Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy jakoś sie tym podniecają ja stałem z boku inawet nie wgłębiałem się co to za gra.. ale po demie i wejsciu w klimat zaczynam zastanawiać sie nad pre-orderem... ale cholera nie wiem czy byłoby mądre robić 3-ci za kasę marcową :D

Powiedźcie mi taką rzecz... czy już wiadomo coś odnośnie wyborów? Czy mają one wpływ czy nie? Bo bedąc u tej ekhem.. ladacznicy można załatwić sprawę szybko i po chwili i wracamy na właściwy tor gry, a to że z nią dłużej nie pogadaliśmy to tylko zaoszczędziło nam czas i niestety wiadomości wygarnięte od tamtej babki.. ale czy na dobrą sprawę byłby na tyle istotne żeby je wiedzieć skoro można przejśc ten etap bez wyciągania ich?? Raczej to tylko do naszej wiedzy a nie do ślectwa i ich posiadanie nie zmieniałoby gry za bardzo... szkoda jak tak jest. Czyli de facto nie mam znaczenia co wybierzesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym momencie nikt ci tego nie powie bo póki co to mieliśmy tylko dostęp do małego kawałeczka tortu zwanym demo więc nikt nie ma możliwości ocenić na ile nasze wybory kształtują dalszą historie no chyba że recenzenci się wypowiedzą jak to dokładnie wygląda:)

Ja osobiście obawiam się że ogólnie fabuła może być troszkę liniowa i tylko jakieś konkretne zaplanowane elementy będą powiedzmy blokowały dalszy rozwój wydarzeń

Dajmy na przykład rozmowę w melinie Niby samą rozmowę można przeprowadzić na kilka sposobów ale mam wrażenie że sposób który wybierzemy nie do końca będzie miał wpływ na dalszą rozgrywkę ale np zostawienie lub nie wizytówki może mieć duży wpływ co się dalej wydarzy i to moim zdaniem będą te elementy blokujące lub nie. Dużo się oczekuje od gry i dlatego też obawy są spore ale pożyjemy zobaczymy :]

Edytowane przez globus20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nikt ci tego nie powie bo póki co to mieliśmy tylko dostęp do małego kawałeczka tortu zwanym demo więc nikt nie ma możliwości ocenić w tym momencie na ile nasze wybory kształtują dalszą historie no chyba że recenzenci się wypowiedzą:)

Czasem różne informacje przeciekają przed premierą dlatego też pytam... no ale nic. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro nasi główni bohaterowie mogą podczas gry zginąć to zapewne część z tych 60 "scenek" (leveli) może stać się niedostępna itp. Więc wybory w trakcie gry będą bardziej niż kosmetyczne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro nasi główni bohaterowie mogą podczas gry zginąć to zapewne część z tych 60 "scenek" (leveli) może stać się niedostępna itp. Więc wybory w trakcie gry będą bardziej niż kosmetyczne :wink:

Nie twierdze że wybory będą kosmetyczne moim zdaniem mogą być dość konkretne ale mam wrażenie że tylko niektóre naprawdę będą miały jakikolwiek wpływ na rozgrywkę Nie wiem obawiam się że powiedzmy w każdej scence będzie tylko jedna czy dwie rzeczy które będą coś zmieniały a reszta to będzie tylko takie mydlenie oczu. Mam nadzieję że się mylę ale tego się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że wybory będą kosmetyczne moim zdaniem mogą być dość konkretne ale mam wrażenie że tylko niektóre naprawdę będą miały jakikolwiek wpływ na rozgrywkę Nie wiem obawiam się że powiedzmy w każdej scence będzie tylko jedna czy dwie rzeczy które będą coś zmieniały a reszta to będzie tylko takie mydlenie oczu. Mam nadzieję że się mylę ale tego się obawiam.

jezeli w kazdej scenie bedzie mozna dokonac dwoch wyborow znaczacych dla fabuly to i tak jest sporo jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne czasami będą to nieznaczące zmiany w fabule, ale czasami będą decydowały o życiu jednego z bohaterów.

Jestem pewien, że 24 lutego o 7 rano będe stał pod sklepem aby nabyć HR.

PS. z tą skarpą był niezły bajer tak samo jak z przeciskaniem się koło kontenera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne czasami będą to nieznaczące zmiany w fabule, ale czasami będą decydowały o życiu jednego z bohaterów.

Jestem pewien, że 24 lutego o 7 rano będe stał pod sklepem aby nabyć HR.

PS. z tą skarpą był niezły bajer tak samo jak z przeciskaniem się koło kontenera ;]

A ja zamówiłem już pre order, więc jak tylko przyjdę ze szkoły to zamknę się w swoim pokoju na cały dzień  :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sądzę,że wybory będą miały całkiem istotny wpływ na fabułę,jeżeli mamy faktycznie oczekiwać kilku różnych zakończeń.Oczywiście pomijając takie drobne czynności,jak robienie jajecznicy itp. No chyba,że przez to,iż zmarnujemy czas na robienie jajecznicy,to ktoś tam zginie,bo go nie uratujemy i cały świat się zawali :P Kto wie,kto wie...

