Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Tak stało się to na pewno po instalacji nowego softu ...

Póżniej moge ją normalnie wyłączyć padem lub przyciskiem na konsoli .

Myślę że może to coś z dyskiem twardym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stało się to na pewno po instalacji nowego softu ...

Póżniej moge ją normalnie wyłączyć padem lub przyciskiem na konsoli .

Myślę że może to coś z dyskiem twardym ?

może i dobrze by było, próbowałeś format? zgraj juz sobie save. Pod przyciskiem reset jest taki tryb awaryjny. Jest tam możliwość naprawy uszkodzonych plików na twardzielu. Spróbuj tej opcji . Mojemu kumplowi tez po tym sofcie w ten własnie sposób naprawili.

edit: u mnie ten tryb nie chciał wskoczyć, ale moja miała gorsze objawy

Jak to zrobić:

gdy konsola nie jest włączona (czerwona dioda), podłącz kablem dla asekuracji pad, wduś przycisk reset i trzymaj do oporu,

najpierw powinno byc jedno tikniecie, potem dwukrotne tiknięcie ( nie trzy, bo takie tez sie zdarza) - jak nie wyjdzie powtórz

wówczas powinno ukazac się : Menu serwisowe i 6 opcji w tym: przywróć pliki, odbuduj bazę, oraz 5. przywróć system. zacznij od tego 5 czyli przywróć system.

Jak nie pomoże przemiel te dwa inne, które opisałem.

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę przekopiować savy na pen driva ? Stracę też gry które mam na dysku, w tym z ps store ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę przekopiować savy na pen driva ? Stracę też gry które mam na dysku, w tym z ps store ?

przy formacie tak, ale gry można ponownie pobrać, nawet po tych 30 dniach, raz pobrane sa Twoje, kopie save oczywiście zrób nawet jeśli nie zrobisz formatu, bo jak ci padnie całkiem konsola to masz zawsze ubezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie niestety padłem ofiarą żółtego światła więc chciałbym zapytać czy serwisy oferujące naprawę za 150-300 zł na prawdę zapewnią działanie mojej konsoli ? Czytałem opinię że konsola będzie działać po takiej naprawie,ale też czytałem że po pewnym czasie awaria wystąpi ponownie.confused.gif Czy ktoś oddawał konsolę do takiego serwisu i jest zadowolony,czy może jednak to zdaję egzamin tylko na pewien czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij konsolkę do tego serwisu: serwiskonsol.com - oni mają profesjonalny sprzęt i dobre pasty, więc o działanie konsoli po ich naprawie możesz być spokojny. Z tego, co wiem, to dają rok gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą , że konsola chodzi im nawet grubo ponad rok po naprawie , moja na razie półtora miesiąca i jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj coś dziwne rzeczy moja konsola wyprawia. Prawie za każdym razem, gdy WYŁĄCZAM grę, widzę napis "Wczytywanie", słyszę dwa piknięcia i konsola się resetuje. Często też zawiesza sie podczas używania z przeglądarki, co nie było by takie dziwne, gdyby nie to, że jet tak jeszcze częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj coś dziwne rzeczy moja konsola wyprawia. Prawie za każdym razem, gdy WYŁĄCZAM grę, widzę napis "Wczytywanie", słyszę dwa piknięcia i konsola się resetuje. Często też zawiesza sie podczas używania z przeglądarki, co nie było by takie dziwne, gdyby nie to, że jet tak jeszcze częściej.

Witam,

Mam coś podobnego.

Czasem gdy wychodzę z gry, wybierając opcję "Zakończ grę" konsola pika dwa razy i się resetuje.

Czym to jest spowodowane, czy to normalne?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie kupilem nowe w sklepie ps3 40 gb po ustawieniach konsoli wlaczylem plyte blu ray i po kilkunastu minutach zaczelo glosno chodzic a po kilku minutach wyc jak odkurzacz teraz jak wlaczam to od razu glosno chodzi a jak wlaczam gre to wyje.Prosze o pomoc moze cos zle ustawilem??Moze do serwisu oddac jest na gwarancji??Jestem ciemny w tych sprawach prosze o wyrozumialosc i pomoc dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam ale tylko gdy kończę grę wychodząc z meczu w FIFIE,

Edytowane przez euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa PS3 FAT 40GB ? Przecież ich już nie produkują, ale możliwe że jakieś resztki magazynowe sprzedają jeszcze. Konsole niestety mają problem z tzw ylod, czyli po naszemu przegrzanie konsoli, objawy są podobne jak u Ciebie, jednak uważam że to nie musi być wcale to, skoro konsola nowa to powinna pochodzić trochę, spróbuj wyczyścić konsole z kurzu, możesz spróbować poprzez tzw fan test, poczytaj na ten temat, może pomoże :) Najlepiej wpisz na youtube PS3 40GB Fan Test i postępuj zgodnie z filmikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie kupilem nowe w sklepie ps3 40 gb po ustawieniach konsoli wlaczylem plyte blu ray i po kilkunastu minutach zaczelo glosno chodzic a po kilku minutach wyc jak odkurzacz teraz jak wlaczam to od razu glosno chodzi a jak wlaczam gre to wyje.Prosze o pomoc moze cos zle ustawilem??Moze do serwisu oddac jest na gwarancji??Jestem ciemny w tych sprawach prosze o wyrozumialosc i pomoc dziekuje.

