Skocz do zawartości
Patricko

Deus Ex: Human Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś miałby problemy z wrzuceniem piłki do kosza w taki sposób jak radzi poradnik to mam łatwiejszy sposób (ja za chiny nie mogłem tego zrobić). Potrzebny augment na ciężkie przedmioty. Stawiamy jeden śmietnik przy rampie, drugi pod koszem i na niego skrzynkę. Bierzemy piłkę, wchodzimy na rampe z rampy na śmietnik, ze śmietnika na drugi śmietnik, hyc na skrzynke i trzymając piłke nad koszem puszczamy. Wsad jak się patrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym jeszcze dodać opis do pucharka z maksymalnym "apgrejdem" broni. Patricko pisze, że to bardzo proste i najlepiej wykonać ten zabieg na Tranquilizer Gun, ale nie ma podanych lokalizacji tych ulepszeń, bo w sklepie można kupić tylko system celowania, a 3x przeładowanie trzeba znaleźć samemu. Poza tym wątpię czy ktoś znajdzie wszystkie e-booki korzystając tylko z opisu tekstowego. Tutaj podziękowania dla Ak-47 za bardzo dobry filmik.

Nie licząc ww delikatnych potknięć - mistrzostwo, zwłaszcza opisy misji pobocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to chyba brakuje spisu 21 misji w których może zostać włączony alarm (przy trofeum Ninja kontra system) bo tu jest najwięcej nieporozumień. Każdy kto zaczyna myśli, że nie można być zauważonym przez całą grę a prawda jest taka, że przez większą część gry można jawnie siać zniszczenie i się nie obawiać o wykrycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry można nawet wrócić i po zrobieniu platyny :) Co do modyfikacji do broni, trzeba szukać sprawdzać każdy kąt i bez problemu się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry można nawet wrócić i po zrobieniu platyny :) Co do modyfikacji do broni, trzeba szukać sprawdzać każdy kąt i bez problemu się znajdzie.

W takim razie po co czytać opis ? Wszystkie e-booki też się znajdzie jeśli się zagląda w każdy kąt. Ja na przykład nie cierpię "znajdziek" w grach i w większości przypadków nie chce mi się tego szukać. Tutaj mamy tego tylko 29 więc nie jest to aż tak wielki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga wizyta w Hengsha, ratuję Malik na Hard z uwzględnieniem Pacyfisty. Na wszystkich przeciwnikach używam paralizatora i na 100% są nieprzytomni. Gdy pojawia się robot rozwalam go granatem EMP. Pytanie mam takie: gdy robot wybucha ginie kilku nieprzytomnych żołnierzy. Jaki to ma wpływ na Pacyfistę?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek zginie od wybuchu to nie zalicza Ci wtedy Pacyfisty. Ja rozwaliłem robota normalną bronią palną.

Stałem u góry na tym rusztowaniu i po prostu wychylałem się i strzelałem.

Najlepiej zrób tam sobie save i graj normalnie, leć do windy i z nikim nie walcz.

Uratujesz ją po ukończeniu gry (tylko save sobie nie nadpisz przez przypadek).

Możesz nawet wtedy zmienić na EASY i nie będzie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić i na Hard odrazu. Niewidzialność i trzeba odrazu lecieć na koniec ogłuszyć paralizatorem trzech lub czterech żołnierzy którzy są najbliżej miejsca lądowania robota. Gdy tylko on wyląduje rzucasz EMP, jeżeli wszystko zrobisz szybko nikt nie powinien zginąć od wybuchu.

Pózniej można spokojnie wykończyć resztę. Ja tak robiłem i nie było z tym większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Udało mi się ją uratować bez strat w ludziach. Platyny i tak nie wbiję za pierwszym razem. Przegapiłem kilka e-booków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak demontować miny? Widziałem, że w wersji na pc można wcisnąć caps lock i wtedy podchodzi się mega wolno.

