Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat trochę długi. Proszę o poradę, o opinię na temat serwisów, do których warto oddać konsolę z YLOD? Mam w domu kupioną z popularnego serwisu aukcyjnego po YLOD, po paru minutach wentyl na full co jest denerwujące.

do tego użytkownika http://www.ps3site.pl/forum/user/20304-serwis-konsol/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erwines - a czy konsola wiesza sie tak samo podczas grania z gier na dysku (dema) czy tylko podczas odczytu gier z płyt?

Jesli z płyt to możesz mieć zabrudzony laser (bo roczny to ciężko mi uwierzyć aby był padnięty - chyba że palisz dużo papierosów podczas grania ;))

Wiete - jeśli była wcześniej naprawiana z YLOD-a i tak się zachowuje to albo była robiona "na sprzedaż" czyli jak najtaniej albo dożyła swoich dni - bez sprawdzenia w środku co tam masz namodzone ciężko wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis z cyklu najtaniej - tylko przeczytaj całość http://www.ps3site.p...a-naprawa-ylod/

Z cyklu najtaniej, to ja już mam zrobioną, tyle że idzie zima i nie będę ciągle wystawiał konsoli za okno. Chodzi mi o dokładną diagnozę, czy rsx czy cell jest do reballingu czy do wymiany, czy płyta jest wygięta i wymaga wymiany. Metodę opalarkową mogę zrobić sam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czarnulka przestała czytać mi wszystkie pliki z grami, zawiesza się po uruchomieniu ściągniętych, a napęd w ogóle nie działa, kiedy próbuję wsunąć płytę nie przechwytuje jej mechanizm. Włożonego wcześniej LBP nie widzi. W dodatku zawiesza się po wejściu na przeglądarkę.

Próbowałem reinstalować FW (3.72), ale nie znalazł mi plików (wszystko było ustawione jak trzeba, PS3 - UPDATE).

Ktoś wie, co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas grania w Gran turismo 5 zacięła mi się konsola jak przejechałem metę, auto dalej jechało już samo i po jakimś czasie wyłączyłem konsole bo nie dało się nic zrobić, przycisk ps nie reagował. Taką sytuację miałem 3 razy. Za ostatnim razem wyłączyłem konsolę i włożyłem do napędu Bad Company 2 i nie pojawił się dysk w menu. Spróbowałem 2 raz i się pojawił ale już podczas ładowania planszy konsola się zawiesiła na ekranie ładowania. Potem znowu dysku nie czytało. Ogólnie raz czyta raz nie. Czy padł laser? Może wystarczy reset oprogramowania? Dodam, że konsola stoi w dobrze wietrzonym miejscu, gram około 4 h tygodniowo, i ogólnie bardzo dbam o konsolę. Wersja to FAT 80 GB. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam P.S na allegro można znaleźć laser za 165 zł nowy oryginalny z sony, to są te chińskie podróbki o których była mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko zaczęło sie pare dni temu. Konsola zaczela sie dosyć często wieszać. Po ponownym odpaleniu konsoli kontrolery bezprzewodowo odmawialy posluszenstwa tzn. diody migaly na okraglo i nic. Jedynym wyjściem aby ja uruchomić musialam wyłączyć konsole, podlaczyc kabel do pada i uruchomic konsole za pomocą przycisku power na konsoli. Wczoraj sytuacja sie pogorszyła, gram nagle zwiecha, odpalam ponownie system a tu ethernet cable is not connected. Spogladam na router i dioda odpowiadajaca za polaczenie z konsola zeczywiscie nie swieci. Zmienialem chyba 15 kabli i nic. Okazało sie ze dioda katy sieciowej na ps3 w ogole sie nie swieci po podlaczeniu kabla. Pomyslalem szlag trafil siecowke trudno to przejde na wifi i tu zong tez nie dziala. Zadzwonilem wiec do PS3 Techical Support w Irelandi. Opowiadam gosciawi co sie dzialo przez te pare dni z moja konsola, tlumacze ze ethernet, wifi i Bluetooth nie dzialaja.

