Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Można ;) Według mnie "taksydermista" brzmi lepiej niż "wypych zwierząt" zresztą twierdzisz, że ludzie nie znają takiej nazwy lecz właśnie dzieki takiemu Heavy Rain poznali i ich język jest teraz bogatszy ;)

Ale jaki język? TO NIE JEST POLSKI WYRAZ. Nie jest bogatszy. Jest wymemłany, zmiksowany i dziwaczny. Przepełniony jest "ficzerami" i innymi wyrazami wzbogacającymi ich "polszczyznę"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki język? TO NIE JEST POLSKI WYRAZ. Nie jest bogatszy. Jest wymemłany, zmiksowany i dziwaczny. Przepełniony jest "ficzerami" i innymi wyrazami wzbogacającymi ich "polszczyznę"...

Gdyby język nie ewoulował to byśmy rozmawiali taj jak w X wieku ;) Zresztą wiele słów których z pewnością używasz wywodzi się z innych języków np. łaciny czy greki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między ewolucją języka, a tym z czym mamy do czynienia obecnie.

Używam, ale one są w języku polskim od lat. Obejrzyj sobie jakikolwiek program na HYPERze, albo poczytaj jakieś branżowe czasopisma. Zobacz co tam się wyprawia... Spolszcza się angielskie wyrazy, bo spece nie wiedzą jak je przełożyć na polski, albo nie wiedzą co to znaczy i tworzą jakiś pseudo "żargon branżowy". Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie wtrace:

"Taksydermia (z gr.: taxis przygotowywanie, układanie + derma skóra[1] lub z łac.: taxi ruch + derm skóra) "

Zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Taksydermia

Ode mnie, to slowo jak slowo, troche z wyzszej polki i nie wszystkim znane, ale wystepuje w jezyku polskim i jest uzywane. Wypychanie zwierzat oczywiscie jest bardziej rozpowszechnione, ale ten zawod (sztuka) jest nazywany taksydermia, a ten kto go wykonuje to taksydermista. Wiec, jak na moj gust, tlumaczenie jak najbardziej poprawne.

Co do tematu, wlasnie zaczalem grac w HR. Gra wciaga swoim klimatem niesamowicie, w swietny sposob wykreowane sa tutaj postacie, a nawet mozna sie z niektorymi utozsamiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to w słowniku języka polskiego. WIKIPEDIA nie jest źródłem. Wiele jest takich wyrazów, które funkcjonują we współczesnej mowie potocznej, ale nie są częścią języka polskiego. Nie wątpię, że ten twór za jakiś czas stanie się pełnoprawnym wyrazem w naszym języku, ale na razie nim nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w edycji move można grać padem? Może pytanie głupie, ale mam zamiar kupić HR a w sklepie jest tylko ta edycja.

Na prawdę aż tak trudno jest przelecieć kilka stron i zobaczyć? w googlach możesz to wpisać i uzyskasz szybką odpowiedź, a takie pytanie było powtarzane w tym temacie z 50x i odpowiedź brzmi : Tak w wersji move możesz grać padem i kontrolerem ruchu :) wybierasz sobie na początku gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proszę Cię, od kiedy to mamy się wstydzić wyrazów pochodzenia łacińskiego w naszym języku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pisze o wstydzeniu się wyrazów z jakiegokolwiek języka? Napisałem tylko, że tłumaczenie jest złę, bo takiego wyrazu w języku polskim nie ma, ot co. Nie wstydzimy się używanie wyrazów obcych, choć nie rozumiemy (jako ogół) ich znaczenia. Choćby "ficzer", czy też "fanboj".

Skoro HR został zlokalizowany/przetłumaczony na język polski, to takie wpadki należy piętnować/zauważać i wytykać.

