Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Kasza92 - jeśli twoja konsola była cały czas podpięta kablem do netu to podczas twojej nieobecności mogło dojść do uszkodzenia karty sieciowej z powodu np. burzy (częste przypadki) a przełożyć kartę sieciową to nie taka bajka jak w pc bo w wielu modelach ps3 wszystko jest wlutowane na płycie głównej.

Travia - chyba trochę niedokładnie to opisałeś - po podłączeniu zasilania zaświeca się dioda na czerwono i dopiero przy próbie włączenia konsoli przyciskiem pika 3 razy i wyłącza się migając na czerwono? jeśli tak to masz YLOD

Michales - no a co się dziej jak naciśniesz ten X - przywróciło dane czy masz taki komunikat w kółko?

Właśnie była podpięta kablem do routera. Możliwe, że jest tak jak piszesz. Mam wersje FAT, karta nie jest przylutowana do płyty (nie kupowałbym nie sprawdzając tego ;)). Kartę i na wszelki wypadek tasiemkę już zamówiłem, powinny być we wtorek. Zobaczymy jak się sprawa potoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam konsolę PS3 Slim, kupiona 1,5 roku temu w saturnie.

W gry grałem sporadycznie. Kilka razy w Dirta 2 i Buzza.

Wczoraj chciałem odpalić sobie grę i po włożeniu płyty widzę w TV, że małe kółeczko po prawej stronie się obraza, ale nie słyszę

jak płyta chodzi. Po minucie, słyszę jakby płyta się przekładała w inne miejsce w PS3, ale się nie wyciąga.

Dodam że płyty DVD działają bez problemu. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie płyta przekłada się w inne miejsce konsoli tylko napęd próbuje ją odtworzyć i ponownie ustawic w napędzie - prozaiczna przyczyna ale masz po prostu do wymiany głowicę lasera.

Witam, posiadam konsolę PS3 Slim, kupiona 1,5 roku temu w saturnie.

W gry grałem sporadycznie. Kilka razy w Dirta 2 i Buzza.

Wczoraj chciałem odpalić sobie grę i po włożeniu płyty widzę w TV, że małe kółeczko po prawej stronie się obraza, ale nie słyszę

jak płyta chodzi. Po minucie, słyszę jakby płyta się przekładała w inne miejsce w PS3, ale się nie wyciąga.

Dodam że płyty DVD działają bez problemu. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: Podłaczam konsole bez pośrednio do kabla zasilającego i jak włączam z tylu on to mi odrazu dioda czerwona świeci migająca nawet nie włączyłem konsoli z przodu palcem Posiadam KONSOLE PS3 60GB FAT i czy to jest tez YLOD? bo powinna mi pikać zielona żółta i czerwona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ciekawostki nie miałem - zaczął bym od wymiany zasilacza na nowy - może to tylko tyle - zasilacz do fata kosztuje 50 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym w serwisie i mi powiedziano ze uklad graficzny trzeba UWAGA !! PRZYLUTOWAĆ za 250 zl ale czy to ma coś wspólnego ze się nie włacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli konsola zaraz po wpięciu wtyczki od zasilania samoistnie miga czerwoną diodą (bez koniecznosci wcisnięcia przycisku power) to ciekawe jak oni zdiagnozowali że winny jest układ graficzny RSX... wszystkiego bym szukał ale nie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zdziwiło i przeraziło co ma wspólnego układ graficzny od tego migania;D a nie chcę płacić za coś co jest zbędne i niepotrzebne do naprawiania, a miganie podczas włączenia do zasilania to powód usterki zasilacza tylko?czy może coś jeszcze spotkać po tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zwie ten kabel ?

kabel.th.jpg

Bo potrzebuję kupić zamiennik do mojej Slimki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Partyzancka metoda zwalczania YLOD!

We wstępie pragnę poinformować wszystkich, iż to co zostanie tutaj przedstawione jest procederem wyjątkowo ryzykownym i bardzo zależnym od czynników losowych.

Nie wiem czy ktoś przede mną próbował tej metody, ale w Internecie można znaleźć pełno opisów dotyczących "naprawy" PS3 domowym sposobem za pomocą opalarki, które swoją drogą, w większości przypadków, działają, ale wymagają zakupu lub zdobycia wyżej wymienionego sprzętu.

Zabójcza innowacyjność tej metody polega na użyciu sprzętu, którego umiejętność władania winna posiadać każda kobieta, a które to znajduje się w każdym domu - żelazka. Teraz krótko i na temat: metoda ta polega na "wygrzaniu" obydwu procesorów właśnie za pomocą żelazka.

Opis dostania się do bebechów PS3 jest zbędny, takie filmy instruktażowe można znaleźć na YouTube, które ładnie pokażą, krok po kroku, jak rozdziewiczyć młodszą czarnulkę.

