Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Na łamach dzisiejszego wydania brytyjskiej gazety "The Sun" pojawił się bowiem artykuł na temat nowej konsoli stacjonarnej Sony, który został poparty bezpośrednimi wypowiedziami Andrew House'a. Jak donoszą redaktorzy tego dziennika, okienko wydawnicze dla PlayStation 4 zostało ustalone na październik, a sama konsola ma kosztować około 300 funtów (co w przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę rzędu... 1479 PLN!).

Premiera w październiku i cena 300funtów. Jeżeli u nas cena będzie w okolicach 300funtów tj 1500zł to myślę, że na premierę konsola będzie stała u mnie w domu :happy:

Edytowane przez krettinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Sun to taki brytyjski FAKT wiec nie wiem czy mozna to uznac za wiarygodne zrodlo informacji, wolalbym poczekac az cos na necie oficjalnie wyplynie ;).

Choc nie ukrywam ze taka cena by mi pasowala, za taki pieniazek moglbym nawet i dzis ja kupic.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by super , alemnie zawsze uczyli że w biznesie słowo "około" może oznaczać ( w tym przypadku) 350 funtów. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle może kosztować pusta wersja, bez dysku, kabli HDMI (swoją drogą ciekawe czy w końcu będą w zestawie), itd.

Gdzieś było mówione, że konsole na starcie będą już z bardzo dużymi dyskami, więc nie będziemy się musieli martwić dostępnym miejscem.

Zresztą kolejna plotka. Nie ma co liczyć raczej na cenę poniżej 2000zł. Tym bardziej, że sprzęt w środku słaby nie będzie, pad też dużo lepszej jakości od tych obecnych.

To wszystko kosztuje. Chyba, że chcą na starcie sprzedać jak najwięcej konsol kosztem mniejszego zysku.

Zobaczymy :)

Do ceny 2500zł mogę zapłacić w dniu premiery za konsolę + jakieś gry.

Jak więcej dadzą to trzeba będzie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Październik? Było by pięknie. Sprawiłbym sobie super prezent na urodziny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle może kosztować pusta wersja, bez dysku, kabli HDMI (swoją drogą ciekawe czy w końcu będą w zestawie), itd.

Gdzieś było mówione, że konsole na starcie będą już z bardzo dużymi dyskami, więc nie będziemy się musieli martwić dostępnym miejscem.

Zresztą kolejna plotka. Nie ma co liczyć raczej na cenę poniżej 2000zł. Tym bardziej, że sprzęt w środku słaby nie będzie, pad też dużo lepszej jakości od tych obecnych.

To wszystko kosztuje. Chyba, że chcą na starcie sprzedać jak najwięcej konsol kosztem mniejszego zysku.

Zobaczymy :)

Sprzedawanie PS4 bez dysku nie ma sensu, sami strzeliliby sobie w stopę. Musi być duży dysk na starcie według mnie (w każdej konsoli). Przyczyna jest prosta - ta konsola bez dysku nie będzie w pełni funkcjonalna. Myślę, że już teraz dystrybucja cyfrowa im się bardzo opłaca i zyskuje dużą popularność. Brak dysku zabierałby im przychód. Druga sprawa to nastawienie na PS+ (być może w kilku wersjach, w końcu Gaikai i inne sprawy będą wchodzić). Wydaje mi się, że liczą na spore przychody z abonamentów. Co to jest 50 funtów dla Brytoli, nawet dla nas 200 złotych to jedna gra w premierę. I tu widzę szanse na obniżkę ceny konsoli na premierę. Zawsze słyszymy "Wii U spłaca się po zakupie jednej gry" itd. Może wyjdą z założenia, że spory procent kupi abonament, do tego jakaś gra i dopiero wtedy wyjdą na plus. Jeżeli cena nie przekroczy 2000 złotych to będzie mega hit sprzedażowy. Z dyskiem liczę, oczywiście. Kabla HDMI mimo wszystko nie potrzebuję mieć w zestawie, chociaż rozumiem, że to trochę bezsens dla osób, które nic nie mają podpięte w ten sposób w domu. Jednakże taki kabel można kupić za ile? 20 złotych? Przecież to transmisja cyfrowa, nie musi być audiovideofilski ze złotem ;) Za niską ceną przemawia jeszcze to, że w ciągu roku (myślę, że poniżej) pojawi się Xbox. Będą chcieli odskoczyć na starcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rzeczowe porównanie Unreal Engine 4 na PS4 oraz PC: klik

Trzecie zdjęcie porównawcze wyraża więcej niż tysiąc słów. Naprawdę nie wiem jaki bęcwał odpowiedzialny jest za marketing w Sony, aby pozwolić na wypuszczenie tego dema technologicznego, tym bardziej w takiej postaci (można było przygotować zupełnie inną prezentację i uniknąć porównań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawanie PS4 bez dysku nie ma sensu, sami strzeliliby sobie w stopę. ...

