Skocz do zawartości
cwir

Pecetowcy

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie przedluzki w kolorze mobo dojda i to tyle. Mam 16gb ramu i prawie 3tb przestrzeni dyskowej na gamepleye i inne bzdety. Jeszcze czekam na nagrywarke usb i MOZE fan controller. Zalezy jak z glosnoscia wentyli bedzie (a mam ich dosc sporo)

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego monitora, to tylko niektóre exy PS3 będą działać w tym 3d dla dwóch graczy. Więc np. w Call of duty już nie zagramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam. Przeglądałem troszkę temat i zauważyłem, że niektóre osoby podają specyfikacje komputerów a w zamian dostają odpowiedź czy im to ruszy. Sam postanowiłem to zrobić i na wstępie napisze tak:

Grałem na najniższych detalach w single player i miałem między 30 a 50 FPS'ów. Jednak boję się, że na multi już tak kolorowo może nie być (Nie miałem możliwości sprawdzenia trybu wieloosobowego bo po prostu pobrałem grę, by sprawdzić czy w ogóle ruszy na moim PC).

Dlatego też pozwolę sobie podać parametry mojego blaszaka i jeśli ktoś byłby tak dobry i powiedział, czy jest w ogóle szansa na komfortową grę multiplayer będę wdzięczny.

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2.80Ghz

Grafika: Asus GeForce GTX550Ti 1GB

Płyta główna: Asus P5Q

Ram: 3GB DDR2 (to chyba jest najgorsze w tym wszystkim)

Do tego Windows 7 64 bity i rozdzielczość 1980 x 1080.

Z góry dziękuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obniżysz trochę rozdzielczość to myślę, że na najniższych zagrasz w miarę płynnie.

Jeżeli to Cię nie będzie zadowalało to pobierz GameBooster. Mi podniósł liczbę fpsów o 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się o wymianę procesora. Kartę masz bardzo dobrą, więc jakbyś wymienił proca na phenoma II x4 965 ( mobo ofc też) to by już bardzo dobrze chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Procesor ciągnie w miarę dobrą kartę ze sobą na dno. Koniecznie musisz wymienić procesor jeśli chcesz grać w komfortowych warunkach. RAM też przydałoby się dokupić, 4GB to absolutne minimum, a z 3GB gra będzie ci strasznie rwała. Kości RAMu są bardzo, ale to bardzo tanie i warto dokupić dwie kości po 4GB. Jeśli wymienisz procesor na jakiegoś z czterema rdzeniami i dokupisz pamięci RAM to śmiem stwierdzić, że pograsz nawet na wysokich detalach w takiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kartę masz bardzo dobrą

No może nie bardzo dobrą, ale do gry na średnich ustawieniach wystarczy.

Z tym, że jeżeli zamierzasz wymienić procesor to najlepiej kupić nową płytę, procesor i ram. Nie ma sensu inwestować w 775 i DDR2(ostatnio podrożały i cena 4GB DDR3 równa się cenie 2GB DDR2)

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, ciesze się i szczerze mówiąc to nie liczyłem na tak porządne odpowiedzi. :) Teraz już ostatnie pytanie. Phenom II X4 kosztuje około 370 zł. Czy w takiej samej cenie kupie dobrą płytę główną i z 8 GB ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pchać w AMD to musisz wiedzieć, że Phenomy mocno się grzeją i pobierają dużo prądu. Więc oprócz porządnej płyty musisz kupić dodatkowe chłodzenie bo BOX jest głośny jak odkurzacz. Jeżeli chodzi o płytę główną to minimum do tego procesora to: ASRock 970 Extreme3. Ma mocną sekcję zasilania, co pozwoli na niezłe OC procesora.

Lepszym wyborem będzie ASRock P67 PRO3 + I3-2120 + 8GB Ram. Do tej płyty będziesz mógł wsadzić w przyszłości i5/i7 i dodatkowo go podkręcić. Do i3 nie potrzebujesz lepszego chłodzenia bo BOX w zupełności wystarczy. Pobór prądu jest 2 krotnie mniejszy w przypadku intela(I3 - 65W, Phenom - 120W). Phenom dogania i3 dopiero po mocnym OC(a żeby takie zrobić trzeba trafić na dobrą sztukę).

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pchać w AMD to musisz wiedzieć, że Phenomy mocno się grzeją i pobierają dużo prądu. Więc oprócz porządnej płyty musisz kupić dodatkowe chłodzenie bo BOX jest głośny jak odkurzacz.

