Skocz do zawartości
monobloss

God of War: Ascension

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem po co niektórzy tak hejtują tą grę. Dla mnie jest świetna. Końcówka jest świetna, a cały gameplay bardzo mi się podoba. Skoro mieliście takie wątpliwości to po co kupowaliście? Ja się przyznaje, że hejtowałem Dead Space 3, ale do głowy by mi nie przyszło by dać za tą grę 200zł i robić dalej to samo.

Multi mi się bardzo spodobało i zaraz siadam do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem po co niektórzy tak hejtują tą grę.

Brakuje nam polskich słów? Czy w internecie każda krytyka to dziś "hejtowanie"?

Zdaniem wielu gra jest gorsza od poprzednich, a zaczynanie od niej może dać fałszywy obraz serii - tyle. Tobie się podoba ok.

Również uważam, ze mulit jest niezłe, a końcówka udana, ale samą grą jestem zawiedziony zważając na ogólne wrażenia jakie niosło ze sobą przechodzenie poprzedniczek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję pomysłu grania w to samo przez ile godzin? 100?

Pierwsze GoDy były fajne na PS2,bo były nowością i nie było takiego zatrzesienia. Polecacie z perspektywy czasu. Nie ma żadnego porównania 3 i Ascension do gier sprzed tej generacji.

To tak jakbym polecał granie w Fife od 10-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego porównania 3 i Ascension do gier sprzed tej generacji.

Inni mogą mieć inne zdanie. Ja również zachwycałem się God of War III, ale to było w momencie, kiedy nie miałem kontaktu z pierwszymi częściami z PS2. Ograłem je w HD na PS3 i zmieniłem podejście, uważam, że III nie umywa się choćby do II, gdzie fabuła była naprawdę ciekawa i wciągająca, lokacje świetne. A III? Ot, po prostu kontynuujemy to, co zostało ukazane w endingu poprzedniej części. Żadnego zaskoczenia. O Ascension się nie wypowiadam, dopóki nie ogram całej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak ograłem dwójkę dawno temu na ps2 to ten koniec mnie strasznie nagrzał na trójkę i chciałem by to była dalsza kontynuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję pomysłu grania w to samo przez ile godzin? 100?

Pierwsze GoDy były fajne na PS2,bo były nowością i nie było takiego zatrzesienia. Polecacie z perspektywy czasu. Nie ma żadnego porównania 3 i Ascension do gier sprzed tej generacji.

To tak jakbym polecał granie w Fife od 10-ki

GoW to nie Fifa, gdzie modernizacji ulega jedynie system gry. To gry z ciągłą fabułą i dla osób, które w grach cenią coś więcej poza mechaniką czy grafiką wydaje mi się istnym ogrywanie ich w odpowiedniej kolejności. Szczególnie, że walki z bosami w części 2 nadal prezentują się widowiskowo.

Są ludzie do dziś zachwycający się starymi Final Fantasy i serią MGS, ba jest ich cała masa. Po co grać w MGS skoro można kupić od razu ostatnią część? Po co oglądać kino z lat 80 skoro nie ma krystalicznej jakości obrazu i widowiskowych efektów?

Twoje argumenty zupełnie do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To gratuluję pomysłu grania w to samo przez ile godzin? 100? Pierwsze GoDy były fajne na PS2,bo były nowością i nie było takiego zatrzesienia. Polecacie z perspektywy czasu. Nie ma żadnego porównania 3 i Ascension do gier sprzed tej generacji. To tak jakbym polecał granie w Fife od 10-ki

A czy ty jesteś w stanie pojąć że grafika nie jest najważniejsza ? God of War to spójna zamknięta całość a ty proponujesz zaczynać grę od finału ? Ogranie God of War 1 i 2 jest konieczne do zrozumienia całości. Nawet do zrozumienia tych gier z PSP. Granie na początku w trójkę to tak jakby zaczynać oglądać serial od ostatniego odcinka, jasne że finałowy odcinek jest fajny ale gówno się zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę rozczarowany poziomem HARD. Widać beksy dopięły swego i można się cieszyć z łatwego złotka. Ten HARD to NORMAL w GOWIII. Przeszedłem bez większego problemu, a ta straszna winda przeszła się praktycznie sama.

Wpadają jakieś bonusy oprócz kostiumów i filmów w menu extras?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadają jakieś bonusy oprócz kostiumów i filmów w menu extras?

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na początku w trójkę to tak jakby zaczynać oglądać serial od ostatniego odcinka, jasne że finałowy odcinek jest fajny ale gówno się zrozumie.

W takim razie nie widzę problemu.

