Skocz do zawartości
Gość ProroK

Deus Ex: Human Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj nabyłem Deus EX i właśnie zaczynam grać,i mam pytanie do tych którzy ją ukończyli.Ile zajęło wam ukończenie tej gry na poziomie hard z wykonaniem wszystkich pobocznych misji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 30h

Też skończyłem grę (fakt, że na normalu). I mam do Ciebie pytanie: skąd wiesz że ok 30h? Wg tego co piszą w necie, czy np. wg danych producenta? Czy gdzieś to sprawdziłeś w grze? Bo już o to pytałem na forum ale nikt mi nie odpowiedział, albo odpowiedź przeoczyłem. Widzę, że Ty coś wiesz ;) Więc powiedz proszę jak wiesz czy można gdzieś sprawdzić jakieś statystyki i ile misji wykonałem itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przy drugim bossie. Gram na najwyższym poziomie, bez zabijania i włączania alarmów. Staram się zajrzeć w każdą dziurę i mam odczucie, że z grą spędziłem już około 20h. Niestety nie wiem czy da się to jakoś sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skończyłem grę (fakt, że na normalu). I mam do Ciebie pytanie: skąd wiesz że ok 30h? Wg tego co piszą w necie, czy np. wg danych producenta? Czy gdzieś to sprawdziłeś w grze? Bo już o to pytałem na forum ale nikt mi nie odpowiedział, albo odpowiedź przeoczyłem. Widzę, że Ty coś wiesz ;) Więc powiedz proszę jak wiesz czy można gdzieś sprawdzić jakieś statystyki i ile misji wykonałem itd?

Na PS3 nie można nigdzie sprawdzić ile się grało. Ale ja zwykle gram w stałych godzinach w tygodniu więc mniej więcej wiem ile mi to zajęło godzin. Ilość dni x 2h dziennie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup gry przed ukończeniem starszych odsłon (zmieniłem zdanie w tej sprawie), w związku z czym mam pytanie dotyczące DLC. Czytałem, że klienci otrzymują kody drogą mailową, albo telefonicznie. Pytanie brzmi -do czego można go wykorzystać? Przepraszam, że pytam o coś, na co zapewne padła już odpowiedź, ale temat wręcz ocieka spoileramii nie chcę się na żaden z nich nadziać podczas poszukiwać odpowiedzi na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co trzeba zrobić aby wpadł ten pucharek? Acquaintances Forgotten

Robię wszystko , ale za cholerę nie dostaję tego zadania od Pritcharda...

Zaraz po powrocie z

Highland Park FEMA facility, Priczard chce sie z tobą skontaktować dalej robisz tak:

Jensen must meet with Pritchard in his office first, before going up to Sarif's penthouse after coming back from the FEMA facility. Then Sarif will most likely be the third dialogue challenge the player attempts, after Zeke Sanders and Haas.

Jensen can either appease the confident, assertive CEO by insisting he needs the information to help his boss, put the focus directly on the backdoor tunnel and claim it as a dire security matter, or go on the defensive, asserting that with his service (especially on this particular day), he deserves to know and Sarif should not hide any security secrets from him. With the Social Enhancer augmentation, Jensen can also threaten to quit, alarming Sarif's alpha personality. If successful Sarif will spill everything and even forward the emails from the private investigator to Jensen.

A surefire method without any extra benefits from the social enhancer is to choose the Refocus option three times, politely and efficiently keeping the subject on the backdoor access, despite Sarif's attempts to change the subject or distract Jensen by semi-goading Jensen. After the third Refocus option, Sarif will be leaning on the back of his chair. Choose Defend for the fourth and final chance. If you have the social enhancer, David's persuasion will rise the first two Refocus options, and drop a bit on the third. The Defend option will raise it back up and score the information

This part of the quest is over for now, though the player will learn some intriguing details from the private detective's emails. But once the player returns to Detroit from meeting with Eliza, Pritchard will contact Jensen and set off the second phase of the quest.

Upon arriving at Radford's apartment however, Jensen will find an armed suit that must be dealt with, and a severely wounded Radford. Radford will refuse to speak with Jensen until Jensen retrieves a trauma kit in the closet and give Radford a shot of morphine. It turns out the detective is another purist who despises augmentation, and though he's ultimately willing to cooperate, he has nothing but disdain for the "robot" Jensen.

Radford will direct Jensen to his storage locker, and to find a woman named Michelle Walthers for further answers. Then he will ask Jensen to euthanize him - he recognizes his wound is serious and even if he survives, he will likely become a paraplegic. Refusing to either get augmented as he despises augmentation or live for the rest of his life in a wheelchair, Radford would rather die whole and needs Jensen to do it as he can't do it himself.

Jensen can either bully Radford into living, convince him that life would still be worth living, or convince him that augmentation isn't that bad and even the robotic Jensen is still human. Keeping Radford alive at this point is strictly optional.