Wiec przeszedlem szereg tutoriali ktorymi mnie uraczyl pan z PS3 TS. Nic to nie zmienilo jak nie dzilalo tak dalej nie dziala. Koles zaproponowal wiec naprawe PS3, oczywiscie konsola juz po gwarancji, wiec pan powiedzial mi ze naprawa bedzie kosztowac okolo 160 euro :blink: gdzie nowa w sklepie kosztuje 240 euro z 2 grami i 2 padami. Z miejsca podziekowale za wspolprace i sie rozlaczylem. Pomyslalem skoro po gwarancji, a naprawa 160 euro, to postaram sie ja naprawic sam. Rozkrecilem moj ukochany chlebak i odpiolem plytke z plyty glownej na ktorej znajduje sie wifi i bluetooth. Odziwo po odpaleniu konsoli teraz jak podlaczem kabel do sieciowki dioda zaczyna mrygac. Lecz nadal nie moge sie polaczyc z internetem i dostaje blad 80010201 po probie polaczenia. Wiec moze plytka na ktorej sie znajduje wifi i bluetooth jest uszkodzona, tylko czemu sieciowka nie widzi sieci mimo migajacej diody na niej?

Mial ktos z was drodzy forumowicze kiedys podobny problem???

Prosze o pomoc z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że z 4 dni temu grając w Medal of Honor ps3 nie chciało mi oddać płyty. Pomyślałem, że pewnie z tych łapek po bokach spadła sprężynka. Okazało się, że to prawda. Nałożyłem sprężynkę na swoje miejsce, wszystko skręciłem do kupy, ale chyba coś nie jest na swoim miejscu. Kiedy wkładam płytę to dochodzi ona do połowy i zaczyna się kręcić poza napędem. Coś ją blokuje dalej, że nie mogę jej włożyć. Co może nie być na swoim miejscu? Nie chce iść z tym do serwisu bo pewnie mnie gość skasuje na 50 zł za przełożenie jednej części na swoje miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas grania w Gran turismo 5 zacięła mi się konsola jak przejechałem metę, auto dalej jechało już samo i po jakimś czasie wyłączyłem konsole bo nie dało się nic zrobić, przycisk ps nie reagował. Taką sytuację miałem 3 razy. Za ostatnim razem wyłączyłem konsolę i włożyłem do napędu Bad Company 2 i nie pojawił się dysk w menu. Spróbowałem 2 raz i się pojawił ale już podczas ładowania planszy konsola się zawiesiła na ekranie ładowania. Potem znowu dysku nie czytało. Ogólnie raz czyta raz nie. Czy padł laser? Może wystarczy reset oprogramowania? Dodam, że konsola stoi w dobrze wietrzonym miejscu, gram około 4 h tygodniowo, i ogólnie bardzo dbam o konsolę. Wersja to FAT 80 GB. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam P.S na allegro można znaleźć laser za 165 zł nowy oryginalny z sony, to są te chińskie podróbki o których była mowa?

Jesli masz laser dwuoczkowy 410A to czasami pomaga czyszczenie - jesli typ 400A to tylko wymiana na nowy. A lasery po 165 to nie są nowe... no chyba że masz 5 lat nadal wierzysz w Świętego Mikołaja ;)

W sprawie nowego, oryginalnego lasera możesz zgłosi się do mnie na PW - coś na pewno pomożemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po 18 do domu i postanowiłem sprawdzić jak tam moje PS3. Odziwo wszystko ładnie czyta. Rano wyłączyłem konsolę przyciskiem zasialnia z tyłu. Może to dlatego. Ciekawe kiedy znowu problem się pojawi. Jak się to powtórzy to napewno odezwe się do was, pozdrawiam

Jesli masz laser dwuoczkowy 410A to czasami pomaga czyszczenie - jesli typ 400A to tylko wymiana na nowy. A lasery po 165 to nie są nowe... no chyba że masz 5 lat nadal wierzysz w Świętego Mikołaja ;)

