Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mowili (nawet tutaj) wystarczy faktura lub dowod zakupu(naturalnie z data zakupu...) I tak wiadome ze masz 12 miesiecy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno przydało by się jak byś napisał tutaj takie pismo. wielu Ci za to podziękuję :D

głównie chodzi o to, że zgłaszamy niezgodność towaru z zawartą umową. Wtedy są trzy opcje: sprzedawca naprawia usterke, wymienia sprzęt na nowy...jeśli procedury będą trwały zbyt długo to mamy prawo odstąpić od umowy co równoważy się ze zwroten pieniędzy przez sklep. Mają czas 14 dni, co ważne nie odzywamy się do nich...czekamy na info od nich. Minięcie 14dni równa się z przyjęciem reklamacji.

Sklep poszedł mi na rękę i wystawił nową gwarancję;)

                                      Zwracam się z prośbą o rozpatrzenie reklamacji konsoli PLAYSTATION 3,o numerze seryjnym xx-xxxxxxxx-xxxxxxx CECHC 04, zakupionej u Państwa w dniu 23.03.2007. Towar ten jest niezgodny z umową, ponieważ wystąpiła awaria lasera(podczas grania konsola się zawiesiła, zresetowała, a po tym zajściu już nie czytała żadnej płyty).

Mimo używania sprzętu zgodnie z instrukcją wystąpiła wyżej wymieniona usterka. Po rozmowie telefonicznej z Urzędem Ochrony Konkurencji I Konsumentów stwierdzono jednoznacznie, że przysługuje mi prawo do reklamacji w ciągu 24miesięcy od daty zakupu.

Proszę o naprawę uszkodzonego elementu, wymianę na nowy sprzęt. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni reklamację uznaję się za uznaną, co jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy i wypłaceniem mi kwoty wpłaconej w dniu 23.03.2007 – 2399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                      Zwracam się z prośbą o rozpatrzenie reklamacji konsoli PLAYSTATION 3,o numerze seryjnym xx-xxxxxxxx-xxxxxxx CECHC 04, zakupionej u Państwa w dniu 23.03.2007. Towar ten jest niezgodny z umową, ponieważ wystąpiła awaria lasera(podczas grania konsola się zawiesiła, zresetowała, a po tym zajściu już nie czytała żadnej płyty).

Mimo używania sprzętu zgodnie z instrukcją wystąpiła wyżej wymieniona usterka. Po rozmowie telefonicznej z Urzędem Ochrony Konkurencji I Konsumentów stwierdzono jednoznacznie, że przysługuje mi prawo do reklamacji w ciągu 24miesięcy od daty zakupu.

Proszę o naprawę uszkodzonego elementu, wymianę na nowy sprzęt. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni reklamację uznaję się za uznaną, co jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy i wypłaceniem mi kwoty wpłaconej w dniu 23.03.2007 – 2399zł.

A mógłbyś zapodać to pismo? Może być na priv. W sumie Sony wcale nie ma obowiązku przyjmować po gwarancji do naprawy serwisowej. Ustawa wyraźnie o tym mówi, dlatego jestem bardzo ciekaw, co ci powiedział rzecznik :)

U mnie straszenie rzecznikiem nie pomogło, ba, sam serwisant mi powiedział, że jeśli się nie zgadzam z ich decyzją (brak przedłużenia gwarancji) to mogę się udać do rzecznika. No ale ja naprawiałem na gwarancji i chciałem ją przedłużyć. Słowa serwisanta zostały potwierdzone przez federację konsumentów, dlatego dziwi mnie, że Sony zmiękło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
                                    Zwracam się z prośbą o rozpatrzenie reklamacji konsoli PLAYSTATION 3,o numerze seryjnym xx-xxxxxxxx-xxxxxxx CECHC 04, zakupionej u Państwa w dniu 23.03.2007. Towar ten jest niezgodny z umową, ponieważ wystąpiła awaria lasera(podczas grania konsola się zawiesiła, zresetowała, a po tym zajściu już nie czytała żadnej płyty).

