Skocz do zawartości
Gość

PS3 Fan Test

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj to wyprobowalem i wsio dziala jak nalezy 80 GB CECHL04, skoro Sony daje taką opcje do swojej konsoli to chyba nie po to aby user ją tym zepsuł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie, a czemu ma nie działać jak należy? Piszecie o tym tak jakby nie wiem co wielkiego się stało.

Ot fantest i tyle. Przestańcie się tak podniecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu ludzie, a czemu ma nie działać jak należy? Piszecie o tym tak jakby nie wiem co wielkiego się stało.

Ot fantest i tyle. Przestańcie się tak podniecać.

Bo czytałem o tym i niektórym graczom po fan tescie konsola padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo czytałem o tym i niektórym graczom po fan tescie konsola padła...

Podaj przykład. Bo jeszcze nie spotkałem się, żeby po fanteście coś się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
A można wiedzieć w jaki sposób Ci się to popsuło, bo ja też nieraz odkurzaczem przejadę po konsoli :P ?

To byl troszke delikatniejszy sprzet jesli tak to moge ujac. Mialem odtwarzacz mp4, wszystko bylo cacy ale nie milosiernie sie brudzil, a kurz lubial sie dostawac do srodka, pod plistik chroniacy wyswietlacz. Pomyslalem ze przejade odkurzaczem z zredukowana moca ssaca to sie wyczysci. Efekt koncowy byl taki ze uszkodzilem kilka pixeli na matrycy ;/ (swiecily na bialo).

Na szczecie oddalem na gwarancje ze to niby od poczatku takie uszkodzenia byly. W zamian dostalem nowy i to z wiekszym dyskiem ;) Zrobilem na tym interes, bo szybciutko go sprzedalem :)

Nie wiem jak to by sie mialo do PS3, bo w prawdzie ma "twardsze" bebechy ale licho nie czeka :)

Edytowane przez pipboy2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Podaj przykład. Bo jeszcze nie spotkałem się, żeby po fanteście coś się stało.

Skąd ja Ci go teraz wezme? :unsure: Czytałem o tym gdzieś... Sam se chyba nie wymyśliłem chyba co :P A poza tym jakby to było nie szkodliwe to chyba ludzie nie pisaliby o tym tak dużo... I w ogóle, ze się boją tego stosować :sleep:

To byl troszke delikatniejszy sprzet jesli tak to moge ujac. Mialem odtwarzacz mp4, wszystko bylo cacy ale nie milosiernie sie brudzil, a kurz lubial sie dostawac do srodka, pod plistik chroniacy wyswietlacz. Pomyslalem ze przejade odkurzaczem z zredukowana moca ssaca to sie wyczysci. Efekt koncowy byl taki ze uszkodzilem kilka pixeli na matrycy ;/ (swiecily na bialo).

Na szczecie oddalem na gwarancje ze to niby od poczatku takie uszkodzenia byly. W zamian dostalem nowy i to z wiekszym dyskiem ;) Zrobilem na tym interes, bo szybciutko go sprzedalem :)

Nie wiem jak to by sie mialo do PS3, bo w prawdzie ma "twardsze" bebechy ale licho nie czeka :)

Hehe to było tak od razu, ja myślałem, że Ci chodzi o ps3 :P

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Skąd ja Ci go teraz wezme? :unsure: Czytałem o tym gdzieś... Sam se chyba nie wymyśliłem chyba co :P

Hehe to było tak od razu, ja myślałem, że Ci chodzi o ps3 :P

Widzisz jak to sie skonczylo z MP4 :) Nie ciekawi mnie jaki efekt bedzie na konsolce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudek ma racje jak już macie się bać i pisać to jeśli macie 60 giga wersie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd ja Ci go teraz wezme? :unsure: Czytałem o tym gdzieś... Sam se chyba nie wymyśliłem chyba co :P A poza tym jakby to było nie szkodliwe to chyba ludzie nie pisaliby o tym tak dużo... I w ogóle, ze się boją tego stosować :sleep:

Jakby to było szkodliwe, to w nowym sofcie usunęli by fan testa ;)

Dudek ma racje jak już macie się bać i pisać to jeśli macie 60 giga wersie

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej boje się przy robieniu ''FAN-TESTA" że latający kurz w środku konsoli moze osiąść mi na laser.

