Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

moja sprawa z reklamacją została po wielu trudach uznana. do piątku mają dać mi znać czy wydadza mi nową konsolę czy naprawią.

WALCZCIE O SWOJE PRAWA RODACY:D

ja tez czekam do piatku czy beda mi reperowac czy dadza nowa. Konsola jest juz w serwisie pram. Poszlo gladko. Kilka telefonow, tydzien czekania czy scep uwzgledni gwarancje(konsola zepsula sie 3 dni po niej). Zostala wydana pozytywna opinia. Powiadomiono mnie, ze kurier przyjedzie odebrac konsole i zaiwezie ja do serwisu a po calej operacji przywiezie spowrotem na koszt sony. podalem dane na paczke nakleilem specjalna etykiete ktora serwis wyslal mi mailem. Teraz tylko do piatku :). Wogole bylem zdziwiony ze sony wykazalo sie taka wyrozumialoscia i uwzglednilo mi gwarancje ktora minela. Jak na razie wszystko na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja troche drastyczniej walczyłem o swoje bo jestem prawie dwa lata po kupnie konsoli (premiera europejska). Już byłem po gwarancji, ostatnią deską ratunku była reklamacja...nie uwinęli się z odpowiedzią bo były święta, po świętach nie chcieli słyszeć o naprawie, 5stycznia wysłałem do nich pismo z potwierdzeniem odbiory,że jeśli w ciągu 3dni się nie odezwą to sprawe przejmuje rzecznik...Wczoraj byłem w sklepie...a oni do mnie,że naprawią:P nawet mam to na papierze.

JUHUUU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja troche drastyczniej walczyłem o swoje bo jestem prawie dwa lata po kupnie konsoli (premiera europejska). Już byłem po gwarancji, ostatnią deską ratunku była reklamacja...nie uwinęli się z odpowiedzią bo były święta, po świętach nie chcieli słyszeć o naprawie, 5stycznia wysłałem do nich pismo z potwierdzeniem odbiory,że jeśli w ciągu 3dni się nie odezwą to sprawe przejmuje rzecznik...Wczoraj byłem w sklepie...a oni do mnie,że naprawią:P nawet mam to na papierze.

JUHUUU

mi jak naprawia albo jak dadza nowa to i tak ja sprzedam i kupie 80gb bo podobno najmniej awaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi jak naprawia albo jak dadza nowa to i tak ja sprzedam i kupie 80gb bo podobno najmniej awaryjna

żaden sprzęt nie jest w 100% nieawaryjny...jedna zawieszka w grze i juz po laserze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żaden sprzęt nie jest w 100% nieawaryjny...jedna zawieszka w grze i juz po laserze.

No nie przesadzaj jak by tak mialy padac lasery to pewnie ilosc zwrotow chlebakow wyniosl by 99%. Mi sie zwiesil wczoraj przy wczytywaniu levl na online jak klepnolem statystyki gracza jakiegos akurat w momencie wczytywania lvl. Pwr przez chwile potrzymalem i wsio OK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie przesadzaj jak by tak mialy padac lasery to pewnie ilosc zwrotow chlebakow wyniosl by 99%. Mi sie zwiesil wczoraj przy wczytywaniu levl na online jak klepnolem statystyki gracza jakiegos akurat w momencie wczytywania lvl. Pwr przez chwile potrzymalem i wsio OK. :)

nie mówie,że każdy zwis konsoli ma oznaczać wymianę lasera:) ale w moim nieszczęsnym przypadku tak było... pozostaje jeszcze kwestia tego,że pod router są podłączone 4 urządzenia...od czasu jak brachol uzywa laptopa to wywalalo mnie caly czas z deathmatchów...to pewnie jeden z powodów awarii. podejrzewam,ze laser zaczął świrować jak 30raz mnie wywaliło...no i jebut

jeju już chcę killzone 2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do mojej 80GB to oddałem ją do Euro zaraz po świętach, zobligowali się ją naprawić w ramach ustawy konsumenckiej, teraz czekam.... i czekam. Gwarancja uznana ale... mieszkam w polsce więc niczego nie można być tu pewnym. A sniper z BC czeka... już mu pewno flinta zardzewiała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracając do mojej 80GB to oddałem ją do Euro zaraz po świętach, zobligowali się ją naprawić w ramach ustawy konsumenckiej, teraz czekam.... i czekam. Gwarancja uznana ale... mieszkam w polsce więc niczego nie można być tu pewnym. A sniper z BC czeka... już mu pewno flinta zardzewiała :(

