Skocz do zawartości
kill

Darksiders 2

Rekomendowane odpowiedzi

Świat jest tak samo otwarty jak w jedynce , a że przemierzamy wiejące pustką stepy trochę częściej nie znaczy , że jest in plus . Szybka podróż już jak najbardziej , bo w jedynce by się przydała , ale to jest udogodnienie , a nie element rpg .

/A gra moim zdaniem jest o wiele gorsza, bo mimo braku wyraźnych zmian w gameplayu to gra straciła urok (przede wszystkim denna fabuła...naprawdę denna), a wiele z tych małych zmian tak naprawdę pograszają grę i są robione po łebkach (side questy, levelovanie ala god of war , to chyba nie jest już rpg, nie? Różnica ,że masz punkt do rozdania po levelu zamiast używania orbów)

Edytowane przez TW_DoomMachine_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach gry, bliżej mi do opinii TW_DoomMachine_,. Jedynka ma lepszy klimat, czuć że Wojna jest jednym z jeżdźców apokalipsy, Śmierć imo jest za "grzeczny". System losowych dropów czy lvlowanie broni mnie rozczarował, wolałem 3 ale konkretne niż pierdylion mieczy, toporów, młotów w plecaku minimalnie różniących się statsami. Tylko muza mi się podoba, chociaż po jakimś czasie w jednej lokacji staję się monotonna. Oby fabuła się rozkręciła, bo długo czekałem na ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Mnie również nieco irytował system dropów i tony itemków zapychające ekwipunek. Miło, że autorzy przygotowali tak wiele modeli broni, wiele z nich wyglądało fantastycznie, jakkolwiek można było to lepiej rozegrać.

- Jakość grafik nie powala na kolana, za co na szczęście mocno nadrabia dizajnem świata.

- Brak tu zdecydowanych i silnie zarysowanych postaci oraz ciekawych i absorbujących zadań. Niestety 3/4 gry to "przynieś, zanieś, pozamiataj". Sama fabuła jest całkiem przyjemna i zgrabnie zespolona z jedynką (bardzo fajne zakończenie), ale wiele razy miałem ochotę na coś fabularnie (a nie tylko wizualnie) epickiego. Bardzo podobne odczucia mam do ostatniego Assassyna.

- System walki jest przyjemny (prosty w opanowaniu) i dobrze pomyślany, Śmierć sieka wrogów z gracją i siłą zarazem, a płynne przejścia ciosów kos i broni dodatkowej sprawiają, że walka jest niezwykle efektowna.

- główny bohater może nie jest zbyt gadatliwy, ale wydaje się być dopasowany do swojej roli. Ponure i zabarwione gorzkim sarkazmem wypowiedzi pasują do niego, jak ulał (podobnie jak głos).

- Gra jest długa jak na dzisiejsze standardy, szkoda tylko, że zadania, które się na tę długość składają nie są fabularnie nieco ciekawsze. Sporo (lecz nie wszystkie) z nich to właściwe dla gatunku kalki.

- Pomysł na rozgrywkę pozostał ten sam, co w jedynce - półotwarty świat i zamknięte lochy wypełnione elementami platformowymi i ciekawymi zagadkami, które szczególnie bliżej końca stają się całkiem satysfakcjonujące.

- I na koniec muzyka - IDEALNA. Wystarczy powiedzieć, że samą grę sprzedałem po ukończeniu, a 2 płytowy album z muzyką na stałę zagościł w kolekcji audio. Zdecydowanie Jesper Kyd to wirtuoz soundtracków (Deus Ex... oh i ah), jego twórczość niczym nie ustępuje OST z wielkim filmowych hitów.

Zdecydowanie warto się z grą zapoznać, jeśli gatunek jest wam bliski, a pierwsza część pozostawiła po sobie pozytywne wspomnienia. Trudno ocenić, która jest lepsza - zdecydowanie 1 przez swą bardziej zwartą konstrukcję i brak systemu itemków, nieco intensywniej utrzymywała fabularne napięcie, z drugiej strony kontynuacja raczy nas wybitną muzyką, dobrze przemyślanymi lochami oraz świetnym dizajnem. Dziś zapewne dałbym DII 8- - to solidna produkcja, która jednak z perspektywy czasu zawiodła niektóre z pokładanych w niej nadziei (tak samo oceniam tryb single nowego Assassyna - dla porównania)

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... moze zglupialem przez rozpoczynajacy sie urlop... ale... tytul wymiata po calosci. klimat plus uniwersum plus system ala zelda i okami = poki co jeden z lepszych tytulow w tym roku dla mnie... 1ka byla dobra, 2ka poki co jest bardzo dobra!i ta muzyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakis 8 godzinach gry.. nadal swietny tytul ale niestety fabula o wiele gorsza i nudniejsza niz w opowiesci wojny...

