Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż gdy dzisiaj chciałem zagrać w infamous i włączyłem w tym celu konsole ona się zawiesiła , myslę sobie to nic zdarza się więc wyłączyłem konsole przyciskiem z tyłu konsoli ( bo padem lub przyciskiem na panelu z przodu się nie dało) i włączyłem ale sytuacja się powtórzyła a na dodatek konsola nie chciała odczytać PADA! Co sie stało ? Ile może kosztować naprawa ? I czy macie jakiś zaufany serwis który mi to naprawi a nie powymienia części bo ostatnio gdy wysłałem poprzednią moją ps3 do serwisu NORBIT konsole trzymali mi 2 miesiące po tym jak w końcu wróciła laser już nie był ten i Bóg wie co jeszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój problem wygląda następująco: Wczoraj wieczorem po wybraniu wyłączenia systemu moja czarnulka zawiesiła się, nic, zupełnie nic się zrobić nie dało, więc z braku innych pomysłów wyłączyłem całe zasilanie. Dziś rano z powrotem włączam zasilanie, ps3... A tu zamiast menu pojawia się wiadomość (tło tej wiadomości to coś w stylu menu ps3, jakże upragnionego teraz widoku) że "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony". W tym momencie wpadłem w panikę, ale zastosowałem się do poleceń: naciśnij psbutton.png , a następnie, aby potwierdzić odbiór tej wiadomość x.png. Tak zrobiłem, i ps3 zaczyna przywracać... system? dysk twardy? nie wiem, nie orientuję się za bardzo w elektronice. Ładowanie idzie gładko do 43. %, gdzie staje na dłuższy czas. Potem procenty ładowania do 48. % powoli wchodzą, a od 48 do końca, znowu szybko, do 100%. Następuje wtedy swego rodzaju zrestartowanie systemu, jak mu wgraniu nowego update'a, ale zamiast oczekiwanego menu pojawia się ta sama informacja, i tak w kółko, i w kółko, i w kółko... To raczej nie YLOD bo żadna diodka nie mruga, żadnego zapachu spalenizny... A już z 20 razy system "naprawiałem". Czy ktoś wie może, w czym tkwi problem, jak temu zaradzić, i czy w Częstochowie jest jakiś serwis ps3? Z góry przepraszam za nieskładność zdań, ale piszę to ze zdenerwowaniem, gdyż stresują mnie rzeczy, na które nie mam wpływu/nie wiem, jak im zaradzić. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

PS. Może to nie ma wpływu, ale wczoraj grając w Heavy Rain nie chciało mi wskoczyć jedno trofeum, wyłączyłem wtedy grę, włączyłem raz jeszcze i podczas loadingu wpadło z ok. 20minutowym opóźnieniem. Może to tylko błąd gry, a może objaw problemu trawiącego moje ps3?

I co jest jakis postep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy mam problem z konsolą- kilka minut po włączeniu daje wentylator na maxa i wyświetla komunikat, że system przegrzany. Czytałem, że oznacza to uszkodzenie czujnika temp. który jest niestety w procesorze, a ten jest nie do kupienia osobno... Czy to oznacza, że z konsolą już muszę się pożegnać i nic się nie da zrobić? Mam w niej soft 3.65 - może pomóc update systemu? Tylko jak to zrobić, jak konsola zaraz po włączeniu się wyłącza...? Co mam zrobić, czy ktoś potrafi mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy mam problem z konsolą- kilka minut po włączeniu daje wentylator na maxa i wyświetla komunikat, że system przegrzany. Czytałem, że oznacza to uszkodzenie czujnika temp. który jest niestety w procesorze, a ten jest nie do kupienia osobno... Czy to oznacza, że z konsolą już muszę się pożegnać i nic się nie da zrobić? Mam w niej soft 3.65 - może pomóc update systemu? Tylko jak to zrobić, jak konsola zaraz po włączeniu się wyłącza...? Co mam zrobić, czy ktoś potrafi mi pomóc?

Czujnik podobno da się naprawić, był podobny problem i przekręcenie jakieś śrubki pomogło. Możesz dać screen'a, gdy Ci się to pokaże.

Jeżeli to tylko czujnik, a masz ją na gwarancji to możesz wysłać do PRAM'u, ale zaznacz, że nie chcesz odnawianej, a jeżeli już nie masz gwarancji to do serwisu.

Pozdrawiam Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen-PL - ogarnij się chłopie bo co chwila jakieś herezje wypisujesz (tak na marginesie to bierzesz udział w konkursie "kto więcej postów na tydzień napisze, nie ważne co - byle pisać"?)