to mają naprawić na gwarancji czy powołując się na ustawę konsumencką bo to różnica?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta skończyła się (1 rok), pisałem o tym wcześniej. Naprawa ma być w ramach ustawy konsumenckiej (gwarancja sprzedawcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie dzisiaj dzwonek do drzwi a tu kurier z ups z moja konsola. Okazalo sie ze sony dalo mi nowiutka 40 gb, wiec bedzie tez nowa gwarancja na 12 miesiacy :). Wszystko przebieglo super szybko i bezproblemowo. Serwis pram wykazal sie profesjonalnoscia jakiej oczekuje sie od tak duzego koncernu jakim jest sony. Gdyby ktos mial jakies problemy z konsola polecam serwis pram. Czasami moze ciezko jest sie dodzwonic, ale warto

gratulacje dla sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i stalo sie dzisiaj dzwonek do drzwi a tu kurier z ups z moja konsola. Okazalo sie ze sony dalo mi nowiutka 40 gb, wiec bedzie tez nowa gwarancja na 12 miesiacy :). Wszystko przebieglo super szybko i bezproblemowo. Serwis pram wykazal sie profesjonalnoscia jakiej oczekuje sie od tak duzego koncernu jakim jest sony. Gdyby ktos mial jakies problemy z konsola polecam serwis pram. Czasami moze ciezko jest sie dodzwonic, ale warto

gratulacje dla sony

wszystko OK jak masz gwarancję...po niej zacznynają się schodki... moją konsole 60gb przysłał dziś kurier do PRAMu...w razie zbyt dużych kosztów naprawy sklep sony będzie chciał mi wcisnąć 40gb...a ja nie chce tego chłamu,który nie ma czytników kart i wstecznej kompatybilności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i stalo sie dzisiaj dzwonek do drzwi a tu kurier z ups z moja konsola. Okazalo sie ze sony dalo mi nowiutka 40 gb, wiec bedzie tez nowa gwarancja na 12 miesiacy :) . Wszystko przebieglo super szybko i bezproblemowo. Serwis pram wykazal sie profesjonalnoscia jakiej oczekuje sie od tak duzego koncernu jakim jest sony. Gdyby ktos mial jakies problemy z konsola polecam serwis pram. Czasami moze ciezko jest sie dodzwonic, ale warto

gratulacje dla sony

Przykro mi to mówić ale nie bedzie nowych 12 miesięcy... Też tak miałem i niby nowej gwarancji nie uwzgledniono. Czekam jeszcze na pomoc od federacji konsumentów co powinnem teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ponad miesięcznej walce uznano mi reklamację. czekam w piątek na informację czy konsola będzie naprawiana na koszt sklepu czy też w razie zbyt dużych kosztów dadzą mi nową.

WARTO WALCZYĆ O SWOJE!

Ja dzisiał dostałem telefon z centrali playstation w którym poinformowano mnie,że będą do mnie wysyłać jakiś formularz,z którym będe mógł udać sie do sklepu po nową konsole.

Pan z playstation powiedział mi,że na Słowacji nie mają jakiejś części do mojej konsoli,dlatego nie mogą jej naprawić.Troche to śmieszne,autoryzowany serwis zajmujący sie naprawą konsoli PS3 nie ma części.No cóż,myślałem że takie rzeczy to tylko w fiacie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko OK jak masz gwarancję...po niej zacznynają się schodki... moją konsole 60gb przysłał dziś kurier do PRAMu...w razie zbyt dużych kosztów naprawy sklep sony będzie chciał mi wcisnąć 40gb...a ja nie chce tego chłamu,który nie ma czytników kart i wstecznej kompatybilności...

Wg prawa nie możesz dostać gorszego produktu niż zakupiony. Miałem taką sytuację z tv panas 42pv60 który nawalił po 9 miesiącach (na gwarancji producenta, ale korzystałem z gwarancji sprzedawcy!!), troszke walki było bo chcieli mi wcisnąć 42pv70, nie zgodziłem się z uwagi na kolor (miałem srebrny a ten czarny, chodź prawdę mówiąc czarny mi się bardziej podobał) a po drugie nie miał dodatkowego przedniego panelu do podłączania AV. Wykorzystałem to i przewalczyłem w MM na wymianę z dopłata na 42py70, hehehe i tak zamieniłem HD na full HD icon6.gif chodź trwało to bardzo długo gdyż oddałem na początku sprzęt do naprawy na gwarancji producenta, którą musiałem wycofać i skorzystać z gwarancji sprzedawcy, bo ustawa praw konsumenta nie odnosi się do gwarancji producenta.