Radford's security locker is in the alley near the police station. Several armed men in black will be there and must be dealt with, however police are nearby as there has been rioting in Detroit, and if they hear any gunfire they will become hostile. At this point the quest comes to an end unless Jensen can hack the safe (or uses the code 4062) in the locker where he retrieves a few photographs of his baby self. It is also necessary to hack the computer (level 3) and read the last email.

Next Jensen must track down the mysterious Michelle Walthers. Upon reaching her apartment, he finds that she is a nice but senile elderly woman, who mistakes the heavily augmented Jensen for a Meals on Wheels deliveryman. Jensen will play nice and pretend that he is talking about someone else, but he will need the baby photos to proceed.

Walthers then proceeds to tell Jensen, still mistaking him for a delivery boy, about his own past and how she saved his life when he was an infant. At one point Jensen will face a dialogue challenge and should sweet talk the kind old lady for more information. Eventually he will get all he can and then can just leave her apartment to complete the quest.

:pardon:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup gry przed ukończeniem starszych odsłon (zmieniłem zdanie w tej sprawie), w związku z czym mam pytanie dotyczące DLC. Czytałem, że klienci otrzymują kody drogą mailową, albo telefonicznie. Pytanie brzmi -do czego można go wykorzystać? Przepraszam, że pytam o coś, na co zapewne padła już odpowiedź, ale temat wręcz ocieka spoileramii nie chcę się na żaden z nich nadziać podczas poszukiwać odpowiedzi na moje pytanie.

Z tego co mi wiadomo to jeszcze do niczego. DLC ma wyjść jakoś niedługo, ale jeszcze go nie ma. Jak będzie to będzie do pobrania w PSS i do tego właśnie ten kod.

@Palpatine_79 Dzięki za odpowiedź. Też tak myślałem, ale jesteś jedyną osobą, która odpowiedziała na moje pytanie. :) +

Edytowane przez Kpt.Bomba
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Staram się wykonać trofeum by przejść grę bez wszczynania ani jednego alarmu. Czy jeżeli przeciwnicy są "ostrzeżeni" (ich ikona jest na żółto na radarze) to liczy się to jak alarm czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyczytałem na internecie: Ostrzeżeni przeciwnicy nie liczą się jako alarm. Kojarzysz takie panele z wyświetlanymi na nich dłoniami? One służą do włączania alarmu. Dopóki nikt z wrogów nie włączy alarmu powinieneś mieć zaliczone trofeum. Nawet jeśli przeciwnik jest wrogi, a zdążysz go unieszkodliwić to nie liczy się jako alarm. Oczywiście nie liczą się wyjątki kiedy fabuła sama spowoduje włączenie alarmu. Ostrzegam, że opieram to wyłącznie na tym co przeczytałem w internecie, sam jeszcze nie przeszedłem gry, ale stosuję się do tych wskazówek. thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś jak odpaliłem grę, załadował mi się jakiś patch,czy wiecie czego on dotyczy?nigdzie nie mogę znaleść o nim informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik do gry (trofea): LINK

Znalazłem też coś takiego:

Przy okazji, czy kod dołączony na kartce rejestracyjnej jest kodem na DLC, czy trzeba go pozyskać inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale pojawiło się DLC. Są 2 jedno kosztuje 10 zł w PSS drugie kosztuje 9 zł. Jak ktoś zamawiał w muve i dostał kod mailem to wydaje mi się, że może pobrać to za 9zł. Jeszcze nie sprawdziłem i nie pobierałem nic, ale z opisu wnioskuję, że ten za 9 zł jest do pobrania z kodu.

@up Jak zamawiałeś w Muve.pl to powinieneś dostać mailem. Kod na karcie to jest kod do rejestracji gry, nie upoważnia do pobrania DLC (a przynajmniej tego się dowiedziałem mailując z kimś Muve).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś go od razu, czy musiałeś się o niego upominać?

Napisałem do nich maila. I od razu przysłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od nowa na poziomie Deus Ex, jednak uwierała mnie świadomość, że może być trudniej. Staram się budować postać nastawioną na ciche, bezkrwawe wykonywanie zadań. Mam jednak kłopot z ulepszeniami, a właściwie kolejnością ich wykupywania. Zdecydowanie chcę wymaksować cloak, hacking capture, icarusa. Zastanawiam się co dalej. Czy ktoś może mi napisać jak użyteczne są typhoon oraz EMP shieldng? Jedna i druga opcja wygląda zachęcająco. Pierdoły z drzewka stealth olewam. Wszelkie sugestie mile widziane.

