Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że to zbieg okoliczności a mocno obciążająca system gra jak LA Noire po prostu dobiła nieczyszczony "system" - równie dobrze mogło się tak stać na innej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja słyszałem że ta gra narobiła, a te przegrzania i problemy z konsolą producent obwiniał Sony, że to niby ich wina.

Ale wiesz ta gra słynie z takich problemów, najlepiej ściągnij jakąś inną grę i wtedy katuj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czasami zdarza mi się zwiecha konsoli. Nagle freeze i trzeba albo wyjmować płytkę (wtedy się resetuje), albo wyłączyć i włączyć. W Fallout'ie New Vegas można to przyjąć, bo gra stoi technicznie na poziomie poniżej krytyki. Ostatnio zdarzyło mi się również podczas grania w GTA IV:TLaD, loadingu w Pro Street'ie. Może jestem za bardzo wyczulony, ale wiecie.... Konsole kupiłem w styczniu tego roku. Była jakaś wadliwa. Wymienili (pomijając fakt, że czekałem 3 miesiące zamiast 2 tygodni. Szczegół ;).) Więc w sumie ma niecałe pół roku. Niesamowicie o nią dbam, wręcz chorobliwie. Wentylator (60W, nie byle co ;P) chłodzi pleja. W pewnym sensie leży. Jest "uniesiona" lekko lewa strona, stoi na takich klockach. Chciałem, żeby podwiewało go od dołu. Zdarza się. Każdy ma jakieś defekty w psychice ;). Czy mój laser nie wykazuje przypadkiem objawów śmierci? Wątpię, żeby była ona naturalna. Konsola jest przecież praktycznie nowa. Czy ta lekka pochyłość nie szkodzi? Dodam, że nigdy nie miałem problemów z czytaniem płyt. Szukałem w internecie i trafiłem na artykuły o tym, że to najprawdopodobniej wina napędu. Te "zwiechy" zdarzały mi się tylko na Fallout'ie New Vegas., ale te 2, czy tam 3 razy w innej grze mnie zaniepokoiły. Mam Slima 160 GB. Na marginesie - czy te 160 są awaryjne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czasami zdarza mi się zwiecha konsoli. Nagle freeze i trzeba albo wyjmować płytkę (wtedy się resetuje), albo wyłączyć i włączyć. W Fallout'ie New Vegas można to przyjąć, bo gra stoi technicznie na poziomie poniżej krytyki. Ostatnio zdarzyło mi się również podczas grania w GTA IV:TLaD, loadingu w Pro Street'ie. Może jestem za bardzo wyczulony, ale wiecie.... Konsole kupiłem w styczniu tego roku. Była jakaś wadliwa. Wymienili (pomijając fakt, że czekałem 3 miesiące zamiast 2 tygodni. Szczegół ;).) Więc w sumie ma niecałe pół roku. Niesamowicie o nią dbam, wręcz chorobliwie. Wentylator (60W, nie byle co ;P) chłodzi pleja. W pewnym sensie leży. Jest "uniesiona" lekko lewa strona, stoi na takich klockach. Chciałem, żeby podwiewało go od dołu. Zdarza się. Każdy ma jakieś defekty w psychice ;). Czy mój laser nie wykazuje przypadkiem objawów śmierci? Wątpię, żeby była ona naturalna. Konsola jest przecież praktycznie nowa. Czy ta lekka pochyłość nie szkodzi? Dodam, że nigdy nie miałem problemów z czytaniem płyt. Szukałem w internecie i trafiłem na artykuły o tym, że to najprawdopodobniej wina napędu. Te "zwiechy" zdarzały mi się tylko na Fallout'ie New Vegas., ale te 2, czy tam 3 razy w innej grze mnie zaniepokoiły. Mam Slima 160 GB. Na marginesie - czy te 160 są awaryjne?

Pozdrawiam.

