Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

nie no fifka bedzie w tym roku grana nie ma to... tamto.. po za tym jak bedzie cos mega przesadzone to moze po usilnych namowach zmienia to w patchach ... takze zima jest nasza! :) my tu gadu gadu a tu juz prawie 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z

First touch jest i zepsuł mi już niejedno "ostatnie" podanie. Nie da się już przyjąć piłki w sprincie na kilka centymetrów i oddać sobie strzału - brawo EA.

Oczywiście że się da.. wystarczy delikatnie dotknąć gałkę w danym kierunku oraz odpuscic analog sprint o jakieś 50%, nie wiem jak na asystach ale na manualu na pewno to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da.. wystarczy delikatnie dotknąć gałkę w danym kierunku oraz odpuscic analog sprint o jakieś 50%, nie wiem jak na asystach ale na manualu na pewno to działa.

No ale to już nie jest w pełnym biegu jak w F12. Piłkarz wyraźnie zwalnia i daje te ułamki sekund obrońcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem technicznym ta gra to MAJSTERSZTYK. Muszę pograć z kumplem, żeby zobaczyć jak to wygląda przy PvP :)

Plusy:

- tempo gry

- strzały

- first touch

- poprawiony system kolizji

- przyjemnie się gra z CPU (w szoku byłem jak zaczął kręcić kółka, gdy nie miał do kogo podać)

- grafika

- dźwięk

- mam wrażenie, że zawodnicy są lekko więksi (coś jak w FIFIE 09 - moja ulubiona edycja)

- znowu super mi się gra klasycznym 4-4-2 !! :) (jakoś w 10,11 i 12 mi nie szło tym ustawieniem, tylko 4-3-3 albo 4-1-2-1-2)

Minusy (?)

- mocny pressing przez całe 90 minut i boje się, że nie będzie jak zawsze miejsca żeby zaj*bać z daleka :/

I fifa i pes mi się podobają, więc trzeba będzie więcej pograć :) Przy czym odkąd kupiłem PS3 i zagraliśmy w fifę 09, kumple nie chcą słyszeć o pesie. A ja co roku sprawdzam czy król wrócił :biggrin:

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fifa i pes mi się podobają, więc trzeba będzie więcej pograć :) Przy czym odkąd kupiłem PS3 i zagraliśmy w fifę 09, kumple nie chcą słyszeć o pesie. A ja co roku sprawdzam czy król wrócił :biggrin:

Mam to samo... Jednak krol to moze za rok jedynie powrocic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to już nie jest w pełnym biegu jak w F12. Piłkarz wyraźnie zwalnia i daje te ułamki sekund obrońcy...

Widziałeś kiedyś żeby ktoś przyjął piłkę w pełnym sprincie na kilka cm czyli praktycznie do nogi ? Przecież to fizycznie nie możliwe dlatego to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on właśnie o tym mówi i chwali, że nie ma teraz możliwości dobrego przyjęcia piłki na full sprincie, ludzie...

Demo jest przezajebiste. Klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś żeby ktoś przyjął piłkę w pełnym sprincie na kilka cm czyli praktycznie do nogi ? Przecież to fizycznie nie możliwe dlatego to poprawili.

No przecież dokładnie to napisałem. Ze to poprawili względem F12...

cytat:

First touch jest i zepsuł mi już niejedno "ostatnie" podanie. Nie da się już przyjąć piłki w sprincie na kilka centymetrów i oddać sobie strzału - brawo EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo jest przezajebiste. Klasa sama w sobie.

Naprawde!

Takiej plynnej gry nigdy w zyciu nie widzialem

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież dokładnie to napisałem. Ze to poprawili względem F12...

cytat:

First touch jest i zepsuł mi już niejedno "ostatnie" podanie. Nie da się już przyjąć piłki w sprincie na kilka centymetrów i oddać sobie strzału - brawo EA.

Myślałem że piszesz to w sensie w negatywnym :)

A co do pressingu ze strony komputera, w 12 go nie było w ogóle, tutaj jest troszkę lepiej, ale nadal jest zbyt słaby, jak ktoś nie gra na wariata tylko spokojnie rozgrywa akcje grając dużo krótkich podań i zastawia piłkę to bez problemu dostaje się pod pole karne i dopiero tam jest ciężej.