Czujnika temperatury w PS3 się nie wymienia i nie naprawia a śrubkę to sobie można w głowie dokręcić ;) - czujniki w konsoli są w procesorach i aby je "naprawić" konieczna jest np. wymiana procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

1) Nie piszę postów specjalnie tylko po to, aby sobie nabić. Dla mnie to mogliby i usunąć ten licznik postów, ale gdyby zostawili punkty reputacji. Co w tym złego, że mam coś do powiedzenia, dzięki czemu komuś pomogę, a ten mi podziękuje i wszyscy będą zadowoleni.

2) To że coś napiszę, gdzie masz inne zdanie to już muszę się nie znać, nie jednemu użytkownikowi już pomogłem na tym forum, ale oczywiście muszę usłyszeć jakieś słowa krytyki w moją stronę. Masz mnie problem poprawić? Oceniasz moje posty tylko patrząc na ten odsetek gdzie się pomyliłem nie patrząc na resztę. Uważam tak bo nie widzę, abyś często patrzył na wiele tematów tylko czasem na jakieś poszczególne gdzie akurat popełniłem błąd.

3) Co do sprawy to była taka sytuacja, że jednemu userowi konsola wyłączała się po kilku minutach, ale bez wysokich obrotów. Fakt, że źle porównałem sprawę bo to inny problem, ale co sądzisz o takiej naprawie domowej co ten user zastosował?

Pozdrawiam Screen-PL

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem , otóż moja konsola od niedawna chodzi mi trochę niepłynnie , a raczej gry. MW2 chodzi mi ok , ale w Battlefield BC2 przy wielu wybuchach gra nie chodzi mi już tak płynnie. Dodam że konsole (40gb fat) mam od roku i nie pamiętam abym miał takie problemy. Czy to jakaś awaria konsoli , serwis coś pomoże , da się coś z tym zrobić? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem konsoli PS3 slim od niedawna, mój sprzęt ma zaledwie kilka miesięcy, używany jest sporadycznie. Problem wystąpić musiał całkiem niedawno ponieważ na kilka płyt z grami jakie posiadam dwie z nich (ostatnio używane) są porysowane. Rysy nie są jakieś tragiczne, ale widać że są robione mechanicznie i punktowo (występują w tym samym miejscu), niektóre tworzą się po jakimś czasie poniżej tej która już widnieje... Postanowiłem oddać konsolę do serwisu, dodam że mam wykupioną dodatkową gwarancję. Wczoraj odebrałem sprzęt zaś na karcie odbioru przeczytałem notkę "sprzęt sprawny, wady nie stwierdzono". Generalnie używam samych nowych płyt (kupuję w folii), wczoraj postanowiłem uruchomić takową i po godzinnym użytkowaniu sprawdzić jej stan - rysa ponownie się pojawiła, bardzo podobna jak na dwóch pozostałych krążkach...

Przyznam że jestem bardzo zdziwiony i nie wiem czy wierzyć opinii serwisantów, moim zdaniem konsola nie została odpowiednio przetestowana. Zastanawiałem się czy też może to być mechanizm który "wciąga" tą płytkę do środka... brakuje mi już pomysłów co z tym zrobić.

Serwis nie wykrywa usterki a ja wciąż mam porysowane płyty które jak wszyscy wiemy do najtańszych też nie należą...

Proszę o Wasze opinię i pomoc, może ktoś już miał kiedyś podobną historię....

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , miałem ostatnio problem z konsola po zainstalowaniu firmware 3.55 oraz sciagnieciu gier z welcome back. Konsola non stop zawieszala sie , nie chciala sie wylaczyc przez pada , jak sie wlaczala to byly tylko fale nie ladowalo sie menu, net nie dzialal nie palily sie diody dysku oraz neta. oddalem konsole tydzien temu do PRAM'u wczoraj mi ja juz zwrocili napisali ze zrobili reinstalacje systemu. nie chce mi sie w to wierzyc bo sam to tez robilem kilka razy dziennie bo tak ona chodzila poza tym jak to robilem to zatrzymywala sie na ok 40 %. Zastanawiam sie wiec czy przypadkiem nie wymienili mi czegos tam w srodku ale napisali ze wymiana tylko softa zeby nie zanizac statystyk sony odnosnie awaryjnosci konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem , otóż moja konsola od niedawna chodzi mi trochę niepłynnie , a raczej gry. MW2 chodzi mi ok , ale w Battlefield BC2 przy wielu wybuchach gra nie chodzi mi już tak płynnie. Dodam że konsole (40gb fat) mam od roku i nie pamiętam abym miał takie problemy. Czy to jakaś awaria konsoli , serwis coś pomoże , da się coś z tym zrobić? Z góry dzięki.