Mimo używania sprzętu zgodnie z instrukcją wystąpiła wyżej wymieniona usterka. Po rozmowie telefonicznej z Urzędem Ochrony Konkurencji I Konsumentów stwierdzono jednoznacznie, że przysługuje mi prawo do reklamacji w ciągu 24miesięcy od daty zakupu.

Proszę o naprawę uszkodzonego elementu, wymianę na nowy sprzęt. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni reklamację uznaję się za uznaną, co jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy i wypłaceniem mi kwoty wpłaconej w dniu 23.03.2007 – 2399zł.

Tak właśnie myślałem :) Nie chodzi tu o gwarancję Sony, która jest na rok. Chodzi tu o reklamację towaru na podstawie niezgodności z umową, która obowiązuje w UE (zatem również w Polsce) i która dotyczy sprzedawcy. A to troszkę co innego, choć skutek ten sam.

Poza tym, że jeśli Sony rozpatrzy Ci reklamację (nie gwarancję, zresztą napisałeś pismo o reklamacji) to ty wybierasz formę zadośćuczynienia - naprawę lub wymianę na nową (nową, nie odnowioną). Jeśli więc dostajesz nową, przysługuje ci znowu 12 miesięczna gwarancja od Sony :) (oraz kolejne 24 miesiące na reklamację)

Niestety, uznanie reklamacji nie jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy. Jeśli Ci nie odpowiedzą, to można uznać, że uznali reklamację, co oznacza, że zgadzają Ci się naprawić bądź wymienić na nową.(Żądasz doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową) Naprawa lub wymiana jest nieodpłatna, a ponadto  mają obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego takich, jak koszty demontażu, dostarczenia, robocizny oraz ponownego zamontowania i uruchomienia. Możesz żądać zwrotu pieniędzy za konsolę dopiero wtedy, gdy naprawa lub wymiana jest niemożliwa lub wymaga nadmiernych kosztów (to uznaje sprzedawca),sprzedawca nie zdoła wymienić lub naprawić towaru w odpowiednim czasie (nie 14 dni - tyle to jest na odpowiedź na reklamację) lub naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.

Ustawa mówi o sprzedawcy, w tym wypadku Sony nie jest sprzedawcą, tylko producentem i nie obejmuje go dwuletni okres reklamacyjny. Dlatego mogą ci odpowiedzieć odmownie. Jeśli tak zrobią, bierz konsolę i udaj się do sprzedawcy. A ten musi uznać reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodziło,ze po 14dniach reklamacja zostaje przyjęta...a jak sprzęt jest nie do naprawy to można rozwiązać umowę...

jak mówiłem pismo i tak mi się nie przydało bo sklep poszedł na ugodę i wystawili nową gwarancję... 

wiecie może jak długo trwa serwisowanie sprzętu w Waszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie...Mamy wzor..dzieki...

Sluchajcie ile maja dni (SONY) na odzew odniosnie reklemacji?

W poscie "wyzej" widze ze 14 ale to sie tyczy ten reklamacji u producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: wiecie może jak długo trwa serwisowanie sprzętu w Waszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ps3 od 6 miesięcy ale ostatni mi coś się popsuło gdy włanczam ps3 to nie wyświetla mi się menu i nie moge włączyć panelu sterowania jedyne co widze to te fale.

wie ktoś kiedy serwis pracuje. :) :) :) ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rowniez mam problemik z moja staruszka ktora lezy sobie gdzies w kacie.

