Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktoś miał jeszcze wolny kod to ja chętnie go przygarnę możecie wysłać na priv lub mail krzywy86@gmail.com

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kilka stron wstecz to znajdziesz konto gdzie można ściągnąć demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem próbowałem ale przy każdej próbie logowania pojawiała się informacja że nie prawidłowe hasło ( lub coś w tym stylu nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to poszukaj jeszcze dalej, bo dwie osoby dały tutaj swoje konto, z którego da się demo ściągnąć. Może na tym drugim ci się uda.

Edytowane przez Turus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja na Japońskie recenzję uwagi nie zwracam oni mają zupełnie co innego w głowach niż europejczycy smile.gif

Pewnie ryż, co? Na serio tacy jesteście ograniczeni? Japończycy to normalni ludzie nie różnią sie praktycznie niczym od nas, w każdym razie nie bardziej niż Polacy od Ruskich, czy Angoli. Dajcie sobie spokój z takimi tekstami, bo podpadają już pod rasizm, a głupotą rażą na kilometr.

Co wam nie pasuje w tej ocenie? 37/40 to 92,5%. Co w tym jest nieodpowiedniego? Wiecie chociaż za co odjęli te 3 punkty? Może za grafę, któa jest świetna, ale nie jest pozbawiona błędów? Może komuś nie podpasowało sterowanie i też odjął oczko. Poczytajcie wrażenia ludzi z forum i pomyślcie czy oni jako Europejczycy tak bardzo różnią się od Japończyków.

Argument, że oceny Japończyków nie są adekwatne, bo ma sie inne zdanie jest idiotyczne. Mnie nijak nie podchodzą noty Zgredów z PSXExtreme i "speców" z HYPER`a i o czym ma to świadczyć? Trochę pomyślunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ryż, co? Na serio tacy jesteście ograniczeni? Japończycy to normalni ludzie nie różnią sie praktycznie niczym od nas, w każdym razie nie bardziej niż Polacy od Ruskich, czy Angoli. Dajcie sobie spokój z takimi tekstami, bo podpadają już pod rasizm, a głupotą rażą na kilometr.

Co wam nie pasuje w tej ocenie? 37/40 to 92,5%. Co w tym jest nieodpowiedniego? Wiecie chociaż za co odjęli te 3 punkty? Może za grafę, któa jest świetna, ale nie jest pozbawiona błędów? Może komuś nie podpasowało sterowanie i też odjął oczko. Poczytajcie wrażenia ludzi z forum i pomyślcie czy oni jako Europejczycy tak bardzo różnią się od Japończyków.

Argument, że oceny Japończyków nie są adekwatne, bo ma sie inne zdanie jest idiotyczne. Mnie nijak nie podchodzą noty Zgredów z PSXExtreme i "speców" z HYPER`a i o czym ma to świadczyć? Trochę pomyślunku.

Ja nic nie pisalem na temat Japonczykow tylko o czasopismie jakim jest Famitsu :] Ja cala kulture Japonska uwielbiam i tak na prawde zyc bez niej nie moge :) Czytam pelno mang, ogladam anime i jak mam czas to poucze sie tez jezyka.... tak wiec bardzo Cie prosze o nie wyjezdzanie mi tu z rasizmem bo jest to bardzo slabe :/

Dodatkowo i tak nie zmienisz tego, ze Japonczycy maja zupenie inny gust niz my (wywodzi sie to oczywiscie z odmiennosci ich kultury), wiec slabe jest okreslenie, ze sa TEZ ludzmi takimi jak my.... sa, ale inaczej podchodza do pewnych spraw i tyle....

Wracajac do HR to ocena 37/40 nie jest zla, ale tak jak juz pisalem to i tak ostatnio przestalem brac ich ocene gier jako wyrocznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KopaczK

Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś Cronosika. Chodziło mu o to, że Japończycy mają inną mentalność, dla Europejczyków dziwaczną.

Co do gry, to mnie demo trochę zawiodło, np. podczas rozmowy z prostytutką nie ważne było jakie opcje dialogowe wybierzemy, wystarczyło tylko dać na końcu "porusz" i wszystko wyśpiewała. Chyba dlatego Cage mówił o tym, żeby grę przejść tylko raz. Tak czy siak grę kupię, ale jak stanieje do okolic 100 zł. :)

@Alucard

W demie te informacje i tak praktycznie są nie instotne, tak jak i pobicie byłego klienta. Jedyną zmianę jaką zauważyłem podczas 2 przechodzenia tej sceny jest to, że jeśli niedokładnie będziemy nawalać w przyciski to na koniec detektyw będzie miał zakrwawiony nos. Mam nadzieję, że w pełnej wersji wybory będę miały znacznie większe konsekwencje w przyszłości.

