Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam taki oto problem chce właczyć konsole lecz nie moge gdyż zapala sie przez sekunde zolta dioda a potem myga ciagle czerwona. W napedzie siedzi takze płyta i nie moge jej wyjac. Co to moze być? Konsola do wyrzucenia ?

YLOD...hehe,jestem już pomału ekspertem!!!Zanim wyrzucisz konsolę to polecam:

http://www.serwiskonsol.com/

dzwonisz i wszystko jasne!!!

A tak na marginesie: Jeśli moja konsola będzie działała ADEKWATNIE do profesjonalizmu,komunikatywności i fachowości pracownika(Właściciela?) Serwis Konsol...to jestem pełen nadziei i dobrych myśli!!!!Zostałem dogłębnie poinformowany o tym :co się popsuło,dlaczego się popsuło,jak bedzie naprawione,czego mogę się spodziewać...MEGA-PROFESJONALIZM!!!!W moim wieku umie się takie podejście do klienta zauważyć i docenić!!! Gratuluję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółta dioda = YLOD

poszukaj na forum tematu o YLOD

Powinniście zrobić z tym jakiś transparent, albo przy dodawaniu postu powinna pojawiać się informacja, że to yold :P

Edytowane przez kakaroto-songo
: racja
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: czy konsole ps2 też miały podobny defekt konstrukcyjny? Czy też pojawił się dopiero w sprzecie "nowszej generacji"???Bo ja dalej nie mogę mentalnie pogodzić się z faktem,ze Sony wypuszcza produkt z ograniczonym czasem żywotności (rozumiałbym jeszcze,gdyby to był okres np.5 lat)...

Drżę na myśl,ze ich telewizory też obciążone są tymi badziewnymi lutami...może powinien być jakiś licznik (jak Balcerowicza) odliczający czas do śmierci sprzętu...w dole ekranu takie migające sekundy odliczające czas do YLOD`a.

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS2 nie było problemu przegrzewających się lutów z uwagi na mały pobór mocy przez procesory - maleńki wentylatorek i zwykła taśma termoprzewodząca na radiatorach załatwiała sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS2 nie było problemu przegrzewających się lutów z uwagi na mały pobór mocy przez procesory - maleńki wentylatorek i zwykła taśma termoprzewodząca na radiatorach załatwiała sprawę.

I komu to przeszkadzało???:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus_Pirx czyżbyś wskrzesił już swoją czarnulę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus_Pirx czyżbyś wskrzesił już swoją czarnulę?

O 15-tej rozmowa z Szymonem i wiadomość:"Powstała!!!" :biggrin:Aktualnie Serwis ją testuje...Czyli oczekiwanie na jej powrót do gniazda,odpałka i....:thumbsup:...do następnego kataklizmu! tfu,tfu,na psa urok!!!!

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam problem w tym, ze dzis naprawialem YLOD sposobem z filmiku oto tego

I teraz jest problem mianowicie w tym ze konsola mi nie widzi pada chyba, ze jest na kablu czyli jakby sie ladowal ale gdy kabel odepne to pad sie wylacza i jak probuje go ponownie bez kabla wlaczyc to cztery diody mrygaja ok 4 razy i sie wylaczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam problem w tym, ze dzis naprawialem YLOD sposobem z filmiku oto tego

I teraz jest problem mianowicie w tym ze konsola mi nie widzi pada chyba, ze jest na kablu czyli jakby sie ladowal ale gdy kabel odepne to pad sie wylacza i jak probuje go ponownie bez kabla wlaczyc to cztery diody mrygaja ok 4 razy i sie wylaczaja

Dobre!!!! A tyle już napisano o "samodzielnym" naprawianiu YLOD`a i jego "efektach"...Przypomina mi się stary wierszyk Załuckiego o mieszkaniu w PRL-owskim bloku (fragment):

"...naciskam kontakt...woda leci!

odkręcam kurek-światło świeci!!

odkęcam kurek jeszcze raz-to z wodociągu idzie gaz!!!

...ale nie u mnie-na parterze!

u mnie jest prąd...w kaloryferze!!!

więc mnie nie grzeje,tylko trąca...

za to lodówka jest gorąca!!!"

Czekam z niecierpliwością na następne opisy efektów naprawy konsoli osiągniętych opalarką i wiarą,że tak się da....

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytan co do konsoli

1. Posiadam konsole 40 GB aktualnie mam wsadzony dysk 120 GB czy Ps3 nie bedzie mialo problemow z 300 GB +? Czy mozna wsadzic szybszy dysk? roznica w grzaniu jest podobna czy "horyzontalna"?

