Skocz do zawartości
azrael88

Sony Wireless Stereo Headset

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie kasa fiskalna nie drukuje duplikatu paragonu... ;)

Niestety, to Ty musisz udowodnić fakt zakupu u nich słuchawek, ale żaden przepis nie precyzuje jaki to dowód musi być - możesz złożyć pisemną reklamację wraz z żądaniem odtworzenia dowodu zakupu...

Ale zacznij od kulturalnego przejścia się do sklepu i licz na dobrą wolę sprzedawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kasa fiskalna nie drukuje duplikatu paragonu... ;)

Niestety, to Ty musisz udowodnić fakt zakupu u nich słuchawek, ale żaden przepis nie precyzuje jaki to dowód musi być - możesz złożyć pisemną reklamację wraz z żądaniem odtworzenia dowodu zakupu...

Ale zacznij od kulturalnego przejścia się do sklepu i licz na dobrą wolę sprzedawcy :)

Pewnie mnie zleją na dzień dobry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od drzwi im powiesz, że potrzebne to jest do reklamacji z tytułu niezgodności, to pewnie Cię zleją ;)

Ps. Jakiś mod, byłby uprzejmy przenieść te nasze słuchawkowo-gwarancyjne wywody, do odpowiedniego tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zastanawia ta dioda niebieska w adapterze tak intenstywnie miga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bass impact i 7.1 działa na pc/mp3? Chodzi mi oczywiście o pulse. I jaki jest czas działania oraz ładowania tych słuchawek bo słyszałem, że krótko trzymają..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bass Impact działa pod warunkiem, że włączysz słuchawki, bo przez Jacka możesz słuchać na wyłączonych, a jeśli je włączysz masz od razu wbudowany wzmacniacz (chociaż bardzo słaby, do Fiio E6 im daleko) i całą resztę funkcji z Bass Impact włącznie.

Ładowanie - średnio 3,5 godz od zera, można ładować ładowarką 5V od telefonu.

Czas pracy - około 5 godz, z Bass Impact nawet 3 godz

Edytowane przez Ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup tych słuchaweczek, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Ps. Podczas gry w Black ops 2 słuchawki cały czas szumią ale dźwięk z gry jest normalny jak wyjdę z gry szum ustaje, mieliście już taki problem.

Edytowane przez Yarorot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup tych słuchaweczek, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Ps. Podczas gry w Black ops 2 słuchawki cały czas szumią ale dźwięk z gry jest normalny jak wyjdę z gry szum ustaje, mieliście już taki problem.

Wejdź w ustawienia audio, potem kliknij tam :triangle: i będziesz miał możliwość wyciszenia tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanie odnośnie wersji Pulse. W opcjach zarządzania urządzeniami Bluetooth nie wynajduje mi owego HS, ale w ustawieniach urządzenia audio normalnie mi go pokazuje. Normalne czy coś mi źle sparowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pulse, to nie zauważyłem żadnej recenzji, więc ja opiszę te słuchawki, które moim zdaniem są świetne. No to zaczynamy...

Zacznijmy od tego, że jest to nowy headset, który wyszedł całkiem niedawno, według oficjalnej strony PS3 - w listopadzie 2012. Jest to nowa wersja Sony Wireless Stereo Headset, czyli oficjalnego, stereofonicznego headseta 7.1, które Sony wypuściło w 2011 roku.

Nowe słuchawki nazywają się Pulse Wireless Stereo Headset i poza zmianą designu na lepszy, poprawione zostały pewne wady techniczne poprzedniej wersji.

Najważniejsza zmiana moim zdaniem polega na tym, że słuchawki posiadają wejście analogowe, do którego można podłączyć dwustronny kabelek Jack 3,5 mm (który znajduje się w zestawie) i podłączyć je do np. PS Vita, PSP, iPhone'a, iPoda, telefonu komórkowego i innych urządzeń mobilnych. Poza tym komunikacja bezprzewodowa wygląda identycznie, jak w poprzednim modelu. Adapter USB, który jest nieco grubszy, wyposażono dodatkowo w wejście audio 3,5 mm. Nie wiem dokładnie, do czego to służy, dlatego na ten temat nie będe się wypowiadał.

Kolejną zmianą jest mikrofon, na który wiele osób narzekało, ponieważ po wysunięciu ruszał się na wszystkie strony. Ja akurat do takich osób nie należałem, gdyż uważam, że mikrofonu nie trzeba było wysuwać, a i tak byliśmy dobrze słyszeni przez naszych rozmówców. Teraz słuchawki posiadają dwa ukryte mikrofony - jeden służy do wyłapywania hałasu z zewnątrz i tłumienia go, drugi używany jest do rozmowy.