Edytowane przez Tarken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KopaczK

Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś Cronosika. Chodziło mu o to, że Japończycy mają inną mentalność, dla Europejczyków dziwaczną.

Co do gry, to mnie demo trochę zawiodło, np. podczas rozmowy z prostytutką nie ważne było jakie opcje dialogowe wybierzemy, wystarczyło tylko dać na końcu "porusz" i wszystko wyśpiewała. Chyba dlatego Cage mówił o tym, żeby grę przejść tylko raz. Tak czy siak grę kupię, ale jak stanieje do okolic 100 zł. :)

Co to to nie, mogles tez uzyc opcji "kup" i skonczyc z chu*em a nie informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KopaczK

Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś Cronosika. Chodziło mu o to, że Japończycy mają inną mentalność, dla Europejczyków dziwaczną.

Co do gry, to mnie demo trochę zawiodło, np. podczas rozmowy z prostytutką nie ważne było jakie opcje dialogowe wybierzemy, wystarczyło tylko dać na końcu "porusz" i wszystko wyśpiewała. Chyba dlatego Cage mówił o tym, żeby grę przejść tylko raz. Tak czy siak grę kupię, ale jak stanieje do okolic 100 zł. :)

nie do końca masz rację w rozmowie z prostytutką jest kilka opcji (zaskakująco dużo jak na zwykłe demo), możesz spaprać sprawę na początku opcją kup i od razu wylecieć z hukiem za drzwi, można w trakcie rozmowy wybrać też złą opcję i nie dokończyć dialogu, albo wykorzystać całe 10 min.ponad to (tego nie jestem pewien na 100%), ale chyba to 10 wirtualnych minut nie wystarczy na przeprowadzenie WSZYSTKICH możliwych opcji dialogowych -> zawsze czegoś zabraknie

Edytowane przez Kerm_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja bym chciał nadmienić o szczegółach, których pewnie 99% z Was nie zauważyła. Np. gdy klient przychodzi do prostytutki, to im dłużej stoimy pod drzwiami, tym bardziej obitą ma twarz (prostytutka). Pewnie w czasie gry takich smaczków jest więcej.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak koledzy piszą albo odrazu Cię Lauren wyrzuci i wtedy nic sie nie dowiesz, albo czas Ci się skończy jak będziesz zadawał złe pytania i każe Ci wyjść lub kobieta się trochę rozczuli.

Ogólnie chodzi o to "jak" przejdziesz grę, bo albo się nic nie dowiesz, albo zdobędziesz ciekawe informacje lub też będziesz zadawał mało przydatne pytania.

Ciekawe jak będzie skutkować pozostawienie/nie pozostawienie wizytówki.

Walka z gościem w sumie kończy się tak samo, ale można wyjść z obitą facjatą lub w jednym kawałku (bezcenne:smile:). Ew. wogle olewamy walkę.

Ciekawe tylko czy będziemy mieli dostęp do poprzednich epizodów i chodzi tylko o to jak w nich zagramy i co się dowiemy, czy np będzie tworzony profil w którym to co poczynimy w danym epizodzie będzie "pamiętane" (np. wizytówka) i odbije się to w innym późniejszym epizodzie. W Fahrenheicie chyba była ta pierwsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeszedłem demko więc i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

1. Grafika bardzo ładna choć nie jest to jakiś szok. Wydaje mi się, że w Uncharted2 i Killzone2 była

na podobnym poziomie a już na pewno nie gorsza.

2. Sterowanie do dupy. Bardzo niewygodnie jest rozwiązane poruszanie się. Zwróćcie uwagę, że idąć nie można płynnie skręcić

w lewo lub w prawo analogiem bez trzymania go do przodu - bezsensu...

3. Dźwięk - wszystko elegancko, nastrojowo, klimatycznie. Jedynie polski dubbing spaprali - chodzi przede wszystkim o różnice w głośności. Czy ktoś to wogóle sprawdzał po nagraniu ??

4. Klimat - rewelacja. Od samego początku czuć atmosferę dobrego filmu kryminalnego. Jestem pewny, że o ile sama rozgrywka nie

przypadnie niektórym do gustu to sama fabuła wciągnie jak nie jeden dobry film.