Witam,

Jeżeli podczas gry w Battlefield: Bad Company 2 gdy jest zadyma, wybuchy doświadczas zwolnienia to nie widzę problemu, Battlefield działa tylko w 30 FPS, a takie rzeczy jak wybuchy potrzebują większej mocy obliczeniowej i nie jest to dziwne, że gdy zejdzie poniżej 30 FPS to widać zwolnienie płynnej animacji, ale w Modern Warfare 2 gdzie gra działa w 60 FPS, wybuchy są mniejsze i w dodatku nie pożerają tak FPS'ów tak jak w Battlefield'zie.

Niby jest normalne, ale to zależy jak mocne są te zwolnienia animacji, bo jeżeli za bardzo spadają FPS'y to już może coś poważniejszego, ale myślę, że możesz być trochę przewrażliwiony na punkcie zwolnienia animacji.

Wrzuć filmiki jak ktoś chce to niech dorzuci swoje 3 grosze.

Pozdrawiam Screen-PL

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opinia pochodzi z serwisu PRAM czy jakiegos innego? Do konsoli powinieneś dołaczyć porysowaną płytę aby serwisant wiedział w którym miejscu szukać "problemu". Czasem problem wywołuje rzecz, która tylko doswiadczeni serwisanci są w stanie "zauważyć" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opinia pochodzi z serwisu PRAM czy jakiegos innego? Do konsoli powinieneś dołaczyć porysowaną płytę aby serwisant wiedział w którym miejscu szukać "problemu". Czasem problem wywołuje rzecz, która tylko doswiadczeni serwisanci są w stanie "zauważyć" ;)

Oddałem ją do serwisu poprzez Salon Saturn w Gdańsku. Płytki chciałem załączyć lecz Pan przyjmujący ode mnie konsolę powiedział że ich nie chce, oddał mi nawet wszystkie kable - tylko sama konsola. Dodam że poinformowano mnie iż mając dodatkową gwarancję sony mogę samemu zadzwonić do serwisu i oni odbiorą ode mnie sprzęt, lub też zrobić to poprzez salon Saturn. Skoro już w nim byłem i miałem konsolę to załatwiałem sprawę przez salon, zapewniano mnie że sprzęt trafi do autoryzowanego serwisu zaś Saturn jest tylko pośrednikiem w tej sprawie.

Edytowane przez Hugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli była w PRAMIE - jeżeli nie dołączyłeś porysowanej płyty to wcale się nie dziwię, że przy ilości konsol jakie przez nich przechodzą, technikowi nie chciało się "poświęcić" jednej płyty w celu sprawdzenia co i gdzie rysuje. Podejdź do sprawy jeszcze raz i każ im zanotować, że usterka nadal wystepuje a na dowód dołączasz płytę z grą - teraz nie mają wyjścia - musza to dokładnie sprawdzić.

Gdyby konsola była na przedłużonej gwarancji np. w AVANSIE, VOBIS-ie, Euro RTV AGD to trafiła by do mnie więc problemu byś nie miał ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja te płyty chciałem im dać... dziwi mnie więc fakt, że skoro "nie były one potrzebne" to zgłoszenie zostało potraktowane tak pobłażliwie. Myślę że skorzystam tym razem z bezpośredniego kontaktu o którym była mowa na przedłużeniu gwarancji (z pominięciem Saturna), być może Pan z obsługi nie był dostatecznie poinformowany.

Dziękuję za podpowiedzi dziś jeszcze wykonam do nich telefon i z pewnością pochwalę się efektem na forum.

A tak z ciekawości co jeszcze może powodować takie punktowe zarysowania?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jesteś pewny, że to trwałe fizyczne rysy, a nie smugi/plamki pozostawione przez tłusty kurz zbierający się na listwie welurowej(?) przy szczelinie na płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapytaj, czy jego płyty to oryginalne wydawane przez SONY, bo tych w żaden sposób nie idzie porysować. Mają specjalną warstwę, którą dopiero przy użyciu dosyć dużej siły nacisku (i gwoździa) udało mi się porysować. W zwykłym użytkowaniu, od dobrych kilku lat nie widziałem żadnej porysowanej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brud to to z pewnością nie jest, gdyż próbowałem czyścić szmatką (irchą) do czyszczenia okularów (najlepsza do czyszczenia płyt) i nie schodzi. Płyty były kupowane w sklepach (z folią i hologramem na folii Sony PlayStation 3), raczej nie ma tu mowy o piractwie, poza tym o ile wiem aby móc odtworzyć nie oryginalny nośnik należy przerobić konsolę, czego również nie robiłem.