Genax>>> Najlepsze jest to, że odpowiedź na to pytanie padła na poprzedniej stronie (tej samej na której zadał pytanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kto pisze o wstydzeniu się wyrazów z jakiegokolwiek języka? Napisałem tylko, że tłumaczenie jest złę, bo takiego wyrazu w języku polskim nie ma, ot co. Nie wstydzimy się używanie wyrazów obcych, choć nie rozumiemy (jako ogół) ich znaczenia. Choćby "ficzer", czy też "fanboj".

Skoro HR został zlokalizowany/przetłumaczony na język polski, to takie wpadki należy piętnować/zauważać i wytykać.

Genax>>> Najlepsze jest to, że odpowiedź na to pytanie padła na poprzedniej stronie (tej samej na której zadał pytanie).

Więc widać jaki z niego to jest leń ;) to już jest na prawdę trochę przegięcie, żeby nie poczytać kilku stron nawet dla ciekawości co piszą inni.

Kupiłem DLC do heavy raina i jestem trochę zawiedziony, że za 14zł dostałem DLC na 10min.

Edytowane przez Genax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,zamierzam kupić Heavy Rain i mam parę pytań.

Dostępne jest tylko Move Edition.Nie posiadam mova,czy mógłbym grać w tą grę normalnie na padzie?

Ile zajmie mi przejście gry?Demo było bardzo ciekawe lecz nie powiem krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,zamierzam kupić Heavy Rain i mam parę pytań.

Dostępne jest tylko Move Edition.Nie posiadam mova,czy mógłbym grać w tą grę normalnie na padzie?

Ile zajmie mi przejście gry?Demo było bardzo ciekawe lecz nie powiem krótkie.

Są przecież używki zwykłe, aczkolwiek jest możliwość wyboru kontrolera, jak kupisz zwykłą wersje to i tak masz aktualizacje dla move edition, gra na kilka dobrych godzin, osobiście bodajże w 8h skończyłem, jednak gre gorąco polecam, jedna z najlepszych jak i nie najlepsza gra na PS3 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne jest tylko Move Edition.Nie posiadam mova,czy mógłbym grać w tą grę normalnie na padzie?

Ile zajmie mi przejście gry?Demo było bardzo ciekawe lecz nie powiem krótkie.

1. Tak, możesz spokojnie grać na padzie(wiele ludzi już oto pytało).

2. Około 8-13h(zależny od umiejętności). Ale jeśli chcesz wycisnąć z Heavy Rain ostatnie soki to musisz nastawić się na jakieś 20-30h.

3. Demo to demo, nie może być zbyt długie. :wink: Heavy Rain jak na dzisiejsze standardy(Killzone 3 ponoć będzie się dało ukończyć w niespełna 6h) jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,zamierzam kupić Heavy Rain i mam parę pytań.

Dostępne jest tylko Move Edition.Nie posiadam mova,czy mógłbym grać w tą grę normalnie na padzie?

Ile zajmie mi przejście gry?Demo było bardzo ciekawe lecz nie powiem krótkie.

Jako trzecia osoba zadałeś to samo pytanie w ciągu 2 dni. To jest przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jako trzecia osoba zadałeś to samo pytanie w ciągu 2 dni. To jest przegięcie...

Powinny być jakieś mini ostrzeżenia za wpadanie do tematu i nie przeczytanie kilku stron tematu bo praktycznie te pytanie jest zadawane na każdej stronie. Szlag mnie trafi jak jeszcze raz to zobaczę.

Edytowane przez Genax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako trzecia osoba zadałeś to samo pytanie w ciągu 2 dni. To jest przegięcie...