edit: po 8 godzinach myslalem ze jestem przy koncu... ale sie pozytywnie zaskoczylem... tytul wymiata i bardzo przypomina mi mroczne okami. milo, i coraz ciekwiej, tak samo jak w/w okami trzeba tej grze dac czas...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-mam problem - pobrałem z PSS dodatek do gry Darksiders2 pt Władca Demonów Belial. W owym dodatku do gry w moencie gdy dochodze do podziemi gra zawiesza sie i musze ponownie zresetować system. Po paru resetach w ogóle nie mogłem odpalić gry na swoim profilu.Pomogło w tym momencie reset zapisanych danych gry. Miał ktoś już podobna sytuacje-prosze o pomoc-pozdrawiam-Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotko i na temat, nie mialem okazji wczesniej wypowiedziec sie o grze i powiem krotko,po ograniu jakis czas temu pierwszej czesc, wiele chcialem od dwojki i ? Nie zawiodlem sie, dla mnie jeszcze lepsza od pierwszej czesc, pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru zakup edycji limitowanej albo zwykłą. Z tego co się orientuję to w limitce jest ten dodatek Grobowiec Argula (czy jakoś tak :) ). Teraz pytanie czy warto dopłącać 15 zł do droższej wersji z tym dodatkiem czy lepiej brać podstawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru zakup edycji limitowanej albo zwykłą. Z tego co się orientuję to w limitce jest ten dodatek Grobowiec Argula (czy jakoś tak :) ). Teraz pytanie czy warto dopłącać 15 zł do droższej wersji z tym dodatkiem czy lepiej brać podstawkę?

Gra bez dodatków stanowi pełną i spójną całość. DLC to tylko spin-offy i dopowiedzenia. Grobowiec to tylko dodatkowy loch, jakich wiele w grze - trochę skakania, walki i boss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz na tyle rozbudowaną zawartościowo grę że olej jakieś mini dlc do szczęscia nie potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Darksiders II i Journey to gry roku 2012. Ciekawi mnie co będzie dalej z tą serią. Trzymam kciuki za udany sequel, chociaż dalej marzy mi się Legacy of Kain...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem... rozczarowanie roku jak dla mnie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poprostu za dużo naobiecywałem, gra nie jest zła, ale od czasu kiedy ją mam skończyłem Hitmana, Gre o Tron, Vanquish, Enslaved, Spec Ops: The Line i teraz zabieram się za Castlevanie i jakoś mnie nie ciagnie do przygód pana Śmierci, i wymienione tytuły to nie żadne hiciory. Jedynke przeszedłem na jednym wdechy na PC ( gdzie nie ma takich gier lub są kiepskie) i drugi raz na ps3.

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak daleko jako gra roku bym się nie posówał (wiadomo gusta) ale fakt: gra genialna!

To pokazuje jaki był ten rok - cienki, chociaż cyfrowa dystrybucja pokazała pazur. Brakuje mi takich przygodówek, gdzie zagadki są motorem napędowym grywalności, a wplecenie we wszystko RPG i elementów Prince of Persia to już w ogóle moje gusta, dlatego taki a nie inny wybór. Jedynka była dla mnie mega zaskoczeniem, bo spodziewałem się średniego slashera, a dostałem przygodówkę akcji ze świetnymi zagadkami. W Dwójce spodziewałem się prostego sequela Jedynki, a dostałem sporo nowości. Nie to co w God of War - jedno i to samo wałkowane w kółko - od 2005 roku nawet Kratosowi ciosów nie zmienili tylko dodali kilka jak postaciom w bijatykach :biggrin:

Ktoś kiedyś grał w Legacy of Kain to powinien spróbować Darksiders, choć przyznaję się bez bicia - fabuła, świat, klimat, postaci - nie umywają się do sagi o Kainie i Razielu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak patrze na filmiki to mi to strasznie przypomina Soul Reaver a mam ogromny sentyment do tej gry nawet nie wiem czemu. Wyjatkowo wbilo mi sie w pamiec przemierzanie swiata gry w Soul Reaver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś grał w Legacy of Kain to powinien spróbować Darksiders, choć przyznaję się bez bicia - fabuła, świat, klimat, postaci - nie umywają się do sagi o Kainie i Razielu.

Całkiem słuszne skojarzenie ;) Marzy mi się ambitna gra w uniwersum LoK, ten gotycki brud i mrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=fmMzZDotrk8&feature=youtube_gdata_player

Panowie jak utworzyc te double possesed wepons na zalaczonym filmiku? I skad koles ma tyle opetanych broni...mam na liczniku okolo 15 godz i mialem tylko dwie opetane ktore moglem max do 8 levelu podbic

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Double possessed' nie ma czegoś takiego, jak już to 'Possessed double ...'.

Jest to tylko nazwa przedmiotu i nie ma żadnego związku ze statystykami broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×