Kolejna rzecz to przyciski - słuchawki posiadają ich całe mnóstwo. Zmienił się sposób włączania słuchawek, a także wyciszania mikrofonu. Pod lewym głośnikiem znajduje się port mini USB, który służy do ładowania słuchawek. Obok znajduje się port audio 3,5 mm. Dalej znajduje się włącznik słuchawek, który przesuwa się albo na lewo, żeby włączyć słuchawki, albo na prawo, żeby wyłączyć. Obok włącznika znajduje się dioda, która świeci na różne kolory, w zależności od typu połączenia, oraz stanu wyciszenia mikrofonu. Pod lewą słuchawką znajduje się także przycisk mic mute - chyba nie muszę tłumaczyć, do czego służy. Ostatnią rzeczą, jaką umieszczono na lewej słuchawce, to oczywiście dwa regulatory, jeden służy do regulacji głośności gry, drugi do regulacji głośności czatu.

Na prawej słuchawce znajduje się jeszcze jeden suwak do regulacji Bass Impact. Jest to po prostu moc drgań, jakie słuchawki wytworzą po wyłapaniu niskiego dźwięku itp. Ostatnie dwa przyciski to Mode i VSS (Virtual Sorund System). Ten pierwszy służy do wybrania jednego z 6 trybów słuchawek:

game - ogólny tryb do gry

music - do słuchania muzyki

movie - do filmów

shooter - do fpsów

fighting - do bijatyk

race - do gier wyścigowych.

Gdy naciśniemy przycisk, usłyszymy głos z nazwą trybu. Drugi przycisk - VSS był już zaimplementowany w pierwszym headsecie i służy do włączania/wyłączania (poprzez naciśnięcie i krótkie przytrzymanie) wirtualnego 7.1.

Kolejna rzecz to design słuchawek - moim zdaniem jest on na plus. Pierwsze słuchawki, chociaż technicznie były dobrym sprzętem, to jednak ich wygląd powodował, że nie wyszedł bym z nimi na miasto. Tym razem wygląd został poprawiony, jest jednak jedna wada. Na lewym i prawym nauszniku jest element, który jest w czarnym, błyszczącym kolorze (materiał przypomina wykonanie PS3 fat). Na tych elementach umieszczono napis "Wireless Stereo Headset" oraz wypukłe logo PS. Wadą tego błyszczącego elementu jest oczywiście to, że będą się łatwo rysować, podczas gdy pierwszy headset jest wykonany w całości z matowego materiału.

Komfort - słuchawki są bardzo wygodne, nauszniki obejmują całe uszy, a położenie nauszników można także w pełni regulować.

Ostatnią rzeczą, o której chce wspomnieć, to sposób łączenia się słuchawek. Zarówno w PC, jak i PS3 proces parowania wygląda bardzo łatwo. Wystarczy do któregoś z urzączeń włożyć adapter USB, odczekać chwilkę i włączyć słuchawki. Jeśli chodzi o połączenia przewodowe, to wygląda to różnie. Warto tutaj wspomnieć, że słuchawki, gdy podłączone przewodowo, mogą działać bez włączania ich, co oznacza, że gdy wyczerpie nam się bateria, to wciąż możemy ich używać jako zwykłe słuchawki przewodowe. Jednak różnie zachowują się z innymi urządzeniami. Przykładowo, po podłączeniu do laptopa, działają pięknie, głośno i wyraźnie. Gdy podłączyć je do telefonu komórkowego, to muzyka brzmi zupełnie inaczej - jest cicha i wokal jest także znacznie ściszony. W tym wypadku jednak wystarczy włączyć słuchawki i suwaki przesunąć maksymalnie do góry, aby uzyskać najwyższą głośność.

Co do technologii Bass Impact - ja tego nie używam, osobiście nie przepadam za tym, gdy słuchawki wibrują na mojej głowie. Jest to także dodatkowy pobór prądu.

Od siebie dodam, że słuchawki raczej są warte 500 złotych, ale jeśli dobrze poszukać, to znajdziemy znacznie taniej. Ja, kupując swoje stare słuchawki, zapłaciłem za nie 340 złotych. Następnie sprzedałem je za 300 złotych, dopłaciłem 140 złotych i kupiłem je w Komputroniku. Zaletą tych słuchawek jest niewątpliwie to, że mogą służyć do wszystkiego i to wbrew powiedzeniu, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jestem nich bardzo zadowolony. Rozmowy na Skype przebiegą bez zarzutu. Muzyka jest świetnia - od razu wiem, w którym miejscu gra jaki instrument.

No, to by było chyba na tyle - od siebie dodam, że polecam te słuchawki. Są znacznie lepsze, niż słuchawki douszne, czy słuchawki dokanałowe.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viarus zastanawiam się czy wybrać starszy model czy właśnie Pulse, napisz proszę czy jakość dźwięku jest poprawiona w nowszym modelu?

Pytanko do osób które posiadały oba modele, w recenzjach spotkałem się z opinią, że starszy model jest bardziej ergonomiczny i mniej męczy przy kilkugodzinnym noszeniu, czy to prawda?

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viarus - fajny recenzja...

Adapter USB, który jest nieco grubszy, wyposażono dodatkowo w wejście audio 3,5 mm. Nie wiem dokładnie, do czego to służy, dlatego na ten temat nie będe się wypowiadał.

