Skocz do zawartości
monobloss

God of War: Ascension

Rekomendowane odpowiedzi

Z grubsza w jaki sposób Kratos został pachołkiem Aresa było opowiedziane w części 1 więc musieliby się powtarzać. System walki jest bardzo dobry. Trzeba się trochę w tym temacie podszkolić.Jakie mogą być powiązania fabularne skoro to są wydarzenia praktycznie z samego początku i nie da się tego powiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 Gow - 6 Platyna. Niecałe 4 dni biorąc pod uwagę że 2 razy przechodziłem najpierw na normal potem na hardzie. Całkiem przyjemna gierka, może faktycznie gdzieś gubi się klimat mitologi ale w dalszym ciągu to stary (nowy ?) dobry GoW. Szkoda tylko że jest mało ludzi na multi.

Mój ranking:

Gow III

Gow II

Ascension

Gow I

Gow GoS

Gow CoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza w jaki sposób Kratos został pachołkiem Aresa było opowiedziane w części 1 więc musieliby się powtarzać. System walki jest bardzo dobry. Trzeba się trochę w tym temacie podszkolić.Jakie mogą być powiązania fabularne skoro to są wydarzenia praktycznie z samego początku i nie da się tego powiązać.

"Z grubsza w jakiś sposób" - stwierdzenie KLUCZ. Temat nie został wyczerpany, zostało wiele do powiedzenia.

System walki bardzo dobry? To Twoje zdanie, dla mnie jest tragiczny i 'podszkolenie się' niczego tu nie zmieni, skoro grę skończyłem oznacza to, że skończyłem na wystarczającym poziomie trudności tę grę (HARD).

Jak to niby "nie da się tego powiązać" ? Już napisałem w swoim pierwszym poście, jakie wydarzenia mogliby przedstawić w tej części i miałoby to większy sens, niż taka marna papka, którą otrzymaliśmy w Ascension.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w poprzednich GoWach to była jakaś fabuła?

Idź i wybij wszystko. Nieważne czy to boary czy bogowie.

Rusza się to zabij i nie dbaj o fabułę, którą można streścić w dwóch zdaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w poprzednich GoWach to była jakaś fabuła?

Wyjdź i zamknij drzwi z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w poprzednich GoWach to była jakaś fabuła?

Idź i wybij wszystko. Nieważne czy to boary czy bogowie.

:wallbash: Wooooow stary, taraz dowaliłeś do ognia. Jakby Ci to powiedzieć, była i to całkiem ciekawie przedstawiona, tochę inaczej niż ta mitologia, którą wszyscy znają ze szkoły średniej, ale kupy się wszystko trzyma :crazy:

Niektórzy piszą o swoich rankingach to i ja przedstawię swój.

GoW II

GoW III

GoW I

GoW Wstąpienie

Gow GoS

GoW CoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w skrócie to w GOW jest jeden cel - wszystkich zabić i fabularnie z takiego tematu wiele się nie da wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś że w multiplayerze na samym początku oprócz 4 bogów do wybrania po prawej stronie jest jeszcze jakby wolne miejsce na jeszcze jeden posąg ? Coś dadzą czy w ostatniej chwili coś usunęli ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś że w multiplayerze na samym początku oprócz 4 bogów do wybrania po prawej stronie jest jeszcze jakby wolne miejsce na jeszcze jeden posąg ? Coś dadzą czy w ostatniej chwili coś usunęli ? :P

DLC 90% :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC 90% :P

Zapewne Atena. Tylko jej poświęcono w serii na tyle dużo miejsca, by mogła stać obok już dostępnych bogów.

Edytowane przez pan_satyros
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem "rpzpoznanie bojem" trial od Archimedes na Hard i powiem szczerze że nie mam konceptu na walkę z Gorgonami i gorzej - z syrenami. Kopia Kratosa w ogóle nie działa, znika po sekundzie, nic nie robiąc, blokować elektycznych syren się nie da, uniki - tu tragedia - w tej części Kratos jest strasznie wolny - chwile po uniku jest bezbronny i obrywa szlagi - w innych częściach jak w trakcie uniku wciskałem L1 - to natyczmiast po uniku Kratos blokował - tu tak nie jest.

Jaki czar obszarowy polecacie - mam na maksa ogień i elektrykę.