Kiedy mamy już wyjętą płytę główną, obydwa układy oczyszczone oraz skompletowane podkładki mikowe, możemy zabrać się za procedurę reanimacyjną. Nie znam płyt głównych wszystkich modeli PS3, operacja opisana tutaj przeprowadzana była na konsoli w wersji FAT (40GB).

Kładziemy płytę główną na jak najrówniejszym, wypoziomowanym podłożu, najlepiej na rogu jakiegoś stołu, w taki sposób, aby wystające elementy płyty znalazły się poza obrysem blatu - płyta główna skierowana CPU i GPU ku górze powinna w tym momencie leżeć zupełnie płasko.

Pod spód najlepiej dać jakiś fajny izolator, np. kilkanaście arkuszy białego papieru, czy gazetę. Na górze robimy to samo, ja użyłem najzwyklejszego białego papieru złożonego w plik, papier układamy w taki sposób, aby ładnie przykrywał obydwa układy. W tym momencie zaczyna się zabawa z żelazkiem, rozgrzewamy je do temperatury... no właśnie, tutaj problem zaczyna się pojawiać, moje żelazko początkowo ustawione było na około 170 stopni, ponieważ używam go do przenoszenia ścieżek płytek drukowanych na laminat. Z obawy przed tym, że procesor zacznie mi pływać, obniżyłem nieco temperaturę, ale już jej nie mierzyłem. Rozgrzane żelazko kładziemy na papier, tak żeby ładnie przykryło obydwa układy, dociskamy rozgrzaną stopę żelazka i czekamy parę minut. Czas takiego "wygrzewania" jest dość istotną kwestią, wiadomo, że taka temperatura może zabić obydwa procesory, ja zdecydowałem się ponieść takie ryzyko, trzymałem dość długo (może około 7-10 minut), pod koniec nieco zwiększyłem temperaturę. Dobrze jest mieć w pogotowiu jakieś wiadro z wodą - w zależności od rodzaju papieru, może mieć on dość niską temperaturę zapłonu.

Kiedy zakończymy nasze wygrzewanie, a układy ostygną, możemy oczyścić blachy układów, przesmarować cienką warstwą pasty termoprzewodzącej, założyć podkładki mikowe i złożyć wszystko do kupy. Można wcześniej przetestować konsole zakładając zasilacz i układ chłodzący, bez skręcania wszystkiego w całość, ale nie należy dopuścić do zbyt długiej pracy konsoli - kilkanaście sekund wystarczy, aby się przekonać czy problem YLOD zniknął.

Jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie i łatwo jest przegrzać obydwa układy. Ja zdecydowałem się na tak radykalny krok, ponieważ i tak miałem kupić nową konsolę i nie wyrzucać kasy na reballing. Konsola potraktowana taką metodą sprawuje się do tej pory (całe trzy dni ;P) bardzo dobrze, nic złego się nie dzieje, nawet przy dość mocnej eksploatacji.

Znów powtarzam, że jest to bardzo ryzykowne, nieopłacalne i dość głupie, ale jak komuś "nie zależy" i jest świadom tego co robi, pobawić się można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michales - no a co się dziej jak naciśniesz ten X - przywróciło dane czy masz taki komunikat w kółko?

Jak naciskam ten X to pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i konsoli PS3 i mam do was pytanko czy jest możliwe wgranie ( bo przecież konsola ma duży dysk 320GB dysk) filmów lub muzyki oczywiście bez przerabiania takiego jak do odtwarzania gier dodam że z tego co wiem to mam soft 3.65 a konsole kupiłem jakieś 2tyg temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, wrzucasz co tam potrzebujesz, wchodzisz w ps3 w muzyke i przenosisz na dysk konsoli. Z filmami podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sformatuj pendrive w systemie fat32 potem wrzuc na niego muzyke i filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poprostu zaraz wyjdę z siebie i stanę obok

zacina mi się to gówniane ps3

najpierw homefront parę razy a teraz bad company 2

konsola jest 250gb mam ją nieco ponad rok

i o co chodzi !!??

jak się zaraz wkur.. to ją wy.. przez okno !!

nie pamiętam kiedy ostatnio się tak wnerwiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam, temat trochę długi. Proszę o poradę, o opinię na temat serwisów, do których warto oddać konsolę z YLOD? Mam w domu kupioną z popularnego serwisu aukcyjnego po YLOD, po paru minutach wentyl na full co jest denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat trochę długi. Proszę o poradę, o opinię na temat serwisów, do których warto oddać konsolę z YLOD? Mam w domu kupioną z popularnego serwisu aukcyjnego po YLOD, po paru minutach wentyl na full co jest denerwujące.

najlepiej do serwisu sony do warszawy wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×