Niech zacznie grać od Wstąpienia, ponieważ to jest pierwsza część historii. Nie ma innego wyjścia, bo przecież nie zaczynasz oglądać serialu od ostatniego odcinka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Wstąpienie zakończone na hardzie, Wyzwanie Archimedesa nie powiem, łatwe nie było, ale też nie dało za bardzo w kość, pękło po 2 dniach :P Nie znalazłem tylko 1 przedmiotu cholera, dziś wieczorem odpalę na Easy by pozdobywać pozostałe pucharki :) Najbardziej denerwował mnie głos Gai podczas opowiadania czegoś. Jakby mówiła całkowicie w tle i do tego bardzo bardzo cicho, że czasami nic nie słyszałem, a muzyka nie raz zagłuszała jej wypowiadane słowa. Ogólnie gra spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie w wyzwaniu Archimedesa w dużej mierze wynikało z tego ile życia nam zostanie po pierwszym starciu. Kolejne są już banalnie proste. Jeśli uda nam się łatwo pokonać gorgony to jest spora szansa że przejdziemy je bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie w wyzwaniu Archimedesa w dużej mierze wynikało z tego ile życia nam zostanie po pierwszym starciu. Kolejne są już banalnie proste. Jeśli uda nam się łatwo pokonać gorgony to jest spora szansa że przejdziemy je bez problemu.

Otóż to :) ja przy ostatecznym przejściu tej windy po 1 etapie miałem 2/3 paska :) da się to ogarnąć, potrzeba tylko spokoju i kilku głębokich wdechów. Powodzenia wszystkim tym którzy dalej się męczą. Zakończenie dla mnie fajne i bardzo dobrze łączy się z 1 częścią. Chyba jak ogram raz jeszcze Wstąpienie na Easy to odpalę od nowa wszystkie pozostałe odsłony po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ochotę zagrać Próbę Bogów ? :) Jak tak to dodać na PSN : dkrecik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie widzę problemu.

Niech zacznie grać od Wstąpienia, ponieważ to jest pierwsza część historii. Nie ma innego wyjścia, bo przecież nie zaczynasz oglądać serialu od ostatniego odcinka :P

Jest spora różnica między prequelem, a pierwszym odcinkiem.

Nie znalazłem tylko 1 przedmiotu cholera, dziś wieczorem odpalę na Easy by pozdobywać pozostałe pucharki :)

Artefakty się kumulują, więc możesz po prostu cofnąć się do odpowiedniego rozdziału. Nie musisz przechodzić całej gry od nowa. Miałem taką samą sytuację.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego GoWa zaczyna się historia?

Sam sobie przeczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia zaczyna się od pierwszej części, ktoś nie rozumie pojęcia "prequel" najwyraźniej, więc uproszczę to i podam ci to łopatologicznie - Można Ascension nazwać grywalnymi wspomnieniami w których na żywo uczestniczymy. Tak samo jak Metal Gear Solid zaczyna się od pierwszej części na PSone, a nie od Snake Eater'a. Get it? Czy jeszcze łopatologiczniej?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nesh - tym prequel różni się od pierwszej odsłony danego cyklu, że mimo iż jest chronologicznie pierwszy, jego zrozumienie i odbiór nierzadko są uzależnione od znajomości serii. Czy to przez nawiązania, czy postacie itp. Ba, często bywa tak, że po wcześniejszym obejrzeniu prequela dana seria nie smakuje już tak dobrze, gdyż znamy odpowiedzi na intrygujące niedopowiedzenia pytania.

W przypadku GoW:A mamy do czynienia z dość ubogą warstwą fabularną, która gdy pozbawić ją łączności z cyklem nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Z drugiej strony oglądana po doświadczeniach z poprzednich 5 odsłon i z perspektywy fana serii, nabiera rumieńców.

Dlatego polecam grać w Gowy w kolejności ich wydawania. Ewentualnie w kolejności wydawania na PS3.

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z GoWem w tym, że na obecną generację konsol wyszły dwie gry: GoD 3 i Wstąpienie. Pozostałe to porty i odgrzewane kotlety z podbitym HD.

Kto nie grał na PS2 to zapewniam, że się odbije od tych wszytkich Volume.

Dlatego bez względu na fabułę dla początkujących zaleca się najnowsze częsci. Jak się spodoba to zawsze można ograć starocie.

Tym bardziej, że fabułę całości można streścić w dwie minuty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z volume II, ale volume I jest na bardzo dobrym poziomie, więc nie rozumiem do końca, dlaczego gracze mieliby się odbić ;) Ok, może God of War I nie ma takiego rozmachu jak kolejne części, ale już God of War II stanowi solidną produkcję, dla niektórych nawet lepszą niż III. Odbić można się jedynie, jeśli ktoś będzie liczył na taki rozmach jak w ostatniej części trylogii, bo próżno szukać w pierwszej odsłonie tak rozbudowanych i efektownych walk z bossami. Sequel nadrabia te zaległości, a rozgrywka jest niezwykle satysfakcjonująca.