Nic źle nie ustawiłeś to pewne. Jedyne co możesz zrobić to oddać na gwarancję która Ci przysługuję, konsola nie powinna w ten sposób się zachowywać, ewidentnie któryś z procesorów się przegrzewa a dokładnie chodzi tu o połączenia lutownicze, na którymś z nich jest zbyt duże obciążenie "cieplne".

Zerknij do tematu na forum "PS3 głośno chodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy te resety i zwiechy konsoli nie skracają jej żywota

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy te resety i zwiechy konsoli nie skracają jej żywota

bardzo dobre pytanie, które tez często mnie nurtuje, zwłaszcza zawiechy, które konczą się całkowitym wyłączeniem konsoli, nawet przycisk ps nie działa, osobiscie sądze że odbija sie to na zdrowiu konsoli :confused: grajac w bbc2 takie przypadki mam bardzo często z 3 razy w tygodniu, a nieraz częściej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam pytanie:

Mam PS3, 40GB FAT, a w niej soft 3.61, istnieje mozliwosc downgrade'u ? Wiem, ze samemu napewno tego nie zrobie, ale moze znacie jakis serwis ktory wykona to odplatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam pytanie:

Mam PS3, 40GB FAT, a w niej soft 3.61, istnieje mozliwosc downgrade'u ? Wiem, ze samemu napewno tego nie zrobie, ale moze znacie jakis serwis ktory wykona to odplatnie?

Żaden serwis Ci tego nie zrobi, ale możliwość jest aby to zrobić w domu. Wpisz w Google lub na YouTube downgrade 3.61 i wyskoczy Ci jak zniżyć soft w konsoli. Ale zawsze jest ryzyko brick'a. Bardzo małe są szanse jeżeli robisz wszystko dobrze.

Prawdę mówiąc po co Ci to? Chcesz Jailbreak'a sobie wgrać? Szczerze to bez PSN to moja konsolka się nie obejdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy te resety i zwiechy konsoli nie skracają jej żywota

bardzo dobre pytanie, które tez często mnie nurtuje, zwłaszcza zawiechy, które konczą się całkowitym wyłączeniem konsoli, nawet przycisk ps nie działa, osobiscie sądze że odbija sie to na zdrowiu konsoli :confused: grajac w bbc2 takie przypadki mam bardzo często z 3 razy w tygodniu, a nieraz częściej

Resety nie, bo konsola się nie wyłącza. Natomiast te zwiechy, które powodują trwałe wyłączenie konsoli (i natychmiastowe włączenie przez nas), z pewnością są szkodliwe. Zresztą wszystkie urządzenia elektroniczne tego nie lubią a nawet żarówki ;) Najlepiej byłoby w ogóle nie wyłączać PS3, co oczywiście jest średnio opłacalne, bo po roku rachunek za prąd pewnie przekroczyłby wartość nowej konsoli. Takie jest moje zdanie, ale w tym akurat zagadnieniu jest tyle teorii co ludzi je głoszących, więc.... h.. wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie.

Czemu tak nagle zaczęło się dziać, i czy mogę coś z tym zrobić? Dzisiaj jakoś się nie restartowała, bo nie grałem dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie.

Czemu tak nagle zaczęło się dziać, i czy mogę coś z tym zrobić? Dzisiaj jakoś się nie restartowała, bo nie grałem dużo.

Gdybyś zajrzał do FAQ to wiedziałbyś co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem rozpaczony i wkur.... kupiłem konsole rok temu w sierpniu. grałem na niej bardzo mało zqawsze była czysta i chowana "pod chmurką" zero kurzu płyty bez rys. niestety chłodzenie wydawało niepokojące dzwieki łopatka wiatraka równiez za gfłosno pracowała wysłałem ją wiec do PRAMU czekałem 2 miesiące.... konsola wróciła troche w nią pograłem aż tu nagle dzisiaj wkładam płyte god of war 3 i napęd nie moze odczytac płyty nic a nic... zadna gra na blu rayu nie działa... wogóle jej system nie odczytuje. ale jak wsadze płyte cd dvd to działa. wczesniej pojawił sie jakis błąd ale go nie spisałem i nie wiem co teraz robić. zostal mi miesiac gwarancji. chyba znowu wysle do pramu i sprzedam to gówno. mam dosyc tego. niedosc ze gry drogie akcesoria też to jeszcze sprzęt sie psuje.

