Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Czy powinienem się martwić tym, że moja slimka wydmuchuje strasznie gorące powietrze do tego stopnia, że się strasznie kable nagrzewają.

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAPRAWIONE

 

Cześć, mam problem ponieważ PS3 nie chce czytać mojego pada, 0 reakcji... najpierw napiszę jak to wszystko się zaczęło.

 

Jakiś miesiąc temu przypomniałem sobie o tym, iż posiadam DJ Hero i postanowiłem troszeczkę pograć. Przy podłączaniu kontrolera PS3 nie zawsze łapał sygnał i musiałem wyciągać ten czujnik USB od DJ Hero i wkładać go na nowo aż wkońcu PS3 załapało sygnał. Problem ten nasilał się coraz bardziej i podłączanie trwało coraz dłużej... do tego stopnia, że dałem sobie spokój z DJ Hero. Kilka dni temu miałem okazję i kupiłem DJ Hero 2 za 5 euro więc znowu wyciągnąłem ten nieszczęsny kontroler do DJ Hero no i się zaczęło... w pierwszy dzień męczyłem się jakieś 30 min żeby PS3 załapało sygnał, w kolejny dzień to trwało już 2h! a w następny niestety nie udało mi się wcale. Dzisiaj rano postanowiłem zrobić format (szybki format) i wtedy spróbować z tym DJ Hero, niestety po formacie PS3 chce abym konfigurował na nowo pada ale problem w tym, że nie chce go czytać :laugh: Nie mogę nic zrobić, wcześniej pad działał doskonale ale skonfigurowany był już od kilku lat... podejrzewam, że przepalił się jakiś czujnik odpowiedzialny za konfigurację no ale wole zapytać się was. Mam PS3 Fat kupiony chyba rok czasu po premierze więc trochę lat ma... co o tym sądzicie?

 

  • Pad działał i ładował się normalnie przed formatem.
  • Wszystko robię dobrze
  • Pad zachowuje się dokładnie tak jak wcześniej kontroler od DJ Hero (mrugają wszystkie lampki i nic się nie dzieje)
  • Nie mam yold'a
  • Po wciśnięciu przycisku PS nic się nie dzieje

Utkwiłem na tym:

0m8r.jpg

Edytowane przez Mssg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, slimki już tak mają że się nagrzewają tak, że aż podgrzewają kable. Normalnie gdy zostawisz ją na godzinkę w spoczynku to powinna się schłodzić, że będziesz czuł tylko ciepłe powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam problem

Kupiłem konsole konsola pewnie nie była dużo używana przed kupnem bo typ miał slim PS3 i sprzedawał "Grubasa" FAT'a i chciałbym się dowiedzieć czy YLOD jest spowodowany (może być) tym  że naosadzało się w konsoli kurzu i padł przy pierwszym odpaleniu czy tylko tym że długo się na nim grało ? . zrobiłem naprawę z suszarką ryzykowną ponoć ale co miałem  zrobić naprawa 200zł a ja przecież niedawno kupiłem PS3 które okazało się z YLOD'em po prostu wydaje mi się ze zostałem oszukany po za tym kupiłem to z Tablica.pl nie z Allegro mój błąd ale teraz już za póżno na żale proszę o poradę i swoje doświadczenia czy taka suszarka ujdzie ? mi działa JUŻ 1 dzien używam ją często (grzeje się konsola po 5 minutach to podkładam korki na niech i dałem wiatrak (taki domowy) sesja z tekenem (granie) trwało z 6 godzin nic sie nie tneło ale z tego co wiem YLOD długo nie pożyje to jak RAK albo Wylew  czy zawał dla człowieka :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i mam problem

Kupiłem konsole konsola pewnie nie była dużo używana przed kupnem bo typ miał slim PS3 i sprzedawał "Grubasa" FAT'a i chciałbym się dowiedzieć czy YLOD jest spowodowany (może być) tym  że naosadzało się w konsoli kurzu i padł przy pierwszym odpaleniu czy tylko tym że długo się na nim grało ? . zrobiłem naprawę z suszarką ryzykowną ponoć ale co miałem  zrobić naprawa 200zł a ja przecież niedawno kupiłem PS3 które okazało się z YLOD'em po prostu wydaje mi się ze zostałem oszukany po za tym kupiłem to z Tablica.pl nie z Allegro mój błąd ale teraz już za póżno na żale proszę o poradę i swoje doświadczenia czy taka suszarka ujdzie ? mi działa JUŻ 1 dzien używam ją często (grzeje się konsola po 5 minutach to podkładam korki na niech i dałem wiatrak (taki domowy) sesja z tekenem (granie) trwało z 6 godzin nic sie nie tneło ale z tego co wiem YLOD długo nie pożyje to jak RAK albo Wylew  czy zawał dla człowieka :biggrin:

 

Zostałeś oszukany :) Jak konsola na wstępie łapie YLOD'a to znaczy, że ktoś używał jej częściej niż Ci się wydaje:) Prędzej czy później konsola znowu padnie po takiej profesjonalnej naprawie. Szkoda, że do piekarnika jej nie wsadziłeś albo jeszcze lepiej do mikrofali :laugh:

