Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

mamy takie samo postrzeganie konstruowania akcji z tym, że ty żądasz niemożliwego bo chcesz mieć asystę a zarazem jej nie chcesz.

Miec ciastko i zjeść ciastko -to się nie da tak :D

pozdro , oddaję dyskusję bo są tu jeszcze inni oprócz nas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asysta jak sama nazwa wskazuje, ma pomagać, a nie odwalać cała robotę za kogoś. Czyli, większy współczynnik błędu powinien być w nią pisany. Jednak to wszystko to czcze gadanie, bo podkreslam po raz kolejny - zagralem tylko kilka meczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w końcu w nocy zarejestrowałem się na US i ściągnąłem. Kilka fajnych smaczków jak chociażby to, że komentatorzy mówią coś dodatkowo o zawodnikach z pola. Fakt, że same frazesy i 3 razy słyszałem że Van Persie może odejść z Arsenalu, ale jednak jest to jakieś urozmaicenie (ciekawe czy w polskim komentarzu będzie?). Co do gry, to wszystko dzieje się trochę za szybko i ten first touch control jest trochę przesadzony, bo piłka odskakuje nawet Pirlo któremy nie zdarza się by piłka odskoczyła w normalnym życiu, ale może się czepiam. Grałem na world class ale gola strzelić jest trudno (jeszcze :) trochę treningu i dam radę). Dla mnie, ogólnie, w skalu 1-10 jakieś 13 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym sporze zgadzam się z Maty15, po pierwszych meczach miałem dokładnie takie samo wrażenie, że powrócił ping pong. Przy tworzeniu Fify 12 EA samo mówiło, że będzie chciało to wyeliminować i im się to udało (nawet na asystach), więc można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w grze online jak jest ustawione? on czy off? Kojarzy ktos z poprzednich wersji jak bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to automatycznie na OFF, ale mi to nie przeszkadza (w sensie takie podania jak są w demie), bo na pewno nie jest to taki ping pong jak w 09 (jeżeli w ogóle możemy tu mówić o ping pongu, mogą to być po prostu takie nasze odczucia, wywołane wspomnianym szybszym tempem gry), mam po prostu nadzieję, że w pełnej wersji nikt nie będzie narzekał na podania =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w grze online jak jest ustawione? on czy off? Kojarzy ktos z poprzednich wersji jak bylo?

Pisałem już że online jest ustawione na OFF i nie da się wziąć ON

to jest PRO PRASSING - czyli jedno z głównych innowacji w FIFIE 11 które miało na celu wyeliminować podania ping pong.

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fifie 12 grałem dużo pojedynków nierankingowych i tam chyba da się ustawić na ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fifie 12 grałem dużo pojedynków nierankingowych i tam chyba da się ustawić na ON.

Racja w nierankingowych tak... na śmierć mi wyleciało... ale też można było tam ustawić tempo meczu, czas, wyłączyć ten nowy system obrony (tacical defending) itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fifa online nadal jest niegrywalna? Chodzi mi o to czy dalej 8/10 meczy kończy się ucieczką przeciwnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem i mam mieszane wrażenia . Po pierwsze w oczy zdjęcia bodajże messiego, które było w naprawdę niskiej jakości . Niby taka pierdoła ale koszulka chyba nie powinna mieć kwadracików na połączeniu 2 kolorów ? First touch control jakoś działa ale niezbyt to zmieniło gry . Teraz wiem że na tę grę nie wydam 200 zł bo mam fife 12 i mi wystarcza . Nie będę wydawał tyle kasy na nowe menu , trochę odświerzone multi, jakoś działający system kontroli piłki przy pierwszym uderzeniu, które na moim poziomie i tak nic nie zmienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem demo i na prawdę jest bardzo dobrze. Wszystko wygląda świetnie, first touch control jakoś tam działa. Gra się jakoś szybciej niż w 12, ale to do przyzwyczajenia. Odświeżone multi będzie więc jak najbardziej opłaca się wydać pieniądze. Zresztą ja nie mam wyboru bo 12 sprzedałem już z miesiąc temu, żeby wyczekiwać na 13 z niecierpliwością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ucieczek przeciwnika ... jak mi ktoś ucieka to raczej nie ma co się denerwować, bo temu komuś często o to chodzi ... nie potrafi pokazać wyższości w grze, to ucieka... Dla mnie jak rywal ucieka to jest to tylko satysfakcja, podobna jak bym wygrał z nim normalnie. Niby wynik się nie zapisuje wtedy, ale trudno. ;] Gra się dla zabawy. Swoją drogą to ja może raz jedyny wyszedłem w czasie meczu, ale nie jestem pewny ... jeśli ktoś jest honorowy w Fifie 12 i nie wychodzi w czasie meczów to zapraszam. :)

Najniższego poziomu w Fifa 12 nie prezentuję, to zapewniam. ;)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 5 minutach meczu wygrywasz walkowerem jak ucieka przeciwnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy, które mi się rzuciły w oczy:

- możliwość wyboru dowolnej godziny rozegrania meczu (od 12:00 do 22:00)

- całkiem sporo nowych animacji, choćby podawania "szpicem"

- first touch control - granie górą jest bardzo ryzykowne, ale zauważyłem, że przyjęcie piłki przez gracza zależy od jego ustawienia, którym można sterować tuż przed przyjęciem.