Ja próbuję kucać, ale i tak mina wybucha jak jestem zbyt daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wbić platynę za jednym podejściem?

Poradnik + parę miejsc z podwójnym trofikiem - w zależności od wyborów...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz delikatenie popchnąć alnaloga do przodu kucając.

Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie wpadł Ninja/Foxiest. Nie mam pojęcia gdzie popełnieniem błąd.

Wyczytałem, że należy w wybranych 21 misjach zdobyć " gładkie wejście", dzięki temu można kontrolować czy uruchomiło się jakiś alarm. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wpadł Foxiest, noi platyna.

Mam kilka uwag odnośnie tego trofeum, ponieważ jak cały poradnik jest REWELACYJNY (podziękowania dla autora) tak opis Foxiest/Ninja nie jest do końca trafiony.

Otóż brakuje najważniejszej sprawy, listy misji/lokacji w których nie może włączyć się alarm:

Detroit Police StationEdit

M5 - Investigating the Suicide Terrorist

1) Retrieve the dead terrorist's Neural Hub. As noted above this bonus can't be earned together with Silver Tongue bonus.

Highland ParkEdit

M10 - Following the clues in Highland Park

2) Infiltrate the Mercenary Compound

3) Locate the Mercenary Leader

Tai Yong MedicalEdit

M1 - Searching for Proof

4) Enter TYM's tower by passing through the Pangu

5) Find and view Van Bruggen's recording

M2 - Entering the Dragon's Lair

6) Confront Zhao in the Penthouse

7) Escape and get to the hangar

8) Open the hangar bay doors

PicusEdit

M1 - Confronting Eliza Cassan

9) Escape the ambush by reaching the lower floor

10) Get to the funicular

11) Summon the funicular

12) Get inside room 802-11

Detroit - second visitEdit

M2 - Finding Isaias Sandoval

13) Obtain Sandoval's location from Taggart. Note that, unlike the Police Station objective, this bonus can be earned together with or separately from Silver Tongue bonus for convincing Taggart.

14) Find and confront Sandoval

Hengsha - second visitEdit

M3 - You scratch my back, I'll scratch yours (DLC)

15) Rescue Tong's son

M4 - Stowing Away

16) Retrieve Tong's Package from the Shed

17) Place the C4 on Administrator Wang's Desk

Omega RanchEdit

M1 - Rescuing Megan and Her team

18) Search for Signs of Megan's Team

19) Disable the Signal Jammer

20) Upload a virus to the security computer and enter the restricted area

PanchaeaEdit

M1 - Shutting Down Darrow's Signal

21) Get inside the tower and disengage the lockdown

22) Reach the Broadcast Center

Jak widać mamy 22 misje. Co przekłada się na 22 bonusy "gładkie wejście", co za tym idzie -

po skończeniu danej misji patrzymy czy bonus nam wpadł, jeśli tak - wszystko jest OK, jeśli nie - gdzieś popełniliśmy błąd.

Dzięki temu można kontrolować czy włączyliśmy jakiś alarm.

Dodatkowo radzę wydrukować listę i skreślać skończone misje.

W innych miejscówkach można wszystko rozpierdzielić a i tak trofi wpadnie.

We wcześniejszym przejściu gry nie otrzymałem trofea mimo iż nie włączyłem przez całą grę żadnego alarmu.

Dlaczego się tak stało? Ponieważ ominąłem pkt. 19 Disable the Signal Jammer!

Przez to nie otrzymałem bonusu, i trofi nie wpadło. Uważajcie na ten moment.

Ogólne porady co do przejścia:

- Starałem się zabijać/obezwładniać jak najmniejszą ilość przeciwników, aby zminimalizować ryzyko znalezienia ciała (przez całą grę obezwładniłem zaledwie 5-ciu)

- Koniecznie niewidzialność na maxa

- Gdy tylko radar zmieni się na czerwony - wczytanie wcześniejszego stanu gry

- Ktoś się wcześniej pytał o dwa mechy w hangarze - można je śmiało rozjebać

- Gdy kamera zobaczy nas na chwile "PODEJRZLIWY" nic się nie dzieje dopóki nie zmieni stanu na "WRÓG".