Czy jest wogóle taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej boje się przy robieniu ''FAN-TESTA" że latający kurz w środku konsoli moze osiąść mi na laser.

Czy jest wogóle taka możliwość?

Nie - napęd jest hermetyczny od środka. Kurz z wnętrza konsoli nie dostanie się do napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej a na 80 GB zrobie tak samo fan test jak na 40 ?

Sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wreszcie jest z 60 gb ? wcześniej była mowa o akcelerometrach, ale mi i tak nie działa jak obracam maszynkę. Właściwie nie wiem czy to softem da się zrobić, bo pzrecież troche zajmuje zanim on sie wczyta, a ten fan-test sie od razu odpala. Lepiej jakby w ustawieniach dali możliwość zrobienia tego i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem to na swojej 80GB i wszystko jest cacy, a kurzu trochę wyleciało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą zrobiłem to na swojej 80GB i wszystko jest cacy, a kurzu trochę wyleciało ;)

A konsolka ciszej pracuje czy tak samo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki sprobuje jak sie zakurzy,narazie nie ma potrzeby bo dopiero miesiac ma konsolka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,sprawa wersji 60GB jest ciągle nie rozwiązana,przecież te nasze konsole też się tak samo kurzą jak inne wersje. Czy producent nie może wdrożyć w oprogramowanie tzw fan testu? Moja konsola jest już od 16miesięcy odkurzana tylko odkurzaczem przy otworach wentylacyjnych. Czy to tylko ma wystarczyć? Chodzi głośniej niż dawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie może, bo oprogramowanie nie ma tu za dużo do rzeczy, zauważ że fantest uruchamia się poprzez kombinację przycisków, czyli musi być to zaimplentowane, że tak powiem dużo przed oprogramowaniem, bo oprogramowanie startuje chwilę po włączeniu, tak jak BIOS i Windows w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze przeciwwskazan. I nie sadze zeby akurat wersje ps3 60 i 40gb roznily sie pod wsgledem podlaczenia guziczkow na obudowie. Obie wersje startuja w podobny sposob. Najpierw jakis auto-test zeby wykryc usterki, potem ladowanie jakiegos startera systemu czy cos, a po drodze moze byc sprawdzenie czy przyciski EJECT/POWER nie sa naciskane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie,sprawa wersji 60GB jest ciągle nie rozwiązana,przecież te nasze konsole też się tak samo kurzą jak inne wersje. Czy producent nie może wdrożyć w oprogramowanie tzw fan testu? Moja konsola jest już od 16miesięcy odkurzana tylko odkurzaczem przy otworach wentylacyjnych. Czy to tylko ma wystarczyć? Chodzi głośniej niż dawniej

Z tego co wiem to 60 Gb ma więcej wentylatorów / wylotów chłodniczych.

Zresztą co za problem przelecieć odkurzaczem po wylotach wentylacyjnych w PS3. Bądź rozkręcić ją (na czynniki 2 - 3) i przepryskać sprężonym powietrzem ?. Ja tak robię od półtora roku i konsola dalej żyje (oczywiście mowa tu o 60 gb).

Nie wiem o co się ciskać z tymi fantestami. Co one dają prócz kłębu kurzu ? Nic. Bo konsola jak się nie przegrzewała tak się nie przegrzewa, ciszej na 100% nie chodzi.

Wg. bajer zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wam wydaje to może zepsuć wiatraczek? Sam to raz zrobiłem i było wszystko OK,ale wolał bym wiedzieć takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuć to raczej nie.

Ten fantest porównywany jest z wielogodzinną sesją GTA 4 więc raczej szanse są małe, że zniszczy się coś w konsoli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zepsuć to raczej nie.

Ten fantest porównywany jest z wielogodzinną sesją GTA 4 więc raczej szanse są małe, że zniszczy się coś w konsoli ...

Gdzie ty masz takie "porównianie" ??

To, że przez kilkanaście sekund kręci się ze 100%-tową wydajnością, wcale nie skraca jego żywotu. Tym bardziej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×