Zalozylem nowy temat(zanim znalazlem ten),mam nadzieje ze w dobrym dziale.Jezeli macie jakies sugestie to piszcie.

http://www.ps3site.pl/forum/ps3-nie-wlacza-sie-t12323.0.html

Co do serwisu,wydaje mi sie ze nie powinien trwac dluzej niz dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

siadł mi laser w 60gb, więc oddałem do serwisu tzn. do gostka który mi ją sprzedał.

przyjął ją i wysłał gdzieś tam dalej. po tygodniu mi mówi, że wymiana lasera nic nie będzie kosztować, ale jeśli chcę nową konsolę to mam mu dopłacić 200zł i on zadzwoni do jakiegoś tam gostka co to załatwi.

moje pytanie takie: czy ma takie prawo, czy chce mnie naciągnąć?

zapomniałem dodać, że na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc dziś dostałem nwgatywną odpowiedz od SONY. Jutro zaczynam dochodzić swoich praw w kwestii niezgodności towaru z umową. A jak dzwoniłem do serwisu w warszawie to powiedzieli,że wymiana lasera kosztuje 480zł...ale dopiero w styczniu bo teraz nie mają...śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się już drugi raz... właśnie przed chwilą. Coś się skopało bo nie czyta płyt praktycznie ( jedynie GTA4 czyta ale wyskakuje po chwili jakiś błąd ). Obecnie robie formata dysku, jeśli to nie pomorze to idzie na gwarancje... ( Niby już mi się skończyła ale miałem poprzedniego wymienionego więc oowiązuje go nowe 12 miesięcy na szczęście. )

EDIT: Może mi ktoś powiedzieć co mam w takiej sytuacji zrobić ?? powinienem teraz udać sie do serwisu sony i przedstawić im ponownie skończoną gwarancje ale z innym numerem seryjnym konsoli ?? czy jednak nie ma na co liczyć i należy wysłac pismo do sklepu skąd zakupiłem sprzęt o niezgodność towaru z umową ?

Edytowane przez MaszChat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje kwestia niezgodności towaru z umową i odpowiedzialnośći sprzedawcy wobec kupującego to jeżeli od dnia zakupu do chwili stwierdzenia niezgodności upłyneło 6 miesięcy - zgodnie z art.4 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002r. Nr 141, poz.1176 z póżn.zm.) oraz o zmianie Kodesku cywilnego w zw. z art.6 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny(Dz.U. z 1964r. Nr 16,poz. 93 z póż.zm.) to na KLIENCIE ciąży obowiązek udowodnienia, iż towar w chwili zakupu był niezgodny z umową (do 6 miesięcy to sklep musi udowodnić, powyżej 6 miesięcy klient).

Jak to udowodnić ?

Chyba rzeczownawca (kilka miesięcy czekania na wolny termin).

Generalnie martwy przepis. :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kogoś interesuje kwestia niezgodności towaru z umową i odpowiedzialnośći sprzedawcy wobec kupującego to jeżeli od dnia zakupu do chwili stwierdzenia niezgodności upłyneło 6 miesięcy - zgodnie z art.4 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002r. Nr 141, poz.1176 z póżn.zm.) oraz o zmianie Kodesku cywilnego w zw. z art.6 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny(Dz.U. z 1964r. Nr 16,poz. 93 z póż.zm.) to na KLIENCIE ciąży obowiązek udowodnienia, iż towar w chwili zakupu był niezgodny z umową (do 6 miesięcy to sklep musi udowodnić, powyżej 6 miesięcy klient).

Jak to udowodnić ?

Chyba rzeczownawca (kilka miesięcy czekania na wolny termin).

Generalnie martwy przepis. :shok:

Łeee, to niedobrze :sad: Mam jednak szczęście, że mi już raz wymieniano konsole na nową i nowa gwarancja obowiązuje do połowy Lutego 2009 r. W tygodniu jadę z papierami zakupu i dowodem naprawy/wymiany konsoli w serwisie.

Dziwi mnie jednak to że kiedy napisałem do serwisu Sony to otrzymałem informację że powinienem się zgłosić z tym do sklepu w którym sprzęt zakupiłem :huh: Dlatego postanowiłem pojechać do serwisu teraz osobiście z konsolą.