:laugh: Widac,ze nie przegladasz tematu o Bad Company 2. Tam srednio 2-3 razy dziennie bylo pytanie: "dlaczego zniknely mi perki? czemu nie moge sie polaczyc z serwerem" Nawet temat jest podwieczony o znikajacych perkach ale ludzi i tak zasmiecali temat bo za ciezko bylo poczytac przyklejony temat. Widac choroba sie szerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:laugh: Widac,ze nie przegladasz tematu o Bad Company 2. Tam srednio 2-3 razy dziennie bylo pytanie: "dlaczego zniknely mi perki? czemu nie moge sie polaczyc z serwerem" Nawet temat jest podwieczony o znikajacych perkach ale ludzi i tak zasmiecali temat bo za ciezko bylo poczytac przyklejony temat. Widac choroba sie szerzy

To zapewne są dzieci w przedziale wiekowym 12-15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim razie jeszcze gorzej. Rosnie nam pokolenie idiotow i ignorantow ktorzy sa zbyt leniwi by znalezc odpowiedz samodzielnie.

Cholera, przymierzam sie do HR'a juz jakis czas a ciagle jakis inny szpil niweczy plany zakupu tej gierki :pardon:

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim razie jeszcze gorzej. Rosnie nam pokolenie idiotow i ignorantow ktorzy sa zbyt leniwi by znalezc odpowiedz samodzielnie.

Cholera, przymierzam sie do HR'a juz jakis czas a ciagle jakis inny szpil niweczy plany zakupu tej gierki :pardon:

Najlepiej będzie nie odpowiadać takim ludziom. Wtedy powinni ruszyć się i poszukać. Heavy Rain to gra, którą trzeba mieć. Polecam ;)

Edytowane przez Genax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słuchajcie, przeszedłem grę, ale jakoś mi umknął moment,

w którym Shelby wywnioskował, że trzeba ruszyć zadek do Kramera, a raczej jego synka ?

No skąd to wiedział ?

Aha, gra jest niespójna w wielu miejscach, nie jest zła, broń Boże, jednak lekko się zawiodłem, mimo wszystko. Mniejszy zawód niż przy AC II, jak dla mnie HR to gra na 8+

Edytowane przez Tshabalala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przeszedłem grę, ale jakoś mi umknął moment,

w którym Shelby wywnioskował, że trzeba ruszyć zadek do Kramera, a raczej jego synka ?

No skąd to wiedział ?

Aha, gra jest niespójna w wielu miejscach, nie jest zła, broń Boże, jednak lekko się zawiodłem, mimo wszystko. Mniejszy zawód niż przy AC II, jak dla mnie HR to gra na 8+

WIedziałeś chociaż, że zależy od ciebie jak potoczy się fabuła? gra ma 7 zakończeń więc jest wiele możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przeszedłem grę, ale jakoś mi umknął moment,

w którym Shelby wywnioskował, że trzeba ruszyć zadek do Kramera, a raczej jego synka ?

No skąd to wiedział ?

Aha, gra jest niespójna w wielu miejscach, nie jest zła, broń Boże, jednak lekko się zawiodłem, mimo wszystko. Mniejszy zawód niż przy AC II, jak dla mnie HR to gra na 8+

Grałeś po polsku, czy angielsku? Jeśli po polsku, to nie dziwota, bo tłumaczenie jest w kilku miejscach walnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIedziałeś chociaż, że zależy od ciebie jak potoczy się fabuła? gra ma 7 zakończeń więc jest wiele możliwości.

Nie, ku&wa, co ty gadasz !? Serio, HR ma 7 zakończeń ? Nie mierz wszystkich swoją miarka, okej?

Grałem z angielskim dubbingiem i polskimi napisami, możliwe, że coś tam przekręcono. Dzisiaj zagram na angielskich napisach i angielskim dubbingu, to więcej zrozumiem, niż z polskimi napisami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom polska wersja wcale dobra nie jest. Osoby, które znalazły "nieścisłości" bazowały na polskich dialogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ładnego opakowania, czym różni się zwykła edycja od kolekcjonerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja Kolekcjonerska Heavy Rain zawiera:

  • pierwszy epizod Heavy Rain: Chronicles,
  • ścieżkę dźwiękową z gry do pobrania z PSN
  • dynamiczny temat do menu konsoli PlayStation 3
  • pudełko z wypukłymi kroplami deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×