Edytowane przez Alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taktycznej obronie myslalem,ze nic mnie pozytywnie juz nie zaskoczy, naprawde mylilem sie , goscie jednak tam wykonuja niezla robote ,nie sadzilem ,ze tak bedzie w tym roku miodnie.. bramkarze i strzaly tez sa ulepszone, goalkeeperzy wypuszczaja pileczki i calkiem naturalnie to wyglada przy mocnych uderzeniach, czuc,ze jest po co walic strzaly

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 mecz zagrałem i zaskoczyło mnie że składy są nieaktualne. 2 rzecz, zrobiłem jakąś kontrę i rzuciłem długą piłkę, obrońca był przede mną i zamiast do niej biec zatrzymał się i próbował mnie zablokować-oczywiście nie trafił i przejąłem piłkę...

Dobra 2 mecz i obroncy nie radzą sobie z długimi piłkami, 2 sprawa puścili mi piłkę w uliczkę wybieg bramkarza, fauluje napastnika i nawet żółtej nie było...

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/134825935

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/134832082 Mario Balotelli full manual :)

Demo mega wyjebane w kosmos ! Z kompem na semi-pro muszę grać na full manualu żeby równorzędną walkę prowadzić :P Gra jest mega zbalansowana a ten cały first touch control dodaje dużo realizmu. Wiedziałem, że Fifa w tym roku będzie dobra, ale że aż tak ?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem technicznym ta gra to MAJSTERSZTYK. Muszę pograć z kumplem, żeby zobaczyć jak to wygląda przy PvP :)

Plusy:

- tempo gry

- strzały

- first touch

- poprawiony system kolizji

- przyjemnie się gra z CPU (w szoku byłem jak zaczął kręcić kółka, gdy nie miał do kogo podać)

- grafika

- dźwięk

- mam wrażenie, że zawodnicy są lekko więksi (coś jak w FIFIE 09 - moja ulubiona edycja)

- znowu super mi się gra klasycznym 4-4-2 !! :) (jakoś w 10,11 i 12 mi nie szło tym ustawieniem, tylko 4-3-3 albo 4-1-2-1-2)

Minusy (?)

- mocny pressing przez całe 90 minut i boje się, że nie będzie jak zawsze miejsca żeby zaj*bać z daleka :/

I fifa i pes mi się podobają, więc trzeba będzie więcej pograć :) Przy czym odkąd kupiłem PS3 i zagraliśmy w fifę 09, kumple nie chcą słyszeć o pesie. A ja co roku sprawdzam czy król wrócił :biggrin:

Dobry opis Falcon. Czekałem na tego typu wypowiedź. Przejdźmy do rozkładu na czynniki pierwsze gry jak to mają w zwyczaju robić ludzie w stosunku do konkurencji. A więc:

1. Dobre strzały? tzn? Czuć strzał, jego siłę? oraz kierunek w, którym chce się uderzyć?

2. Podania? Takie jak w Fifa 12? Chodzi mi o grę z klepy? Jak to wygląda?

3. Momentum? Jest?

4. Czuć różnice przy prowadzeniu konkretnego piłkarza?

5. Czuć różnice grając danym zespołem?

6. Jak wyglądają strzały z daleka?

7. Bramkarze bronią jak ludzie czy jak super roboty?

8. Czuć liniowość gry?

9. Czujesz schemat przy konstruowaniu akcji?

10. Czy często wpadają bramki na pustą? Tj przez wykończenie?

11. Jak wygląda denfensywa w stosunku do ataku?

12. Jak wyglądają odległości krycia zawodników? Mam czas na rozegranie czy trzeba szybciuteńko podawać?

13. Pressing jednak duży tak?

14. Czy jest możliwe minięcie zawodnika poprzez tylko balans jego ciałem?

To tak na szybko kilka pytań :biggrin:

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odpowiedzi.

1. Dobre strzały? tzn? Czuć strzał, jego siłę? oraz kierunek w, którym chce się uderzyć?

Dobre.

