Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Dzisiaj wymieniłem pastę. Chyba w samą porę, bo stara pasta skamieniała na amen, a co gorsza na połwie procka wogóle jej nie było!!! Jesli komuś skończyła się gwarancja - nie wahajcie się. Wymieniajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem pastę. Chyba w samą porę, bo stara pasta skamieniała na amen, a co gorsza na połwie procka wogóle jej nie było!!! Jesli komuś skończyła się gwarancja - nie wahajcie się. Wymieniajcie.

i jak nałożyłeś pastę? punktowo, czy po całości? nie było żadnych komplikacji przy rozkręcaniu i skręcaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzisiaj wymieniłem pastę. Chyba w samą porę, bo stara pasta skamieniała na amen, a co gorsza na połwie procka wogóle jej nie było!!! Jesli komuś skończyła się gwarancja - nie wahajcie się. Wymieniajcie.

Po przeczytaniu twojego posta jestem ciekaw co umnie sie dzieje :D, konsola z listopada 2008r jeszcze nigdy nie rozkręcana. Ale puki co działa bez najmniejszego problemu, wentylatory nawet nie wkrecaja sie na 2 bieg (stoi w dobrze wentylowanym miejscu) kratki wentylacyjne jak i sama konsole regularnie czyszcze, wiec raczej nie bede ruszał :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mirutermi czy nie spotkaliśmy sie wczoraj on-line w BF3?

Co do wymiany pasty to nie miałem żadnych technicznych problemów z rezkręceniem konsoli. Posmarowałem po całości i złożyłem z powrotem. Poszła cała tubka pasty 0,5g. Wszystko grało.

Jednak dzisja po kilku minutach gry z BF3 konsola wyłączyła się po informacji, że się przegrzewa. Pomyślałem, że może coś żle skręciłam albo pasta wyciekła czy coś...?. Po ponownym rozkręceniu okazało się, że na kilku małych układach są jeszcze pady, które przewodza ciepło do radiatora. Ja poprzednio nie zwróciłem na to uwagi i te pady jakoś się poprzesówały. Myślę, że to jest przyczyną.

Sprawdzę dopiero w poniedziałek bo nie mam już pasty. Pozatym widać, że jeden radiator nie dolega wogóle na środku procka, bo pasta wogóle nie była tu ściśnięta. Dam znac co i jak jak nabędę nową pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mirutermi czy nie spotkaliśmy sie wczoraj on-line w BF3?

Spotkaliśmy się thumbsup.gif. Daj znać co i jak, bo się powoli przymierzam do wymiany pasty, ale nie chciałbym sobie bardziej pogorszyć.

pozdrawiam

Edytowane przez cyra22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ps3 slim 320gb, ostatnio grajac ladowalem jednoczesnie pada i przez przypadek pociagnalem kabel ze soba i konsola spadla z wysokosci 20cm +/- konsola zgasla, odlaczylem i podlaczylem ponownie kabel zasilajacy zapalila sie czerwona dioda stand by naciskam przycisk power zapala sie zielona dioda jednak nic sie nie wyswietla po czym po okolo 20 sekundach gasnie zielona dioda i cisza ;/ przed wybraniem sie do serwisu chcialem sie dowiedziec co moglo ulec uszkodzzeniu? moze ktos z was mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie konsoli

Witam, mam pytanko apropo położenia konsoli. Obecnie mam ją w pozycji poziomej j(tak jak na zdjęciu

post-42048-0-49587500-1325689480_thumb.j

) i mocno się grzeje. Po 2 h grania w BF 3 jest praktycznie gorąca a wiatrak chodzi bardzo głośno (podejrzewam że na max obrotów). Sytuacji pewnie nie poprawia tego że PS3 stoi nad dekoderem który nie jest najlepszym radiatorem, a 10 cm za playstation jest płyta z dykty. Moje pytanie jest następujące - czy jak przesunę konsolę za telewizor

post-42048-0-12631500-1325689588_thumb.j

(swobodny przepływ powietrza) to pomimo pionowej pozycji (która na forum hdtv została zrugana) będzię jakaś poprawa ?