Ja bym tam wolal, zeby bez tego dysku sprzedawali, a konsola bylaby wtedy tansza. Co za problem kupic samemu dysk i go zamontowac? Ewentualnie jakis swoj stary zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza dema UE4 na DF:

http://www.eurogamer...ine-4-ps4-vs-pc

IMO wyglada naprawde niezle jak na "low-mid end'owy PC" w porownaniu do dema odpalonwgo na i7+GTX680. Zreszta, wiekszosc wydawcow na ta generacje szykuje swoje wlasne silniki i UE pojdzie w odstawke.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzieli , 10 minut wcześniej Ponurak dał linka . :)

@kakaroto

patrzysz z punktu bardziej zaawansowanego gracza. oni wiedzą że dla ciebie nie będzie problemem kupno nowego dysku. ale oni chcą zachęcić coraz większą ilość niedzielnych graczy do kupna ps4. a tu ten numer nie przejdzie . konsola musi mieć dysk , bo zniechęci tych co nie mają o tym( wymianie/kupnie dysku) zielonego pojęcia.

@down

raczej nikt. wszyscy wiemy że konsola to zamknięta architektura. nawet jeśli włożyliby coś kosmicznego , za pół roku było by to średniakiem , a za rok totalnym minimum . ale właśnie w tych pieprzonych konsolach tkwi szkopuł , ja na pięcio letnim pc mogę pograć co najwyżej w bierki , a na leciwej ps3 jeszcze po czterech latach gry potrafiły zaskoczyć wizualnie.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ponurak

straszne rzeczy.. idę do kąta płakać :biggrin: to że komputer może pokazać lepszą grafikę to mnie wcale nie dziwi.. tymbardziej że w ps4 nie ma najlepszych bebechów na rynku.. ktoś się łudził??

Edytowane przez zuba1899
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ponurak

straszne rzeczy.. idę do kąta płakać :biggrin: to że komputer może pokazać lepszą grafikę to mnie wcale nie dziwi.. tymbardziej że w ps4 nie ma najlepszych bebechów na rynku.. ktoś się łudził??

Chyba nikt ;)

Ale nie ma co rozpaczac, wyglada to swietnie, poza tym UE to gowno nie silnik, czekam na dzien w ktorym ludzie przestana go uzywac. Tak jak napisal Zywy, wiekszosc wydawcow bedzie miala swoje cacka, FOX czy ten od Capcomu do Deep Down :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia:

Kojima/Konami - FOX

Capcom - Panta Rhei

EA - FE3

Square - Luminous

Activision - cos tam skrobia pod next-geny

Ubisoft - Anvil

Crytec - CE3

Takze nie wiem kto mialby uzywac tego UE4, chyba tylko kolejne Gearsy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowy Unreal :D Czekam aż zrobią Unreala, mimo że uwielbiam Unreal Tournament, to normalną część z kampanią również bym przytulił :) W końcu co legenda to legenda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia:

Kojima/Konami - FOX

Capcom - Panta Rhei

EA - FE3

Square - Luminous

Activision - cos tam skrobia pod next-geny

Ubisoft - Anvil

Crytec - CE3

Takze nie wiem kto mialby uzywac tego UE4, chyba tylko kolejne Gearsy ;p

Chociażby wielu mniejszych developerów, którzy wolą zakupić gotowy silnik wraz z odpowiednimi narzędziami, niż ładować kasę i czas w rozwój własnego silnika...

Zresztą, żeby daleko nie szukać - ostatni Xcom i najnowszy Bioshock, "latają" na zmodyfikowanych UE3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuba: Ależ nikt nikomu nie każe płakać, tym bardziej w kącie. Jesteśmy na forum i możemy powymieniać się opiniami.