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam konsole PS3 super slim, nie działa mi guzik przy konsoli "Power" także do tej pory włączałem konsole guzikiem PS na pad-ie. Dziś zostawiłem konsole włączoną i moja siostra odłączyła ją z kontaktu, po godzinie chciałem odpalić sobie konsole co sie nie powiodło. Świeci się czerwone światełko na konsoli a po wciśnięciu guzika PS na kontrolerze zaczynają migać na nim wszystkie cztery diody a konsole się nie odpala (próbowałem z kablem i bez), o dziwo drugi pad nawet nie reaguje (sprawdzane na kablu i bez), obydwa pady ładują się po podłączeniu ich do USB np. w PC. Macie może jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitM probowalem znaleźć  odpowiedź na moje pytanie ale niestety nigdzie go nie odszukalem wiec pomóżcie. Zrobilem konsoli przywracanie systemu ktore trwalo ok 18h te dlugie zeby wszystko pokasowac i zwolnic miejsca. Po tym pokazuje mi ze najnowsze oprogramowanie jest juz zainstalowane jak chcem zrobic aktualizacje (pokazuje ki 4.46 wszystko jiby ok ale np.tvn player mi zniknął a wczesniej go mialem) poza tym przed tym przywracaniem nie kialem problemow z zwwieszaniem zdarzyło mi sie to moze ze 3 razy przez ok 1, 5roku a po tym resecie juz 3razy wiecie czemu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
Mam problem z tv oczywiście tylko na tym ze zdjęć bo na innym wszycho chodzi git.Ogólnie to po podłączeniu konsoli do wejścia HDMI czy euro nic nie działa może ktoś ma taki tv i wie co zrobić aby był obraz.

P.S. Zdjęcia nie są moje tylko z neta ale tv jest ten sam i nie wiem czy to ma coś do tematu ale mam ps3 super slim.
 

post-53335-0-71793100-1379345282_thumb.j

post-53335-0-71676800-1379345311_thumb.j

post-53335-0-54872000-1379345322_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, PRAWDOPODOBNIE (dlatego wolę zapytać tutaj, niż w dedykowanym temacie) z napędem. Konsola ma kilka miesięcy, chodzi idealnie, czyta wszystkie płytki i się nie nagrzewa. Problem jest jedynie taki, że jak w środku jest płyta, a konsola w XMB, to PS3 zaczyna bardzo głośno i tak jakby szybko ją zczytywać (nie chodzi mi o te "stukoty", tylko szum szybko obracającej się płyty), przez co cała konsola wchodzi w rezonans i jak nie podłożę pod nią chusteczki czy zgiętej kartki to całość wydaje dźwięki podobne do wibracji w komórce położonej na drewnianym stoliku. Podczas gry dzieje się tak raczej sporadycznie (więcej stukotów), ale w XMB to jest dramat. Nie jest to normalne raczej, bo w poprzedniej wersji (obecnie slim 320gb, przedtem slim 120gb) tak się nei działo. Chyba, że to standard w 320? Nie chciałbym jej oddawać na gwaranację narazie, bo konsola igła, a nie wiadomo jaki egzemplarz zwrotny dostanę... Może ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiś czas temu w mojej konsoli jest błąd YLOD (żółta lampka). Konsola leży w szafie od kilku m-cy i teraz nie wiem co z nią zrobić. Chciałbym mieć PS3 ale FAT dość głośno chodzi co mnie denerwuje. Myślałem nad sprzedażą ale dużo za nią nie wezme 100-200 zl a najtansze slimy są od 500 zł. Tu z kolei mój budżet na to nie pozwala. Myślałem więc nad naprawą tego. Znalazłem gościa co za 180 zł naprawia. Teraz moje pytanie czy warto to naprawiać czy dać sobie spokoj i dolozyc do slima? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać slima, Naprawianie YLOda jest zawsze chwilowe, może rok ci pochodzi i znowu padnie. Lepiej dołożyć i mieć spokój. Choć z drugiej strony obecne konsole za rok będą już odchodziły na emeryturę bo coraz mniej będzie gier wydawanych na obie generacje.

 

eleghancko

 

Wydaje mi się, że musisz zresetować ustawienia swojego PS3, (no i oczywiście w tv ustaw na odbierania sygnału z właściwego wejścia HDMI (niektóre tv mają po 4 wejścia i musisz wskazać właściwe żeby konsola przesyłała sygnał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema może tutaj znajdę rozwiązanie problemu posiadam konsole ps3 super slim 500gb i telewizor kineskopowy narazie grałem na oryginalnym kablu w gt5 mogłem sobie przybliżać obraz i mogłem wszystko przeczytać ale w GTA V nic niemogę nic przeczytać mam też kabel rgb/euro ale niema żadnego koloru tylko niebieski ekran ale to jest od telewizora wiem że telewizor wykrywa ps bo obraz zmienia się z 4:3 na 16:9 co mam zrobić jakie ustawienia przestawić. Jak wruce ze szkoły napiszę model telewizora

