Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pojawiają się gdzieś jakieś informacje co do daty premiery?

Mam szczerą nadzieję, że na święta będę już grał na PS4.

końcówka 2013/początek 2014

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole ciekawy ten wczorajszy podcast EA, mowili o grach na PS4 w 1080p@60FPS, co by potwierdzalo plotki o BF4 w 60FPS na next-genach. Koszt produkcji gier w porownaniu do curret-genow nieznacznie wzrosznie bo o ok. 5-10%. Mowili ze przy kazdej przesiadce na kolejna generacje ceny gier zawsze wzrastaly o te 6-9$, i ze powinniscmy spodziewac sie gier wlasnie za 69$ na PS4, ale mowili ze stopniowo cena powinna spac z powrotem do 59$ (ta jasne). Obecnie EA pracuje az nad 15! grami na silniku FE2.0. I z tego co zrozumialem to w nastepnej generacji EA bedzie partnerem z MS, tak samo jak Activision z Sony, czyli odwrotnie niz obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już podczas prezentacji na żywo zaciekawiło mnie czy nazwa konta 'DayZ100' nie jest znakiem, że pełna wersja DayZ by zmierzała na PS4. :biggrin: Byłbym bardzo szczęśliwy. :biggrin: Natomiast co do prezentowanego interfejsu - bardzo ładny. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo profilów na PS4, rozumiem że cały profil z którego korzystam na ps3 będzie również dostępny na ps4? Chodzi mi o trofea, chyba bez sensu by było specjalnie na nową konsole robić nowty profil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak konto PS3, profil PS3 itd. Jest to konto Playstation Network. I jeśli PS4 będzie korzystała z PSN (a raczej tak :P), to będzie się można na niej logować swoim PSN ID i wszystkie szczegóły takiego konta zostaną przeniesione na nowy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak konto PS3, profil PS3 itd. Jest to konto Playstation Network. I jeśli PS4 będzie korzystała z PSN (a raczej tak :P), to będzie się można na niej logować swoim PSN ID i wszystkie szczegóły takiego konta zostaną przeniesione na nowy system.

Też mi się tak wydaje. Mamy wspólne konto dla PS3 i Vity więc pewnie nowa konsolka dołączy do tego grona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczają się i tyle. Raczej wątpię, by gry miałyby po 300zł- mocno to zmniejszyłoby sprzedaż konsoli i to nie tylko u nas a także w innych krajach, bogatszych- widać to ewidentnie po vicie, która też ma gry drogie jak na mobilne sprzęty.

co do interfejsu: całość wygląda średnio póki co. Ciekawi mnie co wymyśla na ekran główny (czyli zamiast XMB)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kit z łączem i dyskiem , od tego są płyty , 16 warstwowy Blu-Ray = 400gb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze PS4 ma wspierac dyski 50GB, wiec 4K tylko w cyfrowej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze PS4 ma wspierac dyski 50GB, wiec 4K tylko w cyfrowej dystrybucji.

widac, że mało wiesz. Dyski w PS4 będzie można wymieniać. Nawet jeśli będą tylko te od SONY, to i tak pojawią się wersje 1TB i 2TB.

Filmy w 4K zajmują dużo miejsca, to fakt, jednak są już dostępne odtwarzacze i płyty BD wspierające ten format. Premiera formatu 4K nastąpi już za parę miesięcy (wrzesień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło o nośnik danych (Blu Ray).

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu-Ray to Blu-ray , dysk to dysk , nie wiem jak Ps4 może wspierać 50 gb dyski ( widział ktoś jeszcze takie w sprzedaży ?! Ja w swoim 7 letnim laptopie mam 80gb i nie nadaje się to praktycznie do niczego ) , skoro już Ps3 obsługuje praktycznie wszystkie możliwe pojemności łącznie z 1 tb i 16 warstwowe płyty Blu-Ray Pioneer'a , gdzie każda warstwa ma 25 gb , co daje 400 gb na jednej płycie Blu-Ray . Inna sprawa że takich płyt się nie wykorzystuje i wszystko idzie na 1-2 warstwowych . W dzisiejszych czasach to 50 gb nosi się w portfelu w postaci karty pamięci lub pendrive'a ( 64 gigowych , co by była ścisłość )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optical disk, z angielskiedo DYSK optyczny. Niektorzy to naprawde powinni miec zakaz dostepu do internetu jak boga kocham...

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie ty i to dożywotnio .

Hard Drive Disk ( HDD ) - po naszemu Dysk Twardy - DISK

Optical Drive - po naszemu Napęd Optyczny

http://translate.goo...pl/#en/pl/drive

Rzeczownik - Napęd

O dysku nawet nie jest wspomniane

Nigdy nie słyszałem , żeby ktoś płyty czy napęd nazywał dyskiem .

---------------------------------------------------------------------------------

@kakaroto : Ja ? Nadal uważam , że dysk jest dyskiem , a płyta płytą i nie mam pojęcie co źle przeczytałem i gdzie .

Edytowane przez LukaszWro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sie lukaszwro ogarnij i nie kompromituj, zle przeczytales miedzy wierszami i teraz probujesz jakos z tego wybrnac

Sent from my iPad using Tapatalk

?.. , skoro już Ps3 obsługuje praktycznie wszystkie możliwe pojemności łącznie z 1 tb i 16 warstwowe płyty Blu-Ray Pioneer'a , gdzie każda warstwa ma 25 gb , co daje 400 gb na jednej płycie Blu-Ray )

Ciekawe bardzo. Masz cos na poparcie swojej teorii? Ps3 obsluguje plyty do 50gb, tak jak zywy napisal

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 50GB może równie dobrze być dyskiem SSD. Flash'e tanieją coraz bardziej, więc czemu nie..?

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wstukać w google " Pioneer 400gb Ps3 " ?

http://www.joystiq.c...-400gb-blu-ray/

Jest jeszcze drugi link z konkurencyjnej polskiej strony , którą blokujecie , więc nie mogę wrzucić w poście . Ale skopiuję treść :

" Kiedy wcześniej informowaliśmy o tym, że Pioneer wyprodukował Blu-ray 400GB nie było jeszcze wiadomo,

czy płytka ruszy na dzisiejszych odtwarzaczach blu-ray (w tym na PS3). Dziś już wiemy, DIGITIMES poinformowało,

że 16 warstwowa płyta od Pioneera działa poprawnie na wszystkich odtwarzaczach Blu-ray, w tym także na PS3. "

Moglibyście skończyć już się pluć .

^ Ale co ty na tym 50gb zainstalujesz i po co nam ssd w konsoli ?

Edytowane przez LukaszWro
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski SSD są szybsze, bardziej ciche i zużywają mniej energii od HDD. Co do głośności dysku w konsoli to i tak raczej wentylator przebija dysk twardy więc ten wariant się nie sprawdzi.

50GB to bardzo mało, fakt. Ale dla osób grających tylko na 2-3 grach (ja osobiście gram tylko na jednej) i to z płyt jest to wystarczające.

Nie piszę, że jest to dobra opcja, ale na pewno jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×