Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy zmianie dysku do ps3, ciężko sę otwierała klapka i się ułamał kawałek plastiku, czy niestrace przez to gwarancj?: to łamanie http://www.iv.pl/images/39861481389736067114.jpg

i teraz klapka  sie tak lekko od tego wysuwa ze najmniejszym palcem ją wysune, czy tak powinno to leciutko działać? czy może przez ten kawałek plastiku

Bardzo prosze o odpowiedz bo boje się straty gwarancji, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegos czasu zawieszjaa mi sie przyciski zasilania i wysuwania plyty praktycznie nie reaguja na palce. Sprawdzalem kawalkiemj metalu od pendrive i wtedy lapie dobrze. Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś no-lifem i Ci się odciski zrobiły na palcach, sugeruję odwyk lub pumex. Jedno i drugie zaboli tak samo ;)

A teraz Master skoro się już pośmialiśmy to napisz o który z trzech typów Ps3 Ci chodzi, przyciski w nich różniły się od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuło mi się PS3, jednego razu włączyłem je normalnie i grałem po czym wyskoczyła mi pikseloza (piksele poprzestawiane na ekranie, nie na swoim miejscu, jak jakieś tornado na ekranie) i aktualny slajd z gry zaciął się, nie mogłem zrestartować konsoli, w końcu odłączyłem ją od prądu, potem nie chciała się włączyć. Jakiś czas później (kilka dni) włączyłem ją na nowym telewizorze i już kończyłem bawić się w ustawieniach, zacząłem przeglądać piosenki na dysku PS3, kiedy konsola znów się zacięła. Niestety od tamtej pory nie współpracuje totalnie. Wiecie co się zepsuło? YLOD to nie jest, bo konsola działa jak ją włączam, normalnie świeci się zielona lampka, ale nie ma obrazu na ekranie. Podłączam ją portem HDMI, zasilacz raczej jest w porządku, bo próbowałem podłączać dwoma różnymi. Na kontrolerze świecą się 4 lampki, czyli konsola go nie wykrywa. Chciałem zresetować system i normalnie przytrzymałem od włączenia do wyłączenia się konsoli, potem włączyłem jeszcze raz i trzymałem aż usłyszałem 2 dźwięki pod rząd. Niestety obraz na ekranie nawet nie drgnął. Cały czas pusto i ciemno. Oczywiście próbowałem podłączyć pada dopiero wtedy, ale i tak nic. Da sie to samemu naprawić? A może coś źle robię? Z góry dzięki za podpowiedzi. Zaraz nagram filmik jak to wszystko dokładnie wygląda, ale wydaje mi się, że dokładnie opisałem wszystko powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników ps3 mam do was pytanie natury technicznej zwiazanej z graniem w 3D otóż konsola przez 10-15min. pracuje normalnie po czym zaczyna być coraz glośniejsza(praca wiatraków) boje sie że to może mieć coś wspolnego z YLOD dodam tylko ze bez funkcji 3D konsola dziala normalnie nie wskakuje na wyższe obroty nie jest głośniejsza i można z niej normalnie korzystać prosze o pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moja konsola podczas grania miała delikatne przycinki, zalecono mi wymiane pasty termoprzewodzącej,
zrobiłem to zgodnie z filmikami na YouTube.
Teraz po złożeniu niesety pojawił się problem, po podłaczeniu zasilacza zapala się czerwona dioda gdy
właczam zapala się na 1 sek. zielona dioda i odcina zasilanie, wczesniej nie spotkałem się z takmi problemem
Co może być przyczyną ?
Ile może kosztować naprawa lub czy dam rade samemu to naprawić?

Dołączam filmik!

http://www.youtube.com/watch?v=orUJ3iKciAY&feature=youtu.be

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, jestem nowy na tym forum, dziś rano mojemu synowi popsuła się ps3. ma takie objawy jak na filmiku.
proszę o pomoc co to może być i jak to naprawić, ewentualnie proszę o jakieś posty o tym.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie, że mój pierwszy post wypada od razu z pytanie, ale mam awaryjną sytuację w dosłownym tego słowa znaczeniu. 