Lepszym wyborem będzie ASRock P67 PRO3 + I3-2120 + 8GB Ram. Do tej płyty będziesz mógł wsadzić w przyszłości i5/i7 i dodatkowo go podkręcić. Do i3 nie potrzebujesz lepszego chłodzenia bo BOX w zupełności wystarczy. Pobór prądu jest 2 krotnie mniejszy w przypadku intela(I3 - 65W, Phenom - 120W). Phenom dogania i3 dopiero po mocnym OC(a żeby takie zrobić trzeba trafić na dobrą sztukę).

Zwróc uwagę na to, że i3 już dławi się przy grach, które wymagają czterech rdzeni. Tak ma 4 rdzenie wirtualne, ale to nie do końca to samo co realne. Także Phenom starczy mu na dłużej. Najlepszym wyjściem byłoby wsadzenie i5 jednakże to już droższy biznes. W dodatku i3 jest droższa więc cena phenoma + chłodzenie np. fortis ( zależy jaką masz obudowę). Między phenomem i i3 nie ma jakiś mega różnic ( oprócz tych rdzeni), oba będą dobre po przesiadce z c2d

Edytowane przez Mysciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 wcale się nie dławi przy grach wymagających 4 rdzenie. Jest wręcz przeciwnie. i3 jest lepszy od 4 rdzeniowego Phenoma.

Przykład:

http://pclab.pl/zdje...rysis2_1920.png

Mówiłem o grach wykorzystujących cztery rdzenie jak Max payne 3, bądź nowsze gry, które będą wychodzić. Crysis to gra stara jak świat, więc o pełnym wykorzystaniu czterech rdzeni nie ma mowy. W tym przypadku akurat dwu rdzeniowy procesor będzie ciut wydajniejszy, ale zależy czy autor chce grać w starocie czy stare gry. I tak w grach, które będą w PEŁNI wykorzystywać cztery rdzenie phenom będzie wydajniejszy np.http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/06/max_payne3/charts/maxpayne3_procki_1366.pngA takich gier będzie coraz więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilkudziesięciu komentarzy itp. o Phanomie II x4 i I3 jestem zdecydowany na tego drugiego. Płyta główna ta, co podał Mation i myślę, że BF3 powinien śmigać bez problemów. Przecież głównie chodzi mi tu o grę DICE. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis to gra stara jak świat

1,5 roku to nie tak dużo.

A takich gier będzie coraz więcej

Masz rację, ale kiedyś ten 4 rdzeniowy Phenom nie wystarczy to co zrobi? Wymieni go na Buldożera który nie nadaje się do gier?

Jeżeli teraz kupi i3 to w przyszłości będzie mógł go wymienić na i5/i7 bez konieczności zmiany płyty głównej.

@Maciek143m

Myślę, że Battlefield 3 na i3 + GTX550 pójdzie Ci na wysokich.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ma kupować i3 który już schodzi do lamusa, a ewidentnie odstaje od i5 jeśli on kupuje sprzęt do grania? Różnica cenowa nie jest tak duża, więc nie widzę żadnego sensu pakowania gotówki w i3 żeby potem kupić i5. i3 to strzał w stopę w tym momencie jeśli kupuje się komputer do grania w BF3, a na tym mu zależy głównie. Lepiej dopłacić kilka złoty i mieć procek na długie lata niż męczyć się z i3 żeby potem dokupić i5 i zapłacić ponownie... Gwarantuje, że z GTX550 i z i3 BF3 nie pójdzie na wysokich w komfortowych warunkach :)

I jaki jest sens porównywania jakiś totalnych niewypałów w postaci Phentomów do i3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deadmau49

I jaki jest sens porównywania jakiś totalnych niewypałów w postaci Phentomów do i3?

Widzę, że niedawno się obudziłeś w kwestii komputerów.

Phenom wcale nie był takim "niewypałem" jak mówisz. Wręcz przeciwnie, bo jak na razie jest najlepszym procesorem do gier od AMD. Co prawda nie można go porównywać do i5/i7 ale przecież to zupełnie 2 różne półki cenowe(Phenom 340 zł, i5 - 900 zl) Jeszcze rok temu na każdym forum go polecali do zestawów poniżej 2500 zł.

Nie wiem jak ty, ale ja uważam że 400 zł to nie jest kilka złotych.... Taka jest różnica w cenie między i3-2120 a i5-2500k. Sam nie wiem czy warto płacić 400 zł więcej dla 16 FPSów...

