Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Sama się nie włącza. Musze ją odłączyć od prądu i podłączyć ponownie, dopiero wtedy zapala się ta czerwona lampa i wtedy daje rade ją włączyć ponownie.

Jeżeli chodzi o te lampki to pali się i zielona i czasem miga żółta. Konsola wyłącza się tylko przy graniu.

Gdy konsola się wyłącza to wszystko przestaje pracować, żadne lampki się nie święcą. Wygląda to tak jakbyś grał i nagle prądu by zabrakło.

Edytowane przez Charlie3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablos, nie strasz chłopaka bo jeszcze nam na zawał zejdzie ;)

Charlie3 - masz standardową usterkę zasilacza w slimach - koszt skutecznej naprawy 199zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku wydawało mi się dziwne, że wyłącza się tylko przy grach, bo menu i cała reszta chodzi ok.

Możesz powiedzieć mniej więcej ile kosztuje nowy zasilacz i robocizna ?

Bo nie wiem czy lepiej dać ją do jakiejś serwisowni, czy sprowadzić znajomego, który pracował kiedyś właśnie w jakiejś takiej firmie.

Swoją drogą da się jakoś sprawdzić jaki mam ten zasilacz, czy każda wersja ma ten sam model?

Edytowane przez Charlie3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy (?) zasilacz to koszt około 300zł ale nie wiesz do końca co kupujesz bo np. z allegro dostajesz zasialcze z demontazu i mogą pochodzić bardzo krótko - lepsza i skuteczniejsza jest naprawa - problem jak na razie nie wraca od prawie roku w konsolach, które były naprawiane.

A w PS3 SLIM były 2 typy zasilacza - który masz u siebie zobaczysz dopiero po rozebraniu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem na chwile konsole, w sumie to zmieniłem tylko gniazdko, bo liczyłem na coś innego.

Odpaliłem jakąś tam gierke i pograłem pare minut, nie było żadnego wyłączania się, ale konsola też całą noc była odłączona od prądu.

Co prawda po 10-15 minutach obudowa była trochę ciepła, ale nie wiem jak było na codzień z tym, więc trudno mi powiedzieć.

Zauważyłem też, że konsola nie chce włączyć się z tego PS Buttona na padzie, muszę bezpośrednio przycisk na konsoli wciskać.

Tak swoją drogą, sama weryfikacja i znalezienie dokładnej przyczyny w konsoli zajmuje dużo czasu?

I jeszcze ile tak mniej więcej trwa rutynowa naprawa zasilacza? Chodzi mi o to czy to kwestia tygodnia?

Dziwne pytania, ale wole znać na większość odpowiedź.

Po prostu nie wiem czy warto zbierać już na nową konsole, czy to rutynowa robota, która przedłuży jej życie.

Pozdrawiam

//Jeszcze jedno jestem laikiem w tym temacie, ale istnieją zasilacze zewnętrzne do ps 3 slim? Wiecie takie z włącznikiem, coś w ten deseń.

Edytowane przez Charlie3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa zasilacza 2 godziny, a odpowiadając na pytanie czy trzeba zbierac na nową konsole przy tak błahej usterce - nie, nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do SerwisuKonsol:

Podczas grania skonczyl sie dzwiek, przy probie wyjscia do menu gra zlapala zwiecha. Po resecie nie czyta plyt z grami, po wsadzeniu czyta chwile, miga niebieska kontrolka od czytnika, konsola wydaje dzwiek jakby miala wypuscic plyte ale zostaje, znow chwile czyta i przestaje. Plytka normalnie wychodzi po wcisnieciu przycisku.

Diagnoza? To czytnik czy czegos jeszcze moze byc wina? Z gory thx

Edit:

Jesli chodzi o konsole to Slimka 250gb.

Niecale pol roku do konca drugiego roku gwarancji.

Edytowane przez BoryZPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... //Jeszcze jedno jestem laikiem w tym temacie, ale istnieją zasilacze zewnętrzne do ps 3 slim? Wiecie takie z włącznikiem, coś w ten deseń.

