Skocz do zawartości
Tomo

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak używać palnika i strzelać w robocie saperskim?

Palnik to R1 albo L1 już zapomniałóem, a strzelać się nie da :) Ale palnikiem można kogoś zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takich rzeczy szukaj w COD nie w BF3 ;) Poza tym dla zwiadowcy na średnie i bliskie odległości są karabiny samopowtarzalne jak np. SKS (najlepszy na bliskie odległości), M39 EMR itd. A w klasie szturmowca dodam jako ciekawostkę że jedną broń można przerobić na snajperkę ale do 900m jest to AN-94 (bardzo dokładna w trybie 2-strzałowym). Dodajemy Lunete 6x lub 7x, dwójnóg i ciężką lufę (przy tym dodatku odrzut nie zmienia się jak w przypadku innych broni gdzie odrzut się zwiększa). Dwa pociski które wylatują z tej broni trafiają w to samo miejsce, nie ma takiego rozrzutu jak w innych.

Przypomniana moja wypowiedź była ironią.Podejrzewam,że gdyby snajperka zdejmowała jedym strzałem to wszyscy graliby snajperem.Co gorsza siedzieliby na dźwigach albo na moście na Teheranie i w wielu innych miejscach,gdzie można wlecieć MAV'em i zdejmowali każdego,kto się tylko pojawi.Jakie szanse miałaby inna klasa? Nie dość,że teraz grając "randomowo" szalenie trudno znaleźć ludzi,którzy myślą,to potem byłaby całkowita porażka.Gra nikogo nie zadowoli,każdy lubi coś innego,inną klasę,inny styl gry i to jest zrozumiałe.

Snajper z założenia gra głęboko na tyłach,głębiej niż strzelec wyborowy i jest to jako tako oddane.Ja się spotkałem z wieloma sytuacjami,kiedy ktoś mnie zdejmował jednym strzałem przy 100hp nie wiedząc nawet skąd.Jak ktoś lubi tą klasę i jest wytrenowany w strzelaniu to wali w dekle aż miło i to jest jego przewagą,jest poza zasiegiem.Gdyby strzalem w nogę zdejmowal 100hp to byłby przegięty i znowu byłaby wielka nienawiść i pogarda do grających tą klasą. Zresztą wystarczy poczytać na forum,jak pisze się skąd snajperem zdejmować na respie przeciwnika.Trzech takich gości w przeciwnym teamie i po odrodzeniu nawet kroku nie dałoby się zrobić.

@Valchall

Mnie by to zupełnie nie przeszkadzało,aczkolwiek zwróć też uwagę na to,że snajper z reguły nie biega ze swoją giwerą w bliskim kontakcie.Leży sobie schowany i zakamuflowany i zaskoczony przez piechura nie zdążyłby nawet pierdnąć,nie mówiąc już o podniesieniu swojej broni i wycelowaniu w niego.Idąc jeszcze dalej - na prawdziwym polu walki niejednokrotnie snajper jest chroniony przez jednego czy dwóch żołnierzy.Ale to jest tylko gra,nie symulator...przyjmuję Twoje zdanie w tej kwestii,aczkolwiek sam uważam,że jak ktoś lubi grać snajperem to gra daje szereg możliwości (ukształtowanie terenu,budynki itp) ku temu,żeby siłę i moc tej klasy w pełni wykorzystać.Pozdrawiam.

Edytowane przez horned-viper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@horned-viper my tu mówimy o walce w bliskim kontakcie. Nikt nie mówi, że snajper powinien kłaść jednym strzałem na dalsze odległości bo to rzeczywiście byłoby przegięcie.

Druga sprawa to walenie w nogi to nawet obecnie nie da się kłaść ludzi dwoma strzałami (nie licząc M98b) bo jest mniejszy mnożnik obrażeń.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to walenie w nogi to nawet obecnie nie da się kłaść ludzi dwoma strzałami (nie licząc M98b) bo jest mniejszy mnożnik obrażeń.

