Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz ze SONY robi se z Ciebie jaja zalecając takie czyszczenie ? :D Ja odkurzaczem jadę i jeszcze mi aż tak głośno nie pracowała co oznacza ze dużo kurzu tam niema .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, jak będę sprzątał to przejadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mieć sprężone powietrze ( mocna sprężarka w garażu to jest to ) i nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz że odkurzacz wyczyści coś z wewnątrz?

kawalkow miesa z grilla nie wyciagnie, aczkolwiek kurz jest lekki wiec zawsze jest szansa ze troche go pociagnie do odkurzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mieć sprężone powietrze ( mocna sprężarka w garażu to jest to ) i nie powinno być problemu.

nie polecam mocnej sprężarki bo możesz zniszczyć konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby fan test miałby być czymś "niedobrym" dla konsoli, to po co w ogóle istnieje?? To tak jakby SONY zrobiło przycisk "self destruction" na konsoli i zapomniało dodać, żeby czasami go nie używać :) hehe Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było w Kung Fu Pandzie ? Do noodles ? , don't do noodles who knows ? czy jakoś tak ... w każdym bądź razie w mojej 80 (tera 250) zrobiłem test wiatraczka i konsola wywaliła z siebie troche tego szmelcu ... mam nadzieje że nic jej nie będzie ;)

Pozdro !

ps: a może by tak zapytać się SonyPL jakie jest ich stanowisko w tej sprawie hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 3 "beep'nięcia" sygnalizują przegrzanie, to czemu gdy naciśniemy przycisk "EJECT", gdy nie ma płytki w środku też zapipczy? To jest swego rodzaju sygnalizacja, że "przedmuchiwanie" zostało zakończone. To jest moje zdanie, możecie siać pogłoski o tym, że to szkodzi, ale jak dla mnie to "plotki" :biggrin:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dla tych co pisali ze w slimach niebedzie fantestu grubo sie mylili bo własnie dzisiaj po 3 miesiacach od kiedy kupiłem konsole spróbowałem zrobic fantest na mojej slimce 120gb przedstawionym na jednym z filmików na youtube i jakiez było moje zdziwienie jak ten patent zadziałał procedura dokładnie taka sama jak np. w 40 gb tylko ze jak wiadomo w slimach niema wyłacznika pradu to tutaj zastapiłem ten fakt wyłączajac prad na listwie do której mam podłaczone ps3 i tym oto sposobem fantest przebiegł bez problemu wiec moim zdaniem jesli by to było szkodliwe to czemu w takim razie Sony zaimplementowało znowu ten patent w swoich nowych konsolach oto jest pytanie :D Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłoby to szkodliwe to po co "ukryli" ten patent i nie wspomnieli o tym w instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moze stwierdzili ze samo bawienie sie tak pstryczkiem z tyłu konsoli albo w slim wpinaniem i wypinanie kabla sieciowego moze wywołac wieksze szkody niz samo rozkrecanie sie wiatraka do maksymalnej predkosci i tu tkwi pewnie problem bo w jakimkolwiek uzadzeniu bawienie sie wyłącznikiem tez moze je spalic spróbuj tak właczac i wyłączac guzik pradu w telewizorze to tez moze doprowadzic do tego ze go spalisz proste pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłoby to szkodliwe to po co "ukryli" ten patent i nie wspomnieli o tym w instrukcji?

Zeby dzieciaki nie zadawaly glupiego pytania "A dlaczego?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłoby to szkodliwe to po co "ukryli" ten patent i nie wspomnieli o tym w instrukcji?

A jeśli było by szkodliwe,po co by istniało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ukrywaja srobki pod zaslepkami? Jest zastosowanych wiele madrych i mniej madrych patentow, ale nie wszyscy sa wybrancami zeby to ogarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie opisali tego bo to miało być tylko dla serwisu. Takie jakby oczyszczenie przed rozkręceniem.

Powiem tak: jak dla mnie to działa, konsolki praktycznie nie słychać, tak cicho chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet SONY kiedyś mówiło, że FanTest jest OK i nie szkodzi PS3 w wersjach 80GB i 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na Slimach tez ten test dziala tak jak kilkanasie postow wczesniej napisal dYzio mini instrukcje na Faty

1. Wyłączasz PS3 aż "piknie"

2. Wyłączasz zasilacz od ps3 (ten z tyłu)

3. Przytrzymujesz EJECT (kiedy zasilacz jest wyłączony)

4. Cały czas przytrzymujesz EJECT i w tym samym czasie włączasz zasilacz z tyłu.

5. Po przeczyszczeniu się konsoli ponownie wyłączasz zasilacz ps3.

6. Włączasz zasilacz i wszystko jest cacy.

ja zmienie troche na Slima

1. Wyłączasz PS3 aż "piknie"

2. Odlaczasz kabel sieciowy od pradu z tylu

3. Przytrzymujesz EJECT (kiedy kabel jest odlaczony)

4. Cały czas przytrzymujesz EJECT i w tym samym czasie podlaczasz kabel od pradu z tylu.

5. Po przeczyszczeniu się konsoli ponownie odlaczas kabel sieciowy od ps3.

6. podlaczasz kabel od pradu spowrotem i wszystko jest cacy. :D

pozniej dam linka do filmu ze dziala jak znajde aparat

Czyli w kazdym razie ten test powinien dzialac na kazdej wersji Fata i Slima

Edytowane przez FemDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem taki film na youtubie, jak gosc udawal, ze slim to suszarka, ale zdziwil sie, ze slabo "dmucha" wiec radzil uzywac "nawiewu" FATa :] Pytanie czy z tych paru otworkow wentylacyjnych cos wyleci i jezeli ma taki slaby "wydmuch" to czy faktycznie bedzie mialo sile cos wywalic na zewnatrz, ktos probowal tego na slimce? cos wylecialo? wiatrak ciszej chodzi?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem na slimce i pewnie, że dmucha nawet porządnie ale głośność fantestu na slimie i facie to jest różnica slim cichy fat głośny.. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakies brudy wylecialy z konsoli? czy to raczej za slaba moc? wiatrak pozniej ciszej chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero wczoraj zrobiłem ten fan test :) na 40stce i powiem że naprawdę warto :) od razu słychać różnicę :) pzdr. ps. nie na moją odpowiedzialność ale dla osób które mają faty 40gb polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po FAN teście na mojej 80gb. Posiadam konsolkę ponad pół roku (7 miesięcy) i zrobiłem pierwszy fan test. (haha wcześniej zrobiłem ale przypadkowo w ogóle o takim teście nie słyszałem, to ze strachu wyłączyłem od razu konsole i nie dotykałem się przez 1 dzień) a tym razem zrobiłem pełen test. Rezultat? Konsoli w ogóle nie słychać. Miodzio ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 40 juz prawie 3 lata ma. Wczoraj grajac w GTA4 chlodzenie wlaczylo sie na najwyzsze obroty, wylaczylem ja i zrobilem tak jak bylo napisane powyzej. Znowu odpalilem konsole i juz bylo ciuchutko. Juz 2 dzien chodzi ciuchutko takze chyba pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tescie 80gb konsole mam od wrzesnia.

W ostatnim czasie zaczela glosniej pracowac tak od 80 ze musialem tv ostro podglasniac w sumie nie wiedzialem czy to spowodowane bylo ale teraz juz wiem.

Przy ponownym stracie po tescie chodzila jak nowy laptop. Raz na jakis czas trzeba to robic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×