Oprócz tego że PS3 przestało czytać płyty, to jeszcze nie widzi pada bezprzewodowego po kliknięciu na środkowy guzik w Sixaxis... Wie ktoś może co jest tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kogoś interesuje kwestia niezgodności towaru z umową i odpowiedzialnośći sprzedawcy wobec kupującego to jeżeli od dnia zakupu do chwili stwierdzenia niezgodności upłyneło 6 miesięcy - zgodnie z art.4 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002r. Nr 141, poz.1176 z póżn.zm.) oraz o zmianie Kodesku cywilnego w zw. z art.6 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny(Dz.U. z 1964r. Nr 16,poz. 93 z póż.zm.) to na KLIENCIE ciąży obowiązek udowodnienia, iż towar w chwili zakupu był niezgodny z umową (do 6 miesięcy to sklep musi udowodnić, powyżej 6 miesięcy klient).

Jak to udowodnić ?

Chyba rzeczownawca (kilka miesięcy czekania na wolny termin).

Generalnie martwy przepis. :shok:

Składasz pismo o reklamację. Mają 14dni kalendarzowych na danie odpowiedzi. Jeśli chcą mieć dowód,że to z mojej winy to chce mieć to na piśmie. Tydzień temu oddałem konsolę na reklamację. Liczę na to,że przez szał świąt nie wyrobią się z negatywną odpowiedzią:P Jak nie to pozostaje naprawa lasera przez firmę z allegro za 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Składasz pismo o reklamację. Mają 14dni kalendarzowych na danie odpowiedzi. Jeśli chcą mieć dowód,że to z mojej winy to chce mieć to na piśmie. Tydzień temu oddałem konsolę na reklamację. Liczę na to,że przez szał świąt nie wyrobią się z negatywną odpowiedzią:P Jak nie to pozostaje naprawa lasera przez firmę z allegro za 300zł

Wiadomo że po upływie 14 dni od złożenia reklamacji ta zostaje uznana za przyjętą (choć pewnie przyślą ci w terminie listem poleconym negatywną odp. szczególnie jeśli jest to sklep pokroju mediamarkt).

Zawsze można pójść do Rzecznika Konsumenta który to napisze odpowiednie pismo do sklepu z twoją opinią i zapytaniem czy zgadzają się na roztrzygnięcie sprawy przez Sąd Polubowny (czego mogą odmówić).

Sklep swoją odp. do Rzecznika musi przysłać, ale jeśli jest odmowna to pozostaje chyba tylko zwykły sąd.

ps. Od rzecznika konsumentów (w moim mieście) wiem że jest dużo skarg konsumentów na mediamarkt/saturn a mało na np.sklepy internetowe bo albo:

a. ludzie tego nie zgłaszają

b. można to jakoś "polubownie" ze sklepem takowym załatwić

Generalnie im większy sklep/sieć sklepów tym gorszy bo wykorzystuje swoją silniejszą pozycję w stosunku do zwykłego konsumenta (wiedzą doskonale że konsumentowi zależy na czasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że po upływie 14 dni od złożenia reklamacji ta zostaje uznana za przyjętą (choć pewnie przyślą ci w terminie listem poleconym negatywną odp. szczególnie jeśli jest to sklep pokroju mediamarkt).

Zawsze można pójść do Rzecznika Konsumenta który to napisze odpowiednie pismo do sklepu z twoją opinią i zapytaniem czy zgadzają się na roztrzygnięcie sprawy przez Sąd Polubowny (czego mogą odmówić).