Witam,

A ile razy Ci się to stało, jeżeli konsola jest pochylona to może wyciekać past termoprzewodząca, ale to w przypadku gdy Slimka stoi pionowo.

Nie są jakieś awaryjne, ale mówi się że Slim'y są bardziej awaryjne od Fat'ów.

Dla bezpieczeństwa zrób tak aby stała prosto bez żadnych pochyleń, ja aby zwiększyć odległość dołu konsoli od podłoża użyłem gumek z Lidl'a, świetnie się sprawdzają i uważam że nie potrzeba Ci tego wentylatora bo konsola dobrze sobie radzi z odprowadzaniem ciepła, ale dla jeszcze lepszego chłodzenia kupiłem właśnie te gumki. Mi się nie raz zawiesiła, to zależy od gry, w Modern Warfare 2 tylko raz, a przykładowo w Battlefield: Bad Company 2 kilka/kilkanaście razy, a konsolę mam ponad 1,5 roku.

Czy byś używał wentylatora czy nie, nic się nie zmieni.

Wklejam screen'y użytkownika stachna01. Sorki że wykorzystuje Twoje foty, ale to tylko po to aby pokazać te gumki.

fot2.jpg

fot4.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jedna gra obciąża bardziej system a druga nie, jest to zupełnie normalne.

Samemu można sprawdzić puszczając grę mniej wymagającą

Ps

A co do czyszczenia i zmiany pasty to może sie to zmieni w nowej wersji PS3 bo zwykły Kowalski nie wie co to śrubokręt Torx

Przy zakupie PS3 Sony nie daje tutorialu jak rozebrać konsole i nie zaleca rozbierania, czyszczenia i wymianę pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem po włączeniu bety dzisiaj (wcześniej działała) konsola przestała reagować. Jedyne co odpowiada to przycisk wyciągania płyty. Czy jeżeli odłączę ją od prądu to uszkodzę konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem po włączeniu bety dzisiaj (wcześniej działała) konsola przestała reagować. Jedyne co odpowiada to przycisk wyciągania płyty. Czy jeżeli odłączę ją od prądu to uszkodzę konsolę?

Nie, ale jeżeli będziesz to robił często to wiedz że to szkodzi konsoli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

tydzien temu kupilem od kolesia ps3 , ponoc kupil on ja w salonie PLAY , gosc bardzo uprzejmy itp. Jest mały zgrzyt , karta gwarancyjna jest nie podbita , ale mam fakture VAT wystawiona na niego , gosc mowi ze mozna ja podbic w kazdym salonie SONY . Czy w takim salonie podbili by mi ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

tydzien temu kupilem od kolesia ps3 , ponoc kupil on ja w salonie PLAY , gosc bardzo uprzejmy itp. Jest mały zgrzyt , karta gwarancyjna jest nie podbita , ale mam fakture VAT wystawiona na niego , gosc mowi ze mozna ja podbic w kazdym salonie SONY . Czy w takim salonie podbili by mi ja ?

Witam,

Podbić to chyba powinno tam gdzie kupowało się konsolę. Salon SONY, a nie PLAY?

Powinni podbić, ale powinien być dowód zakupu, a to jest faktura VAT, ale czy na niego czy na Ciebie to bez znaczenia raczej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega dziwny problem z konsolą. Od jakichś paru dni po dłuższej chwili grania wyłącza mi się konsola (nie pali się nawet czerwona dioda) tak jakby ktoś odłączył kabel zasilający. Co dziwne dzieje się to tylko przy jednej grze - fifie, w inne gry mogę grać bez problemu. Próbowałem usuwać wszystkie save z gry, czy zmiana kontaktu, ale niestety nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega dziwny problem z konsolą. Od jakichś paru dni po dłuższej chwili grania wyłącza mi się konsola (nie pali się nawet czerwona dioda) tak jakby ktoś odłączył kabel zasilający. Co dziwne dzieje się to tylko przy jednej grze - fifie, w inne gry mogę grać bez problemu. Próbowałem usuwać wszystkie save z gry, czy zmiana kontaktu, ale niestety nie pomaga.

