Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wtedy pewnie zaczną nas naciągać na kieszenie , klapki , śrubki , taśmy do podłączenia , dedykowane dyski trzy razy droższe niż odpowiednik do laptopa , tak coś podejrzewam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukaszWro

No niestety taka polityka Sony od kilkunastu lat i to z każdym ich sprzętem.

Jestem właśnie ciekaw, jakie wersje będą w sklepach w takich Niemczech czy Anglii, a jakie u nas - mam nadzieję, że nie wrzucą konsoli za jedyne 1999 zł z okrojonym zestawem... tzn. mniejszy dysk, jeden pad i jakaś ratchet :), a za 2500 zł będzie już coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spece z AnandTech twierdzą, że architektura PS4 prezentuje PC z przyszłości. Szczególnie chodzi tu o APU (procesor i grafa złączone, wymiana danych więc jest szybka i nie idzie przez magistrale) oraz zunifikowaną pamięć o ogromnej przepustowości (w PC ze zwykłego ramu dane muszą być najpierw przekopiowane do ramu grafiki).

Warto też zaznaczyć, że 8 GB GDDR5 to jest coś aktualnie niemożliwego do uzyskania na PC, nawet gdybyśmy chcieli zbudować super maszynę do grania za kilkadziesiąt tysięcy złotych (łączenie grafik przez SLI nie sumuje ramu).

52:00 - dyskusja o PS4

54:30 [nowe APU AMD w PS4] "to całkiem prawdopodobnie przyszłość przetwarzania danych w PC."

56:10 - "w tym momencie Playstation 4 wyprzedza technologicznie to, co możemy osiągnąć na PC." (nie chodzi tu o czystą moc obliczeniową cpu czy gpu tylko sposób operowania wszystkimi danymi w całym urządzeniu)

Warto pamiętać, że o unifikacji pamięci i maksymalnym zbliżaniu procesora do grafiki mówiono już od dawna jako przyszłości PC, a Sony to zrobiło teraz z PS4. Nie jest to po prostu zwykły PC udający konsolę. To jest próba wyznaczania nowego kierunku technologicznego dla PC.

Xbox ma również stawiać na APU, ale nie unifikuje całkowicie pamięci (ma byc dodatkowy esram dla grafiki, bo ddr jest za wolny).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie , powiem ci że z Ps3 było nieźle . Dysk w każdej wersji , wszystkie wyjścia były w standardzie , można było podłączyć większość padów i innych urządzeń różnych firm , dyski od laptopów . Natomiast w przypadku xboxa dysku brak , do kupienia tylko dyski microsoftu cholernie drogie , lub malutkie karty pamięci również w nieadekwatnych cenach , wyjście optyczne było tylko na specjalnym kablu microsoftu , w samej konsoli go nie było , działały tylko oryginalne pady , resztę akcesoriów można było na palcach policzyć , jakieś kierownice Logitecha i nic więcej , płatne multi . Ja tam nie odczułem do tej pory , żeby Sony mnie na cokolwiek naciągało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz mimo wszystko DS4 pomysłowy, ponieważ move i touchpada nikt nie skopiuje wiec podrobek raczej nie będzie. Dobry pomysł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 miesięczna gwarancja/serwis :)

Już widzę tą wspaniałą usługę gwarancyjną PS4 w tym kraju.

Wysyłka do Pramu i łaskawie po trzech tygodniach oczekiwania, dostajesz cudzą konsolę po naprawie, w niezmienionej oraz porysowanej obudowie, dodatkowo obsmarowaną pomidorem. Polecam temat 'Jak to jest z Gwarancją?', można zawału dostać po lekturze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wielkie korporacje (tutaj: Microsoft) przyzwyczaiły nas do tego, że to co Sony nam zaoferowało wydaje się dużo, a prawda jest taka, że taki powinien być standard(nie na darmo PS3 nazwali sprzętem 'multimedialnym'), czy jak podłączasz pendrive'a do DVD Samsunga/Denona/Phillipsa itd. musisz mieć penka/kabel itp. tej firmy? Otóż nie... Akurat PS3 było w miarę znośne jeśli chodzi o kompatybilność ze sprzętem innych firm - choć drażniło mnie to, że pad Logitecha działał w Fifie, a w GT5 już nie. Nie wspominając już o tym, że PS3 do dzisiaj nie potrafi przeczytać tak prostego formatu jak mkv, ale jeszcze rozumiem dlaczego nie chcą tego wprowadzić. Drażniło też, że nie dali kabla HDMI w erze gdzie ten kabel to podstawa, mogli już sobie za niego policzyć nawet te +30 zł, ale jak kupowałem konsolę byłem wręcz pewien, że kabel ten będzie w środku - do PSX czy PS2 potrafili dać głupi kabelek, który na tamte czasy był odpowiedni.