Moje sztandarowe combo na trudne sytuacje - uderzenie z góry - w tej części L1 + trójkąt - tu sie nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem "rpzpoznanie bojem" trial od Archimedes na Hard i powiem szczerze że nie mam konceptu na walkę z Gorgonami i gorzej - z syrenami. Kopia Kratosa w ogóle nie działa, znika po sekundzie, nic nie robiąc, blokować elektycznych syren się nie da, uniki - tu tragedia - w tej części Kratos jest strasznie wolny - chwile po uniku jest bezbronny i obrywa szlagi - w innych częściach jak w trakcie uniku wciskałem L1 - to natyczmiast po uniku Kratos blokował - tu tak nie jest.

Jaki czar obszarowy polecacie - mam na maksa ogień i elektrykę.

Moje sztandarowe combo na trudne sytuacje - uderzenie z góry - w tej części L1 + trójkąt - tu sie nie sprawdza.

- powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem tę część i niestety jest to dla mnie najgorsza części sagi GOW. Wszystko zbyt kolorowe, bez klimatu, poza tym tragiczny system walki, zerowy praktycznie ekwpiunek (porównując do innych części), beznadziejna fabuła, beznadziejne postacie i wrogowie. Lokacji także jest bardzo mało.

Żal człowieka ogarnia jak widzi taki niewykorzystany potencjał tej części. Przecież mogli pokazać jak Kratos był pachołkiem Aresa, toczył bitwy, uzyskał niewiarygodną siłę poprzez oddanie się Aresowi i jakie były tego konsekwencje, a tak dostaliśmy produkt, który jest w moim odczuciu najgorszą z części GOW. Powiązań fabularnych czy wyjaśniających jest bardzo niewiele z innymi częściami, więc jeżeli ktoś się zastanawia od jakiej części zacząć przygodę z GOW to zdecydowanie od epickiej trylogii GOW1,GOW2,GOW3 i dopiero potem ogrywać Chains of Olympus, Ghost of Sparta i Ascension.

Jak dla mnie ten tytuł to niezaprzeczalnie ROZCZAROWANIE ROKU 2013.

Powtarzasz się. Może jednak takie przygodówki walki już nie są dla ciebie ?

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi polecam odwiedzić wątek Darksiders 2 w dziale RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem "rpzpoznanie bojem" trial od Archimedes na Hard i powiem szczerze że nie mam konceptu na walkę z Gorgonami i gorzej - z syrenami. Kopia Kratosa w ogóle nie działa, znika po sekundzie, nic nie robiąc, blokować elektycznych syren się nie da, uniki - tu tragedia - w tej części Kratos jest strasznie wolny - chwile po uniku jest bezbronny i obrywa szlagi - w innych częściach jak w trakcie uniku wciskałem L1 - to natyczmiast po uniku Kratos blokował - tu tak nie jest.

Jaki czar obszarowy polecacie - mam na maksa ogień i elektrykę.

Moje sztandarowe combo na trudne sytuacje - uderzenie z góry - w tej części L1 + trójkąt - tu sie nie sprawdza.

Podstawowa rada to WEZ TO NA SPOKOJ I TRZYMAJ BLOK ! Gorgony nic ci nie zrobia jak bedziesz trzymal blok. Jedynie cie moga zlapac ale wtedy szybko L1+R1 i bardzo malo energi to zabiera. Takze trzymaj spokojnie blok i w odpowiednim momencie jak nie atakuja puszczasz spowolnienie i kopie kratosa. I tak w kolo trzymajac blok i puszczajac tylko na kamien+amulet. Jak zabijesz druga gorgone wyjda elektryczne szmaty wtedy walnij magie+spowolnienie+kopia. I zadaj troche ciosow i znow ten sam zestaw magia+Spowolnienie+kopia i gorgony wszystkie powinny zdechnac a elektryczne pipiy beda na kilka musniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa rada to WEZ TO NA SPOKOJ I TRZYMAJ BLOK ! Gorgony nic ci nie zrobia jak bedziesz trzymal blok. Jedynie cie moga zlapac ale wtedy szybko L1+R1 i bardzo malo energi to zabiera. Takze trzymaj spokojnie blok i w odpowiednim momencie jak nie atakuja puszczasz spowolnienie i kopie kratosa. I tak w kolo trzymajac blok i puszczajac tylko na kamien+amulet. Jak zabijesz druga gorgone wyjda elektryczne szmaty wtedy walnij magie+spowolnienie+kopia. I zadaj troche ciosow i znow ten sam zestaw magia+Spowolnienie+kopia i gorgony wszystkie powinny zdechnac a elektryczne pipiy beda na kilka musniec .

tak też zrobiłem i etap przeszedłem, ale swoją drogą bez amuletu Orkosa byłby to chyba największy hardkor w całej serii GOWa. Nawet wyzwania z GOW I , które trzeba było przejść naraz chyba byłyby łatwiejsze.A propos która walka z obojętnie której części GOWa była dla Was największym harkorem?

