Skocz do zawartości
cwir

Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 Chciałem poruszyć pewien wątek, nie poruszany dotychczas na forum (mi przynajmniej nie udało się znaleźć niczego podobnego). Otóż trwa to już od pewnego czasu a mianowicie, przestała interesować mnie spora część gier. Owszem lubię czasem sobie pograć w NFS czy Far Cry 3: Blood Dragon, takie gry również są potrzebne, ale mi chodzi o coś innego. Zacząłem zwracać nieprawdopodną uwagę na fabułę, narrację czy stronę artystyczną gier. Jestem w stanie wiele wybaczyć danej grze za dobrą fabułę czy poruszane tematy, pierwszym lepszym przykładem jest GTA IV. Owszem w tej grze jest mniej do roboty w porównaniu do poprzednich części, grafika aż boli, ale ta fabuła, główny bohater, problemy z jakimi się styka, czy sam fakt że jest to po prostu jedna wielka satyra na współczesną Amerykę, powoduje u mnie iż dla mnie ta gra jest arcydziełem. Jest też wiele innych takich gier których fabuła, narracja czy poruszane tematy są naprawdę bardzo dojrzałe. Od siebie mogę dorzucić chociażby Catherine, Binary Domain, Red Dead Redemption, Podróż, Fallout, Deus Ex, Max Payne, Spec Ops: The Line, Heavy Rain, Manhunt, Ico, Shadow of the Colossus po taką oczywistość jak Metal Gear Solid. A jakie są wasze odczucia jak często gracie w takie produkcje, kiedy i w jaką tego typu (dla was) produkcję ostatnio graliście, które doceniacie najbardziej, jakie gry wg. was zasługują na miano dojrzałej, dorosłej gry, albo przynajmniej poruszającej takie często niełatwe tematy. Chciałbym poznać opinie innych na ten temat, jestem pewny ze jestem osamotniony. Także chciałbym aby pojawiały się tu także argumentacje, niekoniecznie długie, ale w miarę treściwe (proszę o oznaczacie spoilerów). Liczę że temat ten posłuży jako swego rodzaju spis gier dla zainteresowanych, w końcu nikt nie grał we wszystko, czasami mogło się coś dobrego po prostu przeoczyć lub zapomnieć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last Of Us, Tales Of Xillia, Payday 2, RDR, Killzone 3, DMC czy Far Cry 3?

Dopiero kupiłem konsolę i sam nie wiem w co mam grać i co kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last Of Us, Tales Of Xillia, Payday 2, RDR, Killzone 3, DMC czy Far Cry 3?

Dopiero kupiłem konsolę i sam nie wiem w co mam grać i co kupić :biggrin:

PlayStation Plus na rok, jak dopiero kupiłeś, co miesiąc 3 gry, aktualnie w ofercie masz: Uncharted 3, XCom, Little Big Planet Karting, Mafia II, NFS Most Wanted, Spec Ops The Line.

 

A jeśli masz to bym brał RDR, Killzone 3 i The Last of Us.

Far Cry 3 to też dobry wybór, ale jest duża szansa na to że gra będzie w PS+.

DMC natomiast miał być w PS+ bo był przeciek z Rosji ale zmienili, zapewne pojawi się później.

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last Of Us, Tales Of Xillia, Payday 2, RDR, Killzone 3, DMC czy Far Cry 3?

Dopiero kupiłem konsolę i sam nie wiem w co mam grać i co kupić :biggrin:

Jeśli dopiero kupiłeś konsolę to najlepszym wyjściem jest PS+ na rok ( 195 zł lub taniej na allegro ) w ramach którego dostaniesz w tym miesiącu Uncharted3, Xcom, Little Big Planet Karting, Need for Speed Most Wanted, Mafie 2, Spec Ops The Line i pewnie coś jeszcze czego nie pamiętam. W dodatku co miesiąc 3 pełne wersje gier.

