Skocz do zawartości
Tomo

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Bronią idealna do noszenia granatnika byłby M16A4 lecz jeśli faktycznie założony tłumik nie spełnia w nim dobrze swojej funkcji (nie wiedzieć czemu) pozostaje używanie AEK 971 lub właśnie owy M16A4 + ciężka lufa.

Ktoś sprawdzał inną konfigurację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem konsoli PS3. Na razie mam jedną grę GT5 i chcę kupić Battelfielda 3 i mam jedno pytanie.

Czy lokalizacja polskiej wersji Battelfielda 3 jest dobra czy lepiej zamówić wersje angielską np. z amazon.co.uk?

Mój znajomy mieszkający w Anglii, kupił tam grę i ma ją po Polsku ;-)

Edytowane przez Shatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje PL a gram z angielskimi dialogami bo preferuję właśnie takie. Czyli na pewno, ale możesz poczekać aż inny forumowicze Ci to potwierdzą.

Dialogi są angielskie ale napisy polskie? A czy da się również wyłączyć napisy?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dialogi są angielskie ale napisy polskie? A czy da się również wyłączyć napisy?

napisy są tylko polskie, i chyba (99%) da się je wyłączyć;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, co za dzieciak wlepia mu cały czas minusy. -_- Po prostu pewnie pierwszy kontakt z grami i nie orientuje się w temacie.

Co do tematu, chciałbym, żeby ten cały pozew wypalił, bo w 1943 bym sobie pograł, fajnie samolotami się latało. Ale znając życie, pewnie dupa blada z tego będzie...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi: czym jest "skill" obecny na battlelogu - za to kilka pytań o niego. I znalazłem coś takiego:

• You gain/loose SL based on every confrontation with another player

• Killing a highly skilled enemy gives you more points than killing someone less skilled

• Points are not transferred from a player to another, they are simply added/subtracted based on the encounter and the SL of both parts (thus, after an encounter, one part may go up 50 points while the other loses only 20)

• The SL is used for matchmaking

A ciekawy byłem o tyle, że zwykle mój skill był w granicach -150, aż tu nagle dzisiaj rano znalazł się na poziomie +72 ;) Szok.

I tu pytanie - wie ktoś w jaki sposób SL jest używany do matchmakingu? Zakładam, że mając wyższy "skill" gramy ze słabszymi graczami i na odwrót (żeby zbalansować rozgrywkę)?

Swoją drogą po 24h grania online w BF3 zacząłem nieśmiało (nieśmiało bo tylko czasami) uzyskiwać osławione (i nikomu niepotrzebne) k/d powyżej 1, z czego jestem mimo wszystko niezmiernie dumny. O tyle dobrze, że W/L mam powyżej 1 i ta statystyka jest dla mnie najważniejsza :)

Co ciekawe gra też bardzo szybko zweryfikowała moje przekonanie co do klasy do której się nadaje. Wydawało mi się, że będzie to (w kolejności) snajper, medyk, inżynier a na szarym końcu wsparcie. Tymczasem najlepiej radzę sobie jako wsparcie, potem inżynier, potem medyk i gdzieś tam żenujące wyczyny snajperskie.

Podobnie z bronią - te polecane na każdym forum mi jakoś nie podeszły.

Jak na fps'a - w które nawet na pc nigdy nie grywałem - gra wciągnęła mnie maksymalnie. I mimo, że w moim wieku powinienem bardziej grać już w "turowe gry strategiczne" to jak są tu jakieś osoby niezdecydowane - bf3 mogę polecić z czystym sumieniem ;)

PS. Jakby znalazł się chętny na podciągnięcie mnie w co-op to byłoby fajnie, moi koledzy "po fachu" nadal klepią online tury w CIV II ;-)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronią idealna do noszenia granatnika byłby M16A4 lecz jeśli faktycznie założony tłumik nie spełnia w nim dobrze swojej funkcji (nie wiedzieć czemu) pozostaje używanie AEK 971 lub właśnie owy M16A4 + ciężka lufa.

Ktoś sprawdzał inną konfigurację ?

