Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z moją konsolą dzieje się coś takiego

Dodatkowo niekiedy przy włączeniu konsoli po kilku chwilach "zapika" i wyłączy się przy czym dioda nie świeci sie non stop jak przy normalnie wyłączonej konsoli tylko mruga. Wczoraj odebrałem ja z naprawy z PRAMu. Co się dzieje z tą konsolą, że autoryzowany serwis sobie nie daje rady? Nie miałem konsoli ponad 2 miesiące :( Czy ktoś miał podobne przeboje ze swoją czarnulką? Jeśli tak to jak daliście sobie radę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muntrill - jak ci to przeszkadza to oddaj konsolę do naprawy na gwarancji - jak nie to olej.

Nieprzeszkadza.. ale czasem niechce mi sie po ciemku szukac guzikow.. heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yetti800 - spaprali ci robotę w Pramie - oddaj ją na gwarancji, tutaj nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar sobie wyczyścić konsolę w środku. Oczywiście wszystko z głową, tym bardziej że pierwszy raz tego typu sprzętu czyścić nie będę.

Pasty w komputerach już bardzo często wymieniałem, także z nakładaniem też sobie raczej poradzę.

Mam tylko odwieczne pytanie dot. past termoprzewodzących. Normalnie kupiłbym Arctic Silver 5 albo OCZ Ultra5+.

Jednak natknąłem się dzisiaj na te nowy "diamentowe" pasty, które są podobno dużo lepsze.

Czytałem same ochy i achy na ich temat, jednak chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś stosował je w PS3 i czy naprawdę jest to warte zachodu?

PS.

No i czy warto się bawić w wymianę pasty? Konsolę mam wersję 40GB, kupiona prawie równo z premierą, także trochę już ma.

Nigdy problemów nie było i teraz też nie ma. O sprzęt dbam, leży zawsze w tym samym miejscu, regularnie sprzątanym i czyszczonym jak należy.

Również raz na kilka miesięcy zrobię fan test, żeby ją przedmuchać. Ogólnie to działa jak na początku, dlatego też się zastanawiam czy warto bawić się z tą pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to slim (sądząc po tym opisie)? Mozna zaglądnąć czy laser jest czysty - jeśli jest czysty to głowica na 100% do wymiany.

a co, jeśli właśnie wymieniłem laser (KES-450A), a problem dalej nie zniknął ( nie czyta płyty, w pewnym momencie tak jakby napęd chciał ją wysunąć ale tego nie robi) ?

jakby co mam 120 Gb slimke

EDIT

rozebrałem ponownie napęd w celu sprawdzenia, czy może jakaś tasiemka nie umknęła mojej uwadze. nie znalazłem żadnych niedogodności. poskładałem wszystko razem , włożyłem płytę i dalej nic nie czyta. na dodatek teraz nie chce wysunąć mi płytę. ktoś ma jakiś pomysł co robić, jak temu zaradzić ?

Mam wrażenie, że może opłacalniej byłoby sprzedać tą uszkodzoną konsolę i kupić nową, aniżeli podejmować się nie najtańszych napraw w serwisach ( konsola ma już ponad 2 lata, w każdej chwili mogą ją dopaść kolejne awarie ) :confused:

Edytowane przez medmaxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Slim 250GB, kupiona w sierpniu 2010, grając w Fifę - gra/PS3 potrafi się zaciąć i już nie odciąć. Dzieje się to przy wejściu do formacji.

W czym problem?

Edytowane przez leeewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się z pytaniem głównie do Pana Szymona.

Kupiłem konsolę PS3 60GB, która nie działa, tzn. czasem się włączała i był normalny obraz a czasem czarny ekran. Konsola czyta płyty bez problemu. Udało mi się odpalić CoD:MW i po przejściu pierwszej misji konsola się zawiesiła. Wyskoczył YLOD. Po jakimś czasie konsola znów się uruchomiła i działała przez jakiś czas, jednak po ok. pół godziny pojawiły się artefakty i znów zwis. Tak było kilka razy.

Obecnie prawie cały czas jest YLOD i raz na jakiś czas konsola uruchamia się z czarnym ekranem.

Oprócz zdewastowanej obudowy konsola nie była grzebana. Wersja softu to 3.15. Konsola miała ustawiony niemiecki język systemu.

Czyżby to była usterka RSX? Jak się ma sprawa z naprawą?

Wiem, że bez dokładnego obejrzenia to jest jak wróżenie z fusów, ale może to jakiś typowy objaw usterki?

Poprzednie dwie sześćdziesiątki, które Pan naprawiał działają bez zarzutów. Być może warto tą również naprawić i mieć na zapas jakby co.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Koledze padl prad podczas ladowania update i teraz wskoczyl mu blad 8002F1F0 czyli tak zwany Update Loop. Recovery Menu sie nie laduje bo przechodzi od razu do ponownej proby ladowania update, potem zatrzymuje sie na 70% i wyrzuca blad. I tak wkolko. Konsola to Slim 250. Czy wystarczy format dysku pod PC czy czeka go wizyta w serwisie?

Ponawiam pytanie bo jakos umknelo uwadze specjalistow :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warezz - jak masz możliwość to podepnij jakikolwiek dysk 2.5 cala zamiast tego oryginalnego i spróbuj zainstalować od nowa system - jak i to nie pomoże to jedynie PRAM

Konsolite - objawy jakie opisałeś to typowe zerwanie/pękanie kulek pod RSX-em - wymiana na nowe powinna pomóc. A obudowy ładne też mamy w cenach 100zł za oryginał więc i z wyglądem zewnętrznym problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ps3 slim 160gb , na gwarancji

Prblem - wejscie optyczne ''nie trzyma'' przewodu

Dziala ale tylko wtedy jesli przytrzymuję ręką

Czy gwarancja to obejmuje a jesli nie to ile kosztuje naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ps3 slim 160GB

Po włączeniu konsoli mruga na czerwono potem na chwilkę na zielono i restartuje się.