 

Jeśli chcesz koniecznie coś z tych tytułów które wymieniłeś to grałem jedynie w The Last of Us, Red Dead Redemption, Killzone 3 i FarCry 3. Każdą z tych gier warto kupić i tutaj już sam możesz zdecydować który gatunek najbardziej Ci odpowiada. Jeśli lubisz sandboxy w stylu GTA to polecam RDR ( dla mnie gra generacji ale to kwestia gustu ). The Last of Us to dla mnie tytuł 10/10 i z tej gry będziesz na pewno zadowolony. FarCry 3 to taki FPSowy sandbox. Dla mnie najlepszy FPS tej generacji, dużo grania, świetna grafika i dobry model strzelania. Killzone 3 to z kolei dla mnie drugi po FC3 FPS. Tutaj rozgrywka liniowa ale za to bardziej dynamiczna i do tego niezłe multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS+ Już mam, do tego GTA IV i FIFA 13. W Far Cry 3 na komputerze grałem więc aż tak mnie do tego nie ciągnie :) Teraz kwestia multi - w TLoU na pewno gra dużo osób w multi, a co z resztą? Gra ktoś jeszcze na multi w tak "stare" gry jak RDR czy Killzone 3? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają grają. Nawet na forum jest spora grupa grająca w RDR. W The Last of Us też bo to dość świeży tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR dużo, grają nawet w tym "Wakacyjne granie i chlanie". Co do KZ3 - słyszałem, że w multi mało gra ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzyńdybry panowie, RDR w multi gra tyle osób że bez problemu znajdę o 2 w nocy serwer pełen ludzi? Czy może brać bf3? Chodzi oto że jestem niedzielnym graczem i nawet jeśli gram raz na tydzień, nie chce spędzić 30 minut na szukaniu kogoś do grania. Dodam że grałem w rdr, niestety na konsoli konkurencji i przeszedłem 100% i jestem zakochany w tej łupance i wiem z czym to się je, co do bf3 to słabo, lecz bad company 2 to był faworyt na pc i również mam w niego przegrane wiele wiel wiele godzin. Dzięki.

 

ps. A co powiecie jeszcze o mgs4? Jestem fanem tej serii, lecz pierw chce coś do przetestowania konsoli do singla i od razu multi. 

a może nowy payday? ;)

Edytowane przez Maniek138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś nowy na konsoli Sony i chcesz ją przetestować kup Uncharted 2,3. Rewelacyjna strzelanka przygodowa w dodatku ciągle pełno ludzi na multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o KZ'a to serwery są również aktywne cały czas w 2'jce i bez większych problemów znajdziesz sobie serwer do aktywnej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje czegoś co odprezy niczym flower/flow/journey myślę o undergarden, dyad, riff everybody shooter, child of eden (działa bez move??) auditorium hd... ktoś coś o tych grach wie i jest w stanie polecić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje czegoś co odprezy niczym flower/flow/journey myślę o undergarden, dyad, riff everybody shooter, child of eden (działa bez move??) auditorium hd... ktoś coś o tych grach wie i jest w stanie polecić??

 

Bierz CoE, tak, dziala bez move.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Auditorium zassałem demko - jest dziwne ale wciąga (a promocja letnia i tytuł za niecałe 10 zł kusi  :) )..

 

 

ps. CoE właśnie najbardziej mi się marzy chyba i do tego auditorium hd i chyba git ;)

pytanie do Bansai - warte to 59 zł??

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun zaliczyłeś już kiedyś Beyond Good & Evil? Jako fan dziwnych gierek powinna Ci podejść, kiedyś dobrze się przy niej bawiłem. Na psn jest wersja HD za 39 zeta, demo też kiedyś było dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na xie pierwszym skończyłem :) jak była w promocji to i na ps3 kupiłem ale póki co serca do gry nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. CoE właśnie najbardziej mi się marzy chyba i do tego auditorium hd i chyba git ;)

pytanie do Bansai - warte to 59 zł??