W Sony denerwują mnie pierdoły typu, jak kupujesz ich kamerę albo aparat, to musisz kupić ich kartę pamięci, której nawet nie wrzucą Ci do zestawu, a jest logiczne, że skoro kupiłeś aparat to będziesz robił zdjęcia, a gdzie te zdjęcia zapisać skoro nie dostałeś karty... Nie wspominając już o tym, że Sony potrafiło kiedyś wypuścić kilka modeli odtwarzaczy CD nie dając pilota do zestawu, ludzie musieli sobie dokupić... Gdzie w każdej normalnej firmie to było normą. Sony zawsze wyciągało kasę od klienta bokiem za jakieś pierdółki, wystarczy poczytać a znajdzie się dużo takich kwiatków w necie.

Mam nadzieję, że kiedy pójdę do sklepu po nowe Playstation, otrzymam sprzęt gotowy do odpalenia w przeciągu 5 minut nie wychodząc już z domu. Ciekawe czy Sony pokusi się już dać ten głupi kabelek HDMI, czy jednak wpadną na to, że przecież konsumenci musieli mieć stary kabel od PS3 :)

@edit:

Skoro już była mowa o odtwaraczu CD, czytałem na ps3site, że w PS4 nie będziemy mogli posłuchać muzyki z kompaktu... Trochę słabo, mimo iż mam osobny sprzęt do tego, to jednak trochę mnie to zaboli - choćby jak pojadę gdzieś na działeczkę, czy coś w tym rodzaju będę musiał targać odtwarzacz, a tak to faktycznie Playstation potrafiło robić za taki mały komputerek.

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mało który producent daje karty pamięci do kamer czy aparatów . Możesz sobie kupić taką jaką potrzebujesz , a nie wciskają ci karty 2 , 4 czy 8 gb o niskiej prędkości za dodatkowe 2-3 stówy , której i tak nie będziesz używał. Te zestawy w sprzęt+karta to są składane w sklepach , a nie przez producenta i nie tylko Sony ma taką politykę .

A i nie musisz kupować ich karty , Sony już dawno odpuściło rynek kart . Jedynym wyjątkiem jest Ps Vita , ale to jest chyba akurat logiczne , że musi to być ich karta .

Edytowane przez LukaszWro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI to groszowe sprawy i każdy zakupi sobie taki, jaki będzie mu pasował - a tak to byłoby narzekanie, że za krótki, że kolor nie ten, itp... ;)

Byłoby gorzej, gdyby wymyślili coś w stylu HDCP, i do połączenia konsoli z TV / ampli / projektorem, byłby wymagany przewód "made by Sony"...

Co do dysków, to jeśli nie utrudniliby tego tak jak w przypadku Vity - czyli tylko dedykowane karty, a jedynym "utrudnieniem" byłby tylko zakup koszyka (jak w SS) to jestem za...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem ja zazwyczaj jak kupowałem czy to telefon, czy kolejny aparat - Canon tym razem to dostawałem normalnie kartę pamięci SD czy microSD. Wiem, że nie tylko Sony tak robi, ale oni robią tego najwięcej nie raz spotkałem się z jakąś bzdurą od tego koncernu.

I kabel, i karta pamięci to są groszowe sprawy nie mniej jednak jest to drażniące, jak przychodzisz czasem do domu otwierasz pudełko, a tam nie ma takich oczywistych rzeczy, i znowu musisz gnać do sklepu :).

Mniejsza już z tym nie będziemy robić offtopu, bo to jednak temat PS4. Czas pokaże co i jak :).

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli PS4 będzie pozbawione wstecznej kompatybilności z PS3 to ciekawe jak długo SONY będzie wspierać PS3. Żeby się nie okazało że za 4-5 lat przestaną sprzedawać PS3 i tym samym wspierać usługi sieciowe w tym sklep dla PS3. Już kupionych gier ze sklepu ponownie nie pobierzemy w przypadku awarii PS3 lub samego dysku. Automatycznie skończy się też PSN+ z mnóstwem gier, sama usługa może zmienić formę.