2. Co do grzania. Mam konsole od kilku lat przeszła YOLD i naprawe w servisie PRAM na gwarancji. Odkad urodzil mi sie synek mam problem/ zaczalem zauwazac glosne chodzenie konsoli. Ale co dziwne konsola sama szybko sie zalacza na dosc wysoki poziom halasu wiatrakow bedac w trybie XMB. zmierzone stoperem po 3 min zalacza sie "1 poziom " (oceniam skale od 1-5 i 6 to czyszczenie konsoli test fan) po 5 min jest na 5 i tak pozostaje choc konsola nie nagrzewa sie a z wylotow wylatuje letnie badz zimne pwietrze. Po wielu godzinnych sesjach grania konsola ogolnie nie zmienia temp. ale z wiatrakow leci raczej dosc cieple powietrze. Ot moje pytania: czy tak ma byc? Jak naprawiaja YOLD w pramie? Czy poprostu zmieniaja cale bebechy? Ktos moze powiedziec czy wypadaloby przeczyscic konsole bez rozbierania? Np posiadam sprezarke czy nie uszkodzi to podzespolow? Czy szkody nie narobie? - dodam ze 8barow wydajnosc sprezarki wiec troche sily ma.

3. Mam tez problem z zawiecha ogolnie zdarza sie przy przegladarce i 1 chyba sie przy graniu zawiesila juz nie pamietam. Wczesniej posiadalem dosc szybki internet 10Mb/s dluzszy czas nie posiadalem internetu z powodu lokalizacji ale wczesniej nie bylo problemu z zawieszaniem. Aktualnie posiadam 512Kb/s co jest totalna porazka a nie wspomne o graniu przez internet... Czy zawiecha konstoli moze byc spowodowana cienkim jak osika netem? Czy inna przyczyna jest tego? Ktos sie orientuje mniej wiecej ?

4. Czy ktos wie jak/gdzie naprawic pada? Chodzi mi o to czy jak posiadam gwarancje na konsole to czy rowniez dotyczy pada? Kontroler tez przy okazji stracil polowe swojej zywotnosci baterii czy to tez podlega gwarancji? Badz jest mozliwosc naprawy czy tylko wymiana na nowke ?

do reszty pytan uzylem szukajki.....

wrazie niewyjasnionych pytan bede sie zwracal w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego licznika, to już na wielu forach było to poruszane i nawet w Japonii była jakaś mała afera, że właśnie w tv były liczniki przebiegu uruchamiające awarie. Z technicznego punktu jest to bardzo proste do zrobienia. Mnie tam zawsze dziwiło, że konsole padały najczęściej po jakimś update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosperopro co do twojego problemu z temperaturą ps3, to proponuje czyszczenie ps3, oraz wymianę pasty termoprzewodzącej. Jednak do tego zabiegu, musisz rozkręcić konsolę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytan co do konsoli ...

Ad.1 Możesz wsadzić większy dysk; 300, 500Gb nie powinno być z nimi żadnego problemu,

Ad.2 Narodziny synka nijak się mają do zwiększonego grzania ;) Czas na wymianę pasty i czyszczenie, fan test możesz sobie darować, kurz już dawno osiadł na tłustym osadzie wewnątrz konsoli. Nie ma takich wiatraków które by go stamtąd skutecznie wydmuchały,

Ad.3 Zwiechy w przeglądarce to norma, niestety to narzędzie pozostawia wiele do życzenia a Sony ostro zlewa temat, nie przejmuj się tym, problem nie tkwi w twojej konsoli,

Ad.4 Po takim czasie nikt nie przyjmie Ci na gwarancję pada z uwagi na utratę żywotności baterii, pozostaje samodzielna naprawa lub odpłatny serwis,

Powodzenia,

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czyszczenie to chyba mnie to czeka. Zna ktos dobry servis w okolicach Lublina?

Co do dysku to obojetne jaka predkosc 5400 mam aktualnie bo sie mniej grzeje mozna wsadzic 7200 - ktos probowal ?

Orientuje sie ktos czy pram przeprowadza czyszczenie sprzetu?

Co do konsoli nie lubie sam grzebac bo jak sie cos stanie to nikt mi tego nie zwroci ;) wole oddac w fachowe rece.

Przegladarka w PS3 nigdy mi sie nie zaciela na szybszym laczu wiec mnie to troche zaniepokoilo.