ktoś podejżewa co to może byc? napęd kaput?

pozdrawiam

dodam ze konsola próbuje czytac płyte ale prawie nie słychac jak prqacuje napęd. najciekawsze jest to ze próbuje wysunac płyte po jakims czasie ale robi to gwałtownie poczym ja wsuwa spowrotem. ale płyta podczas tego nawet sie nie wysuwa z napedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem rozpaczony i wkur.... kupiłem konsole rok temu w sierpniu. grałem na niej bardzo mało zqawsze była czysta i chowana "pod chmurką" zero kurzu płyty bez rys. niestety chłodzenie wydawało niepokojące dzwieki łopatka wiatraka równiez za gfłosno pracowała wysłałem ją wiec do PRAMU czekałem 2 miesiące.... konsola wróciła troche w nią pograłem aż tu nagle dzisiaj wkładam płyte god of war 3 i napęd nie moze odczytac płyty nic a nic... zadna gra na blu rayu nie działa... wogóle jej system nie odczytuje. ale jak wsadze płyte cd dvd to działa. wczesniej pojawił sie jakis błąd ale go nie spisałem i nie wiem co teraz robić. zostal mi miesiac gwarancji. chyba znowu wysle do pramu i sprzedam to gówno. mam dosyc tego. niedosc ze gry drogie akcesoria też to jeszcze sprzęt sie psuje.

ktoś podejżewa co to może byc? napęd kaput?

pozdrawiam

dodam ze konsola próbuje czytac płyte ale prawie nie słychac jak prqacuje napęd. najciekawsze jest to ze próbuje wysunac płyte po jakims czasie ale robi to gwałtownie poczym ja wsuwa spowrotem. ale płyta podczas tego nawet sie nie wysuwa z napedu.

Witam,

Napęd padł, konsola pewnie została poddana odnowieniu. Oddaj ją ponownie, ale zaznacz że nie chcesz mieć odnawianej, napęd kosztuje ok. 300 zł, więc lepiej oddaj do naprawy.

Prawdę mówiąc to nie wina konstrukcji sprzętu tylko pewnie sztuka felerna Ci się trafiła i tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napęd padł, konsola pewnie została poddana odnowieniu. Oddaj ją ponownie, ale zaznacz że nie chcesz mieć odnawianej, napęd kosztuje ok. 300 zł, więc lepiej oddaj do naprawy.

Prawdę mówiąc to nie wina konstrukcji sprzętu tylko pewnie sztuka felerna Ci się trafiła i tyle.

Pozdrawiam

juz wypęłniłem w pramie formularz do naprawy gwarancyjnej. coraz bardziej jestem przekonany ze trzeba sie jej pozbyc ale ile dostane za nią? napewno nie tyle za ile kupiłem. porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wypęłniłem w pramie formularz do naprawy gwarancyjnej. coraz bardziej jestem przekonany ze trzeba sie jej pozbyc ale ile dostane za nią? napewno nie tyle za ile kupiłem. porażka

Jeżeli Ci dadzą nową to dużo, a jeżeli wymienią napęd tylko no to zależy od modelu i stanu.

Przyznam Sony ostatnio zwaliło sprawę z awaryjnością, wcześniej było dobrze, a teraz PRAM nie cieszy się najlepszą opinią jak i nowe Firmware, które zamiast wprowadzać coś nowego to tylko psują.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Otóż ostatnio zakupiłem grę L.A Noire na allegro na ps3. Przy pierwszym włączeniu gry, pojawiła się ta aktualizacja 1.01 zapobiegąjaca przegrzewaniu się starszych konsol (mam 40 gb konsolkę, grubą) . Zainstalowałem aktulaziację i włączyłem grę. Wszystko ładnie chodzi a tu nagle po godzinie konsola zaczęła bardzo głośno chodzić. Wyłączyłem ją i już tego dnia nic z nią nie robiłem. Następnego dnia odpalam gierkę i bez żadnych problemów przegrałem trzy godziny. I tak trzy następne dni cały czas grając tylko i wyłącznie w L.A Noire. Pewnego dnia gram sobie a tu nagle konsola się wyłączyła i zaczęło migać na niej czerwone światełko. Nacisnąłem przycisk start i ponownie włączyłem konsolę. Pograłem 30 minut i znowu. Potem jeszcze tak dwa dni. W końcu konsola nie wytrzymała i zupełnie padła. Podejrzewam błąd ylod. Konsolka jest teraz w serwisie. Martwię się o to czy jak wróci i włożę do niej L.A Noire to znowu sie to nie powtórzy. Dzisiaj kolega powiedział mi, że to może być wina samej gry i, że ma być do tego jakaś aktualizacja. Ja sam o niczym takim nie słyszałem. I teraz kieruję pytanie do was : Czy to wina gry i będzie do tego łatka czy wina konsoli ? Proszę o pomoc, gdyż gry nie udało mi się przejść a szkoda jej sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×