 

Jesli szukasz gry zeby sie odprezyc to tak. Juz samo menu moze miec nawet efekt hipnotyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 Chciałem poruszyć pewien wątek, nie poruszany dotychczas na forum (mi przynajmniej nie udało się znaleźć niczego podobnego). Otóż trwa to już od pewnego czasu a mianowicie, przestała interesować mnie spora część gier. Owszem lubię czasem sobie pograć w NFS czy Far Cry 3: Blood Dragon, takie gry również są potrzebne, ale mi chodzi o coś innego. Zacząłem zwracać nieprawdopodną uwagę na fabułę, narrację czy stronę artystyczną gier. Jestem w stanie wiele wybaczyć danej grze za dobrą fabułę czy poruszane tematy, pierwszym lepszym przykładem jest GTA IV. Owszem w tej grze jest mniej do roboty w porównaniu do poprzednich części, grafika aż boli, ale ta fabuła, główny bohater, problemy z jakimi się styka, czy sam fakt że jest to po prostu jedna wielka satyra na współczesną Amerykę, powoduje u mnie iż dla mnie ta gra jest arcydziełem. Jest też wiele innych takich gier których fabuła, narracja czy poruszane tematy są naprawdę bardzo dojrzałe. Od siebie mogę dorzucić chociażby Catherine, Binary Domain, Red Dead Redemption, Podróż, Fallout, Deus Ex, Max Payne, Spec Ops: The Line, Heavy Rain, Manhunt, Ico, Shadow of the Colossus po taką oczywistość jak Metal Gear Solid. A jakie są wasze odczucia jak często gracie w takie produkcje, kiedy i w jaką tego typu (dla was) produkcję ostatnio graliście, które doceniacie najbardziej, jakie gry wg. was zasługują na miano dojrzałej, dorosłej gry, albo przynajmniej poruszającej takie często niełatwe tematy. Chciałbym poznać opinie innych na ten temat, jestem pewny ze jestem osamotniony. Także chciałbym aby pojawiały się tu także argumentacje, niekoniecznie długie, ale w miarę treściwe (proszę o oznaczacie spoilerów). Liczę że temat ten posłuży jako swego rodzaju spis gier dla zainteresowanych, w końcu nikt nie grał we wszystko, czasami mogło się coś dobrego po prostu przeoczyć lub zapomnieć.

 

 

Zdecydowanie nie jestes osamotniony - poczytaj chocby recki kolegi zduna.

Ja tez wole jesli gra czy tez gry nie powielaja schematow - owszem mozna zrobic dobrego FPSa i dodac tam porzadna fabule, ale to nie jest czeste. To samo tyczy sie innych rodzajow gier. Do mnie przemowila dawno temu pierwsza Mafia i dlugo szukalem jej godnego nastepncy. Tym (mimo iz klimat jak i rozgrywka zupelnie inna) okazal sie byc LA Noir. 

Dlaczego dlatego ze prowadzenie sledztwa przerywane czasami poscigiem za przestepca bardzo mi przypasowalo jak i cala historia ktora chceli przekazac tworcy. Czasem moze byc tak ze gra gdzie historia nie jest jakas mega rewecyjna (co wcale nie znaczy ze jest slaba!) nadrabia klimatem - czegos takiego doswiadczylem przechodzac Spec Ops The Line gdzie niemy bohater "post-apocalipstic" Dubaj wypadal bardzo ciekawie. 

Nie znaczy to ze nie gram w inne gry - bo nie oszukujmy sie takie GT5 czy NFS Shift to fabuly miec nie musi zebym ocenil je wysoko (ocene bazuje na miodnosci/grywalnosci i jest to ocena jaknajbardziej subiektywna). 

Z gier wymienionych przez Ciebie oczywiscie Heavy Rain ktory jest bardzo specyficzny (gameplay) ale ja dalem sie wciagnac w historie tak jak chcieli tego tworcy. 

 

Mysle ze piszesz bardziej tutaj o tym iz gry staja sie sztampowe bo takie maja po prostu wysokie slupki sprzedazy (patrz CoD) a cierpimy na niedostatek gier z fabula. 

