Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wiem czego wy się czepiacie... wszystko zostało powiedziane ,ale Wy będziecie się upierać ,że to samo zło i żeby tego nie robić bo nie ma tego w instrukcji obsługi etc etc... Bo komuś gdzieś przez to podła konsola... bo tak też wyczytaliście... ale lepiej kota ogonem odwracać i mówić ,że to my się mylimy. Drodzy moderatorzy nikt nie upiera się ,że fan test jest zalecany i służy naszej, waszej konsoli, i nie cytujcie mi tu waszych wypowiedzi z przed paru dni, godzin że coś takiego było powiedziane bo i tak wiecie wszystko najlepiej, dyskusje więc pozostawcie zwykłym szarym członkom tego forum.

Edytowane przez Tauru89S
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tauru89S

Musisz mieć ostatnie słowo co? Ok niech zostanie Twoje na wierzchu, zwłaszcza że tak fajnie napisałeś o tym odwracaniu kota ogonem wykręcając go po raz drugi :thumbsup: No więc miłej dyskusji Wszystkim, idąc za słowami Tauru89S nie ma tu nic więcej tu do dodania :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzczurekPB - dzięki za czujność i tak dokładne czytanie - błąd na stronie - już poprawiony, zostało uzupełnione o "kanały wentylacyjne". Masz "+" ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 80GB FAT po dwóch latach mocnego katowania zaczeła mi minimalnie glosniej chodzic, dzis rano postanowiłem zrobic FAN-TEST. Gdy weszła na najwyższe obroty wyleciała chmara kurzu, aż sie zakrztusilem :) konsole po wylaczeniu zawsze nakrywam szmatka myslalem ze troche tam kurzu poleci ale nie az tyle:) Wziąłem jeszcze odkurzaczem przeczyscilem otwory wentylacyjne i teraz działa jak nówka,prawie jej nie slychac. Wiec niezdecydowanym polecam ta metode, teraz bede ja powtarzał co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś prosto z mostu odpowie, czy:

- jeżeli mam konsolę rok PS3 Slim 120 Gb to warto zrobić tego fan testa?

- czy stracę gwarancję?

- czy jednoznacznie można stwierdzić, że fan test szkodzi czarnulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Mam PS3 Slim 250GB, też minął jej rok, zrobiłem jej fantesta, który nic nie dał, konsola w środku czysta, chodzi cicho, dla bajeru odpaliłem, myślałem, że wypluje trochę kurzu, jednak nic takiego nie miało miejsca. Jak masz w miarę czysto na chacie i mocno się nie kurzy to nie ma co włączać (jak masz jakiegoś porządnego sierściucha to zapewne i poziom kurzu wzrasta w domu). Skutków ubocznych zero już od 3 tygodni, bzdura z tymi uszkodzeniami, jak zwykłe rozkręcenie wentylatorów na obroty może rozwalić konsolę...ktoś pewnie wtyczkę kabla z prądem do zasilania na pałę odpinał i konsolę sobie zjebał. Gwarancji nie tracisz. Przynajmniej tak mi się wydaje, przecież to nic nie zmienia w użytkowaniu konsoli.

Edytowane przez Khazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan Testa warto robić po długim graniu aby wydmuchać gorące powietrze ze środka konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zrobię fan test'a w mojej slimce, a konsola później się już nie włączy to uznają gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie jest niszczenie na chama konsoli to tylko czysczenie wentylatorów! :P

Chyba przy swojej zrobie bo ładnie zakurzona jest heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czego wy sie tak tego fan testu boicie.

To jest specjalnie zrobione, zeby przeczyscic czasami wentylatory a nie bawic sie sprezonym powietrzem czy ew. nie wiem... odkurzaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko.

Zrobiłem Fan Test w mojej slimce 320gb. Patrzyłem na różne filmiki na youtube i zauważyłem, że konsola po skończonym fan teście powinna zapikać, a dioda zmienić kolor na czerwony. W mojej konsoli nic nie pika, a dioda się wyłącza - tak jakby wyłączyło się zasilanie. Co może być problemem?