Także możesz się zgodzić na 40GB zamiast 60GB ale nie musisz a oni niech się martwią, jak nie moga zaoferować 60GB to muszą oddać kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg prawa nie możesz dostać gorszego produktu niż zakupiony. Miałem taką sytuację z tv panas 42pv60 który nawalił po 9 miesiącach (na gwarancji producenta, ale korzystałem z gwarancji sprzedawcy!!), troszke walki było bo chcieli mi wcisnąć 42pv70, nie zgodziłem się z uwagi na kolor (miałem srebrny a ten czarny, chodź prawdę mówiąc czarny mi się bardziej podobał) a po drugie nie miał dodatkowego przedniego panelu do podłączania AV. Wykorzystałem to i przewalczyłem w MM na wymianę z dopłata na 42py70, hehehe i tak zamieniłem HD na full HD icon6.gif chodź trwało to bardzo długo gdyż oddałem na początku sprzęt do naprawy na gwarancji producenta, którą musiałem wycofać i skorzystać z gwarancji sprzedawcy, bo ustawa praw konsumenta nie odnosi się do gwarancji producenta.

Także możesz się zgodzić na 40GB zamiast 60GB ale nie musisz a oni niech się martwią, jak nie moga zaoferować 60GB to muszą oddać kase.

hm hm hmmm, jutro się do nich przejdę i zobaczę jakie mają konsole w sklepie...boję się,że tylko 40...chociaż z tego co wiem to już nie są produkowane(chyba)...ale mam nadzieję,że skończy się na wymianie lasera w PRAMie...btw oni dają gwarancję na wymieniony laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie u mnie jakis dziwny blad: Konsola nie widzi plyt z grami. Po wlozeniu plyty do konsoli naped czyta plyte pojawia sie ikonka w prawym gornym rogu ale gra nie pojawia sie w menusach. Dopiero jak wlacze inna gre i z niej wyjde to wtedy w menusach pojawia mi sie gra z plyty. Naped chyba sprawny [inne plyty z filmami czy muzyka dzialaja normalnie]

Ktos mial podobny problem? Moze to wina systemu a nie sprzetu?

EDIT

Servis nie rozwiazal tego problemu, wymienili bebechy konsoli ale problem nie znikna. Wystarczylo przeinstalowac system i wszystko dziala jak nalezy.

Edytowane przez Kunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tu czytam woła o pomstę do nieba . Ja tylko drżę o swoją 40 gigówkę , zakupioną gdzieś tam w Anglii przez jakiegoś kolesia , udkupioną od niego przez moją ciocie (przy mojej nie wiedzy) która chciała mi zrobić prezent . PS3 niby było używane przez 3 dni , ale nie wierzę . Miał full rysek , narazie śmiga jak nówka od pól roku bez żadnych problemów , ale gdyby tylko coś się stało , nie miałbym szans na żadną reklamację , gwarancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kupiona 14.08.2007 centrum sony

2 numer seri koncowy CECHC04 (60g)

3. padł napęd BD gwarancja chyba juz tego nie uwzgledni bo to ponad roczek :( nie wiecie ile nowy kosztuje napęd i czy jest sens wymiana samego napędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. kupiona 14.08.2007 centrum sony

2 numer seri koncowy CECHC04 (60g)

3. padł napęd BD gwarancja chyba juz tego nie uwzgledni bo to ponad roczek :( nie wiecie ile nowy kosztuje napęd i czy jest sens wymiana samego napędu?

wymiana przez firmę na allegro około 400zł z transportem konsoli do nich...albo serwis PRAM,który jeszcze bardziej Cie wykasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary to nie sony robi problemy gwarancyjne tylko polska w polsce odkad pamietam trzeba walczyc o swoje a klient jak juz cos kupi to mozna go kopnac w dupe bo kasa lezy w kasie... Szara polska rzeczywistosc i niema sie co oszukiwac z tym ale nie zawsze tak to wygloda...

Ja od 5 lat mieszkam juz w Bostonie i moja pierwsza konsola padla po roku uzywana a mianowice wystapily jakies problemy z odczytywaniem przez naped plyt poszedlaem przedstawilem sytuacje i zrekalamowalem ja nie czekalem długo po wypelnieniu kilku swistkow dostalem nowa konsole i to bylo zaledwie 15 minut.

Tak ze cala sytuacja zalezy mi sie wydaje od kraju a z tego co mi wiadomo w angli tez nie maja z tym problemow rozwali sie i wymienia na nowa tylkojestjedno ale nie wimem jak teraz to wyglada w polsce ale czy przy zakupie ps3 mozesz ubiegac sie o ubezpieczenie ???? bo jak i w usa i angli mozesz kupic pubezpieczenie wraz z konsola 3lata jest wazne i jezeli w tym czasie cos sie satnie nie interesuje cie nic dostajesz nowa konsole hehe tak ze to jest prawdopodobnie ta roznica.

a tak na mrginesie SONY NIE JEST CHINSKIM SPRZETEM TYLKO JAPONSKIM A TO JEST KOLOSALNA ROZNICA i swiatczy tylko o towojej nie wiedzy albo...

