Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakiś dobry i bezpieczny sposób na "fan test" konsoli FAT 80 gb ??

nie załamuj mnie ...

przeczytaj post wyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że u ciebie to nie będzie działać gdyż to jest do PS3 SLIM, a Ty Kolego masz FAT.

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

bbb076 przeczytaj dokładnie instrukcję borsuka i spróbuj ponownie, też mam 80 GB Fat i Fan Test działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

bbb076 przeczytaj dokładnie instrukcję borsuka i spróbuj ponownie, też mam 80 GB Fat i Fan Test działa bez problemu.

Ale LOLEK tak robisz :

2. Odłączamy kabel sieciowy od prądu z tylu

3. Przytrzymujemy EJECT (kiedy kabel jest odłączony)

4. Cały czas przytrzymujemy EJECT i w tym samym czasie podłączamy kabel od prądu z tylu.

i Ci działa na PS3 Fat 80gb (sam się nie znasz a Sapiesz :tongue:

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny FAIL w twoim wykonaniu. Ta instrukcja dotyczy Ps3 Slim.

Ps3 Fat:

1.Pstryknij pstryczkiem z tyłu konsoli na Off.

2.Trzymaj palec na przycisku Eject Disk z przodu konsoli.

3.Pstryknij pstryczkiem z tyłu konsoli na On.

4.Czekaj aż wiatraki zaczną głośno chodzić :)

5.Po zakończeniu procesu pstryknij z On na Off i ponownie na On.

Wiem ,że to nie duża różnica ale po co ma szarpać za wtyczki jak ma elegancki przycisk z tyłu konsoli.

Pozdro :)

PS. bbb076 : Sorry , nie patrz na opis borsuka , nie zauważyłem ,że to dotyczy Slim'a.

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny FAIL w twoim wykonaniu. Ta instrukcja dotyczy Ps3 Slim.

Raczej w Twoim owy "FAIL" czytaj powoli i ze zrozumieniem posty kolegów z Forum.

Motasz się w swoich postach! Napisałem że owa instrukcja "1908borsuk" dotyczy PS3 slim odpowiadając na pytanie "bbb076" a Ty Mi wyjeżdżasz " Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj." Więc Ci przytoczyłem w kilku punktach wyżej wymienioną instrukcję.

bbb076 przeczytaj dokładnie instrukcję borsuka i spróbuj ponownie, też mam 80 GB Fat i Fan Test działa bez problemu.

PS. bbb076 : Sorry , nie patrz na opis borsuka , nie zauważyłem ,że to dotyczy Slim'a.

Zanim Coś poradzisz zastanów się 2 razy bo potem ps-y sadzisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh ! Zwracam honor koledze ! przeczytałem dokładnie stronę i dopiero zrozumiałem wszystko dokładnie :)

Sorry wielkie , zdarza się :) daje + :D

Jeszcze raz Sorry :)

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh ! Zwracam honor koledze ! przeczytałem dokładnie stronę i dopiero zrozumiałem wszystko dokładnie :)

Sorry wielkie , zdarza się :) daje + :D

Jeszcze raz Sorry :)

Ok :thumbsup:

POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Wkoncu na ps3 60gb dziala czy nie? :P (próbowałem tak jak na 80 i nie dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Wkoncu na ps3 60gb dziala czy nie? :P (próbowałem tak jak na 80 i nie dziala)

Nie, PS3 60Gb nie mają opcji "Fan Test"

Modele od 40GB w górę posiadają tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś to robić na konsoli 320GB?

jak się to dokładnie robi? Wyłączam z prądu, podłączam trzymając klawisz do wyciągania płyty

i wtedy już czyści?

Jak skończy to odłączyć od prądu i podłączyć normalnie i tyle?

Ile gdzieś trwa to przeczyszczanie, czy sam skończy, czy ja muszę to przerwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś to robić na konsoli 320GB?

jak się to dokładnie robi? Wyłączam z prądu, podłączam trzymając klawisz do wyciągania płyty

i wtedy już czyści?

Jak skończy to odłączyć od prądu i podłączyć normalnie i tyle?

Ile gdzieś trwa to przeczyszczanie, czy sam skończy, czy ja muszę to przerwać?

Tak trudno spróbować ? Przecież to nic strasznego. Odłączasz od zasilania z tyłu, trzymasz EJECT i podłączasz zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie stracę przez to gwarancji? I czy jest to bezpieczne dla 320 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, człowieku spokojnie nic sie nie stanie , to tylko przeczyszczenie konsoli, gwarancji też nie stracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, człowieku spokojnie nic sie nie stanie , to tylko przeczyszczenie konsoli, gwarancji też nie stracisz :)

Ale były przypadki choć miało to miejsce w PS3 classic że po owym zabiegu i restarcie konsoli zapalała się Żółta Lampka Śmierci tzw. YLOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy FanTest jest konieczny?

Moja konsol ma 2 lata i chodzi cichutko,czasem dysk słychać.

Mam 80GB i raczej wolał bym nie ryzykować z tym sprzętem.

Są u nas jakieś dobre serwisy? Może czasem wypadało by sprawdzić czarnulkę. ale wolę w ręce fachowca oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 slim 120 gb i tu pojawia się pytanie czy jest to bezpieczne dla mojej konsoli? Jedyne co się doczytałem to to że można miec YLOD po tym ale to chyba tylko na facie. Proszę o odp :) A i czy po jakimś czasie fan test sam się skończy czy mam go wyłączyć od prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mawiają, że nie. Ja 2 razy na Facie zrobiłem Fan Testa, przez kilka dni konsola dłużej pracowała na niskich obrotach, ale potem zawsze wracało do stanu poprzedniego. Ja nie radzę ryzykować, lepiej rozkręcić i wyczyścić. Jeśli masz odkurzacz z regulacją mocy, to ustaw sobie najniższą moc i troszkę przyłóż do wylotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na facie jest to tylko niebezpieczne.Na konsole mam gwarancje więc jej nie rozkręce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie zastanawiam się ,żeby mojej konsolce ten FAN TEST zrobić. Czasami dość głośno czyta płytkę, a jak np film oglądam w nocy to też ją słychać, i nie to ,że wentylatory tylko ogólnie ,jak pracuje. Nigdzie natomiast nie znalazłem informacji na temat bezpieczeństwa tego testu, ale w większościach wypowiedzi nie spotkałem się z tym ,aby czyjejś konsoli coś się stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was, czego sie tak boicie ? ja to robie raz na czasem 2 tygodnie a czasem na 1 miesiąc i jest ok, nie bójcie sie, wiatraki włączają sie na full, pochodzą chwile i już ;D

Pozdro ;D

PS. Robie tak od 2 lat i nic z konsolą sie nie stało, więc jest to bezpieczne, mam fata :P

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak jak powiedziałem to tak zrobiłem.... zdecydowałem się na ten fan test i wszystko jest ok, konsolka wypluła coś podobnego do sadzy... :blink: Bóg jeden wie jak to musiało jej szkodzić. Teraz konsolka chodzi cicho, czasem tylko dysk słychać. No bez wątpienia ten FAN TEST pomaga, nie wiem czy szkodzi, chociaż skoro PS 3 ma taką opcję to dlaczego miała by ona szkodzić?? Dodam ,że fan test zrobiłem pierwszy raz odkąd mam PS 3 czyli po pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×