Filmik dla sprostowania:

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrze i mam tak samo nie pika i nie pokazuje żadnej diody, tak jakby ktoś odłączył zasilanie, Czy powinienem się tym martwić?

Jeszcze jedno pytanie

Robię zawsze fan testa po długim graniu żeby te świeże gorące powietrze wydmuchało z konsoli, czy poprzez robienie często takiej czynności konsola może się uszkodzić ?

Proszę o odpowiedź i z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2up

Witam,

Moim zdaniem to normalka nic w tym dziwnego, wprowadzili pewnie taką jakby to nazwać poprawkę lub po prostu zmianę do nowszego modelu.

Fan Testa po długim graniu nie robiłbym go. Nie wiem czemu, ale nadmiar może jej zaszkodzić, nie mam jak to udowodnić, ale takie jest moje zdanie.

Jeżeli masz sierściucha lub dużo latającego kurzu w domu to raz na 2-4 tygodnie wystarczy, a gdy skończy się grać polecam wyłączenie gry, wyciągnięcie płytki, powrót do menu konsoli, odczekaniu kilku minut i wyłączenia konsolki. Czynność ta polega na tym, aby konsola wydmuchała gorące powietrze i powróciła do niższej temperatury, aby nie powstawały tzw. zimne luty i nie skutkowało YLOD'em. Po graniu konsolę warto przykryć jakąś szmatką, aby uchroniło to przed kurzem, ale chyba raczej gdy konsola będzie zimna, żeby nie przykrywać gdy jeszcze będzie ciepłe powietrze w środku konsoli, aby mogło wylecieć przez otwory, które zakryjesz szmatką.

Polecam tą lekturkę: http://www.ps3site.p...rzed-ylod/49371

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan test szkodzi konsoli! Ostatnio go zrobiłem, to mi wentylator wypadł xD

Taak, a ja jak strzeliłem z czołgu w Bad Company 2 to głośnik poleciał za okno.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, a ja jak strzeliłem z czołgu w Bad Company 2 to głośnik poleciał za okno.

Widze, ze pojecie ironii jest Ci obce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się śmiejcie - obydwoje macie rację :) - miałem taką konsolę ostatnio z Niemiec - klient namiętnie co tydzień robił fantest-a i rozwalił totalnie łożyska w wentylatorze (fakt, miał masę kurzu w domu + częste wysokie obroty podczas fantestu = zatarte bieżnie)

Wentylator szurał i piszczał jak by miał się rozsypac i faktycznie po rozebraniu konsoli cały wentylator wypadł z ośką :)

We wszystkim, jak to w życiu, wskazany jest umiar. pardon.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem , gdyz posiadam PS3 80gb NTSC| J , stosowałem sie do instrukcji fan testu lecz nic sie nie dzieje , jedynie pika jak zawsze ze plyty nie ma w napedzie . Jakieś propozycje? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka zasilania musi świecić na czerwono żeby zrobić fan test, a nie na zielono. Nie naciskaj przycisku zasilania, Main Power musi być na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka zasilania musi świecić na czerwono żeby zrobić fan test, a nie na zielono. Nie naciskaj przycisku zasilania, Main Power musi być na 1.

Napisałem ze stosowałem sie instrukcji , moze dlatego nie chodzi bo mam konsole z japonskiego regionu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zrobilem fantets na fat 80 gb. odkad mam konsoel czyli jakies 4ry lata to nigdy jej nie czyscilem, wylaczylem z tylu power i trzymajac eject wlaczylem spowrotem, ale kurzu kompletnie nic nie widzialem, choc slyszalem wentylatory jakby odkurzacz, cos bylo nie tsk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy w PS3 Super Slim można zrobić fan test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem dluugo informacji na ten temat, z tego co wiem to sie nie da. Sam mam SS i chcialem swojego przedmuchac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego fan testu, to w jakims tam stopniu on dziala i wywala do pokoju kurz, bo jestem na niego uczulony i wtedy kicham. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×