Ogolnie wiesz teraz jak to wygloda pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary to nie sony robi problemy gwarancyjne tylko polska w polsce odkad pamietam trzeba walczyc o swoje a klient jak juz cos kupi to mozna go kopnac w dupe bo kasa lezy w kasie... Szara polska rzeczywistosc i niema sie co oszukiwac z tym ale nie zawsze tak to wygloda...

Ja od 5 lat mieszkam juz w Bostonie i moja pierwsza konsola padla po roku uzywana a mianowice wystapily jakies problemy z odczytywaniem przez naped plyt poszedlaem przedstawilem sytuacje i zrekalamowalem ja nie czekalem długo po wypelnieniu kilku swistkow dostalem nowa konsole i to bylo zaledwie 15 minut.

Tak ze cala sytuacja zalezy mi sie wydaje od kraju a z tego co mi wiadomo w angli tez nie maja z tym problemow rozwali sie i wymienia na nowa tylkojestjedno ale nie wimem jak teraz to wyglada w polsce ale czy przy zakupie ps3 mozesz ubiegac sie o ubezpieczenie ???? bo jak i w usa i angli mozesz kupic pubezpieczenie wraz z konsola 3lata jest wazne i jezeli w tym czasie cos sie satnie nie interesuje cie nic dostajesz nowa konsole hehe tak ze to jest prawdopodobnie ta roznica.

a tak na mrginesie SONY NIE JEST CHINSKIM SPRZETEM TYLKO JAPONSKIM A TO JEST KOLOSALNA ROZNICA i swiatczy tylko o towojej nie wiedzy albo...

Ogolnie wiesz teraz jak to wygloda pozdrawiam i powodzenia

nie ma co porównywać Polski do Stanów czy Anglii... jest jak jest, jak nie będzie się walczyło o swoje to dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w MM jest szansa wykupić takie ubezpieczenie po zakupie PS3? Jeśli takowe istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w MM jest szansa wykupić takie ubezpieczenie po zakupie PS3? Jeśli takowe istnieje...

wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja dziś z serwisu PRAM dostałem oświadczenie,w którym było napisane że mam udać się do sklepu po nową konsole,gdyż mojej nie są w stanie naprawić.Trwało to półtora miesiąca,no ale nareszcie sie udało odebrać w sklepie nową konsole.

Przy okazji skorzystałem z faktu,że sprzedawca w sklepie sie zakręcił i nie dałem mu pudełka ze starej konsoli,3 gier które były dołożone,pełnego okablowania i pada :)

Tym oto sposobem zarobiłem 6 gier i mam wreszcie 2 pady bezprzewodowe,nie musze nic dokupować :)

Chciałbym zaznaczyć,że bardzo pomógł mi pan z infolinii playstation,gdyby nie on,pewnie nadal czekał bym aż konsola wróci do mnie z serwisu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie czytacie uwaznie i macie do mnie pretensie ze podsunalem kolejne rozwiazenie...

I specjalnie zgooglowalem temat dla przykladu kupujac konsole w Saturnie (jakis hiper market ze szprzetem) i to sie nie tyczy Tylko konsol ale kazdego towaru w tym sklepie.

Przejdzmy do samego sedna owego ubezpieczenia, nawet przegladajac strone rzecznika praw kilienta w gdansku jest to wrecz zalecane zeby uniknac nie dogodnosci typu (TEGO GWARANCJA NIE OBEJMUJE) saturn wspopracuje z Alianzem i ponoszac dodatkowy koszt oprocz kosztuw np. konsoli mozna ubezpieczyc ps3 placac 120.99zl (cena z 3-5-2007roku teraz chyba taniej wtakim razie) macie gwarancje i ubezpieczenie od kradzierzy uszkodzenia mechanicznego wad fabrycznych itp. czego nie pokrywa ubezpieczebue to zalanie woda zerwanie plab jak i naruszenie powieszchni jakis tam niebieskich srobek nie wiem o co chodzi bo nie rozkrecalem ogolnie...

tak ze zanim cos skomentujcie sprawdzcie bo jetescie na miejsu a nie umiecie sobie radzic z takimi rzeczami a wystarczy troche dluzej po maglowac w sieci.

Tak ze w takim wypadku wydaje mi sie ze nawet empik oferuje ubezpieczenie towary, nawet kupujac telefon komorkowy w erze na abonament macie oferte ubezpieczenia za dodatkowa oplata oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×