Edit:

Jeszcze jedna rzecz. Przeczytałem powyżej to co pisaliście o statusie przeciwników i ich wpływie na nagrodę za ghost'a. Co do zasady status "alarmed" nie elieminuje uzyskanie bonusa, nie wiem co z hostile. Chodzi mi o to, czy jeśli ktoś mnie zauważy, ale go szybko go wyeliminuje to i tak dostanę dodatkowego expa za brak wykrycia, czy już nie? Czy tylko w przypadku włączenia alarmu panelem traci się szanse na bonus?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od nowa na poziomie Deus Ex, jednak uwierała mnie świadomość, że może być trudniej. Staram się budować postać nastawioną na ciche, bezkrwawe wykonywanie zadań. Mam jednak kłopot z ulepszeniami, a właściwie kolejnością ich wykupywania. Zdecydowanie chcę wymaksować cloak, hacking capture, icarusa. Zastanawiam się co dalej. Czy ktoś może mi napisać jak użyteczne są typhoon oraz EMP shieldng? Jedna i druga opcja wygląda zachęcająco. Pierdoły z drzewka stealth olewam. Wszelkie sugestie mile widziane.

Grając stealth zmaksowałem na pewno:

- ukrywanie,

- absolutnie wszystko co dotyczy hackowania,

- przebijanie się przez ściany, widzenie przez ściany,

- max inventory

- ikarusa

- reszta mało przydatna, a już na pewno typhoon

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem od nowa na poziomie Deus Ex, jednak uwierała mnie świadomość, że może być trudniej. Staram się budować postać nastawioną na ciche, bezkrwawe wykonywanie zadań. Mam jednak kłopot z ulepszeniami, a właściwie kolejnością ich wykupywania. Zdecydowanie chcę wymaksować cloak, hacking capture, icarusa. Zastanawiam się co dalej. Czy ktoś może mi napisać jak użyteczne są typhoon oraz EMP shieldng? Jedna i druga opcja wygląda zachęcająco. Pierdoły z drzewka stealth olewam. Wszelkie sugestie mile widziane.
To co napisał Palpatine_79. Zacznij od wymaksowania ukrywania hackowania (zmniejsza o ileś tam % szanse na wykrycie) - to jest podstawa. Potem dostępy do kolejnych poziomów hackowania, dodatkowa bateria i poziom ich odnawiania, refleks booster pozwalający zdjąć dwóch przeciwników na raz, przesuwania ciężkich przedmiotów, widzenie przez ściany (genialna rzecz), ekwipunek, niewidzialność (zbieraj punkty by od razu wymaksować, gdyż inaczej zżera baterię jak cholera), icarus. Tajfun jest dobry na bossów, ale poza tym jest nieprzydatny dla postaci stealth. A potem bierzesz co ci się podoba, bo pod koniec gry pływasz w punktach praxis i nie masz na co ich sensownie wydawać. Szczególnie jeżeli zbierasz kasę (z misji i kradniesz przedmioty na handel) i w klinikach LIMB kupujesz pakiety Praxis (5 000 kredytów jeden).
Jeszcze jedna rzecz. Przeczytałem powyżej to co pisaliście o statusie przeciwników i ich wpływie na nagrodę za ghost'a. Co do zasady status "alarmed" nie elieminuje uzyskanie bonusa, nie wiem co z hostile. Chodzi mi o to, czy jeśli ktoś mnie zauważy, ale go szybko go wyeliminuje to i tak dostanę dodatkowego expa za brak wykrycia, czy już nie? Czy tylko w przypadku włączenia alarmu panelem traci się szanse na bonus?
Nie mogą cię zobaczyć - tyle i aż tyle. Ja stosuję zasadę, że jeżeli mnie zobaczą i chcą mi zmienić dupę w ser szwajcarski to wczytuję grę i szukam innej drogi. Polecam szczególnie ulepszenie pozwalające widzieć przez ściany - sprawdza się doskonale jako wykrywacz gdzie kto patrzy (szczególnie użyteczne na wieżyczki i kamery - pozwala też zobaczyć miny).

Jeżeli celujesz w trofeum Foxiest of the Hounds/Ninja kontra system - to polecam olać misje poboczne i skupić się tylko na głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Maksowaliście poziom baterii?

Jak na razie gra robi wrażenie. Postarali się. Szkoda, że tak mało takich produkcji na rynku. Myślałem, że po wyjściu Dark Souls rzucę na półkę Deusa, jednak wciąga dość mocno i spokojnie kończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Maksowaliście poziom baterii?

Jak na razie gra robi wrażenie. Postarali się. Szkoda, że tak mało takich produkcji na rynku. Myślałem, że po wyjściu Dark Souls rzucę na półkę Deusa, jednak wciąga dość mocno i spokojnie kończę.

Ja osobiście maksowałem - przydaje się gdy masz włączoną niewidzialność i biegniesz do dwóch strażników by ich ogłuszyć - potrafi zeżreć nawet do 3 baterii, a batoniki i słoje cyberblasta bardzo szybko się kończą.

Osobiście stawiam Deus Ex na drugim miejscu w liście najlepszych RPG'ów w jakie grałem w tym roku. Zaraz za Wiedźminem 2 i przed Mass Effect 2.

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×