Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk twardy to nie jest takie cudo że tak sobie padnie. Trzeba mieć pecha.

Elementy ruchome głowic poruszających się nad wirującymi talerzami mogą wpłynąć na mechaniczne uszkodzeni dysku.

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jedno pytanie. Dzwoniłem przed chwilą do serwisu Sony w Warszawie na ulicy Serockiej 37 i pytałem się o koszty naprawy konsolki (gniazdko internetowe i ogólny przegląd - sam przegląd 149 zł). I tutaj pojawia się moje pytanie czy lepiej oddać w miejscu polecony przez paru użytkowników dwie strony temu w temacie ((http://www.serwiskonsol.com/) czy lepiej jednak na serockiej? Chodzi mi głównie o opinie użytkowników o tym miejscu.

Vessarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jedno pytanie. Dzwoniłem przed chwilą do serwisu Sony w Warszawie na ulicy Serockiej 37 i pytałem się o koszty naprawy konsolki (gniazdko internetowe i ogólny przegląd - sam przegląd 149 zł). I tutaj pojawia się moje pytanie czy lepiej oddać w miejscu polecony przez paru użytkowników dwie strony temu w temacie ((http://www.serwiskonsol.com/) czy lepiej jednak na serockiej? Chodzi mi głównie o opinie użytkowników o tym miejscu.

Vessarius

Nie wiem w ogóle nad czym się zastanawiasz- czy oddać konsolę do serwisu, który wszyscy chwalą, czy do tego, jaki znalazłeś w Wawie...??? Czy naprawdę trudno wybrać? Ja tam oddawałem do serwiskonsol.com - wspomnij, że jesteś z forum, to dostaniesz rabat. Ja za zabieg SPA, czyli czyszczenie + tam jeszcze coś + wysyłka do mnie, zapłaciłem ok. 250 zł. chyba... Nie wiadomo, co oznacza "przegląd" dla tego serwisu z Wawy- czy jest to rozebranie i przedmuchanie, czy może jeszcze coś innego...

Edytowane przez Bojar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem posiadam konsole PS3 320gb sliim :) noo i sobie wpinam do nie pendrive sandisk cruzer 8GB noo ale moje ps3 w ogóle go nie widzi wejścia USB mam dobre oba bo ładuje normalnie kablem pada .A inny pendrive 1GB działa czego to może być winna lub jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na czym i jak może jakaś mała dodatkowa pomoc :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze. Prawy klik myszy---formatuj---- system plików FAT 32

Edytowane przez saracen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomogło a jeszcze jedno pytanie :)

Sciągłem sobie Film ... tylko ,ze wersji ang :) noo i sobie pobrałem napisy w wersji notatki ps3 to będzie otwarzał czy muszą być wgrane w film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w momecie z tego filmiku 6.04 po przejscu z cutscenki do wysciugu sa jednosekundowe przyciecia czy to normalne? czy mi cos siada? zdaje mi sie ze wczesniej tego nie bylo. Plyta nowa nie porysowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas gry, gdy na ekranie "dużo się dzieje" (tj. wybuchy itp.) obraz bardzo zacina. Są odczuwalne mocno spadki FPSów. Zamiast normalnej gry mam pokaz slajdów. Czego to może być wina i czy czeka mnie oddanie konsoli do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po częstym zwieszaniu mojej konsoli chcę ją sformatować możliwe że pomoże, teraz chodzi mi o kopie zapasową szczególnie o np. zapisy z gier bo wszystkich danych to raczej nie mam gdzie pomieścić chyba że jest jakaś możliwość wrzucenia wszystkiego danych na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas gry, gdy na ekranie "dużo się dzieje" (tj. wybuchy itp.) obraz bardzo zacina. Są odczuwalne mocno spadki FPSów. Zamiast normalnej gry mam pokaz slajdów. Czego to może być wina i czy czeka mnie oddanie konsoli do serwisu?

Jakiej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu mam taki problem, że po jakimś czasie grania ps3 (slim) wyłącza się tak, jakby nastąpiła przerwa w dostarczeniu prądu, ale wszystko normalnie działa (tv, komputer itp.). Po prostu gram gram, a tu nagle pufff... ciemny ekran, wiatraczki zwalniają, czyli tak jakby prądu nie było. Jaki może być tego powód. Dodam, że może 3 razy zdarzyło mi się "czyścić" konsolę wyłączając ją z zasilania i przytrzymując przycisk EJECT; no i przenoszę ją czasami do przyjaciół na imprezy w torbie po laptopie. To jedyne co z nią robię oprócz normalnego użytkowania.

Jeśli to problem z jakimiś podzespołami/zasilaczem to proszę o podanie jakiegoś dobrego serwisu konsolowego Krakowie, oczywiście jeśli się ktoś orientuje.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej gry?

Głównie grywam w Battlefield BC2, ale takie rzeczy działy się też w GTA 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie grywam w Battlefield BC2, ale takie rzeczy działy się też w GTA 4.

gta 4 juz tak ma

Witam. Od jakiegoś czasu mam taki problem, że po jakimś czasie grania ps3 (slim) wyłącza się tak, jakby nastąpiła przerwa w dostarczeniu prądu, ale wszystko normalnie działa (tv, komputer itp.). Po prostu gram gram, a tu nagle pufff... ciemny ekran, wiatraczki zwalniają, czyli tak jakby prądu nie było. Jaki może być tego powód. Dodam, że może 3 razy zdarzyło mi się "czyścić" konsolę wyłączając ją z zasilania i przytrzymując przycisk EJECT; no i przenoszę ją czasami do przyjaciół na imprezy w torbie po laptopie. To jedyne co z nią robię oprócz normalnego użytkowania.