A na jakich grach jeszcze próbowałeś? I jakie są? Na płytce czy na dysku?

Czy ta Fifa nie jest porysowana, ale wydaje mi się że jeżeli w innych grach dobrze działa to chyba nie wina konsoli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten problem występuje już nawet w menu, więc obawiam się, że to konsola. Sformatowałem dysk i mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten problem występuje już nawet w menu, więc obawiam się, że to konsola. Sformatowałem dysk i mam nadzieję, że pomoże.

Jeżeli nadal będzie to coś może się przegrzewać, może padać zasilacz (mało prawdopodobne), dysk lub jakieś uszkodzenia na płycie głównej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gandihigh - jeżeli masz model SLIM to winę ponosi padający zasilacz - usterka do naprawienia - info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam PS3 zakupione na mikołajki 2009 roku,moja gwarancja miała tylko rok więc mam problem o polega on na tym,że Mam nowo zakupioną gre F.3A.R. włączam i instaluję (Tak jest z każdą grą)Wszystko jest dobrze gram kiedy mam dość wyłączam grę,potem ps3 i niby jest dobrze.Na następny dzień lub po kilku godzinach włączam ps3 a tam pusto niby gra się wgrywa zdążę iść do toalety zrobić kolacje zjeść umyć się a gra nic.Próbowałam wyłączyć zasilanie...Nic.Próbowałam wyjąć i włożyć z powrotem płytę i nic dalej z grą cisza.Kiedy wyjmuje płytę i daje ją znów do ps3 do słychać jakby płyta wyszła i wróciła ale nic takiego nie widać i tak w kółko.Bardzo mnie to irytuje ponieważ w każdą nową grę gram tylko jeden raz proszę o odpowiedzi niżej lub na e-mail: oliwka3011@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wysłałem swoja konsole do PRAMU 2 raz ;/ niedawno wróciła(hałasowała) a juz znowu cos nie tak. tym razem padł napęd nie czyta bluray. mam ja od sierpnia tamteo roku i juz takie przeboje z tym sprzętem. coraz bardziej jestem zniechęcony. sprzęt jest mega zadbany mało eksploatowany a ma bolączki jak 4 letni zużyty fat... co jeszcze mnie może spotkać? zasilacz mi rypnie? cyrkulacja idealna. kurzu jak najmniej sie da. eh.

zawiodłem sie na SONY nie dosć ze kupuje tak drogie gry i akcesoria. nie hakuje konsoli dbam o sprzęt. to konsola zawodzi. znowu bede czekął 2 miesiące. ale nie wyobrażam sobie brać regenerowany używany sprzęt niewiadomo jak skatowany...

pozdrawiam:(

p.s model cech 2104b slim 250gb

Edytowane przez Zbyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wysłałem swoja konsole do PRAMU 2 raz ;/ niedawno wróciła(hałasowała) a juz znowu cos nie tak. tym razem padł napęd nie czyta bluray. mam ja od sierpnia tamteo roku i juz takie przeboje z tym sprzętem. coraz bardziej jestem zniechęcony. sprzęt jest mega zadbany mało eksploatowany a ma bolączki jak 4 letni zużyty fat... co jeszcze mnie może spotkać? zasilacz mi rypnie? cyrkulacja idealna. kurzu jak najmniej sie da. eh.

zawiodłem sie na SONY nie dosć ze kupuje tak drogie gry i akcesoria. nie hakuje konsoli dbam o sprzęt. to konsola zawodzi. znowu bede czekął 2 miesiące. ale nie wyobrażam sobie brać regenerowany używany sprzęt niewiadomo jak skatowany...

pozdrawiam:(

p.s model cech 2104b slim 250gb

Witam,

Niestety zostaje Ci niezależny serwis lub wysłanie do PRAMU, ale podobno można zaznaczyć, że nie chcesz konsoli odnawianej.

