocke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank się uda moja już miała 5ylodow zaraz po 2 latach od kupna sie zaczeły,a niedługo stuknie konsoli 5lat:) .Pasta pare złoty opalarke kupiłem za 60zł i co 4-6 miesiecy robie sam i działa:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bank się uda moja już miała 5ylodow zaraz po 2 latach od kupna sie zaczeły,a niedługo stuknie konsoli 5lat:) .Pasta pare złoty opalarke kupiłem za 60zł i co 4-6 miesiecy robie sam i działa:0
Na bank to Kopernik nie zyje! ;) A w tym wypadku nie masz zadnej gwarancji ze sie uda gdyz nie wiesz w jakim stopniu sie rozlutowala. Nie mowie ze NIE, oby sie udalo! Ale mimo wszystko w nastepnym tygodniu kupie ULTRA SLIM prosto ze sklepu. Sa jakies informacje o jej zawodnosci? Edytowane przez s0-Vicky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wymieniałem pastę 7 razy , aż trafiła się świetna okazja w saturnie i kupiłem slima , bo już nie miałem siły robić tej konsoli co miesiąc-półtora , a pod koniec to nawet co dwa tygodnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swojej wymieniałem pastę 7 razy , aż trafiła się świetna okazja w saturnie i kupiłem slima , bo już nie miałem siły robić tej konsoli co miesiąc-półtora , a pod koniec to nawet co dwa tygodnie .

Tak jak wspomnialem, ta chce zrobic tylko i wylacznie dla zachowania save'ow, ewentualnie dla tych 2-3 dni kiedy odbiore nowiutkiego ULTRA SLIM'a! Masz jakies informacje na temat awaryjnosci nowego dziecka $ony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale na pewno jest lepiej , kazda kolejna wersja musi byc lepsza , w koncu tyle konsoli padlo , ze chyba ucza sie na bledach i na pewno slim juz byl lepszy od fata , takze superslim tez powinien byc , takze ja bym sie nie martwil .

No i 2 miesiace to jest jeszcze za wczesnie , na pewno zadna nikomu jeszcze nie padla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim i Ultra Slim sa u mnie w tej samej cenie wiec wybor jest chyba oczywisty: nowsza generacja i technologia + 500GB>320GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale na pewno jest lepiej , kazda kolejna wersja musi byc lepsza , w koncu tyle konsoli padlo , ze chyba ucza sie na bledach i na pewno slim juz byl lepszy od fata , takze superslim tez powinien byc , takze ja bym sie nie martwil .

Teoria logiczna, niestety nieprawdziwa.

Żeby ocenić awaryjność sprzętu trzeba poczekać minimum ten rok lub dwa od wypuszczenia pierwszych modeli. Można oczywiście szacować na podstawie poprzednich produktów firmy itp. ale każdemu producentowi trafiają się buble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie zaryzykowalem, chociaz o wielkim ryzyku tu mowy nie ma. Kupilem Super Slim 500 GB, a starego FAT sprobuje ocucic i wrocic mu dawny zywot i sprawnosc! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam na starym dysku kilka gier pobranych 4gry =30gb, i chce zrobić back up. Bo wymieniam dysk, podłączam pendrive 8gb i pisze ze potrzebuje jeszcze 33gb, To zgrają mi sie te gry które mam na dysku czy wszystkie instalki do gier? Bo wiem ze przecież save tyle nie zajmują? Chodzi mi o to co sie zgrywa podczas back up'u

Edytowane przez mateusz0601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co masz na dysku , zdjęcia , filmy , gry , save'y , profile i podobne , także gry które możesz pobrać to pousuwaj , łatki i zainstalowane dane gier tak samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam PS3 SuperSlim 12GB Flash i problem w tym, ze po zainstalowaniu jedynie Tekken TAGa nie moge sciagnac nawet gry DEMO z PS.Store, bo wyrzuca mi komunikat "za malo jest miejsca w pamieci masowej". De facto jest jeszcze 10GB wolnej przestrzeni, ktos wie o o co chodzi? Ewentualnie czy jest jakas szansa na powiekszenie tej przestrzeni, czy za kazdym razem bede musial instalowac jedna gre do grania?! Przeciez zaopatrywanie sie w PS.Store bedzie bezsensem.

Dzieki z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 gb to on nie na nawet jak jest zupelnie pusty . Musisz sobie dokupic dysk , ja mam 320 gb i powiem , ze korzystajac z ps+ jest to w sumie malo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak wsadzisz dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze uzytkowego miejsca jest 9GB z dysku Flash, tak juz wyczytalem w necie. Co do miejsca... 9GB na demo z instalacja w zupelnosci powinno wystarczyc. Zapytam jeszcze o ten dysk... To jakis oficjalny dysk, czy moj WD 750GB USB 3.0 wystarczy jako zewnetrzny dysk? Mozna na nim instalowac gry?

Do SuperSlim wsadze dysk 2.5"? Jak do Slim?

Edytowane przez bartekfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×