Nie sądzę aby były zasilacze zewnętrzne ale możesz zainwestować w przejściówkę do kabla zasilającego z włącznikiem ON/OFF, poniżej masz dwa chyba najpopularniejsze takie ustrojstwa, unikasz dzięki temu wyłączania kabla z prądu jeśli np: nie chcesz cały czas trzymać konsoli na tzw STAND BY :unsure:

OnOff%20Ps3.PNG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie do SerwisuKonsol, czy mam szanse wywalczyc ta naprawe, jesli mi zostalo kilka miesiecy z tytulu niezgodnosci towaru z umowa? Bo generalnie nie wiem jakie argumentu uzyc ze laser byl od poczatku wadliwy? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dorzuce swoje pytanie.

Przeglądałem ostatnio serwisy godne zaufania, znalazłem jeden, który ma dosyć pozytywne komentarze, ale zdziwiło mnie, że trzeba czekać do dwóch tygodni.

Starałem się chyba na siłe znaleźć coś innego, dzisiaj odpaliłem konsole, pograłem i nic się nie wyłączyło.

Istnieje możliwość, że wcześniej było to zwykłe przegrzanie? Konsola była nonstopa podłączona do prądu, lampa czerwona paliła się cały czas, jednak grałem powiedzmy raz na dwa/trzy dni.

Teraz konsola była totalnie cały dzień odłączona od prądu i dzisiaj działa bezbłędnie, spróbowałem nawet tego jej automatycznego czyszczenia.

Po prostu chce wiedzieć co mam robić, czy mogła faktycznie być to wina przegrzania?

Kłopoty z gotówką, a jednak jeżeli chodzi o granie to korzystam tylko z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że coś się samo naprawiło a zwłaszcza ta usterka zasilacza w slimie to nie wierz - wróci jak bumerang w parę dni jak tylko będzie konsola włączona do prądu - niestety taka ich przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie dosyć takich pytań, ale jeszcze jedno. Znajomy, który zajmował się wcześniej takim czymś zawodowo, teraz oczywiście robi co innego, ale ..

Wspomniał, że równie dobrze może to być zwykły proces przegrania, po prostu ten cały wiatraczek może być zakurzony i nie chłodzi tak jak powinien.

Zaoferował pomoc, jeżeli chodzi o przedmuchanie wiatraczka. Z drugiej strony ktoś mówił, że ps wyświetla stosowny komunikat, jeżeli konsola się przegrzeje, więc chciałbym abyś napisał to jeszcze raz.

Jaką masz pewność, że ona się po prostu nie przegrzewa? I czy samo przedmuchanie wiatraczka coś zmieni, czy raczej nie?

Szukam po prostu sposobu bez wydawania kasy, jeżeli jednak to by nic nie dało to już nie miałbym wyjścia i poszedł z nią do serwisu, co o tym myślisz?

Powiedz mi jeszcze czy samooczyszczenie konsoli po przez wciśnięcie przycisku eject, ingeruje również w ten wiatraczek czy to dotyczy innych cześci? Bo jeżeli sam się też oczyszcza to nie wiem czy warto.

Edytowane przez Charlie3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wakacje wziąłem ze sobą PS3. Konsola stała na dywanie, grałem w nią maksymalnie 2h (chociaż nie zawsze, czasami grałem 30 minut i z godzine przykładowo gra była spauzowana) dziennie wiedząc, że dywan potrafi się nagrzać i konsola się przegrzeje. Więc jak widać nie nadużywałem konsoli, jednak pojawił się dziwny problem. Mianowicie gry ładują się dużo wolniej, a konsola głośniej czyta te płyty (wcześniej nic nie było słychać, a teraz jest tak samo głośna jak zjechana już przez lata konsola PSX). Przykładem może być tutaj LA Noire, który masakrycznie długo się wczytuje + doszły ładowania w miejscach, w których wcześniej 100% nie było. Gry z dysku również tego doświadczają, jednak w trochę mniejszym stopniu. FPS jest jaki był. Czego to może być wina? Moja konsola to PS3 120GB Slim.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwis_konsol: Mam zapytanie o mozliwosc naprawy nizej wymienionych usterek.