Sony zapomniało że jest to ich już czwarta konsola, a nie pierwsza - brak BC, brak obsługi DS3 i nawet CD Audio wycieli z PS4 - a przecież obecni posiadacze PS3 są najbardziej zainteresowani kupnem nowej konsoli od Sony.

Odnośnie konferencji to najbardziej podobały mi się gry, widać skok jakościowy. Najsłabiej wypadł nowy pad, w którym na siłę chcieli wymyślić coś nowego - touchpad jest za mały żeby sensownie go wykorzystać bo nikt nie będzie korzystał z touchpada do obracania kamery w grze. Skończy się tak jak z SIXAXIS, że twórcy nie będą korzystać z nowych funkcji. Ponadto nowy pad ściśle związany jest z kamerką - co podniesie cenę konsoli.

Jednak trzeba poczekać na E3 i na to co pokaże MS, bo może czas zmienić konsolę SONY na inną.

Pozdrawiam

Edytowane przez SolidAREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz ile one kosztują... Marne 512gb zamykają się w 2 tysiącach złotych czyli tyle ile cała konsola ma kosztować , a nie sam dysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co będzie za rok. Ale SSD w konsoli raczej większego sensu nie będzie miało. Przynajmniej tak mi się wydaje.

W każdym razie jeśli mam wybrać między nieco szybszym dyskiem, a dużo większą pojemnością to wiadomo, że biorę pojemność. Teraz już nawet 750GB 2,5" nie są drogie.

Będziemy widzieć co wymyślą.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok pewnie 2 tb będą kosztować 2 tysiące , a uważam że to jest pojemność docelowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, co zrobią posiadacze dużych kolekcji na PS2 w przypadku awarii ich konsoli. PS4 nie jest z nią kompatybilna, a ona sama już w produkcji nie jest. Ten sam los zresztą czeka PS3 za 5-6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z HDD to prawdopodobne jest 750GB lub 1TB max.

Jeśli postawią na FLASH to może może 500GB - nie SSD tylko zwykły chip flash jak to jest w superslim tylko o sensownej wielkości....

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh hajp na PS4 mi się udzielił i rozpocząłem akcję "Odkładanie na PS4" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się takich dużych pamięci flash . Obecnie jest to co w pendrive'ach , 64gb za 250 zł . Za tyle to można już szukać dysków 1tb . Więc po co kombinować , dyski hdd są najprostszym rozwiązaniem , najtańszym , ma największą pojemność , a na prędkość wcale nie jest taka zła . Także mógłbyś przestać już strzelać ssd , flash'e i wszystko inne co ci przyjdzie do głowy , ja też nie mogę powiedzieć , żebym się nie wiadomo jak znał na sprzęcie , ale trzeba się chociaż orientować w rynku , żeby móc się sensownie wypowiedzieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PS4 będzie pozbawione wstecznej kompatybilności z PS3 to ciekawe jak długo SONY będzie wspierać PS3. Żeby się nie okazało że za 4-5 lat przestaną sprzedawać PS3 i tym samym wspierać usługi sieciowe w tym sklep dla PS3. Już kupionych gier ze sklepu ponownie nie pobierzemy w przypadku awarii PS3 lub samego dysku. Automatycznie skończy się też PSN+ z mnóstwem gier, sama usługa może zmienić formę.

Sony zapomniało że jest to ich już czwarta konsola, a nie pierwsza - brak BC, brak obsługi DS3 i nawet CD Audio wycieli z PS4 - a przecież obecni posiadacze PS3 są najbardziej zainteresowani kupnem nowej konsoli od Sony.

Odnośnie konferencji to najbardziej podobały mi się gry, widać skok jakościowy. Najsłabiej wypadł nowy pad, w którym na siłę chcieli wymyślić coś nowego - touchpad jest za mały żeby sensownie go wykorzystać bo nikt nie będzie korzystał z touchpada do obracania kamery w grze. Skończy się tak jak z SIXAXIS, że twórcy nie będą korzystać z nowych funkcji. Ponadto nowy pad ściśle związany jest z kamerką - co podniesie cenę konsoli.

Jednak trzeba poczekać na E3 i na to co pokaże MS, bo może czas zmienić konsolę SONY na inną.