Wiekszosc broni asfalta jest dobra do granatnika, ale nie polecam podwieszac tylko nosic osobno, a w miejsce szyny raczka lub dwojnog tak jest o wiele efektywniej

Granatnika nie wytlumisz

Mini-Map Visibility - jesli jest YES to znaczy ze pomimo zalozonego tlumika widac Cie na minimapie podczas strzelania (na hudzie gracza nie widac) jesli jest NO to nie zdradza Twojej pozycji na minimapie

Co do konfiguracji broni to kazdy ma swoja ulubiona, ja u szturmowca preferuje celownik termiczny IRNV, chwyt przedni i tlumik

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi: czym jest "skill" obecny na battlelogu - za to kilka pytań o niego. I znalazłem coś takiego:

• You gain/loose SL based on every confrontation with another player

• Killing a highly skilled enemy gives you more points than killing someone less skilled

• Points are not transferred from a player to another, they are simply added/subtracted based on the encounter and the SL of both parts (thus, after an encounter, one part may go up 50 points while the other loses only 20)

• The SL is used for matchmaking

A ciekawy byłem o tyle, że zwykle mój skill był w granicach -150, aż tu nagle dzisiaj rano znalazł się na poziomie +72 ;) Szok.

I tu pytanie - wie ktoś w jaki sposób SL jest używany do matchmakingu? Zakładam, że mając wyższy "skill" gramy ze słabszymi graczami i na odwrót (żeby zbalansować rozgrywkę)?

Swoją drogą po 24h grania online w BF3 zacząłem nieśmiało (nieśmiało bo tylko czasami) uzyskiwać osławione (i nikomu niepotrzebne) k/d powyżej 1, z czego jestem mimo wszystko niezmiernie dumny. O tyle dobrze, że W/L mam powyżej 1 i ta statystyka jest dla mnie najważniejsza :)

Co ciekawe gra też bardzo szybko zweryfikowała moje przekonanie co do klasy do której się nadaje. Wydawało mi się, że będzie to (w kolejności) snajper, medyk, inżynier a na szarym końcu wsparcie. Tymczasem najlepiej radzę sobie jako wsparcie, potem inżynier, potem medyk i gdzieś tam żenujące wyczyny snajperskie.

Podobnie z bronią - te polecane na każdym forum mi jakoś nie podeszły.

Jak na fps'a - w które nawet na pc nigdy nie grywałem - gra wciągnęła mnie maksymalnie. I mimo, że w moim wieku powinienem bardziej grać już w "turowe gry strategiczne" to jak są tu jakieś osoby niezdecydowane - bf3 mogę polecić z czystym sumieniem ;)

PS. Jakby znalazł się chętny na podciągnięcie mnie w co-op to byłoby fajnie, moi koledzy "po fachu" nadal klepią online tury w CIV II ;-)

Podoba mi się to podejście, na luzie, ale bez głupot.

Co do osławionego skill'a, zaglądam co jakiś czas na Battlelog'a i mogę śmiało powiedzieć, że jest bardzo dynamiczny, klika meczy i potrafi się zmienić nawet o 600. Zakładam, że to nasze osiągnięcia, wyniki zliczone i pokazane w postaci skill'a, a są one z 1-3 ostatnich rund, a nie całego naszego dorobku. Zwróciłem też uwagę, ze tryb Rush (szturm) jest bardziej skill'odajny hehe.

Jednak jak wspomniał przedmówca tak naprawdę liczy się głównie W/L ratio. Przepraszam, przed W/L ratio jest dobra zabawa ;). Co mi wczoraj chyba uciekło w ostatnim meczu, bo rzucałem mięchem na lewo i prawo :unsure:, sorka.

Co do co-op'a to zapraszam, chętnie pogram, wyślij zaproszenie do znajomych, a jeśli mam full'a to wyślij wiadomość na PSN i Cię dodam ;).

Fałszywy alarm, PC ......

Edytowane przez bzykacz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka. Potrzebuje kogoś do heli kto ogarnia ta sprawe zeby zrobic baretke bo jest mi bardzo potrzebna jesli ktos by chcial pomoc lub chce sie zabawic.