2. Podania? Takie jak w Fifa 12? Chodzi mi o grę z klepy? Jak to wygląda?

Porównując do F12 - łatwiej z pierwszej piłki.

3. Momentum? Jest?

Tu trzeba na online poczekać

4. Czuć różnice przy prowadzeniu konkretnego piłkarza?

Tak.

5. Czuć różnice grając danym zespołem?

Nie.

6. Jak wyglądają strzały z daleka?

Jak zwykle tzn. źle.

7. Bramkarze bronią jak ludzie czy jak super roboty?

Jak ludzie.

8. Czuć liniowość gry?

Tak. Przynajmniej z CPU.

9. Czujesz schemat przy konstruowaniu akcji?

Tak, schemat jest powielony z F12. Wiadomo gdzie pobiegną napastnicy i obrońcy.

10. Czy często wpadają bramki na pustą? Tj przez wykończenie?

70-80%

11. Jak wygląda denfensywa w stosunku do ataku?

Wydaje mi się niezbalansowane na korzyść ataku, ale to trzeba online pograć a nie z głupim CPU.

12. Jak wyglądają odległości krycia zawodników? Mam czas na rozegranie czy trzeba szybciuteńko podawać?

Z CPU mamy czas.

13. Pressing jednak duży tak?

Nie, wydaje się niższy niż w F12, ale znowu to tylko CPU.

14. Czy jest możliwe minięcie zawodnika poprzez tylko balans jego ciałem?

Nie umiem. Ale może się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to demo jest 2 razy szybsze niż fifa 12 i jestem lekko zniesmaczony. Nie rozumiem tej ogolnej podniety, przeciez to zapierdala jak ruski wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cycorus na ciebie zawsze można liczyć :biggrin: A tak w ogóle grałeś na PS3?

Tak, dwa mecze. Szału nie ma, trzeba czekać na pełną wersję.

Na razie bardziej dla osób z ADHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to demo jest 2 razy szybsze niż fifa 12 i jestem lekko zniesmaczony. Nie rozumiem tej ogolnej podniety, przeciez to zapierdala jak ruski wentylator

Matinx napisał byś coś więcej?

Tak, dwa mecze. Szału nie ma, trzeba czekać na pełną wersję.

Na razie bardziej dla osób z ADHD.

To znaczy, że masz konto na US :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika na +

system kolizji +

gra w obronie +/- (łatwiejszy time'ing odbioru, co kto woli , nie narzekałem na ten z 12, stąd +/-)

gra piłą na + (first touch sporo zmienia!, jest element przypadkowości)

techniczne strzały chyba też na + (czekam na wasze opinie, ja mam wrażenie że nie ma już "bicia na pamięć", ale to wyjdzie w praniu)

ogólne wrażenia z dema jak najbardziej pozytywne. Jestem zaskoczony. Spodziewałem się odgrzewanego kotleta po tym co oglądałem na youtubie. Nic z tych rzeczy Panowie a tym którzy tak myślą polecam ściągać jutro demo i samemu testować

Zgadzam się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to mi sie rzucilo w oczy na jakies 10 meczow, bo cala reszta jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Strzały. Na pewno ciut więcej mocy mają niż te z Fify 12, strzały techniczne też poprawione. Przede wszystkim czuć kierunek strzału czy to na asyscie czy bez. Czy lepsze od PESa, trudno powiedzieć kwestia gustu, np. dla mnie niektóre "bomby" w PESie są przegięte natomiast kierunek strzału na asyscie często niekontrolowany (często leci wprost w bramkarza mimo że celowałem w bok)

2. Podania . Z racji First touch control trochę trudniej zagrać kelpą w stosunku do Fify 12... Choć gram na full manualu więc na asystach może nie ma różnicy ?

3. Momentum. W grze z komputerem nie zauważyłem. Zdarzą się momenty że komp mocniej przyciśnie ale to raczej nie momentum. Wyjdzie w grze online.

4. O tak ! Czuć różnicę, zresztą we wcześniejszych Fifach też było czuć, jak piłkę przy nodze ma taki piłkarz jak np Robinho to podświadomie szuka się dryblingu widząc jaki jest zwrotny. Mając na ataku Dzeko aż chce się posłać długą piłkę na zgranie głową.