Ja przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony. Jest to chyba pierwsza generacja, która już na kilka długich miesięcy przed debiutem, prezentuje gorszej jakości wizualia, aniżeli te dostępne w dniu dzisiejszym na PC. Coś takiego było wręcz nie do pomyślenia w czasie premiery poprzednich konsol i zwykle to PC nadrabiał straty (szybko, ale jednak). Jeżeli prawie na rok przed ukazaniem się konsoli, widać zauważalną różnicę na korzyść komputerów (pomijam fakt, że z kartą graficzną na pokładzie, która w dniu premiery PS4 będzie miała niespełna dwa lata), to co będzie za kilka lat.

Silniki autorskie innych firm prezentowane były głównie na PC. Luminous, na platformie o podobnej specyfikacji, gdzie pokazywano UE4, zaś Frostbite 3 na Radeonie 7990, który będzie zapewne głównym konkurentem dla Titana (ten z kolei jest trzy razy mocniejszy od PS4 według Nvidii). Silnik Activision zaprezentowano na dwuletnim laptopie. Dla Watch Dogs oraz Assassin's Creed 4 platformą docelową również jest PC. Tak więc jak na razie, to tylko Epic zdecydowało się przedstawić swój silnik na PS4 (co wyszło jak wyszło). Póki pozostali nie zrobią tego samego, nie mamy obiektywnego porównania.

Na E3 chyba wszystko stanie się jasne.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co grają w gry dla grafiki powinni sie przenieść na komputery ponieważ na konsoli nie gra się dla grafy ale dla świetnej zabawy...

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kasę by kupić PS4 na premierę, ale tego nie zrobię :) Mam ochotę jeszcze pograć na PS3 i poczekać rok od premiery moze półtora i wtedy jak juz sprzęt sie rozkręci to dopiero zakupić PS4.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam kase i na Ps4 i nowego Xklocka...ale ja nie kupię tych konsol na premiere ponieważ wole poczekać na jakieś drugie serie typu slim...bede miał pewność że pozbędą się w nich jakiś tam błędów z poprzednich...

Poza tym kupowanie next gena nie wyklucza przeciez dalej grania na Ps3...ja ani ps2 nie sprzedałem ani ps3 nie sprzedam z obozu sony ponieważ dalej będą wychodzić na te konsole gry w które bedzie można pograć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie czekał na Slima. Raz, że minimum rok czekania, a dwa to przecież nie gwarantuje brak jakichkolwiek usterek.

Przykładem mogę być ja. Mam fata ps3 od premiery, który zniósł naprawdę wiele oraz slima, który chodził od święta. Fat działa, a slim padł. Oczywiście to tylko mój przykład.

Nie wiadomo jakie wady będzie mieć pierwsza generacja, ale nie sądzę, żeby się powtórzyły problemy z YLODem. Raczej mają nauczkę po ostatnim razie.

Kolejne generacje, mimo że tańsze to zawsze z gorszych podzespołów, które zawsze będą gorzej znosić ciężkie warunki pracy (np. konsola odpalona 24h, itd.).

No i jeśli powtórzy się sytuacja jak z PS3, to pierwsze generacje będą najbardziej dopracowane, a zadbane będą potem chodzić w sensownych cenach, w razie jakby ktoś chciał sprzedać.

Ja tam biorę na bank pierwszą generację. Najlepiej też kupować za granicą, jak ktoś ma możliwość rzecz jasna i jest rozsądna cena.

W normalnych krajach, uszkodzony sprzęt wymieniają od razu na nowy.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam kase i na Ps4 i nowego Xklocka...ale ja nie kupię tych konsol na premiere ponieważ wole poczekać na jakieś drugie serie typu slim...bede miał pewność że pozbędą się w nich jakiś tam błędów z poprzednich...

Juz bez przesady, grubo ponad 3 lata (a moze to juz 4?) mam FATa 40ke i zadnych wad nie ma ;). Ba, nawet nie wymienilbym sie na nowa slimke, chlebak > waga.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobraź nie kupić PS4 w dniu premiery. 7 lat z obecna generacja to zbyt długo. Gwarancja na 5 lat i jazda. Tv już nowy kupiłem i gdyby ktoś w najbliższym czasie miał zamiar zmieniać tv, to polecam Bravie HX850, sprzęt zbiera świetne recenzje, a sam obraz na BR... miazga, wypala gałki oczne. Już widzę gry na PS4 odpalone na tym

cudzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×