 

Owszem przepraszam - jest ich pewnie masa ale gina w potopie pozostalych - mam sporo rzeczy w ktore chce zagrac - chocby Bioshocki. Wiec po prostu trzeba szukac perelek. 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wreszcie się doczekałem odpowiedzi a już myślałem że tekst przepadnie w czeluściach forum na zawsze (chciałem a był całkowicie oddzielny, samodzielny temat ale cóż moderatorzy chcieli inaczej. I tak nieźle, teraz to trafiło to do jakiekolwiek sensownego działu, wcześniej było w dziale "Gdzie kupić? Za ile?" gdzie pasowało jak wół do wyścigów konnych). A co LA Noire to fakt gra jest rewelacyjna sam wątek głównego bohatera nie jest de facto wątkiem głównych bardziej jakby tłem to znaczy nie napędza on zbytnio fabuły, poza końcówką. Gra za to też nie jest dziecinna

 zwłaszcza wtedy gdy łapiemy w końcu seryjnego mordercę a komendant postanawia ten fakt ukryć bo nadchodzą wybory burmistrza a nie można wypuścić z aresztu dotychczasowych oskarżonych, albo jak partner głównego bohatera mówi że lepiej żeby za morderstwo do kicia trafił pedofil niż domniemany zabójca-maż, bo dzieci muszą mieć ojca, lub gdy nasz bohater jest dosłownie upodlony przez wszystkich za to że związał się z Niemką, choć z drugiej strony porzucił zone i dzieci, co  również nie zasługuje na pochwałę. I to jest piękne, niejednoznacznosc, odcienie szarości nic nie jest czarno białe.


 
Co się tyczy Heavy Rain ta gra ma jedna dużą wadę jest rewelacyjna tylko przy pierwszym przejściu a potem już tylko dobra, u mnie wrażenie to spotęgował fakt iż mimo usilnych starań to wyszło mi najsmutniejsze możliwe zakończenie jakie było dostępne.

Edytowane przez PVL55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy Heavy Rain ta gra ma jedna dużą wadę jest rewelacyjna tylko przy pierwszym przejściu a potem już tylko dobra, u mnie wrażenie to spotęgował fakt iż mimo usilnych starań to wyszło mi najsmutniejsze możliwe zakończenie jakie było dostępne.

 

No jesli nie dalo rady inaczej to mogles probowac zalozyc jakis temat w Offtopic - dlaczego i za co lubicie gry albo czy nad akcje przedkladacie historie.

 

Szybko edytuj posta i dodaj Spoiler tag:

tak to wyglada

Bo sam bym na Ciebie pomstowal jesli bym nie gral w LA Noir a ta gra jest tu polecana. Tagi znajdziesz w Specjalne BBCode (3cia ikonka od lewej w pierwszym rzedzie w okienku edycji).

 

Co do HR - coz pierwsze podejscie jest magiczne - kazde kolejne to to prostu inne wybory odkrywanie ITTT (if this then that). Ja na pewno do tego tytulu wroce.

 

Jak pisalem wczesniej poszperaj na forum - choc czasami ciezko odsiac ziarno od plew :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co byście polecili z gierek do coopa na spotkanie z kumplem który dawno nie grał w gry

Oczywiście spotkanie przepełnione alkoholizacją

Na pewno bijatyki odpalimy jakieś, a gry typu fifa, enbieje nie wchodzą w gre (obaj nie przepadamy za tym gatunkiem)

które wyścigowe dałoby najwięcej funu (wydaje mi się że motorstorm apokalipsa, ale np jak jest z tym nowym need for speedem z plusa) ??

LBP karting w porównaniu do Race starsów(race starsy mnie nudzą) ??

na pewno wezmę też coś na move mam golfa, rzutki , kręgle, snooker

jakieś pomysły jeszcze?? oczywiście proszę posługiwać się gierkami co wyszły w plusie bo te głównie mam

ten the cave daje mocno radę ??

Payday The heist ??