Moje użytkowanie nie wydaje się być jakieś niezwykłe, wyjmuję płytę z pudełka nie dotykając przy tym powierzchni zapisanej i wkładam do konsoli, zresztą wielkiej filozofii do tego chyba nie trzeba, a do zarysowań jak widać gwoździ skoro takie rysy powstają... Nie zgodzę się z tym że nie idzie porysować w żaden sposób płyty, a tym bardziej oryginalnej Sony.... To taki sam Blue Ray co setki innych z tym że tłoczony w wytwórni i opatrzony marką Sony.

Płyty czy to CD/DVD/Blue Ray nie są nośnikami trwałymi, niszczą się, rysują a nawet utleniają. Poza tym zrobiłem test na zwykłej płycie CD z muzyką (oryginalnej) efekt był identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Gdyby konsola była na przedłużonej gwarancji np. w AVANSIE, VOBIS-ie, Euro RTV AGD to trafiła by do mnie więc problemu byś nie miał ;)

OOOooo Bardzo dobrze to wiedzieć.

Ja swojego pierwszego "Slima" zakupiłem właśnie VOBIS'ie z przedłużoną gwarancją na 3 lata. :) Już wiem do kogo "jakby coś się z nią działo" mam pisać. Na razie po roku użytkowania stan igła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapytaj, czy jego płyty to oryginalne wydawane przez SONY, bo tych w żaden sposób nie idzie porysować. Mają specjalną warstwę, którą dopiero przy użyciu dosyć dużej siły nacisku (i gwoździa) udało mi się porysować. W zwykłym użytkowaniu, od dobrych kilku lat nie widziałem żadnej porysowanej płyty.

Pewnie są przez MONY... Na pewno to jeden wielki pirat, a w ogóle to sam rysuje płyty i potem wkłada do czytnika. Najlepiej napisz, że to jeszcze jego wina... Bardzo możliwe jest, że coś jest nie tak w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są przez MONY... Na pewno to jeden wielki pirat, a w ogóle to sam rysuje płyty i potem wkłada do czytnika. Najlepiej napisz, że to jeszcze jego wina... Bardzo możliwe jest, że coś jest nie tak w konsoli.

Pomijając już zastanawianie się co może być przyczyną to bardzo rozczarowało mnie podejście samego serwisu... Nie wiem jak to działa i jaka jest różnica przy zakupie konsoli w Saturnie a jaka w RTV Euro, ale oddać niesprawny sprzęt klientowi i podpisać się pod nim że jest sprawny to chyba tylko w Polsce potrafią, świadczy to wszystko o traktowaniu potencjalnego klienta.. Zobaczymy jak w tym wypadku zadziała dodatkowo wykupiona gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już zastanawianie się co może być przyczyną to bardzo rozczarowało mnie podejście samego serwisu... Nie wiem jak to działa i jaka jest różnica przy zakupie konsoli w Saturnie a jaka w RTV Euro, ale oddać niesprawny sprzęt klientowi i podpisać się pod nim że jest sprawny to chyba tylko w Polsce potrafią, świadczy to wszystko o traktowaniu potencjalnego klienta.. Zobaczymy jak w tym wypadku zadziała dodatkowo wykupiona gwarancja.

Nie do końca serwisu, ale obsługi Saturna.Podejdź tam jeszcze raz i opisz dokładnie problem, a płytka niech będzie dowodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca serwisu, ale obsługi Saturna.Podejdź tam jeszcze raz i opisz dokładnie problem, a płytka niech będzie dowodem.

Tak tez właśnie zrobię, jak pisałem wcześniej opublikuje efekty.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej mówił Serwis Konsol zlecenie naprawy przyjęło PRAM z tym że od kilku godzin próbuje się do Nich dodzwonić i wiecznie zajęte.... Jeśli zaś chodzi o dodatkową gwarancję Saturn to powiedziano mi że od decyzji serwisowej umywają ręce w tym przypadku są zaledwie pośrednikiem pomiędzy serwisem a klientem... Paranoja :fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej mówił Serwis Konsol zlecenie naprawy przyjęło PRAM z tym że od kilku godzin próbuje się do Nich dodzwonić i wiecznie zajęte.... Jeśli zaś chodzi o dodatkową gwarancję Saturn to powiedziano mi że od decyzji serwisowej umywają ręce w tym przypadku są zaledwie pośrednikiem pomiędzy serwisem a klientem... Paranoja :fool:

No tak, ale to gość z obsługi Saturna, nie przyjął od Ciebie płyty.

Niestety, ale na tym polu należy się ogromny plus dla Microsoftu. W M$ mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem. Kurier przychodzi po konsolę, i ci ją przywozi. A postęp możesz obserwować na stronie WWW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko to mają lepsze :thumbsup:

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×