 

Pożyczyłem PS3 od kumpla, by zagrać w "The last of us". Uprzedził mnie, że konsola czasem coś szwankuje, tzn co jakiś czas włączał się wentylator bardzo głośno. Po godzinie grania konsola się wyłączyła. Podejrzewałem, że jest zakurzona, rozkręciłem, ale nie było kurzu. Wyjąłem dysk, wyczyściłem z paprochów, ale nic to nie dało. Poczytałem na necie i podejrzewam, że to YLOD. Pytanie, czy warto oddawać do serwisu, czy może spróbować samemu wymienić pastę, czy może coś innego. Konsola w ogóle sie nie włącza i to mnie martwi. Gdyby się przegrzewała, to chyba wyłączałąby się dopiero po jakimś czasie, ale ekspertem nie jestem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularnie zwany YLOD - było o tym chyba już wszystko na forum :)

Radzik5474 - sprawdź czy nie zrobiłes sobie zwarcia na kablu do wentylatora - czasem majsterkowicze przyciskają ten kable do masy zakładając zasilacz i jest zwarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja 4 letnia już konsola z dyskiem 80gb (teraz 320 gb) czasami lekko świruje. Gdy pogram przez jakiś i później chcę wyciągnąć płytkę konsola wysuwa ją i momentalnie wciąga z powrotem. Po odczekaniu chwili wszystko wraca do normy. Nie zdarza się to często, powiedziałbym, że bardzo rzadko. Konsola już kiedyś zaczęła mi świrować miała chyba wtedy 1 rok, wysuwała płytkę, po czym wciągała ją z powrotem, wtedy poskutkowało to jedynie głośnym włączeniem się wentylatorów i wszystko wróciło do normy. Teraz dzieje się podobnie, niespecjalnie mi to przeszkadza, jednak zaczyna niepokoić. Wiecie czym może być to spowodowane? Dodam, że konsolę czyszczę raz kilka tygodni, jeśli mam dłuższą przerwę w graniu to przykrywam pokrowcem, raz nawet zrobiłem ten cały ''fan test'', ale nie było w niej zbyt wiele kurzu, no i konsola stoi pionowo...

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu zmagam się z pewnymi problemami z konsolą, już wiele osób pytałem, ale nikt nie potrafił mi pomóc. W dużym skrócie, jest to zbiór różnych błędów dotyczących grafiki i zawieszania się konsoli. Problemy z grafiką to np. w Lego LOTR pojawia się coś w stylu czerwonego filtru na ekranie (w cutscenkach, menu, itp), przez co gra jest niegrywalna; w różnych innych grach błędy typu "graphic spikes" (http://i.stack.imgur.com/z2C2n.jpg tak jak na tym screenie, aczkolwiek często - np. w DmC - o wiele gorzej wyglądające i większej ilości, psując wrażenia z grania), czasem mniej poważne, czasem bardziej. Następnie, zawieszanie się konsoli - dema gier DmC, Dragon's Dogma, po graniu jakichś kilku minut następuje zamrożenie gry i jedynym wyjściem jest zresetowanie konsoli. Najgorzej jest z nówką RE6 - gra zawiesza/ła się w różnych określonych fragmentach (czasem po jednej lokacji, zawsze w tym samym miejscu, natomiast po próbie zrobienia czegoś z konsolą [reinstalacja gry i wielu innych] zaczynała się zawieszać np. w późniejszym fragmencie). Podsumowując - mam problemy z grafiką oraz zawieszaniem się konsoli w RÓŻNYCH produkcjach - niektóre gry działają perfekcyjnie, inne mają część problemów, a w niektóre po prostu i zawieszają się, i mają różne błędy w grafice. Istotna sprawa - byłem w autoryzowanym serwisie Sony, gdzie "zajęli" się moim PS3. Czekałem niecały miesiąc (według wcześniejszych zapewnień, sprzęt miał wrócić po dwóch tygodniach, to tylko tak na marginesie) - żeby otrzymać z powrotem konsolę z dokładnie takimi samymi usterkami z jakimi ją zaniosłem do serwisu. Uszkodzenie wg. pracowników wyżej wspomnianej placówki to "zły kontakt procesora grafiki z płytą". Zamierzam odnieść PS3 z powrotem  (dają gwarancję 6 miesięcy), ale czy ktoś ma jakieś sugestie, zanim to uczynię? Może jest nie tak np. coś z dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie problemy tylko, że ze starą fatką 40 GB, wiesz mi się to czasami pojawiało wystarczyło, że zresetuje konsole i już tego nie było na pare godz. był spokój. (takie same problem jak na obrazku, tylko, że z inną grą, niepamiętam już jaką)