Pozdrawiam

Weż Pan przestąń;) nie zgadzam sie z Tobą

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.guardian....shida-interview

Podobno KAZDA gre na PS4 bedzie mozna pobrac w wersji cyfrowej (szkoda ze pewnie za cene 70-80$). Ciekawe zatem jaki dysk bedzie siedzial w PS4, 320GB to bedzie absolutne minimum.

Chociaz tak sobie teraz mysle - nie zdziwilbym sie gdyby gry na next-geny zajmowaly tak naprawde mniej miejsca niz na current-geny - obecnie najwiecej miejsca zajmuja tak naprawde pre-renderowane cut-scenki, ktorych raczej nie powinnismy uswiadczyc w nastepnej generacji, grafika bedzie juz na tyle dobra ze bedzie mozna z nich calkowicie zrezygnowac na rzecz zwyklych skryptow podczas gry, takie Crysisy czy CoDy zajmuje raptem 5.5-6GB wlasnie dlatego ze wszysrko dzieje sie real-time, gdzie w takim KZ3 same cut-scenki zajumja 34BG dysku... A drua sprawa to to, ze BD bedzie 3 razy szybszy niz w PS3, wiec nie trzeba bedzie dublowac tych samych danych po 10 razy. Dla porownania najlepiej wygladajace gry na PC obecnie zajmuja zaledwie kilka-kilkanascie GB, wiec tyle tez powinny zajmowac gry na next-geny.

Spece z AnandTech twierdzą, że architektura PS4 prezentuje PC z przyszłości. Szczególnie chodzi tu o APU (procesor i grafa złączone, wymiana danych więc jest szybka i nie idzie przez magistrale) oraz zunifikowaną pamięć o ogromnej przepustowości (w PC ze zwykłego ramu dane muszą być najpierw przekopiowane do ramu grafiki).

Warto też zaznaczyć, że 8 GB GDDR5 to jest coś aktualnie niemożliwego do uzyskania na PC, nawet gdybyśmy chcieli zbudować super maszynę do grania za kilkadziesiąt tysięcy złotych (łączenie grafik przez SLI nie sumuje ramu).

52:00 - dyskusja o PS4

54:30 [nowe APU AMD w PS4] "to całkiem prawdopodobnie przyszłość przetwarzania danych w PC."

56:10 - "w tym momencie Playstation 4 wyprzedza technologicznie to, co możemy osiągnąć na PC." (nie chodzi tu o czystą moc obliczeniową cpu czy gpu tylko sposób operowania wszystkimi danymi w całym urządzeniu)

Warto pamiętać, że o unifikacji pamięci i maksymalnym zbliżaniu procesora do grafiki mówiono już od dawna jako przyszłości PC, a Sony to zrobiło teraz z PS4. Nie jest to po prostu zwykły PC udający konsolę. To jest próba wyznaczania nowego kierunku technologicznego dla PC.

Xbox ma również stawiać na APU, ale nie unifikuje całkowicie pamięci (ma byc dodatkowy esram dla grafiki, bo ddr jest za wolny).

Po czesci jest w tym duzo prawdy - w koncu czas dostepu do danych to jeden z kluczowych kryteriow jesli chodzi o wydajnosc calej platformy, ale z drugiej zintegrowanym GPU daleko jesli chodzi o wydajnosc do stand-alone GPU. Takiemu Intel HD3000 daleko nawet do low-endowych Geforce'ow/Radeon'ow. Ale koniec koncow liczy sie to co konsola jest w stanie "wypluc" na ekran, a taki KZ:SF spokojnie dorownuje C3, ktory jest obecnie najlepiej wygladajaca gra na PC, wiec star next-genow jest lepiej niz bardzo dobry.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w PS4 powinni dać SSD już moim zdaniem....

Tak i podnieść cenę końcową o kolejne 150-200 €. No gratuluje pomysłu, czego jeszcze brakuje?!

W PS4 wystarczy kontroler SATA3 i szybkość dysku gwałtownie skoczy. Dla niewtajemniczonych w PS3 mieliśmy SATA1 i byliśmy ograniczeni technologicznie. Sony powinno w końcu zrezygnować z obsługi FAT32 na rzecz NTFS, to już 2013 rok. Chyba, że licencja za drogo wychodzi.

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTFS to akurat format MS, wiec tu raczej nie chodzi o sama cene licencji co za chec udostepnienia jej, w koncu MS nie jest to za bardzo na reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×