No i propozycja dla największych wymiataczy - przjdżcie Trial of Archimedes na Hard bez kamienia Orkosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos która walka z obojętnie której części GOWa była dla Was największym harkorem?

Nie ma w serii God of War trudniejszej walki niż obrona tłumacza w GoW II na poziomie Titan. Po prostu nie ma. Kto grał ten wie, a kto nie grał, ten nie będzie wiedział. Próba Archimedesa to jest pikuś przy tym, z kamieniem czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w serii God of War trudniejszej walki niż obrona tłumacza w GoW II na poziomie Titan. Po prostu nie ma. Kto grał ten wie, a kto nie grał, ten nie będzie wiedział. Próba Archimedesa to jest pikuś przy tym, z kamieniem czy bez.

GOW II - na poziomie Titan zatrzymałem się na walce z grubą królową Gorgon - i o ile to pamiętam to było po obronie tłumacza więc chyba przeszedłem na Titanie - owszem było trudno ale nadal sądzę że Wyzwania w GOW I aszczególnie ostatnie z Satyrami na wznoszącej platformie były najtrudniejsze. Pamiętam do dzisiaj swoje spocone dłonie na padzie.Jeśli sadzisz że próba Archimedesa bez kamienia Orkosa to pikuś to pokaż film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prośbę: mógłby ktoś mi napisać imiona co najmniej 4 bogów, którzy pomagają Kratosowi np. poprzez ulepszenia typu magia, broń? Bo oboje nie graliśmy z kumplem i założyliśmy się o to kto zgadnie. Wiem - głupie, ale jest mi to potrzebne, żeby postawił mi piwo :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOW II - na poziomie Titan zatrzymałem się na walce z grubą królową Gorgon - i o ile to pamiętam to było po obronie tłumacza więc chyba przeszedłem na Titanie - owszem było trudno ale nadal sądzę że Wyzwania w GOW I aszczególnie ostatnie z Satyrami na wznoszącej platformie były najtrudniejsze. Pamiętam do dzisiaj swoje spocone dłonie na padzie.Jeśli sadzisz że próba Archimedesa bez kamienia Orkosa to pikuś to pokaż film.

Nie, Euryale nie była po obronie tłumacza tylko mocno przed, toż to nawet nie połowa gry, więc jeżeli już na tym "wymiękłeś", to nie możesz wiedzieć, "czy było trudno". Pamiętam te wyzwanie z GoW z zabijaniem satyrów na tych wznoszących platformach i nie miałem z tym żadnych problemów, bo można było włączyć Rage of the Gods i strącać ich z tych platform, poza tym te wyzwania to poziom Normal. Ostatnie wyzwanie z GoW 2 było IMO przesrane, bo trzeba było przejść kosmiczne fale wrogów, nie zostając nawet raz trafionym bo od razu "challenge failed". Jeżeli miałeś problem z tymi platformami, to rozumiem, dlaczego nie wyobrażasz sobie przejścia próby Archimedesa bez kamienia i nie mamy o czym rozmawiać. Zrobiłem tak za drugim podejściem na Hardzie, dlatego że zapomniałem go w ogóle używać. Bez spowalniania czasu to owszem, byłoby ostro, ale nie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prośbę: mógłby ktoś mi napisać imiona co najmniej 4 bogów, którzy pomagają Kratosowi np. poprzez ulepszenia typu magia, broń? Bo oboje nie graliśmy z kumplem i założyliśmy się o to kto zgadnie. Wiem - głupie, ale jest mi to potrzebne, żeby postawił mi piwo :>

Zeus, Hades, Posejdon, Ares. Wypij za moje zdrowie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Może ktoś wie czym się rożni siła fizyczna od siły żywiołu w multi?? interesuje mnie czy skile broni się zaliczają do siły fizycznej czy do żywiołu a może któraś do magi??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Może ktoś wie czym się rożni siła fizyczna od siły żywiołu w multi?? interesuje mnie czy skile broni się zaliczają do siły fizycznej czy do żywiołu a może któraś do magi??????

Zależy od skilla broni, jak dasz R1 i masz opisane dzialanie skilli to przy każdym masz odpowiedni obrazek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×