W sprawie nowego, oryginalnego lasera możesz zgłosi się do mnie na PW - coś na pewno pomożemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto mój problem. Mam ps3 fat 60gb 1szy model. W maju zakupiłem crysisa 2 oraz dokonywalem sciagania pasty termicznej starej i nakladanie nowej zeby uniknac YLODa u znajomego ,ktory zna sie na tym. Po otrzymaniu od niego konsoli juz z swieza pasta termiczna i oczyszczeniu ps3 w srodku z kurzu itd zainstalowalem crysisa 2 i wtedy po zakonczeniu grania podczas wylaczania normalnie ps3 za pomoca pada nastepuje ciagle pikanie (nie 3 razy jak to ,nie ktorzy opisuja ale 7-8 razy lub nawet dzisiaj 14 !) i sie wylacza. Gdy konsola jest w trybie czuwania po podlaczeniu jej do pradu lampka ta zamiast byc na czerwono jest na zółto a kiedy wlaczam ps3 padem to normalnie startuje. Podkreslam,ze nie mam innych problemow podczas pracy ps3 typu granie,sluchanie muzyki czy ogladanie filmow blu-ray czy serfowanie po sieci. Ten problem jest caly czas od maja za kazdym razem gdy koncze prace na konsoli .Co mam zrobic zeby usunac te nieszczesne pikanie? Jak mozna usunac te pikanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że z 4 dni temu grając w Medal of Honor ps3 nie chciało mi oddać płyty. Pomyślałem, że pewnie z tych łapek po bokach spadła sprężynka. Okazało się, że to prawda. Nałożyłem sprężynkę na swoje miejsce, wszystko skręciłem do kupy, ale chyba coś nie jest na swoim miejscu. Kiedy wkładam płytę to dochodzi ona do połowy i zaczyna się kręcić poza napędem. Coś ją blokuje dalej, że nie mogę jej włożyć. Co może nie być na swoim miejscu? Nie chce iść z tym do serwisu bo pewnie mnie gość skasuje na 50 zł za przełożenie jednej części na swoje miejsce...

Ok poradziłem sobie z tym, że nie chciało przyjąć płyty. Magnes był źle położony. Teraz mam problem, iż gdy włożę płytę to ani przycisk EJECT nie działa, czyli że nie mogę jej wyciągnąć bo nic się nie dzieje tam w środku, ani jej nie czyta... Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patro, odżałuj te parę złotych i niech ci to ktoś porządnie złoży bo albo coś w pewnym momencie zepsujesz albo nie osiągniesz pozytywnych efektów (jak już miałeś problem z banalnym magnesem) - to takie moje prywatne zdanie.

Poszukaj na youtube filmów jak złożyć i rozłozyć napęd to może ci pomoże.

Pes20085,

Z opisu wynika, że ten Twój kolega co tak dobrze zna się na wymianie pasty to nie zna się na poprawnym składaniu konsoli i coś namieszał/uszkodził przy module sterowania wyjmowaniem płyty i on/off - świecenie się żółtej diody przy pracy konsoli zamiast zielonej oznacza mechaniczne uszkodzenie elementów na laminacie i/lub zwarcie.

Jesli przed naprawą nie miałeś tego problemu a po "naprawie" masz to chyba umiesz wyciągnąć wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erwines - a czy konsola wiesza sie tak samo podczas grania z gier na dysku (dema) czy tylko podczas odczytu gier z płyt?

Jesli z płyt to możesz mieć zabrudzony laser (bo roczny to ciężko mi uwierzyć aby był padnięty - chyba że palisz dużo papierosów podczas grania ;))

Wiete - jeśli była wcześniej naprawiana z YLOD-a i tak się zachowuje to albo była robiona "na sprzedaż" czyli jak najtaniej albo dożyła swoich dni - bez sprawdzenia w środku co tam masz namodzone ciężko wyrokować.

wiesza się tylko przy grach z płyty

nie miała YOLD kupiłem ją nową

nie palę papierosów wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najlepszą metoda sprawdzenia czy winny jest laser jest po prostu instalacja na testy sprawnej głowicy i wio - jesli po takiej wymianie nic się nie powiesi to masz sprawce zamieszania. Mogę ci taki test zrobić a wtedy podejmiesz decyzję co robić - w razie co wal do mnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem na allego
ps3 gdy przelalem typowi pieniadze napisal mi takie cos

Konsolka została już wysłana. Jeśli będzie Pan chciał zainstalować ( zaktualizować ) nowszy soft od
, musi Pan najpierw wgrać oryginalny firmware 3.55 od
. Nowy soft od sony uniemożliwi bezpowrotnie odpalanie kopi zapasowych gier z dysku. Zwracam na to uwagę ponieważ niepostąpienie wg. tej instrukcji, może skutkować brickiem (uszkodzeniem) konsoli.

i o co chodzi to nie moja pierwsza konsola ale nigdy czegos takiego nie robilem kupowalem gre wkladalem i gralem a teraz co kupie sobie fife 12 odpale czy moze nawet nie odpale i konsola przestanie dzialac o co w tym chodzi ? chce wlozyc
i grac a nie jakies gowna sciagac wgrywac moze ktos mi to wyjasnic z
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw wgrac oryginalny (czyli od Sony) soft oznaczony nr 3.55 i dopiero pozniej robic aktualizacje do najnowszej wersji.