I to chyba tyle, dodam tylko od siebie iż platyna w DEHR była najprzyjemniejsza ze wszystkich jakie zdobyłem. :happy:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstant, jak ja żałuję, że nie napisałeś swojego posta wcześniej ;)

Po roku przerwy ukończyłem po raz drugi grę z zamiarem zdobycia platyny. Niestety, nie wpadło Pacyfist, bo będąc w połowie gry gdzieś doczytałem, że nie można zabijać w prologu (to jak go przejść?)

Nie wpadł również "ninja", choć żadnych alarmów nie uruchomiłem. Ale teraz mam listę i będę odhaczał przy trzecim przejściu ;)

W jakiejś misji alarm wył "domyślnie". Powybijałem przeciwników i zhakowałem panel. Co ciekawe, nikt na radarze nie był "wrogi", a panel również nie świecił na czerwono.

Mimo to mogłem wyłączyć wyjący alarm i nie wiem, czy tu czegoś nie namieszałem...

Może ktoś mi wyjaśnić z listy Konstanta dlaczego odzyskanie w misji M5 chipa od terrorysty wyklucza premię "silver tongue"? Czy żeby wpadło "ninja" to nie można uprosić kolegi recepcjonisty o wpuszczenie do kostnicy tylko się tam włamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Wiki, gdzie jest lista którą zamieścił Konstant, jest też napisane coś takiego odnośnie M5:

"Note that "Investigating the Suicide Terrorist" objective has two mutually exclusive ways of resolving it, so it's possible to earn either Silver Tongue bonus or Ghost+Smooth Operator bonuses in Police Station, but not both. If player chooses to talk his way into the morgue this WILL NOT COUNT AGAINST the Foxiest of the Hounds achievement, meaning that player will need to earn only 20 (21 with DLC) Smooth Operator bonuses out of possible 21 (22) for the achievement."

Po prostu szukam powodu, czemu ninja mi nie wpadło...

Edytowane przez lysy0800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, szybkie pytanko. "Deusa" przeszedłem sobie kiedyś na PC, jak tylko dopadłem PS+, ściągnąłem na PS3, pograłem trochę i odstawiłem. Teraz staram się wrócić i w końcu na PS3 go ukończyć. Problem polega na tym, że jestem już w "Picus", a jakoś nieszczególnie robiłem misje poboczne podczas pierwszego pobytu w Detroit i Hengsha. Z tego co pamiętam, to zarówno do Detroit i Hengshy wraca się drugi raz. Czy wtedy te misje, które nie wykonałem za pierwszym podejściem, będę miał aktywne również podczas drugiego pobytu w tych miejscówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, misje poboczne trzeba wykonać od razu jak się jest w mieście. Za drugim razem będą znowu inne misje poboczne.

Także, albo graj od nowa, albo po prostu zrób te misje na samym końcu w osobnej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, misje poboczne trzeba wykonać od razu jak się jest w mieście. Za drugim razem będą znowu inne misje poboczne.

Także, albo graj od nowa, albo po prostu zrób te misje na samym końcu w osobnej grze.

No to mnie zmartwiłeś, ale na szczęście... złożyło się tak, że jak grałem we wrześniu, to każdy save zapisywałem na osobnym slocie. Przez co udało mi się cofnąć do Detroit (dam radę również się cofnąć do Hengshy) i jestem w trakcie wbijania pucharków za poboczne misje. Nie zależy mi jakoś szczególnie na platynie, bo do tego i tak bym musiał grę przechodzić od nowa (aż takim hardkorem nie jestem, sorry), ale nie wypada pomijać takiej ilości trofeów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×