PsnID : bobic999 mam hs takze luzik dzisiaj chcialbym to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowina niesie, że patch, nasz zbawca, poszybował już do Sony i MS, certyfikaty i te sprawy. PC dostaną patch'a już w tym tyg., a nam pozostaje czekać aż Sony i MS wszystko potwierdzą. Tylko ile to potrwa (łapie się za głowę, ile jeszcze trza będzie czekać)?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym graczem w BF3 i mam pytanko czy da radę ściągnąć jakieś dodatkowe mapki ? czy poprostu jak jakis dodatek wyjdzie to automatycznie sie pobierze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu ma wyjść dodatek "Powrót do Karkand", jeśli miałeś pre-ordera na bf3 to będziesz miał za free, jeśli nie to będziesz musiał zapłacić, oczywiście nie jest on wymagany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy "zwykłe" serwery nie opustoszeją jak wyjdzie Karkand, bo spora większość raczej zakupiła limitki. Swoją drogą już nie mogę się doczekać nowych mapek, bo z tych podstawowych podoba mi się tylko Teheran i Chark.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, Teheran to najgorsza mapka :P Najlepsze to Operation Metro, Firestorm, Chark, Grand Bazar i dalej nie pamiętam.

Chociaż mapki z BC2 bardziej mi się podobały ze względu na dużą ilość domków które można normalnie zawalić, a nie tak jak BF3 okazji do zabicia destrukcją prawie nie ma.

Edit: Mówię o podboju.

Edytowane przez Myfonick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i W/L jest fajną statystyką, ale jednak wiele nie zależy od nas, nie da się przecież samemu wygrać mapy(no chyba że przeciwnicy są nieogarnięci to się da, ale w pozostałych przypadkach raczej trudno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to co już kiedyś powiedziałem. Nie da się ocenić czy ktoś jest dobry po K/D Radio, W/L Ratio czy jakiś innych statystykach. Ocenić kogoś da się tylko po kilku rundach w tym samym teamie/przeciwko danej osobie.

Ale to dziwnie poetycko brzmi :biggrin:

Edytowane przez Myfonick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Bo zawsze przeciętny gracz może trafić na team pełen noobów i zgarnąć niezłe staty (jak ja :P).

@Myfon

Już rozumiem Metro i Firestorm ale Bazar? Przecież cała mapka to jeden wielki kamp, szczególnie w tej alejce. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie przełknąć wszystkie niedoróbki/błędy poza jednym - spieprzona komunikacja dzwiekowa w składzie. Masakra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie przełknąć wszystkie niedoróbki/błędy poza jednym - spieprzona komunikacja dzwiekowa w składzie. Masakra.

Ostatnio grałem z kolegą i komunikacja była b.dobra. Co prawda, raz czy dwa przerwało nam w połowie słowa, ale ogólnie było ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak że grając w 2 osoby jeszcze idzie jakoś pogadać ale przy 3-4 osobach jest mega słabo ;)

to tak jak mówić że polskimi drogami się da dojechać ;) Dojechać się zawsze da :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy "zwykłe" serwery nie opustoszeją jak wyjdzie Karkand, bo spora większość raczej zakupiła limitki. Swoją drogą już nie mogę się doczekać nowych mapek, bo z tych podstawowych podoba mi się tylko Teheran i Chark.

Masz u mnie "+" jestes pierwsza osoba u której słyszę, ze podoba mu się "autostrada", ja jak zapewne wiekszość mapki nie trawie :tongue:

Edytowane przez ICO1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam podbój nad Sekwaną i Operacja Metro, a także fighty o punkt B na bazarze. Odkąd polubiłem się z inżynierem, to zaczęła mi też podchodzić Wyspa Chark i Granica Kaspijska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie "+" jestes pierwsza osoba u której słyszę, ze podoba mu się "autostrada", ja jak zapewne wiekszość mapki nie trawie :tongue:

Mi też się podoba autostrada. Najlepszą mapką jest metro i bazar. Nienawidzę zaś mapy Operation Firestorm, jak ją widzę to mnie krew zalewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×