Wg mojej subiektywnej oceny: GoW II > GoW III > GoW I :) W pozostałe nie grałem.

PS. Jeśli chodzi o reedycję w HD, to akurat pod względem technicznym nie można powiedzieć absolutnie nic złego, panowie z Sony Santa Monica stworzyli kolekcję, która na PS3 prezentuje się świetnie, mimo swoich lat. Moglibyśmy sobie życzyć, aby i pozostałe tytuły w edycji HD od innych twórców były w takiej jakości, bo GoW HD Collection można podać jako idealny wzór do naśladowania.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z GoWem w tym, że na obecną generację konsol wyszły dwie gry: GoD 3 i Wstąpienie. Pozostałe to porty i odgrzewane kotlety z podbitym HD.

Kto nie grał na PS2 to zapewniam, że się odbije od tych wszytkich Volume.

Dlatego bez względu na fabułę dla początkujących zaleca się najnowsze częsci. Jak się spodoba to zawsze można ograć starocie.

Tym bardziej, że fabułę całości można streścić w dwie minuty :)

Dlaczego ma się odbić skoro jedynka bije Ascension pod każdym względem poza grafiką ? Dużo ciekawsza fabuła z lepszymi lokacjami. Dużo lepszy design przeciwników. Świetne walki z bosami. System walki co najmniej tak samo dobry. Wyzwania bogów których nie ma w Ascension. Dużo trudniejsze elementy platformowe i zagadki. Prędzej od słabego klimatu Ascension się odbije niż od God of War 1. Już Ci pisałem że nie każdy myśli twoimi kategoriami gdzie najważniejszą rolę odgrywa grafika. Właśnie dlatego ludzie grają w te jak to określiłeś "starocie". Powiem Ci więcej, ludzie graja w gry dużo starsze niż God of War i nikt się od nich nie odbija.

Mój osobisty ranking : God of War 2> God of War 1> God of War 3> God of War Ghost of Sparta> God of War Chains of Olympus> God of War Ascension. Co nie oznacza oczywiście że Ascension jest złą grą. Zwyczajnie na tle całej sagi wypada dla mnie najsłabiej.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rankingu trochę inaczej to wygląda. GOW II - GOW III - GOW Ascension - GOW I - GOW GoS - GOW COO

Po świętach spróbuje wbić platynę w GOW II bo wiele mi nie brakuje. Mi akurat pierwsza część średnio podeszła.

GOW Ascension musiało ulec pewnym zmianom w stosunku do poprzednich części. Teraz większość gier jest łatwa bo i nie oszukujmy się dzieciaki grające są głupsze niż obecni gracze wprawieni mający jak ja ponad 24-25 lat. Tak już niestety jest, a grupa nastolatków i osób do 20 lat to największa grupa odbiorców (tak mi się wydaje).

Wiem, że trochę zboczyłem z toru, ale chce być lepiej zrozumiany i jakoś obronić tą produkcję bo mi się akurat bardzo podobała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że mi się gra nie podoba. Grało mi się w nią bardzo dobrze i dała mi wiele frajdy. Absolutnie nie żałuję kupienia zaraz po premierze. Jednak z przekroju całej serii jej mitologiczny klimat gdzieś zanikł i to mnie boli najbardziej. Reszta to dalej świetny stary God of War.

Co do tego że gry są coraz łatwiejsze to przy okazji Pyrkonu był ciekawy panel poświęcony trendom w grach i jeden z wypowiadających się świetnie ukazał dlaczego tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem tę część i niestety jest to dla mnie najgorsza części sagi GOW. Wszystko zbyt kolorowe, bez klimatu, poza tym tragiczny system walki, zerowy praktycznie ekwpiunek (porównując do innych części), beznadziejna fabuła, beznadziejne postacie i wrogowie. Lokacji także jest bardzo mało.

Żal człowieka ogarnia jak widzi taki niewykorzystany potencjał tej części. Przecież mogli pokazać jak Kratos był pachołkiem Aresa, toczył bitwy, uzyskał niewiarygodną siłę poprzez oddanie się Aresowi i jakie były tego konsekwencje, a tak dostaliśmy produkt, który jest w moim odczuciu najgorszą z części GOW. Powiązań fabularnych czy wyjaśniających jest bardzo niewiele z innymi częściami, więc jeżeli ktoś się zastanawia od jakiej części zacząć przygodę z GOW to zdecydowanie od epickiej trylogii GOW1,GOW2,GOW3 i dopiero potem ogrywać Chains of Olympus, Ghost of Sparta i Ascension.

Jak dla mnie ten tytuł to niezaprzeczalnie ROZCZAROWANIE ROKU 2013.

Edytowane przez Mr.Ming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×