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz ten soft na twardy dysk swojego kompa :

http://pl.playstatio...%28wer-3-55%29/

wrzucasz na pendrive w folderze PS3 -> UPDATE -> pobrany soft 3.55 - instalujesz sobie - http://www.ps3site.p...firmware+%2Bps3 następnie podłączasz net w konsoli i ona sama już powie Ci, że jest najnowszy soft i potem sam już sobie ściągniesz najnowszy soft. Koleś sprzedał Ci spiraconą konsolę - dupek, ale da się to jeszcze naprawić i pójść właściwą ścieżką :) Pisałem łopatologicznie, ponieważ jesteś nowym userem.

P.S. następnym razem dokładniej opisuj temat (żeby było od razu wiadomo o co chodzi)

P.S. 2 tu możesz poczytać o firmware : http://www.ps3site.p...5-firmware-ps3/

P.S. 3 < --- I love it ... :D

Edytowane przez Link396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam do was forumowicze pytanie jaka pasta jest najlepsza/ odpowiedniejsza dla konsoli PS3 slim pasta termoprzewodząca. słyszałem ze wiele osób stosuje arctic silver 5. jedni jedna krytykuja te paste bo zawiera srebro (metal) i jest to szkodliwe grożi zwarciem. chciałbym nałożyc nową pastę ale nie wiem już jaka będzie dobra, słyszałem ze sa pasty które nakłada sie tylko raz i nigdy nie wysychają. słysząłem to w serwisie ASUSa. pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem. PS3 fat

Opis sytuacji:

Wracam z imprezy, chciałem sobie pograć , patrze niema światła ale tylko w pokoju. Idę do skrzynki włączam pstryczek , który od razu znowu wywala, 2 raz , trzeci i dałem sobie spokój. Następnego dnia ponownie sytuacja się powtarza. Odpiąłem wszystko z gniazdek i pstryczka nie wywala. Podpinam wszystko po kolei do gniazdka i działa ale PS już się nie włącza. Dodam że PS było włączone cały czas.

Co się mogło stać? Ile może to kosztować? Gdzie się z tym zgłosić?

Płyta GT została w środku icon_e_sad.gif a najbardziej mi szkoda save z gry.

Czy pasuje dysk twardy z ps3 fat do tego slima ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marines, czy Twoja konsola to FAT?

Jeśli tak to może masz tylko do wymiany zasilacz - nowy kosztuje około 50zł za popularne modele.

Dysk pasuje do slim-a ale danych nie da się przenieść podpinając dysk do innej konsoli - musi być uruchomiony na tym samy sprzęcie na którym zrobione były save-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu mam problem z napędem. Gdy wkładam płytę, mechanizm wciągający płytę kręci nią w środku, nie słychać też aby weszła do napędu. Gdy wyciągam płytę z napędu konsola pipczy tak jakby napęd był po prostu pusty. Konsola ma niecałe pół roku więc mam nadzieję, że to nie laser. Co mogło się stać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanika napędu nie działa poprawnie - przyczyna: np.ciało obce wewnątrz. Jeśli jest na gwarancji to do sklepu z nią, jeśli nie to czeka cię wizyta na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to PS3 FAT. Ale ja nie mam żadnego zasilacza tylko zwykły kabel pod gniazdko.

Dobra już wiem ze zasilacz jest w środku :thumbsup:

Czy znajomy który na codzien zajmuje sie naprawianiem telefonów i ma styczność z mini procesorami, tasmami i elktryka itp poradzi sobie z wymianą tego zasilacza , czy jest to na tyle proste że każdy to zrobi, np 4 śrubki i po bólu? Zasilacze w wersji FAT są zawsze takie same? Zeby nie kupic cos co nie bedzie pasowalo.

Edytowane przez Marines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×