Co to może być z tego co wiem YLOD ma inne oznaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam PS3 model Slim 320 gb i mam takie pytanie do was - czy przyciski power oraz wysuwanie płyt powinny się świecić? Mam na myśli same znaczki na nich, ponieważ świeci tylko czerwona/zielona dioda przy działaniu konsoli. Wg kolegi powinny, a jak u was? Czy może nowe modele mają matowe przyciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam PS3 model Slim 320 gb i mam takie pytanie do was - czy przyciski power oraz wysuwanie płyt powinny się świecić? Mam na myśli same znaczki na nich, ponieważ świeci tylko czerwona/zielona dioda przy działaniu konsoli. Wg kolegi powinny, a jak u was? Czy może nowe modele mają matowe przyciski?

U mnie też w slimie 320 gb świeci się dioda i znaczek na przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest nowa. Nie ma jakiejś opcji w menu co włącza świecenia przycisków? Dziwne, że nowa i uszkodzona by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele PS3 (CECH-3004B/A) nie posiadają diod podświetlających przyciski. Dalsze cięcia kosztów? Raczej tak, bo przecież nie redukcja zużycia energii.

Edytowane przez prart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Slim 250GB, kupiona w sierpniu 2010, grając w Fifę - gra/PS3 potrafi się zaciąć i już nie odciąć. Dzieje się to przy wejściu do formacji.

W czym problem?

Miałem to samo w Fifie 10, żaden laser nie był do wymiany. Usunąłem save i wyłączyłem autosave, to był koniec zawieszek Fify :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc i czas na moje pytanie.

Ostatnio, zakupilem gre Cod: Mw 3, wkladajac ją do konsoli plyta zawiesza się tak na ok. 1 sec. i potem "wchodzi" do konsoli. Czybzy to byla wina plyty, konieczna wymiana jej? Dodam ze tylko tak mam z mw 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może jakiś domowy sposób poradzenia ze zbyt luźnym wejsciem optycznym ?

Np dokupienie przejsciowki itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze. Gram sobie w Battlefielda 3 aż tu nagle zwiecha. Reset, włańcza się wszystko ładnie piknie ale nie widzi płyty z grą ani żadnej innej. Nie mam siły czytać wszystkich postów dlatego pytam co może być nie tak i co robić? :scare:

I co się dowiedziałeś bo od wczoraj mam identycznie to samo :confused: a zaczeło się zanikaniem głosu na multi BC2 od 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Kupiłem kilka dni temu konsolę PS3 slim 320GB. Otóż wszystko działa sprawnie, diody świecą jak powinny (czerwony/zielony) ale nie świecą "obrazki" na przyciskach na biało. Konsola jest nowa, zakupiona w saturnie. Kolega również kupił niedawno i ma to samo co ja, a niektórym moim znajomym przyciski te świeca się białym światłem stałym. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z konsolą, a mianowicie:

Jakis czas temu, uzywalem dosyc intensywnie internetu na konsoli, konkretnie przegladarki i od paru dni, konsola nie zapisuje mi daty, po kazdym wlaczeniu musze ustawiac ja na nowo. Oprocz daty, nie zapisuje mi tez trofeów, zdobywam je normalnie i wszystko, ale po kazdym wylaczeniu i wlaczeniu konsoli (calkowitym odcieciu od zasilania, nie tylko wlacznikiem z tylu konsoli, ale odlaczeniu od listwy) musze znowu wchodzic w swoj profil i je aktualizowac. Podsumowujac konsola nie zapisuje podstawowych informacji. Nie pojawia sie zaden komunikat, ani blad oraz probowalem juz formatowania systemu, jednak problem sie utrzymuje.

Nie przeszkadza to bardzo, ale uciazliwe jest takie ciagle powtarzanie czynnosci, tak wiec bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Chcialem tez dodac ze od paru dni konsola co chwile rozlacza sie z internetem. Mam internet przez router i zdaje sobie sprawe ze to moze byc powodem slabego sygnalu, jednak nie dziala to w ten sposob iz 2 dni jest slaby, a potem dziala wysmienicie, lecz slabe polaczenie utrzymuje sie juz od okolo 5 dni. Probowalem wielokrotnie restartowania modemu i konsoli, niestety nie pomoglo

Zamieszczam kilka bledow ktore mi wyskakuja:

80710723

8011303D

80710D23

80028E01

80130182

Nie wiem co one znacza, wiec bylbym wdzieczny za pomoc.

Edytowane przez Majin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po 11 m-cach od naprawy tzw,Y-LODu konsola znowu padła.Była naprawiana w profesjonalny sposób u kolegi z naszego forum.Przyszedł czas na Slima - starą konsolę 60 GB chciałbym sprzedać na części .Czy ktoś z Was słyszał o skupie uszkodzonych konsol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt jej po mnie nie otwierał to kupuję :)

Podeślij ją - jest do odratowania a zawsze jak nie będziesz chciał jej katować na gierkach po kilka godzin dziennie to będzie doskonałym odtwarzaczem HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro skontaktuję się z Panem telefonicznie.Z góry przyznaję ,że osobiście ją otwierałem ponieważ w napędzie pozostała płytą z grą UNCHARTED 3- po wybudowaniu napędu i odzyskaniu płyty z powrotem konsolę poskładałem.Dodam ,że mam 50-tkę na karku i trochę wiedzy technicznej ,oprócz grania na konsoli moją główną pasją jest budowa modeli latających RC-myślę więc, że nie zmienia to zbytnio postaci rzeczy.Z poważaniem Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×