5. Rozgrywka - hmm no cóż... tutaj mam chyba najwięcej obiekcji. O ile, jak napisałem wyżej, klimat jest rewelacyjny o tyle mam wątpliwości co do samej interakcji gracza. Przede wszystkim moim zdaniem jest jej jak narazie mało. Co chwila gra jest przecinana filmikami, w których nic nie możemy zrobić a przecież twórcy zapewniali, że gracz będzie miał wpływ niemalże na wszystko i przez całą grę.

Druga sprawa to elementy na które mamy wpływ.. Czy naprawdę rola gracza będzie się sprawadzała do takich akcji jak wciskanie sekwencji przycisków, żeby wejść pod śliską górkę w deszczu (patrz scenka z agentem) ?? - Moim zdaniem to akurat jest trochę siepa - no co tu dużo mówić... OK walka w pokoju prostytutki była naprawdę emocjonująca przyznaję. Z otwartą buzią czekałem jak to się skończy. Ale czy to wszystko ? Dalej kwestia dialogów jest mizerna.. spodziewałem się dużo, dużo więcej po zapowiedziach i możliwościach jakie daje nam blueray i te 40GB. Za każdym razem mamy do wyboru jakieś 4-5 sekwencji latających nam wokół głowy - dlaczego tak mało ?? I dlaczego nie można wywoływać myśli w dowolnym momencie tylko wtedy kiedy zaplanowali to twórcy gry, czyli w wybranych scenkach w których musimy coś powiedzieć lub poszukać podpowiedzi. Pomimo licznych zapowiedzi gra wydaje się być liniowa niczym Uncharted2!

Kolejnym dowodem jest na to scenka w centrum handlowym, gdzie gracz jedyne na co ma wpływ to A) szukanie pieniędzy w kieszeni, B) szukanie dzieciaka po sklepie !

Wydaje mi się, że gra pomimo wszystko będzie bardzo dobra, klimat itd. Obawiam się jednak, że to wszystko będzie zasługą ciekawej fabuły i ładnej oprawy. Coś czuję, że sama rozgrywka i ponowna rozgrywka nie przyniesie nam już specjalnych wrażeń.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ryż, co? Na serio tacy jesteście ograniczeni? ....

Dokładnie źle mnie zrozumiałeś. Mąż mojej siostry jest Japończykiem i bardzo go lubię, ale wiem też dzięki temu że Japończycy prostu mają oni inne gusta. I dlatego oceny Japońskich pism/serwisów nie mają dla mnie wysokiej wagi bo wiem że moją dać 10/10 grze która mi nie podejdzie.

すべてにご挨拶

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie źle mnie zrozumiałeś. Mąż mojej siostry jest Japończykiem i bardzo go lubię, ale wiem też dzięki temu że Japończycy prostu mają oni inne gusta. I dlatego oceny Japońskich pism/serwisów nie mają dla mnie wysokiej wagi bo wiem że moją dać 10/10 grze która mi nie podejdzie.

すべてにご挨拶

A gdzie jest napisane, że jeżeli gra dostanie 10/10 to Tobie ona MUSI podejść?! Osobiście mam jeden taki przypadek. Wszyscy wychwalają Bioshocka, gdzie mi w ogóle nie podchodzi. Są gusta i guściki. Redaktorzy i recenzenci dają oceny według swoich kryteriów i upodobań do kategorii. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, kolejna wysoka ocena dla gry, z którą wiąże wielkie nadzieje. Teraz tylko trzeba wytrzymać do premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy ktos podawal ten lin, ale wyszukiwarka nie znalazlem :P Na gamezilli dali screeny z gry gdzie jest pokazane jak zrobic origami ktore widnieje na okladce ;V

http://www.gamezilla.pl/gallery/jak-zrobic-origami-z-heavy-rain#10

Edytowane przez Renifer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos podawal ten lin, ale wyszukiwarka nie znalazlem :P Na gamezilli dali screeny z gry gdzie jest pokazane jak zrobic origami ktore widnieje na okladce ;V

http://www.gamezilla...z-heavy-rain#10

Chyba od miesiąca każdy kto czeka na tą grę zrobił sobie takich ptaszków przynajmniej kilka...film był od dawna w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisalem na temat Japonczykow tylko o czasopismie jakim jest Famitsu :] Ja cala kulture Japonska uwielbiam i tak na prawde zyc bez niej nie moge smile.gif Czytam pelno mang, ogladam anime i jak mam czas to poucze sie tez jezyka.... tak wiec bardzo Cie prosze o nie wyjezdzanie mi tu z rasizmem bo jest to bardzo slabe :/

Dodatkowo i tak nie zmienisz tego, ze Japonczycy maja zupenie inny gust niz my (wywodzi sie to oczywiscie z odmiennosci ich kultury), wiec slabe jest okreslenie, ze sa TEZ ludzmi takimi jak my.... sa, ale inaczej podchodza do pewnych spraw i tyle....