 

Kilka miesięcy później padł mi procesor RSX już pisałem tu na forum, konsola łapała freeza kilka minut po starcie i miałem kreski kratki po ekranie itd.

 

Kupiłem slimke i od 2,5 lat nie mam żadnym problemów ;)

 

Niech się wypowie serwis konsol, ale mi się wydaje, że siada ci grafika powoli ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zmienić pastę termoprzewodzącą w PS3 FAT. Wszytko wydawałoby się proste - w PC czy laptopie nie jest to żaden problem. Konsolę rozkręciłem, wyczyściłem z kurzu (o dziwo z małej ilości). oraz zaschniętej pasty (IPĄ). Nałożyłem pierwsza lepszą pastę jaką miałem pod ręką (zwykłą silikonową). Złożyłem - odpalam konsolę, wiatrak po chwili zaczyna się kręcić z bardzo dużą prędkością, a na ekranie zostaje wyświetlony komunikt o przegrzewaniu systemu, co oczywiście skutkuje wyłączeniem konsoli.

 

Pomyślałem więc o zmianie pasty. Wybór padł na MX-4. Ponownie wyczysciłem chipy i radiator alkoholem i nałożyłem na oba ukłay pasty wielkości groszku - nic nie rozcierałem - po prostu nałożyłem radiator, pożądnie docisnąłem i skręciłem od drugiej strony (dokręcajac po troche z każdej strony tak aby nie odginać radiatora podczas samego przykręcania.

 

Po uruchomieniu konsola dalej startuje wiatrak na maks i wyłącza się z przegrzania.  O co to chodzi? już nie mam siły do tej konsoli. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

 

P.S. nie zrywałem już miedizanych blaszek z samych rdzeni w celu wymiany pasty pod nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu mam pewien problem, otoz moja konsola nie czytala zadnych plyt, ani dvd ani bluray, nawet w XMB nie bylo pokazywane ze jest plyta w napedzie, wszystko wskazywalo na laser, a wiec kupilem nowy i sam go wymienilem. Po tym zabiegu konsola chodzila jak nowa, niestety tylko 2 tygodnie. Po dwoch tygodniach konsola znowu przestala czytac plyty, tylko na inny sposob, tym razem gra jest pokazywana w menu ale po wlaczeniu jest czarny ekran i plyta przestaje sie krecic. Po ponownym wlaczeniu konsoli plyta wogole nie jest pokazywana w menu, po jakims czasie i wlozeniu plyty jest ona pokazana w XMB ale zacina sie przy wlaczeniu i tak w kolko.

 

Moja konsola : Ps3 Slim 250 GB CECH-21

 

Z gory dziekuje za pomoc i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narasta

 

Wychodzi, że jest źle nałożona pasta, ekspertem to ja nie jestem. Ale sprubój sposem na rozcieranie, a nie na przyciskanie.

 

Sam jestem ciekaw dlaczego, może nałożyłeś za dużo ? Albo za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzys94

 

po zdjeciu radiatora pasta przylegała bardzo dobrze i to cienką warstewką, więc już sam nie wiem.

 

Z ciekawości zrobiłem mały test - zdjąłem w ogóle radiator i przyłożyłem jeden palec do RSXa a drugi do CELLa. Uruchomiłem konsole. Podczas startu RSX pozostaje zimny. CPU nagrzewa się i konsola się wyłącza. Zachowanie raczej normalne. Z radiatorem czy bez konsola się szybko wyłącza.