W przypadku pada jak mozna naprawic zywotnosc baterii - w ogole dostane taki akumulatorek gdzies ? Tez chyba nie bede sie bawil w to. No moze znajde kogos kto bedzie oddawal konsole na gwarancji to zeby pada dorzucil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie oryginalne do padów mamy na serwisie - kosztują 20 zł - są dwie opcje - 570 i 610 mAh (duale i sixaxis). Można w sixaxisie zastosować tą większą - będzie dłużej trzymał.

A co do czyszczenia konsoli to było dużo na forum - poszukaj ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Konsol...absolutna profeska!!! Własnie przyszła moja "padnięta" na YLOD`a konsola i jestem na razie lekko zaszokowany,bo po jej włączeniu nie usłyszałem jakiegokolwiek dzwięku wiatraczka! "Chodzi" już od dwóch godzin i...nic!!!Zero szumu,zero odgłosu pracy układu wentylacyjnego....może popsuty???:biggrin:

I jeszcze ta obsługa!!! Telefonicznie zostałem o wszystkim poinformowany czyli :co padło,dlaczego padło,ile będzie kosztować naprawa,czewgo mam się spodziewać,co mam robić,żeby było dobrze...no,Wersal!!!

DZIĘKUJĘ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złożyłem własnie formularz w PRAM. rekalmuje moja SLIM 250GB CECH 2104B chodzi zbyt głośno i wogóle niepokojące rzeczy sie dziejĄ. ktos wie ile sie srednio czeka na odzew i ile moze to trwac? a i jeszcze jedno moge wyjac HDD? czy na;ezy to z nimi skonsultowac. bo ogólnie nigdy nie robiłem czegos takiego. narazie tylko skąpletowałem i przygotowałem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Konsol...absolutna profeska ....

Nie lubię tego stwierdzenia ale nic innego tutaj obecnie nie pasuje; a nie mówiłem? ;) :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to dobry temat, ale co jaki czas powinno robić się fan-test i ogólnie jak to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego stwierdzenia ale nic innego tutaj obecnie nie pasuje; a nie mówiłem? ;) :thumbsup:

Chylę czoła..."a mówiłeś!!!"...na razie stwierdzam krótko...WARTO BYŁO Cię posłuchać!:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to dobry temat, ale co jaki czas powinno robić się fan-test i ogólnie jak to się robi?

Generalnie to nie powinno się go robić, to taka czarna wołga do straszenia małolatów ;) Więcej z tego może być problemów niż pożytku. Chcesz przedłużyć żywotność konsoli? Ustaw ją w dobrym miejscu, zadbaj o porządek wkoło niej i co 1,5-2 lata wyślij ją na weekend w SPA (150zł czyszczenie + wymiana pasty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Konsol...absolutna profeska!!! Własnie przyszła moja "padnięta" na YLOD`a konsola i jestem na razie lekko zaszokowany,bo po jej włączeniu nie usłyszałem jakiegokolwiek dzwięku wiatraczka! "Chodzi" już od dwóch godzin i...nic!!!Zero szumu,zero odgłosu pracy układu wentylacyjnego....może popsuty???:biggrin:

I jeszcze ta obsługa!!! Telefonicznie zostałem o wszystkim poinformowany czyli :co padło,dlaczego padło,ile będzie kosztować naprawa,czewgo mam się spodziewać,co mam robić,żeby było dobrze...no,Wersal!!!

DZIĘKUJĘ!!!

Nie chcę zapeszać ale to akurat dziwne i niepokojące. Jesteś pewny, że po godzince grania konsola nie chłodzi na wysokich obrotach? Pasty muszą się wygrzać.

Nie lubię tego stwierdzenia ale nic innego tutaj obecnie nie pasuje; a nie mówiłem? ;) :thumbsup:

No a kto był pionierem? No kto? Mówiłem przecież, że profeska :)

@Szymon

Wyślę ci niedługo moją slimkę na spa jak jej stuknie półtora roczku. To będzie co prawda gdzieś w styczniu 2012, no chyba, że polecasz jednak po roku zrobić jej dzień gospodarczy? ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać ale to akurat dziwne i niepokojące. Jesteś pewny, że po godzince grania konsola nie chłodzi na wysokich obrotach? Pasty muszą się wygrzać.

Nie,nie...trochę przesadziłem!Wentylator "chodzi",tylko o niebo ciszej niż poprzednio,przed "zgonem"...Więc chyba wszystko jest OK-zresztą Serwis Konsol przeprowadził 24-godzinny test...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×