Trochę nie podoba mi się ten motyw ze śmiercią postaci i dalszym biegiem fabuły. Teoretycznie całkiem interesujące rozwiązanie, ale zmusza do przejścia gry jeszcze raz,a na pewno są osoby,którym nie będzie się chciało przechodzić przez dane elementy od nowa. Ja na szczęście się do tego grona nie zaliczam,ale mam nadzieję,że mój refleks pozwoli mi na zachowanie przy życiu wszystkich bohaterów do końca :D Nawet po tym przejdę grę jeszcze raz,próbując inne ścieżki itp. Fahrenheita przechodziłem chyba ze trzy razy :P

Ja daruję sobie pre order, ale mam nadzieję,że w Game nie będzie aż takiego tłoku rano i uda mi się dostać własną kopię. :P

Edytowane przez Aberguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć postaci jest fragmentem gry i do niczego nikogo nie zmusza. Czasem mam wrażenie, że trofiki wypaczyły cały sens przechodzenia gier na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kopacz, ja też uważam, że trofea w niektórych grach nie są dobrym pomysłem. W HR na szczęście odkryte są tylko 4, będę się starał utrzymać przy życiu wszystkich bohaterów, bo smutno będzie jak z którymś się ,,zżyje", a ten zginie.

Po za tym pierwsze przejście gry zazwyczaj jest na spontanie, wpadają tyle to trofiki które uda się zrobić, a resztę robi się później.

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zagrałem dzis w demo.

Gra całkowicie mi nie podeszła..

Fakt cała oprawa gry- miodzio ale ten system grania mi nie podchodzi...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć postaci jest fragmentem gry i do niczego nikogo nie zmusza. Czasem mam wrażenie, że trofiki wypaczyły cały sens przechodzenia gier na konsolach.

Nie zakładaj od razu,że chodziło mi o trofea albo coś takiego. Bez przesady. Istnieją gry,które są nastawione na zaliczanie osiągnięć,ale istnieją też takie,które przechodzisz dla nich samych. Właściwie większość gier jest taka,ale dzisiaj trofea faktycznie często zajmują w umysłach graczy większą część niż np. dobra fabuła. Jeżeli masz takie doświadczenia z graczami,to przykro mi. Ja się zawsze cieszę grą,a osiągnięcia wpadają same.Albo i nie,zależy. Poza tym teraz i tak nie mam dostępu do PSN,więc co za sens zdobywać trofea samemu dla siebie. Żeby poczuć się lepiej? Hm...

Śmierć postaci,owszem, jest fragmentem gry,ale raczej każdy chce poznać całość historii. Fragmentaryczność fabuły jeszcze nikogo przed ekrany TV nie przyciągnęła.No chyba że komuś zależało faktycznie tylko na gameplayu,a nie na fabule. Jeżeli kupuję jakąś grę,chcę wycisnąć z niej siódme poty, chcę się nią w pełni cieszyć. Niektórzy nie mają jednak czasu żeby spędzać z grą 50 godzin,przechodząc ją w kółko. Mi akurat nie przeszkadza,bo jestem studentem,ale obozy są podzielone :P Dlatego też śmierć postaci jest tutaj rozwiązaniem innowacyjnym,ale pewnie wielu będzie przeszkadzać.

I to tyle z mojej strony na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zagrałem dzis w demo.

Gra całkowicie mi nie podeszła..

Fakt cała oprawa gry- miodzio ale ten system grania mi nie podchodzi...

Skoro nie lubisz thrilerów i gry w którym cały czas siedzisz w dialogach, to się wcale Tobie nie dziwię :P to było wiadomo od razu, że ta gra nie wszystkim przypasi :) w tym jej urok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oreintuje się ktoś mniej więcej czy po zailczeniu całej gry, będzie można wczytać dany chapter? Bo znalazłem pewne informacje dotyczące trophy i chciałbym wiedzieć, czy trzeba będzie przechodzić grę od początku czy też będzie można wczytać save'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aberguy>>> jeśli postać pada, to fabuła toczy się inaczej. Cała idea polega na tym, żeby samemu poprowadzić akcję. Jak wyjdzie tak będzie. Jeśli masz chęć poznać wszystkie alternatywy, to kombinujesz i też dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maaziu jak oglądałem jakiś filmik - chyba na tvgry - to wydawało mi się, że koleś przeskakuje po chapterach, ale nie jestem pewien (skleroza i te sprawy:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam,ze nie interesowal mnie ten tyluł i cały krzyk na około - sciagnąłęm jednak demko i .... no no no , niby z niechęcią , a grał z otwartą buzią :)

niezły pomysl i wykonanie pierwsza klasa - ciekawa gierka sie zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanko: czy premiera w Polsce jest 24 czy 26 lutego? Bo różne źródła podają te dwie daty :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanko: czy premiera w Polsce jest 24 czy 26 lutego? Bo różne źródła podają te dwie daty :whistling:

Oficjalna premiera HR w polsce jest ustawiona na 24 lutego, czyli w środę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już video recenzja na Gry-Online. Oglądał ktoś ? Dużo spoilerów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już video recenzja na Gry-Online. Oglądał ktoś ? Dużo spoilerów ?

mysle, ze kazda video recenzja tej gry bedzie miala spojlery :P niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wybory chapterów. Widać to np na materiałach tvgry.pl jeśli chcesz wiedzieć jak dokładnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

trzymajcie sie zdala od spojlerow :P wytrzymacie te poltora tyg :D

Edytowane przez thegrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wybory chapterów. Widać to np na materiałach tvgry.pl jeśli chcesz wiedzieć jak dokładnie to wygląda.

No to super wiadomość, szczególnie dla tych co będą chcieli zdobyć większość trofeów, ale więcej nie napiszę, bo ktoś może to uznać jako spoiler.

Jeżeli ktoś będzie chciał listę ukrytych trophy (oczywiście po zaliczeniu gry, aby nie psuć sobie zabawy) to chętnie potem je wyślę. :tongue:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×