Niestety tak Sony traktuje klientów, czasem myślę, że gdy dam Microsoft'owi swoją kasę to przynajmniej zrobią to porządnie i nie będę narzekał.

Pozdrawiam Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien "problem".

Od czasu do czasu, będąc online w jakiejś grze (niekoniecznie na płycie) i wychodząc z niej, po naciśnięciu środkowego przycisku na kontrolerze "zakończ grę", gdy na ekranie widnieje napis "czekaj", po kilku sekundach pojawia się trzykrotne piknięcie, po czym konsola resetuje się a kontroler wyłącza. Czytałem na zagranicznych forach, że to normalne. Dodam, że dzieje się to szczególnie podczas wychodzenia z gry Uncharted 3 Beta.

Co to tak naprawdę oznacza?

PS: konsola to Slim 320GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam PS3 zakupione na mikołajki 2009 roku,moja gwarancja miała tylko rok więc mam problem o polega on na tym,że Mam nowo zakupioną gre F.3A.R. włączam i instaluję (Tak jest z każdą grą)Wszystko jest dobrze gram kiedy mam dość wyłączam grę,potem ps3 i niby jest dobrze.Na następny dzień lub po kilku godzinach włączam ps3 a tam pusto niby gra się wgrywa zdążę iść do toalety zrobić kolacje zjeść umyć się a gra nic.Próbowałam wyłączyć zasilanie...Nic.Próbowałam wyjąć i włożyć z powrotem płytę i nic dalej z grą cisza.Kiedy wyjmuje płytę i daje ją znów do ps3 do słychać jakby płyta wyszła i wróciła ale nic takiego nie widać i tak w kółko.Bardzo mnie to irytuje ponieważ w każdą nową grę gram tylko jeden raz proszę o odpowiedzi niżej lub na e-mail: oliwka3011@wp.pl

Witam,

Skasuj dane gry, patche itp. i zobacz czy na nowym profilu konsoli, który stworzysz masz to samo.

Jeżeli nadal będzie się to powtarzać to musisz sformatować dysk i od nowa wszystko zainstalować firmware itp.

Możesz zrobić jeszcze to: http://manuals.plays...gs/restore.html , ale jak i to nie wypali no to ten formacik, podaję instrukcję: http://manuals.plays...restoreps3.html

A i bym zapomniał, weź ogarnij czcionkę. :thumbsup:

Pozdrawiam Screen-PL

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką chciałem opalić Uncharted 3, jednak kolega zaprosił mnie na czat, to wyszedłem z gry. Nagle zwiesiła mi się konsola, toteż użyłem reseta. Gdy uruchomiłem PS3 raz jeszcze, pojawił się komunikat o Database Rebuild. Co to ma znaczyć? Jestem w trakcie tego procesu, ale boję się, że stracę wszystkie zapisy! Od czego to się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykła defragmentacja w PS3. Nic Ci się nie stanie, poza usunięciem wszystkich wiadomości oraz zresetowaniem się folderów na konsoli (jeśli takowe miałeś).

Nic Ci się nie usunie, save zostaną, trofea tak samo. Bez obaw, jest to standardowa opcja w PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki ale denerwujący problem. Ostatnio w NFS'ie Shitfcie (jedynce[tak jeszcze w to gram]) przy włączeniu Driftu nie słychać w ogóle dzwięków silnika kiedy w wyścigach jest ok, w time attack też. Mam tak od nie dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wasze wszystkie problemy odpowie Sony.

Dzwonić i się pytać !!

Moze Sony da 3 letnia gwarancję na to co sprzedaje ?

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wasze wszystkie problemy odpowie Sony.

Dzwonić i się pytać !!

Moze Sony da 3 letnia gwarancję na to co sprzedaje ?

Oczywiście Sony odpowie szczerą odpowiedzią, aby jak najbardziej pomóc klientowi.

Pozdrawiam Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×