Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobie :) włączyłem Assasina na tym zwykłym starym tv i tam nic sie nie tnie chodzi bez zarzutow dziwne , ze jak podepne nawet na zwyklym kablu av pod plazme to jakos sie tnie ... mam nadzieje ze jak kupie i dam do plazmy to bedzie dobrze . Odpalilem tez fife i nie tnie nic na tym starym tv... na plazmie tez nie tnie ( tnie tylko przy meczach jak gram polska liga :D na tym hdmi) troche to dziwne ... gta nie tnie jak jestesm poza miastem a w miescie to pare sek . tnie a pare nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, taki problem mam z konsolą, zacina się w wielu sytuacjach np. w menu( po kilkunastu minutach lub po kilku), przy włączeniu drugiej gry (jak przechodzi z menu czarny obraz i powinna załączyć się gra ale tak się nie dzieje pozostaje czarny obraz konsola chodzi i nic), przy wyłączeniu konsoli (czarny obraz konsola chodzi lampka miga czasem zapipka 3krotnie i sobie chodzi dalej), przy wyłączaniu gier, w grach się nie zawiesza w ogóle mogę grać godzinami, czasem może się zawiesi raz na ruski miesiąc. Byłem w sklepie żeby dać na gwarancje powiedzieli że sprawdzi pracownik bo niby nie trzeba będzie wysyłać do serwisu. Przywrócił fabryczne ustawienia, konsola chodziła ok pół godziny w sklepie i włączał różne gry z dysku i się nie zawieszała. Przyjechałem do domu zainstalowałem aktualną aktualizacje przez neta i problem powrócił jak pisałem na początku. Nie było robione pełne formatowanie dysku zależy mi na danych w konsoli bo trochę danych na nim się znajduje jak wyślę do serwisu to pewnie wszystko usuną. Jeśli ktoś miał podobny problem to niech napisze.

Edytowane przez keebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dorwałem używaną konsole PS3 60 GB NTSC, od samego początku były z nią problemy. Raz na jakiś czas pojawiał się obraz, udało się zagrać, zrobiłem aktualizacje systemu, pobrało normalnie, po restarcie lipa. Później konsola się zawieszała, około 10 razy potrzebne było włączanie i wyłączanie zanim zaskoczyła. W późniejszym czasie ani razu nie udało się jej odpalić (podzespoły pracują, obrazu ani dźwięku nie ma wgl), wcześniej tv łapał chociaż sygnał, mimo że nie było obrazu, na dzień dzisiejszy nawet nie ma sygnału. Hard reset nie pomaga, w recovery menu nie da się wejść. Macie jakieś pomysły, co może się dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba zdjęta? jeśli tak to mogla być naprawiana i cos komuś z naprawą mogło nie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy naped od konsoli cech-2504B bedzie pasowal do cech-3004B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fantest-a i sprawdź czy faktycznie wentylator działa - jak działa to nie wesoło, jeśli nie działa to masz przyczynę problemu,

Hi rozkreciłem konsole wszystko po odłączałem , jak konsola była rozłożona profilaktycznie zrobiłem mały reballing+pasta, skręciłem i działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pasty termoprzewodzącej najlepiej urzyć? Arctic Silver 5 dobra będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Pytanie do Serwis Konsol.Głośna praca wentylatora może być spowodowana złymi lutami na procesorach.Czy po naprawie (koszt około 300 zł) konsola dalej będzie głosno pracować będę musiał za robociznę zapłacić ,czy to będzie nieudana naprawa i nic nie płacę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja dołączyłem do grona użytkowników z popsutym napędem w ps3.

Po paru godzinach grania w rdr konsola 40 gb przestała doczytywać plansze a po restarcie nie wykrywa płyty w napędzie.

Po rozebraniu widać że laser świeci a płyta nie kręci.

Taka sama reakcja na cd i dvd oraz bd.

Laser ma dwa oczka KEM-410CCA .

płytka bmd-006.

Jak podpinam napęd od konsoli 80gb z ylodem to płytka kreci ale dalej nie widać w menu ,wiadomo nie sparowane.

W tym napędzie też na oko taki sam laser ale płytka bmd-011.

Wiec podmieniłem lasery i ani w jednym ani w drugim płytka nie kręci.

Chciałbym się dowiedzieć czy szukać lasera czy bmd-006

edit :

z 80gb jest KEM-410ACA a z 40 gb jest KEM-410CCA i teraz zagadka dlaczego napęd od 80gb kręci na swoim laserku a na tym z 40gb nie a ten z 40gb nie kręci na żadnym. Wiec powinny być obydwa 410a ?