5. Zespoły w demie maja wszystkie podobny poziom skila więc ciężko ocenić ale w poprzednich Fifach było czuć różnicę i za pewne tu tak będzie.

6. Strzały z daleka czyli wg mojej opinii +25 metrów. W demie nie udało mi się jeszcze strzelić z takiej odległości bramki ale gram na Full Manualu a żeby taki strzał miał szanse powodzenia trzeba uderzyć tuż przy słupku a to nie jest łatwe. W prawdziwych meczach też nie wiele pada bramek z większych dystansów jak 25 metrów ponieważ bramkarz ma więcej czasu na reakcję i strzał musi być idealny jeżeli oczywiście bramkarz nie popełni jakiejś gafy.

7. Raczej jak ludzie, Zdarzą się łatwe bramki i są też piękne parady. Znacznie lepsi niż w PES, ale to już było od dawna.

8. Nie bardzo rozumiem co jest pod pojęciem liniowość w grze piłkarskiej ? :)

9. Gram na manualu więc nie ma tu mowy o jakiś schematach, jak jest na asystach nie wiem ale po dośrodkowaniu dużo trudniej strzelić głową niż w tamtym roku, opanować prostopadłą piłkę zanim dopadnie Cie obrońca też jest trudniej ponieważ odskakuje przy przyjęciu więc nie sądzę by były jakieś schematy. Choć jeśli coś będzie to w online na pewno wyjdzie :)

10. Grałem przez 5 godzin i ani razu do pustej nie strzeliłem, jak mijałem bramkarza do boku to albo mnie faulował albo wstawał i próbował jeszcze bronić.

11. Gra jest wg mnie idealnie zbalansowana. Łatwiej się broni niż rok temu ponieważ piłkarze tak nie kleją piłki do nogi więc jest czas na wjazd obrońcą. Gra w ataku przez to nie jest też taka łatwa więc trzeba więcej kombinować, wykorzystywać charakterystykę poszczególnych zawodników, jednym próbować dryblingu innym się zastawić itp.

12. Tactical defending sprawia że przeciwnik nie może trzymać tylko presingu o obrońca odbierze piłkę trzeba wyczuć odpowiedni moment na odbiór więc czas na rozegranie jest ale oczywiście nie bez przesady, moim zdaniem jest to dobrze wyważone.

13. Komputer na wyższych poziomach jest bardzo bardzo dobry, i wykorzystuje praktycznie każdą okazje do przejęcia piłki. W grze z żywym przeciwnikiem np po sieci na pewno będzie inaczej. Aczkolwiek nie odczułem by presing był irytujący i frustrujący, w granicach rozsądku. Ewentualnie piłkarze mogliby się troche szybciej męczyć.

14. Jak najbardziej jest możliwe, Kontrola nad zawodnikiem jest na bardzo wysokim poziomie, płynność animacji to sprawia że aż chce się podejmować takie właśnie próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPU na wysokich poziomach czuć już pressing. I dlatego napisałem ten minus, bo wiem co się będzie działo jak usiądę do gry z kumplem albo online z ogarniętymi osobami, a zawodnicy będą mieli siłę biegać przez 120 minut jak dzikie konie. I przez to mniej miejsca na strzały. A są już zdecydowanie lepsze, bo jak wczoraj miałem trochę miejsca to Nasri czy Yaya ładnie strzelali. Czuć było ciężkość piłki i niezłą parabolę miała :) Przy czym to nadal nie to samo co w pesie, gdzie jak zawodnik ma formę dnia(albo odpowiednie nazwisko :D) to z 30-40 można ustrzelić albo z pierwszej po tym jak obrońcy wybiją piłkę po rożnym.

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah i zapomniałem dodać. Podania z pierwszej pilki sa latwiejsze niz w 12tce, pilka szybciej leci do nogi i dokladniej, z tym że poprawione zostały przechwyty. Obawiam sie, ze jak ktos ogarnie dobry ping pong, to bedzie to samo co w 09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×