Jeśli to problem z jakimiś podzespołami/zasilaczem to proszę o podanie jakiegoś dobrego serwisu konsolowego Krakowie, oczywiście jeśli się ktoś orientuje.

Z góry dzięki.

napisz do uzytkownika "Serwis konsol"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon7139 - takie wyłączanie się slim-a to częsta usterka zasilacza, do naprawy w jeden dzień i co najwazniejsze skutecznie. Pozostawienie jej w takim stanie grozi Ci utratą danych na dysku więc warto usunąć problem jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gta 4 juz tak ma

No może i tak, ale wg mnie takich cudów jakie mam w BC2 nie powinno być. Też wygląda to tak, że biorę snajperkę i przyceluję to przez ok. 5 sekund obraz strasznie tnie. Po tych kilku sekundach jest już normalnie i płynnie. Ale jak dochodzą jeszcze wybuchy, dym, kurz etc. to dosłownie nie da się grać. Nie zdziwiłbym się gdyby to było na jakimś słabszym kompie, ale na konsoli? Dlatego chciałbym się poradzić co jest nie takscare.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i tak, ale wg mnie takich cudów jakie mam w BC2 nie powinno być. Też wygląda to tak, że biorę snajperkę i przyceluję to przez ok. 5 sekund obraz strasznie tnie. Po tych kilku sekundach jest już normalnie i płynnie. Ale jak dochodzą jeszcze wybuchy, dym, kurz etc. to dosłownie nie da się grać. Nie zdziwiłbym się gdyby to było na jakimś słabszym kompie, ale na konsoli? Dlatego chciałbym się poradzić co jest nie takscare.gif

Jak dla mnie konsola nie wyrabia z renderingiem. Możliwe że się przegrzewa, a przez to konsola zniża wydajność, aby obniżyć temperaturę konsoli. Skutkiem tego zmniejszona moc konsoli nie starcza, aby płynnie wyrenderować takie animację jak wybuchy itp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arab Po co ci te numery seryjne?

Ja swoją PS3 wsadziłem do pudełka po niej, i wsadziłem w siatkę którą zakręciłem żeby nie było powietrza. Po 3-5 minutach na 5 biegu (czy to ostatni bieg?) konsolka normalnie pracowała, i nie pokazywała nawet mrugania diodki zasilania która oznacza przegrzanie. Problem w tym że gdy wyszedłem z inFamous i poczekałem aż się ostudzi w menu głównym głośność wiatraka ani trochę nie zmalała(pozostałą na 5 biegu).

nawet wyłączenie na jakiś czas nie pomogło. po ponownym włączeniu od razu konsola daje 5 bieg(jeszcze zanim pojawi się logo sony). Pomogło dopiero wyciągnięcie wtyczki zasilającej.

Już przy pierwszym uruchomieniu zauważyłem że konsola chodzi głośniej niż 320GB kolegi. Moja to cech2104B

Jutro idę z tym do sklepu jeśli konsola nie będzie normalnie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Otóż moja konsola znajduje się u mojego ojca i gram na niej raz na tydzień. We wtorek (mnie tam nie było) mój brat oraz ojciec grali w FIFĘ11. Brat przed końcem meczu pojechał do domu, a ojciec dograł mecz i wyłączył konsolę używając pilota. Dzisiaj włączam konsolę, uruchamia się normalnie. Po chwili jednak wyskakuje napis, że dysk twardy nie działa i że po naciśnięciu ok rozpocznie przywracanie. Jednak po przywróceniu, wyskakuje ponownie ten sam napis i znowu i znowu i tak w kółko. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Otóż moja konsola znajduje się u mojego ojca i gram na niej raz na tydzień. We wtorek (mnie tam nie było) mój brat oraz ojciec grali w FIFĘ11. Brat przed końcem meczu pojechał do domu, a ojciec dograł mecz i wyłączył konsolę używając pilota. Dzisiaj włączam konsolę, uruchamia się normalnie. Po chwili jednak wyskakuje napis, że dysk twardy nie działa i że po naciśnięciu ok rozpocznie przywracanie. Jednak po przywróceniu, wyskakuje ponownie ten sam napis i znowu i znowu i tak w kółko. Co robić?

Witam,

Najprawdopodobniej dysk jest do wymiany, nic innego nie zrobisz.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest do uratowania - może nawet uda się odzyskać dane ale zdalnie tego nie jestem w stanie zrobić :)

Witam, mam problem. Otóż moja konsola znajduje się u mojego ojca i gram na niej raz na tydzień. We wtorek (mnie tam nie było) mój brat oraz ojciec grali w FIFĘ11. Brat przed końcem meczu pojechał do domu, a ojciec dograł mecz i wyłączył konsolę używając pilota. Dzisiaj włączam konsolę, uruchamia się normalnie. Po chwili jednak wyskakuje napis, że dysk twardy nie działa i że po naciśnięciu ok rozpocznie przywracanie. Jednak po przywróceniu, wyskakuje ponownie ten sam napis i znowu i znowu i tak w kółko. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Fakt, tylko żeby naprawa nie wyniosła więcej niż nowy dysk, chyba że domowymi sposobami. Co do odzyskania to warto gdy czegoś nie ściągniemy lub zsynchronizujemy, np.: wartościowe save.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon7139 - takie wyłączanie się slim-a to częsta usterka zasilacza, do naprawy w jeden dzień i co najwazniejsze skutecznie. Pozostawienie jej w takim stanie grozi Ci utratą danych na dysku więc warto usunąć problem jak najszybciej.

Ok, dzięki, a ile w przybliżeniu może kosztować taka naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×