Resident Evil 5 ??

Double Dragon ??

mam jeszcze worms 2 armagedon

może jeszcze jakieś pomysły i co z tych wymienionych byście polecili

Edytowane przez Dejf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE5 to genialny tytuł do coopa. Nie ma to jak wspólna ucieczka przed zombie. Masa śmiechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dejf

 

Mam male doswiadcznie w coopie (wieksze w trybie kanapy, bliskie zeru w trybie online), i moja opinie traktuj jako wybitnie subiektywna. 

Jesli macie duzo czasu i bedzie gadac, popijac to mysle ze spokojnie probojac rozne z podanych przez Ciebie tytulow bedziecie miec dobry fun.

 

Jest tylko jedno pytanie czy coop bedzie kanapowy (jedna konsola i TV) czy online?

 

Bijatyki jesli masz MK  i DOA to u mnie w trybie kanapowym sie sprawdzaly te gry doskonale.

 

Race stars w trybie kanapy probowalem ze 2 razy ale jakos marnie wypadlo, LBP karting w singlu moim zdaniem zblizony do Race Stars choc sa tez walki na arenach oprocz wyscigow. Jedna i druga gra mi nie podeszla.

 

NFS MW (2012) - tylko online, NFS od dawna nie ma juz dzielonego ekranu, gralem raz i gdyby nie to ze z ludzmi z forum gdzie byla ekipa do multi to grania z randomami moze nie byc takie zabawne - co wiecej gra mi nie podchodzi wiec moja opinia jest dodatkowo przez to skazona. 

 

Move jesli kolega szybko opanuje machanie kontrolelem to fun nieziemski moze byc - za przyklad niech posluzy moja rodzicielka (pare lat do emerytury jej zostalo) nie wszystko jej szlo ale w tenis stolowy w sport champions dawal jej frajde. 

 

The cave - gralem we dwoch i powiem ze frajde daje fakt jesli wspolnie rozkminiacie zagdki, ale sterowanie jest slabe i to raczej gra gdzie trzeba pokombinowac wiec tylko jesli oboje lubicie przygodowki, i raczej im wiecej promili tym gorzej moze isc. 

 

pozdro

Edytowane przez nallegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodzi o coopa kanapowego

dziękuję za opinie i czekam na więcej bo nie chciałbym w sumie przeskakiwać z gry na grę bo się zrobi oglądania intra co chwilę :)

więc jak będę miał trzy dobre tytuły to się skupimy na nich nie zwracając uwagi na inne

bardzo dobre info odnośnie the cave które jak przeczytałem pewnie się nie sprawdzi do tego posiedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co byście polecili z gierek do coopa na spotkanie z kumplem który dawno nie grał w gry

Oczywiście spotkanie przepełnione alkoholizacją

Na pewno bijatyki odpalimy jakieś, a gry typu fifa, enbieje nie wchodzą w gre (obaj nie przepadamy za tym gatunkiem)

które wyścigowe dałoby najwięcej funu (wydaje mi się że motorstorm apokalipsa, ale np jak jest z tym nowym need for speedem z plusa) ??

LBP karting w porównaniu do Race starsów(race starsy mnie nudzą) ??

na pewno wezmę też coś na move mam golfa, rzutki , kręgle, snooker

jakieś pomysły jeszcze?? oczywiście proszę posługiwać się gierkami co wyszły w plusie bo te głównie mam

ten the cave daje mocno radę ??

Payday The heist ??

Resident Evil 5 ??

Double Dragon ??

mam jeszcze worms 2 armagedon

może jeszcze jakieś pomysły i co z tych wymienionych byście polecili

 

Popieram RE5 jest świetne na splint screena, szczególnie tryb "The Mercenaries Reunion". Obczaj także Borderlands 2 (masa funu jaki się gra we dwóch, gorąco polecam). W niektórych call'ach też są specjalnie tryby kooperacji, na przykład w MW 3 (tryb przetrwanie, albo spec ops), w Black ops 2 fajnie się gra na zombie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×