Proszę o nieusuwanie posta i nie pisania ze mam se poszukać rozwiązania w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Mam problem z PS3. Nie każda gra mi się chce włączyć. Po włączeniu gry pojawia mi się czarny ekran i konsola łapie zawieche, a gdy próbuje wyjąć płytę - czytnik nie reaguje, nie wysuwa jej. Mam tak na przykład z Fight Night Round 4 - wkładam, odpalam i czarny ekran, z GTA 5 podobnie, tylko że gdy wkładam, to się odpala i zatrzymuję na momencie z wczytywaniem wątku fabularnego, natomiast np. z Uncharted 3 - gra odpala się normalnie, jak powinna. Nie wiem o co chodzi. Gdzieś wyczytałem, że może to być YLOD (Yellow Light of Death) - żółta dioda informująca o krytycznym błędzie systemu PS3. Długo nad tym myślałem, bo nie wiem gdzie ona dokładnie powinna się świecić - w miejscu gdzie jest włącznik PS3, czy koło portów USB, gdzie jest dioda od Wifi i HDD - która mi się świeci na pomarańczowo - zastanawiam się, czy to nie jest właśnie to YLOD. Mam PS3 Fat, bodajże 320gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YLOD to co innego - nie zdażyłbyś włożyć :D

 

Zagraj w coś z psn bez płyty w napędzie - jak chodzi normalnie to laser pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro laser, to by mi nie odpalił Uncharted 3

Miga mi ta lampka od HDD i w momencie zacięcia - gaśnie.

Zrobiłem format systemu, potem przebudowe i instaluje GTAV, może ustało.

Edytowane przez Silentsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaśnie bo dysk przestał pracować. Być może pada właśnie dysk. Można go podpiąć pod PC, sformatować jakimś windowsowym formatem plików a potem przeskanować na obecność bad sectorów.  Kiedy miałem Fatke z dyskiem 40 gb dokładnie takie same rzeczy mi się działy, zmieniałem dysk i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaśnie bo dysk przestał pracować. Być może pada właśnie dysk. Można go podpiąć pod PC, sformatować jakimś windowsowym formatem plików a potem przeskanować na obecność bad sectorów.  Kiedy miałem Fatke z dyskiem 40 gb dokładnie takie same rzeczy mi się działy, zmieniałem dysk i jak ręką odjął.

Też już na to wpadłem, że to może być wina dysku. Byś mógł mi wytłumaczyć krok po kroku, jak to zrobić?

Edytowane przez Silentsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa pierwsze oznaki padania laseru w ps3 slim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa pierwsze oznaki padania laseru w ps3 slim?

Zawieszenia gier, niedoczytujące się na czas tekstury, znikający napęd w XMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenia gier, niedoczytujące się na czas tekstury, znikający napęd w XMB.

A zawieszajace sie filmiki w grach? Bo w blacklist nie da sie ogladac ich ciagle zwiecha... na kilkanascie  sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niespełna tygodnia posiadam nowiutką konsolę PS3. Chcąc cieszyć się grą on-line postanowiłem połączyć się z siecią wi-fi. I tutaj jest problem, ponieważ nie mogę się podłączyć ani przez Wi-fi ani przez Ethernet. W czym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym podlaczyc PS3 --> HDMI-->switch HDMI-->przejscie z HDMI na DVI --> Monitor

Komputer --> HDMI -->

Tylko teraz mam problem z dzwiekiem jakie przejsciowki beda mi potrzebne zeby wyprowadzic dzwiek na jack 3,5mm lub jeszcze lepiej wyprowadzic dzwiek na 5.1 z mozliwoscia przelaczania dzwieku miedzy komupterem a ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pada mi powoli laser,przynajmniej tak mi sie wydaje.

Ile kosztuje wymiana laseru,czy jest sens czy to tylko chwilowo pomaga-domyslam sie ze setwisy laduja jakies zamienniki...

Gdzie wymieniac,jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z moim Ps3.

 

Mianowicie dzisiaj odkryłem że moje ps3 ma dziwną moc zmiany rozdzielczości i pokazywania artefaktów. Jak włączyłem grę to rzuciły mi się w oczy rozmazane litery (mocna zmiana rozdzielczości w dół) i artefakty (głównie zielone linie) dziwne jest to że jak wyłączę grę to raz w menu też jest słaba rozdzielczość raz nie, raz gra wchodzi źle raz nie, jak wyciągnę i wsadzę z powrotem kabel hdmi to raz się poprawia raz nie. Nie ma żadnej reguły, a kabel hdmi zmieniałem i to samo. Ps3 było ciepłe, chodziło parę godzin jutro dopiero zrobię testy na zimno i przywróce system a generalnie wyglądało to tak jak by system bronił się przed przegrzaniem ustawiając mniejszą rozdzielczość czego winą mogła by być stara pasta termo (konsola ma koło 2 lat używana często). 

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje i moje pytanie co dalej ? Ktoś miał może podobny problem ? 

 

Za wszystkie twórcze odpowiedzi z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×