Różnica między tymi laserami jest tylko taka że ten z 80gb jaśniej świeci.

Oba świecą tylko na niebiesko- fioletowo

Konsola 80 gb problem popularny czyli ylod tylko że u mnie konsola wyłącza się dopiero po 20 sek patrząc na wszystkie filmiki w necie u innych dzieje się to praktycznie od razu po załączeniu.

Usterka wystąpiła prawdopodobnie przez spalony wiatrak.

nowy wiatrak kręci normalnie , można włączyć przedmuchanie.

nie można zresetować ustawień ani wejść do recovery

Na razie zrobiłem reflow rsx hotem przy 240 st i zmieniłem pastę na i pod płytką ale nic nie pomogło.

Kiedy tak paręnaście razy uruchomię konsole radiator od cpu robi się ciepły a od gpu tylko letni czy to normalne ?.

I teraz nie wiem czy kupić nowy rsx czy może rebaling starego.

Do jakiej temperatury rozgrzać układ do zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi rozkreciłem konsole wszystko po odłączałem , jak konsola była rozłożona profilaktycznie zrobiłem mały reballing+pasta, skręciłem i działa:)

A co to jest "mały reballing"? biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spotkałem się z okresleniem PS3 SPA :) w moim rozumieniu opalara+wacik+arktic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam konsolę ps3 slim, konsola jest na gwarancji również na dodatkowym ubezpieczeniu i zapewne z tego zkorzystam ale nim pójdę ją oddać to chciałbym się dowiedzieć co się z nią stało, właczam konsolę, zapala się zielona dioda i słychać jak konsola startuje a po chwili się wyłącza całkowicie nawet czerwona dioda się nie pali, po następnej próbie właczenia konsoli zapala się czerwona dioda więc wciskam guzik jeszcze raz i znów to samo, konsola startuje włacza się zielona dioda i za chwile się wyłacza, następna żecz jaką zauważyłem to, to że tv nie wykrywa HDMI z konsoli, próbowałem już zrestartować konsolę przytrzymanie guzika itd ale dalej to samo, ma ktoś jakiś pomysł ?? co mogło się zepsuć ? czy po naprawie stracę dane z dysku ?? dz za odp i pozdrawiam ;)

PS: Weekend idzie a ja bez kosoli ;( masakra ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam pytanie odnosnie dziwnych zwiech. Mam fata 40gb, i problem z oryginalnym gt5(żadnych rys). Otóż wiesza mi się zawsze w tym samym momencie, np przy grze zainstalowanej na dysku wiesza się gra przy kupnie kompresora(przy wychodzeniu już z menu kupna). Albo nie działa jeden poziom gokartów. Jak gra nie jest zainstalowana to z kolei da się kupić np ten kompresor ale gra się wiesza przy odpalaniu wyścigu na torze Eiger. O co tu chodzi? Pisze tutaj bo sądze że jest to problem z konsolą(dysk?) a nie z grą chyba chociaż kto wie :D Przy rozgrywce nie zacina się ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku okazal sie padniety naped. Koszt naprawy 290zl pokryty przez sprzedawce;] teraz smiaga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Mam takie pytanie-otóż często zostawiam włączoną konsole aby coś pobrać albo podładować pada,a rodzina w tym czasie ogląda telewizje i często zapomina że konsola jest włączona i wyłącza z gniazdka podczas gdy konsola pracuje.Już tak kilka razy się zdarzyło.Czy w ten sposób konsola może się jakoś uszkodzić albo coś się z nią stać?

Acha i gdy włączam ją ponownie często wyskakuje komunikat że system plików może być uszkodzony

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie-otóż często zostawiam włączoną konsole aby coś pobrać albo podładować pada,a rodzina w tym czasie ogląda telewizje i często zapomina że konsola jest włączona i wyłącza z gniazdka podczas gdy konsola pracuje.Już tak kilka razy się zdarzyło.Czy w ten sposób konsola może się jakoś uszkodzić albo coś się z nią stać?

Acha i gdy włączam ją ponownie często wyskakuje komunikat że system plików może być uszkodzony

może, często w ten sposób można spalić dysk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie-otóż często zostawiam włączoną konsole aby coś pobrać albo podładować pada,a rodzina w tym czasie ogląda telewizje i często zapomina że konsola jest włączona i wyłącza z gniazdka podczas gdy konsola pracuje.Już tak kilka razy się zdarzyło.Czy w ten sposób konsola może się jakoś uszkodzić albo coś się z nią stać?

Acha i gdy włączam ją ponownie często wyskakuje komunikat że system plików może być uszkodzony

Ustaw sobie automatyczne wyłączanie systemu (na przykład) po 3 godzinach.