Czy PS3 stojące za telewizorem będzie miało problem z komunikacją z padem ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez simonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorszego miejsca niż obecne chyba nie mogłeś znaleźć, z tyłu ciasno, z prawej strony ciasno, z dołu dodatkowe ogrzewanie, lepiej czym prędzej znajdź nowe miejsce, te za telewizorem nie wiem czy będzie dobre bo o ile ujście powietrza będzie, to jednak telewizor może trochę ciepła dawać jednak i tak powinno być lepiej niż teraz, możesz też spróbować postawić obok szafki : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem podstawkę do PS3 i będę kombinował z jej ustawieniem. Jeżeli TV nie będzie przeszkadzał w komunikacji PAD->KONSOLA to prawdopodobnie postawię ją za telewizorem w pozycji pionowej. Wiem że teraźniejsze ustawienie do najlepszych nie należy, ale ta szafka z zamysły miała być na RTV więc tam PS3 wylądowało. A telewizor o dziwo prawie w ogóle się nie grzeje. BTW

AseT

Ja posiadam KDL46NX700 i nic takiego jak Ty nie odczuwam (spadki płynności gry). Skąd wiesz jaką masz liczbę klatek ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zasilacz, jacys inni podejrzani jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej ze nie mam obrazu wlasnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje jednoznacznej odp, chce jedynie zawezic krag podejrzanych.

Kumpel napisal mi cos takiego

Piotrek ELKAMP 20:28:12

pewnie ma uszkodzony układ graficzny albo odskoczyl od plyty glownej

Ja 20:28:30

aha;) i co dalej?

Piotrek ELKAMP 20:28:36

nie wiem jak w ps3 ale niekture telefony maja cos takiego jak wathdog

Piotrek ELKAMP 20:29:00

to jest program co sprawdza czy z telefonem jest wszystko ok i jak nie jest to go wyłącza

Piotrek ELKAMP 20:29:06

tutaj moze byc podobnie

20:32:18

Piotrek ELKAMP 20:29:56

proponowałbym poszukac u nas jakis serwis co ma preheatera i najlepjej lutownice na podczerwien

20:32:26

Piotrek ELKAMP 20:30:30

i niech my to zafluksuja (takim topnikiem ) i podgrzeja do temp roztopu cyny

20:33:01

Piotrek ELKAMP 20:30:54

to chociaz preheater + lutownice na powietrze

Piotrek ELKAMP 20:31:08

bo sama lutownica powygina plyte i bedzie lipa

Piotrek ELKAMP 20:31:40

trzeba plyte podgrzac od spodu

Piotrek ELKAMP 20:31:46

zeby nie bylo naprezen

Piotrek ELKAMP 20:31:54

i wtedy mozla grzac z gory

Edytowane przez GraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do "Serwis Konsol" czy da się określić czas mniej więcej jak długo konsola może pochodzić po pełnym reballingu CELL i RSX po ylodzie ?? i czy głośna praca wiatraka (myśle że maks obroty) może być spowodowana uszkodzeniem kulek pod tymi układami??

Edytowane przez przeo0709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodzić może długo - ważne jest w jakim stanie przychodzi na serwis i czy będziesz ją regularnie serwisował (mamy egzemplarze z ponad dwuletnim "stażem")

A głosna praca wentylatora moze byc spowodowana uszkodzeniem lutów pod procesorem(ami).

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

Konsola jest po wymianie na gwarancji, ale już mam dość wymian itd spraw więc pierw pytam tutaj :

Konsola w zasadzie działa bez zarzutów, ale przy wyciąganiu płyty dziwnie ta płyta przeskakuje, tak jakby z góry na dół lub odwrotnie. Wydawało mi się że może przez jakieś niedopasowanie części(?)

Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola nie czyta gier, jest błąd o numerze80010514. Dodam , że gdy włoże plyte to (jak kolega wyrzej opisał) plyta przeskakuje i cisza, gra się nie wgrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser do wymiany a w pierwszym przypadku mający problemy z odczytem (stąd próba repozycjonowania płyty w kieszenie (wprowadzono ten system w w konsolach slim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliśmy się thumbsup.gif. Daj znać co i jak, bo się powoli przymierzam do wymiany pasty, ale nie chciałbym sobie bardziej pogorszyć.

pozdrawiam

Hej,

Pastę wymieniłem i nakleiłem nowe pady. Wszystko śmiga. Zauważyłem jednak, że konsola znacznie ciszej chodzi gdy jest bez pokrywy, tzn. wiatraczek chodzi ciszej, na mniejszych obrotach.

Nie dziwi mnie to, bo po założeniu pokrywy tak naprwdę nie ma żadnego dostępu powietrza. Zamierzam zrobić otwór w górnej obudowie i zamaskowac go siateczką. Będzie znaczne lepsza cyrkulacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jak postawiłem poziomo ps3 w miejscu gdzie z góry i z boków ma po około 5 cm przestrzenie od ścianek mebli, z tyłu około 20 cm, to może się przegrzać i popsuć? Jestem laikiem więc proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3f.jpg

Umnie stoi w takiej pozycji od 2008r. Tylko raz wskoczyła na drugi bieg chłodzenia (bo był straszny upał w lato). A tak to zawsze chodzi na pierwszym biegu, nie zależnie czy gram 1h czy 3h. Aha no i dodam jeszcze, że 2m na lewo od konsoli jest okno, które przewaznie uchylam :P.

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×