Sklep swoją odp. do Rzecznika musi przysłać, ale jeśli jest odmowna to pozostaje chyba tylko zwykły sąd.

ps. Od rzecznika konsumentów (w moim mieście) wiem że jest dużo skarg konsumentów na mediamarkt/saturn a mało na np.sklepy internetowe bo albo:

a. ludzie tego nie zgłaszają

b. można to jakoś "polubownie" ze sklepem takowym załatwić

Generalnie im większy sklep/sieć sklepów tym gorszy bo wykorzystuje swoją silniejszą pozycję w stosunku do zwykłego konsumenta (wiedzą doskonale że konsumentowi zależy na czasie).

Ja kupiłem soniaka w centrum sony. Póki co listu nie ma...jeszcze tydzień:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa karta gwarancyjna jest wypełniona to idż z nią ale najpierw radzę ci udać się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta przy Urzędzie Miejskim po poradę, żeby dokładnie się dowiedzieć co i jak (warto).

Oczywiście nie byłby problemu gdyby Sony na swój szmelc o nazwie Playstation 3 dawało 2 lata gwarancji producenta (jak np. Samsung daje na swój szmelc) ale pewnie tylko się czepiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nowa karta gwarancyjna jest wypełniona to idż z nią ale najpierw radzę ci udać się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta przy Urzędzie Miejskim po poradę, żeby dokładnie się dowiedzieć co i jak (warto).

Oczywiście nie byłby problemu gdyby Sony na swój szmelc o nazwie Playstation 3 dawało 2 lata gwarancji producenta (jak np. Samsung daje na swój szmelc) ale pewnie tylko się czepiam.

Nową gwarancją jest opis naprawy jaki otrzymałem po wydaniu nowej konsoli 11 Lutego 2008 r. Udam się z tym do serwisu Sony w Poznaniu i liczyć będę że to wystarczy. Zresztą tak mi powiedziano kiedy się skontaktowałem z tym serwisem, ale kazano mi się udać do sklepu gdzie zakupiłem konsole. Obecnie czekam na wiadomość od rzeczynia wzwiązku z tą sprawą, ale wydaje mi się że to co posiadam powinno wystarczyć do oddania sprzętu na gwarancję do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanie mam konsole ktora sie zacina podczas gry. Staje gra i juz.Po wlozeniu plyty gra nie odpala. miga niebieska didoa. co moze byc przyczyna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dzisiaj z rana padl mi laser w konsoli :(

mam kilka pytan

1. Pojade do serwisu, uznaja, za w konsoli padl blu ray, czy dostane nowa, czy trzeba bedzie zekac na naprawe ? (mam wersje 40 gb)

2. Gwarancja trwa 24 misiace ?

3. mam konsole z anglii i posiadam jedynie paragon, czy gwarancja zostanie uwzgledniona ?

4. czy jest jakis sposob aby pozostawic wszystkie savey i patche z gier ? Bo chyba dysku nie trzeba oddawac ? chodzi mi o to czy jak do nowej konsoli wloze stary dysk to trzeba go bedzie jakos formatowac czy cos ?

dostalem po prostu zajebisty prezent na swieta

plz o szybkie odp bo jutro zamierzam jechac do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Podobno Sony teraz wymienia na nowe.

2. Gwarancja producenta trwa 1 rok (Polska).

3.Karta gwarancyjna jest ważna z paragonem ale z drugiej strony to produkt Sony a my jesteśmy w Unii ... zapytaj się w serwisie.

4. Możesz zrobić Backup Utility na pendrive-a.

A masz wypełnioną (lub czy w ogóle) kartę gwarancyjną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Podobno Sony teraz wymienia na nowe.

2. Gwarancja producenta trwa 1 rok (Polska).

3.Karta gwarancyjna jest ważna z paragonem ale z drugiej strony to produkt Sony a my jesteśmy w Unii ... zapytaj się w serwisie.

4. Możesz zrobić Backup Utility na pendrive-a.

A masz wypełnioną (lub czy w ogóle) kartę gwarancyjną ?

wlasnie nie mam bo koles od ktorego kupowalem sprzedawal tylko z paragone. Kurde martwie sie ze mi nie uwzglednia bez gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×