 

Jestem ciekaw czy do poprawnej pracy potzrebne są wysztkie komponenty konsoli, bo ja uruchamiałem konsolę tylko z płytą główną, radiatorem i zasilaczem. Moze gdziesz jest jeszcze czujnik temperatury i jego odłaczenie powoduje komunikat o przegrzaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

postanowiłem odpalić to ***(kupiłem to z 2 mies temu,moje wcześniejsze ps3 *** sie randomowo i nie opłacało sie naprawiać),wsadzilem last of us i po 5 minutach gry mam cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=yMOo1xJLf1Y

zagłusza to prawie tv.

uprzedzając pytania konsola stoi w bardzo dobrym miejscu,generalnie dbam.

ja wiem ze jest cieplo - ale kurwa to gowno dmucha zimne powietrze wyjac przy tym jak *** odkurzacz,nie dalem 800zl na suszarkastation D:

Wersja 4gb z wsadzonym dyskiem z mojej starej slim 120gb.

 

ma ktos podobny problem ? wysyłać to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie dawaj na gwarancję jeżeli jeszcze masz.

 

To jest SS ? A tak z ciekawości ile tą konsole masz ?

 

Ja mam Slima i mi w upalne dni chodzi na 3 trybie pracy wentyla (max 4). Moja Slimka ma trochę poniżej 3 lat :P

 

Jak na jej wiek to i tak dobrze chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest SS ? A tak z ciekawości ile tą konsole masz ?

 

Witam

 

postanowiłem odpalić to ***(kupiłem to z 2 mies temu,moje wcześniejsze ps3 *** sie randomowo i nie opłacało sie naprawiać)

Wersja 4gb z wsadzonym dyskiem z mojej starej slim 120gb.

 

Mam jeszcze z 10 mies gwarancji sony i z 3 lata wykupionej osobno.

Edytowane przez SzajnA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra nie zauważyłem bo przeczytałem na szybko :biggrin:

 

Na gwarancję dawaj, niemożliwe żeby 2 miesieczna konsola tak działała, moja starsza o wiele slimka chodzi ciszej.

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara jak świat slimka 120 GB też dawała mocno kiedy było gorąco, w TLoU to już w ogóle hardkor. Ciężko mi porównać teraz z filmikiem powyżej, ale przeszkadzało w grze... aż poszedłem po rozum do łba i pod konsolę podłożyłem podstawkę chłodzącą od lapka, a samą konsolę postawiłem na czterech korkach, żeby miała wentylację od spodu. Efekt? Od miesiąca nawet lekkiego szumu nie słyszałem, nieważna jaka temperatura wokół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konsole PS3 60 gb fat. Jakiś czas temu zaczęła głośno chodzić. Moje pierwsze pytanie jest takie czy jak głośno chodzi można grać na niej? Gdy głośno chodzi jest zimna. Próbowałem fan test (wiem to nie bezpieczne) i odkurzaczem przykładałem do wentylatorów. Drugie pytanie to takie czy jest sens kupować sprężone powietrze i płytę czyszcząca blu-ray. Dodam jeszcze, że PS3 mam prawie 5 lat. Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem.

Po podłączeniu do internetu cos sie poprzestawiało mojej ps-ce.

Kończe gre - biore zakończ grę - i mam czarny obraz nic nie moge zrobić.

Czym to jest spowodowane.

Proszę o kilka słow pomocy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matexon lepiej jakbyś jeszcze kupił pastę termoprzewodzącą, na pewno po 5 latach jej prawie nie ma albo jest w mizernych iloścviach.

 

Edu  to nie jest od internetu, może zaciął się tylko ps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie na forum . Mam taki problem otóż gram w battlefield 3 na mojej konsolce 80gb i jest problem 2 razy stało mi sie tak ze gra się zacieła a potem wyswietlila czarny ekkran nieragowala na zadne przyciski jedynym wyjsciem bylo wylocznie konsoli pstryczkiem stylu . Dlatego dowaz zwracam sie wtej sprawie ponieważ niewiem czym to jest spowodowane i czy mam sie bac ? Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×