Ustawienia>Oszczędność energii.

W ten sposób konsola sama ci się wyłączy po danym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej na taśme karteczke do kabla zasilania "nie wyłączać" i problem bedzie z glowy ;) albo podepnij pod inna listwe bo problem wydaje sie bez sensu pogadaj z rodzina ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Davey mi to wygląda na problem z dyskiem lub napędem, jakoś ciężko mi jednoznacznie stwierdzić. GT5 to taka gra, która po instalacji zajmuje bardzo dużo miejsca i mi to wygląda jakby był poroblem z odczytem, ale skoro piszesz, ze bez instalacji też występują problemy to może być też napęd. Takie Combo :/. Ja z kolei mam inny problem, gdy gram w gry, które praktycznie wszystko odczytują z płyty (zero instalacji) to czasami gra potrafi się zawiesić, nie pomaga nawet przycisk ps button i zakonczenie gry, tylko reset konsoli, po resecie wszystko działa.

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie-otóż często zostawiam włączoną konsole aby coś pobrać albo podładować pada,a rodzina w tym czasie ogląda telewizje i często zapomina że konsola jest włączona i wyłącza z gniazdka podczas gdy konsola pracuje.Już tak kilka razy się zdarzyło.Czy w ten sposób konsola może się jakoś uszkodzić albo coś się z nią stać?

Acha i gdy włączam ją ponownie często wyskakuje komunikat że system plików może być uszkodzony

Już sam komunikat o możliwym uszkodzeniu plików powinien być dla Ciebie wskazówką, że konsola może się uszkodzić. A rodzinie wytłumacz, że wypięcie wtyczki z gniazdka nagle magicznie nie sprawi, że rachunek za prąd będzie mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie awarii w Ps3 Slim z dyskiem 160GB. Czy ta konsola jest mocno awaryjna? Jakie awarie w niej najczęściej występują i po jakim czasie/po jakim zdarzeniu? Pytam ponieważ przerzucam się z Xboxa i co do ps3 wiem tylko o występowaniu YLOD i zajeżdżania się napędu ale nie wiem czy na to wpływ ma wersja konsoli itp. Więc proszę o trochę rad. (Pytam o Ps3 160GB ponieważ mam dobrą okazję aby wpadła mi w ręce :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie awarii w Ps3 Slim z dyskiem 160GB. Czy ta konsola jest mocno awaryjna? Jakie awarie w niej najczęściej występują i po jakim czasie/po jakim zdarzeniu? Pytam ponieważ przerzucam się z Xboxa i co do ps3 wiem tylko o występowaniu YLOD i zajeżdżania się napędu ale nie wiem czy na to wpływ ma wersja konsoli itp. Więc proszę o trochę rad. (Pytam o Ps3 160GB ponieważ mam dobrą okazję aby wpadła mi w ręce :) )

Generalnie slimki są mniej podatne na złapanie YOLD'a od FAT'ów bo się mniej grzeją, co do problemów z napędem to zależy jak trafisz. Jedne padają szybciej inne wcale. Na to nie ma reguły, więc nikt Ci konkretnej odpowiedzi nie udzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najpewniej padł w moim slimie laser BR (nie wykrywa płyt blue-ray, a jak wykryje w napędzie to przy uruchomieniu gry wyskakuje błąd. Czyta DVD) i szukam jakiś porad odnosnie serwisu w Warszawie.

Czy ktos moze coś polecic? i jaki moze byc koszt wymiany lasera (bo pewnie wyczyszczenie nic nie pomoże) bym nie poczuł sie orżnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie w slimie może pomóc wtedy, jeśli konsola pracuje w "ciężkich" warunkach: dużo palonych przy niej papierosów, piece kaflowe lub dużo kurzu. W innych przypadkach, lasery są na tyle hermetycznie zamknięte w napędzie że nie mogą się zbytnio zabrudzić. Stopień zabrudzenia sprawdza się pod mikroskopem stereoskopowym (obie strony soczewki oraz pryzmaty) i na tej podstawie można decydować o czyszczeniu - które i tak może nie pomóc bo układ detektor/nadajnik dożyły swoich dni :) Więcej info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Moja konsola została kupiona pod koniec 2008r. Puki co wszystko działa ok, zawsze chodzi na 1 biegu chłodzenia (tylko raz czy tam dwa latem wkręciła się na drugi), stoi w dobrze wentylowanym miejscu ale jak czytałem o tych pastach to zastanawiam się czy jej nie wymienić, bo wsumie po co coś zmieniać jak dobrze działa, Jak myślicie podejmować się zmiany pasty?, bo wsumie kto wie czy to nie jest już czas na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×