Mnożniki obrażeń (czy jak to się powinno fachowo nazywać) są następujące: głowa: 2.0, tors, ręce: 1.0, nogi: 0.9. Czyli przyjmijmy że w bliskim kontakcie posiadając karabin snajperski Barrett M98B trafimy kogoś w nogę (co rzadko się zdarza) to broń zamiast 95% zabierze 85% a trafienie w głowę 190% czyli pewna śmierć. Tak to wygląda jakby ktoś nie wiedział.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ktos mi powie w co on celował ? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ustawiają się znajomi, jeden strzela drugi widzi gdzie trafia kula i mu podpowiada jak ma skorygować strzał żeby trafić , ja to tak widzę ")

Edytowane przez serafin00
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi powie w co on celował ? :thumbsup:

Tak jak napisal Serafin, to jest ustawiane. Wyobrazasz sobie przeleciec Kasatka cala mape bez zdjecia heli nawet na PS3? :) Nie wiem, niech ktos, kto gra na PC mi odpowie czy na pustym serwerze da rade swobodnie biegac po mapie? Bo na PS3 nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są serwery startujące od pierwszego gracza więc na spokojnie można całą mapkę pozwiedzać, poćwiczyć latanie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest tylko gra,nie symulator...przyjmuję Twoje zdanie w tej kwestii,aczkolwiek sam uważam,że jak ktoś lubi grać snajperem to gra daje szereg możliwości (ukształtowanie terenu,budynki itp) ku temu,żeby siłę i moc tej klasy w pełni wykorzystać.Pozdrawiam.

Dokładnie tak. Uważam,że to jedna z potęg BF3 że jakby zawiera w sobie szereg "podgier". Można grać jak rasowy snajper, mozna wyobrazić sobie sytuację, kiedy jakiś gracz będzie chciał być "tylko" doskonałym czołgistą albo "tylko" pilotem (i to jeszcze transportowym). Każdy ma tu coś do znalezienia dla siebie...byleby idiotycznie nie psuł innym zabawy. Teraz, przy działającym voice-chat nie ma już wymówki,że ogarnięty i chcący współdziałać team nie może podzielić ról i spróbować wiekszej kooperacji. Ty robisz to, my robimy to, wy robicie to i tamto...nieskończone możliwości zabawy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palnik to R1 albo L1 już zapomniałóem, a strzelać się nie da :) Ale palnikiem można kogoś zabić.

potwierdzam,kiedyś palnikiem rozwalilem czlog i z.5 typów na raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są serwery startujące od pierwszego gracza więc na spokojnie można całą mapkę pozwiedzać, poćwiczyć latanie itp

A jak takie znaleźć i dołączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o serwerach na pc jakby co.... w wyszukiwarce w battlelogu wystarczy wpisać "1 player" i mamy serwery startujące od pierwszego gracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowaliscie rozstawiac miny na lotniskach na takich mapach jak Caspian Border, cz Kharg Island ? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BC2 przechodziło, w BF3 może też? W sumie warto spróbować, chociaż to zaznaczanie na mapie i termowizja mnie odrzucają strasznie od min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby sie w miny wpasc w czolg to trzeba miec noobka kierowce .Predzej jeepem bo sie pedzi i zdarzylo mi sie ;p

a palnikiem to trzeba zabic to zadania w B2K i nawet na radiu recona zalicza, mi zaliczylo na robocie mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie filmik RendeZooka jak wyskoczył z samolotu, rozjebał lecący za nim samolot z RPG i wsiadł spowrotem? Myślałem że to jest szczyt hardkoru w tej grze.. Do dziś:

:blink: :blink: :blink:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie filmik RendeZooka jak wyskoczył z samolotu, rozjebał lecący za nim samolot z RPG i wsiadł spowrotem? Myślałem że to jest szczyt hardkoru w tej grze.. Do dziś:

:blink: :blink: :blink:

Wlasnie to samo mialem wrzucic ;) Akcja masakra ;D nie wiem jak Ci ludzie to robia, bo to chyba ustawione nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoscnie gry, battlefield 3

moj kolega chce kupic gre w UK i chce zapytac czy jest polski jezyk ??

Sory nie zauważyłem. Tak czy siak warto go tutaj aż zapodać ;)

mam pytanie odnoscnie gry, battlefield 3

moj kolega chce kupic gre w UK i chce zapytac czy jest polski jezyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoscnie gry, battlefield 3

moj kolega chce kupic gre w UK i chce zapytac czy jest polski jezyk ??

Tak, bedzie miec jezyk polski jak ustawi w menu konsoli na j. polski.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do gry po dłuższym czasie i po meczach online wyświetla się lista 'Zadania' (nie jestem pewny na 100% czy tak to się nazywa).

Może mi ktoś nakreślić o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×