- znacznie poprawione zderzenia się zawodników i animacje przy faulach, podczas pociągania za koszulkę przeciwnik sam po prostu od siebie się przewraca, po to by sędzia odgwizdał faul

- znów trzeba się uczyć grać, bo na world class jeszcze mi się bramki nie udało strzelić (5 meczów rozegrałem), a w Fifie12 na Legendary spokojnie dawałem radę, to wystarczający argument, że gameplay znacznie się różni

- fakt, składy nieaktualne, ale co się dziwić, jak to demo ma prawie miesiąc... a składy są identyczne jak na GamesComie

- podobno przy ławkach mieli spacerować trenerzy, ale to chyba dopiero w trybie kariery, bo w towarzyskim meczu czegoś takiego nie ma

- bramkarz przeciwnika w końcu podaje z "piątki" po ziemi do najbliżej stojącego zawodnika, a nie wykopuje na drugą połowę, do tego bramkarze mają też sporo nowych animacji

- sędziowie nadal średnio się popisują, tylko żółta kartka za faul tuż przed polem karnym, wślizg od tyłu, przy Lewadnowskim wychodzącym sam na sam

- bardzo skuteczne AI w akcjach sam na sam, albo wymusza faul na bramkarzu, albo mija go i celnie trafia do bramki (w 12nastce szybkie wyjście bramkarza poza pole karne bardzo często było nazbyt skuteczne)

- szybsze działanie menu i błyskawiczne ładowanie meczów, tak że te skil games nie są kompletnie potrzebne, ogólnie znacznie poprawiona płynność poruszania się po menu

- identyczne wykonywanie karnych jak w 12nastce, zero zmian w tym aspekcie, czekam na jakiś rzut wolny w końcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie widać jeszcze dema u mnie w ps store? Z tego co widzę dużo osób już grało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do składów w Demie to są aktualnie... na poczatku normalnie miałem W Arsenalu Girou Podolskiego a potem coś się zwaliło i Van persie był

Dlaczego nie widać jeszcze dema u mnie w ps store? Z tego co widzę dużo osób już grało ;/

ściagaliśmy z PS Store UK a Ty masz te Europejski. powinieneś mieć niedługo. Wpisze jeszcze w wyszukiwarce Fifa 13 może będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z takich smaczków, bo nie wiem czy ktoś wymieniał to wcześniej:

- Można dostawić zawodnika do muru. Bardzo fajna opcja, bo ten domyślny jest zwyczajnie zbyt krótki i łatwo go minąć.

- Boczni ofensywni obrońcy w końcu się przydają. W 12 jak się kupowało obrońcę z high-atk rate, to było raczej przekleństwo niż korzyść, bo w ataku go nie było, a w obronie zostawiał dziury. Tutaj robi znaczącą przewagę przy budowaniu ataku pozycyjnego, czy szybkiej kontrze

- Nowy focus pocus (ten neymara) jest średniawy. W poprzedniej edycji bardziej mi się podobał, ale mało go jeszcze używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dłużej dzisiaj w to demo i trzeba przyznać, że FIFA w tym roku wygląda bardzo fajnie.

Po kilku meczach moje raczej negatywne odczucie z wczoraj znikło i grało się całkiem przyjemnie. Na pewno wiele godzin można przy niej spędzić.

Odkryłem L1, w F12 chyba tak to nie działało (ale mogę się mylić, nie grałem od kwietnia) - daje fajne możliwości w konstruowaniu akcji.

Lons, napisz pls na jakim poziomie trudności grałeś? Z tym wchodzeniem do bramki miałem tak wczoraj, ale to pewnie dlatego, że miałem za niski poziom trudności. Jak zwiększyłem - to już tak wesoło nie było i gra wygląda zupełnie inaczej. Myślę, że u Ciebie może to być podobnie :)

W tym roku widać znaczący postęp zarówno w grze od EA jak i od KONAMI. To cieszy, bo dobrze wróży na przyszłość :) Jeszcze jak konkurencja zmieni archaiczny silnik (za rok) to FIFA będzie zmuszona zainwestować w ten tytuł trochę więcej a to wszystkim wyjdzie na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cycorus

Gram na poziomie ekspert. Dzisiaj wieczorem będę testował na maksa bo grałem tylko 3 mecze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, od profesional w górę nie ma mowy o bramkach na pustą i magicznym "L1 + trójkąt" za bramkarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na World Class to ciężko było oddawać strzały na bramkę. Niby komputer nie robi świetnych akcji, ale trudno jest strzelić. Ciekawe jak będzie to wyglądało w pełnej wersji grając mecz ok. 10-15 minut. Na niższych poziomach trudności jest za łatwo. Wychodzi się sam na sam wciska się lob, bramkarz stoi na linii i piłka przelatuje obok niego. Trochę zabawne, ale pewnie zostanie poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×