Adapter USB służy jako nadajnik - do wejścia mini jack, możesz podpiąć chociażby TV. Oczywiście wymaga on (adapter) zasilania poprzez port USB - czyli albo podpinasz do wejścia USB w TV, albo poprzez zasilacz z wyjściem USB...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viarus zastanawiam się czy wybrać starszy model czy właśnie Pulse, napisz proszę czy jakość dźwięku jest poprawiona w nowszym modelu?

Pytanko do osób które posiadały oba modele, w recenzjach spotkałem się z opinią, że starszy model jest bardziej ergonomiczny i mniej męczy przy kilkugodzinnym noszeniu, czy to prawda?

Moim zdaniem jakość dźwięku jest jednak na + dla Pulse. Co do ergonomii - słuchawki są tak samo komfortowe, jak starszy model, nie rozumiem, dlaczego mówi się, że starszy model jest lepszy. Pałąk spinający słuchawki w pulse jest po prostu jakby ze szparą w środku i są to dwie części wyłożone gąbką (podobnie, jak pałąk wyłożony jest w starszym modelu).

Dlatego jeśli chcesz kupować któryś z tych headsetów, to kupuj nowszy. Warto dopłacić. Starszy model obecnie nie jest warty więcej niż 300 złotych moim zdaniem.

~Viarus

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

btw. zamówiłem też w komputroniku, ale nie mają już ich na magazynie centralnym, we wtorek będę miał odpowiedź czy kupie w tak dobrej cenie co Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie Pulse sa troszke mniej komfortowe za sprawa wlasnie palaka, ktory dzieki swej kontrukcji w niewielki sposob uciska glowe w okolicach malzowin usznych a z drugiej strony material ktorym zostal pokryty palak jest dosyc twardy. Jednak pomimo troszke gorszego komfortu (przynajmnjej gorszego dla mnie) sa to wciaz zdecydowanie godne polecenia sluchawki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

btw. zamówiłem też w komputroniku, ale nie mają już ich na magazynie centralnym, we wtorek będę miał odpowiedź czy kupie w tak dobrej cenie co Ty ;)

Co jest najlepsze, komputronik, który miał te słuchawki na stanie był tylko parę przystanków autobusowych dalej, bo w centrum handlowym, które jest położone blisko mnie. Gdybym się tam wybrał prosto z ulicy, zapłaciłbym za te słuchawki 486 pln. A zamawiając przez neta, z odbiorem osobistym zapłaciłem 439 :cool: Jednak gdybym zamówił te słuchawki w innym komputroniku, to zapłaciłbym już 456 PLN. Więc wszystko zależy, w którym komputroniku znajdują się te słuchawki.

~Viarus

Edytowane przez Viarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem kupiłem sobie hs sony ten starszy model i wczoraj podłaczylem wszystko bylo ok, a dzisiaj jak odpalem słuchawki to cały czas mnie rozlancza z psn, i nie moge dojsc dlaczego tak sie dzieje ktos sie z tym spotkał? dlaczego zaklucaja mi wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem w routerze ustawionej jakiejś dziwnej częstotliwości, która gryzie się ze słuchawkami?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bedę musiał to sprawdzić jak wróce do domu, bez słuchawek wszystko śmiga, jak myslisz jak bym podpiął przedłużke do usb i gdzieś dalej położl dongla? mogło by to pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest kilka metrów od konosli w innym pomieszczeniu, jak wyjde z pracy podjade kupie jakaś przedłużke do usb podepne troche dalej od konsoli tego dongla i zobacze czy coś da, po polundiu napisze o postępach, bo jak narazie to jestem troche zawiedzinoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej w ustawieniach routera, po jakim zakresie częstotliwości chodzi Ci WiFi. Bo adapter od słuchawek ma 2,4 jeśli dobrze pamiętam, a WiFi chodzi po zupełnie innej. Jeszcze sprawdzę na wszelki wypadek i dam znać.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot.

Mam słuchawki 7.1 w domu sieć wifi jeśli to ma znaczenie - pod wi fi podpięte dwa laptopy, tv i ps3 - wszystko działa bez zarzutów.

Na próbę podłączyłem usb pod laptopa - oprogramowanie się zainstalowało...dźwięk w słuchawkach jest...ale po uruchomieniu gry na lapie bezprzeodowa myszka zaczyna przerywać, gra też świruje...macie jakiś pomysł jak to rozwiązać. Jest jakiś soft na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej w ustawieniach routera, po jakim zakresie częstotliwości chodzi Ci WiFi. Bo adapter od słuchawek ma 2,4 jeśli dobrze pamiętam, a WiFi chodzi po zupełnie innej. Jeszcze sprawdzę na wszelki wypadek i dam znać.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

kupilem przedłużke do usb i podpiałem wszystko, położyłem dongla po drugiej stronie stolika i wszystko teraz działa, mozliwe że moj router też wysyłał w czestotliwości 2,4Ghz i sobie przeszkadzały, dobrze że działa i narazie nie bedę nic kombinował tylko cieszył się nowymi słuchawakami.

dziękuje za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×