Wczoraj po tygodniu nie uzywania wlaczylem ps3, okazalo sie ze pady nie chca sie polaczyc z ps3 (migajace 4 diody), podlaczania przez usb nie pomagalo, sprawdzalem klawiaturą z podswietleniem czy jest napiecie w usb... i to jest dziwne bo jest... a za moment nie ma. Tak samo pady sie paruja... raz sie sparuja a drugi raz nie. Jak juz udalo mi sie podlaczyc pada chcialem zalogowac sie do psn ale nie moge... bo nie ma sieci. Kabel ethernet podlaczony, dioda na porcie w ps3 swieci, a ps3 twierdzi ze nie ma kabla... sprawdzalem router, na pc net jest. Router w ogole nie wykrywa podlaczenia ps3 kablem. Wyszukiwanie wifi na ps3 (router i z telefonu) nie wykrywa zadnych sieci. Ciekawostka jest fakt ze gdy odlacze kabel ethernet to dioda na porcie ethernet w ps3 dalej sie swieci na zielono. Kolejna ciekawostka jest fakt ze konsola poza brakiem lacznosc jest sprawna... wlaczalem gry z dysku i z plyty. Wszystko dziala.

Dodam ze nigdy nie przerabialem ani nie modyfikowalem w zaden sposob ps3... poza fan testami co jakies pol roku.

W necie znalazlem mozliwosc wymiany karty lan/wifi... tylko co jak porty usb tez nie dzialaja w pelni poprawnie?

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym, że ps3 nie chciało wysunąć mi płyty (czyli jakiś problem z mechanizmem). Rozkręciłem konsolę i wyjmując jedną część wypadły z niej 3 zębatki i te "ramiona", które nie wiem nawet w jakie miejsce je włożyć z powrotem. Także tutaj mam takie pytanie, czy ktoś może miał podobny problem i sobie z tym poradził, albo czy ktoś ma to wszystko prawidłowo włożone i mógłby walnąć fotkę.

Foty:

http://imageshack.us...6/sam0121h.jpg/

http://imageshack.us...1/sam0123s.jpg/

http://imageshack.us...5/sam0125a.jpg/

http://imageshack.us...2/sam0127z.jpg/

http://imageshack.us...8/sam0128o.jpg/

Edytowane przez Vexyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś ma taki problem ale moja konsola sama sobie wybiera czas jaki pokazuje. dry.gif

Ustawiam jej dobry czas, a za chwilę ona mi pokazuje 15-20 minut do przodu... :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil powiedz mi po co Tobie aktualny czas na plejce? Przeciez nie ma w niej opcji budzika :). U mnie jest to samo konsola nigdy nie pokazuje aktualnego czasu. Ale jakos mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzem tego nie kupisz - do "zdobycia" takiej części trzeba kupic lub "poświęcić" cały mechanizm napędu w konsoli.

Ale wymieniać na nowy trzeba wtedy, gdy jest on połamany lub zużyty - a ty chyba nie masz takiego przypadku?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzem tego nie kupisz - do "zdobycia" takiej części trzeba kupic lub "poświęcić" cały mechanizm napędu w konsoli.

Ale wymieniać na nowy trzeba wtedy, gdy jest on połamany lub zużyty - a ty chyba nie masz takiego przypadku?

Tak. Wczoraj w pewnych okolicznościach, gdy wkładałem zębatki z powrotem złamałem te miejsca zgięcia w tym 'ramieniu' no i teraz nie wiem, co dalej... Widocznie będę musiał wyczaić i kupić po prostu nowy mechanizm tak jak mówisz :thumbsup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do SerwisuKonsol:

Czy podczas serwisu czyscicie zawartosc dysku ps3 jesli nie jest to konieczne do dokonania naprawy?

Jutro wysylam do was konsole i zastanawiam sie czy juz mam sie pogodzic z koniecznoscia sciagania calego softu z psn od nowa. (Konsola normalnie dziala poza problemami z lacznoscia i nie widze podstaw do formatu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×