Wracajac do HR to ocena 37/40 nie jest zla, ale tak jak juz pisalem to i tak ostatnio przestalem brac ich ocene gier jako wyrocznie :]

To było do Ceonosika, który napisał: "Dokładnie ja na Japońskie recenzję uwagi nie zwracam oni mają zupełnie co innego w głowach niż europejczycy smile.gif"

Byłeś kiedyś w Japonii? Pracowałeś z Japończykami na ich gruncie, albo jakim kolwiek innym terenie? Jeżeli nie, to nie masz punktu odniesienia i możesz jedynie kierować się opiniami osób trzecich i komiksami, filmami, itp. Uważa, że to co piszesz jest chybione, ponieważ kłóci się to z moimi doświadczeniami.

Co do ocen. Branie jakichkolwiek ocen za pewnik jest idiotyczne, bo każda recenzja i werdykt końcowy są przynajmniej częściowo subiektywne.

@KopaczK

Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś Cronosika. Chodziło mu o to, że Japończycy mają inną mentalność, dla Europejczyków dziwaczną.

Co do gry, to mnie demo trochę zawiodło, np. podczas rozmowy z prostytutką nie ważne było jakie opcje dialogowe wybierzemy, wystarczyło tylko dać na końcu "porusz" i wszystko wyśpiewała. Chyba dlatego Cage mówił o tym, żeby grę przejść tylko raz. Tak czy siak grę kupię, ale jak stanieje do okolic 100 zł. smile.gif

Dobrze go zrozumiałem i twierdzę, że pisze bzdury. Róznią się wszystkie narody. Japończycy róznią się od nas w niewielkim stopniu i nie ma co bić piany na ten temat. Lata okupacji i chamerykanizacja trwająca od lat przyniosły wymierny efekt. Nam też od lat pierze się mózgownice w myśl amerykańskiego snu i choćby to jest wspólnym punktem dla naszych narodów.

Dokładnie źle mnie zrozumiałeś. Mąż mojej siostry jest Japończykiem i bardzo go lubię, ale wiem też dzięki temu że Japończycy prostu mają oni inne gusta. I dlatego oceny Japońskich pism/serwisów nie mają dla mnie wysokiej wagi bo wiem że moją dać 10/10 grze która mi nie podejdzie.

すべてにご挨拶

Inne gusta w kwestii ubioru, gier, to jedno (choć jest to gruba przesada, ostatecznie ich komiksy i filmy podbiły już cały świat), a pisanie o wielkich róznicach to coś zupełnie innego.

Gra oceniona wysoko w naszej prasie zawsze Ci podchodzi, tak?

Jeśli pisząć すべてにご挨拶 myślisz o podejściu szwagra, to powiedz jak ma się zachowywać na obczyźnie? Co więcej, my też tak postępujemy i co z tego wynika? To, że jesteśmy podobni, albo inaczej- nie różnimy się tak bardzo jak to się opisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko ;) przestańcie już bo się robi śmietnik i offtop,

Przepraszam wszystkich których uraziła moja wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktoś na ile godzin jest przewidziana rozgrywka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka cytatów z Famitsu.

"Heavy Rain stanowi wysokojakościowe połączenie unikalnego systemu kontroli oraz wbudowanej weń emocjonującej do ostatnich sekund historii."

"To tytuł szalenie emocjonujący, dawno nie widzieliśmy czegoś takiego na ekranach naszych telewizorów."

"Heavy Rain pomimo ogromu świecących jasnym blaskiem zalet, jest tytułem wyłącznie dla określonego, dorosłego i inteligentnego grona odbiorców."

więcej...

http://www.ps3site.pl/famitsu-ocenia-heavy-rain/35666/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 scen po 5-10min każda ok 8-10h, pojawiające recenzję to potwierdzają, Oczywiście jak będziesz "lizał ściany" w każdej scenie to pierwsze przejście zajmie Ci i 15h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 scen po 5-10min każda ok 8-10h, pojawiające recenzję to potwierdzają, Oczywiście jak będziesz "lizał ściany" w każdej scenie to pierwsze przejście zajmie Ci i 15h

tylko nie wiem czy jest jakikolwiek sens lizac tak sciany w tej grze :D niby postac agenta FBI tego wymaga wiec ok, ale innymi? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×