Gwarantuje, że z GTX550 i z i3 BF3 nie pójdzie na wysokich w komfortowych warunkach :)

bf3_1920.png

Zwróć uwagę, że Maciek143m nie podał kwoty jaką może przeznaczyć na kupno procesora. Jeżeli może sobie pozwolić, aby wydać 900 zł na i5-2500k to niech bierze śmiało.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem o cenie. Mój błąd, ale już się poprawiam. Ogółem mogę wydać około 900 zł na procesor, płytę główną i RAM. Czyli raczej I3 2120, dobra ale nie za droga płyta główna i 8GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema takie pytanko mam małe. Jako że obecnie PS3 i normalne pudło stoi dosyć daleko ode mnie (studia i te inne sprawy ;)) chciałem sobie zakupić BF3 na lapka. Pytanie moje brzmi czy na takim sprzęcie jak Asus K53 SV z i5 2410M, GeForce 540M, 4GB Ramu da się pograć w multi w miarę komfortowych warunkach? Będę wdzięczny za jakieś informacje bo szkoda mi wywalić kasę na gre która będzie mnie tylko wku... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem o cenie. Mój błąd, ale już się poprawiam. Ogółem mogę wydać około 900 zł na procesor, płytę główną i RAM. Czyli raczej I3 2120, dobra ale nie za droga płyta główna i 8GB RAM.

To w takim razie: ASRock P67 PRO3 + I3-2120 + 8GB Ram

Na sam i5 musiałbyś wydać z 900 zł. Myślę, że i3 do grania Ci na razie wystarczy

@gibki

Taki sam laptop jak twój i BF3 w kampanii daje rade na High:

Możliwe, że w multi będziesz musiał obniżyć trochę ustawienia.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, w takim razie myślę, że "mój" temat został wyczerpany. Wybór padł na ASRock P67 PRO3, I3 2120 i 8GB Ram. Jeśli nawet na średnich będzie około 40 fpsów będę niesamowicie zadowolony. Tymczasem niesamowicie dziękuje osobom, które mi pomogły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w multi będziesz musiał obniżyć trochę ustawienia.

ja mam taki setup, proc athlon II x4 3.0, 4gb ram (z czego tylko jest uzywanych 3.25 bo mam 32 bitowego wina 7) i radek hd6850 1gb. I w singlu gra tez miala na ultra okolo 80-90fpsow, ale teraz jak pykam w multi gdzie jest 64 graczy to 45-50 z porywami do 60. Miedzy ultra a low nie widze zbytnio roznicy, a daje mi to sporo fpsow do nagrywania frapsem. Ciekawostka jest to ze jak gram TDM gdzie jest np 14-14 to nagrywa mi sie w 40 fpsach i chodzi dosc plynnie, natomiast jak juz jest 16vs16 nie da rady grac i nagrywac. Na duzych mapach to samo, chyba bedzie trzeba zainstalowac x64 bitowca, 750mb ramu pewnie troszke pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj procesor ogranicza zabawe a nie ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam i tak wspaniale sie gra, nawet przy nagrywaniu tak nie rwie mocno. Wersja PC a PS3 = niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ASRock P67 PRO3

Bardzo dobry wybór. Sam posiadam tą płytę i bardzo sobie chwalę. Nie będziesz zawiedziony na pewno. No ale jednak doinwestowałbym kilka groszy do i5 bo kupowianie i3 to krok wstecz, a kupując i5 będziesz miał spokój na długie lata. Bo pewnie twoja przygoda z graniem na samym BF3 się nie skończy, a gry są coraz to bardziej wymagające sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 czy 2 GB ram to i tak nie robi zbytniej różnicy jeżeli chodzi o FPSy. Chyba, że podczas grania chcemy np. pogadać na Skype lub posłuchać mozyki:

http://c.wrzuta.pl/w...7725072d0a4/ram

kupowianie i3 to krok wstecz

Wyjaśnij...

Mówisz krokiem wstecz, czyli masz na myśli, że i3 jest gorszy od jego obecnego procesora?

Na wielu forach komputerowych polecają i3 do gier bo w połączeniu z wydajną kartą graficzną uciągnie każdą grę na nawyższych detalach.

A ty mu coś pierdzielisz że kupowanie i3 to "krok wstecz". Co ty się tak uparłeś na tego Intela? Napisał, że ma do wydania 900 zł, więc wystarczyło by mu tylko na procesor(bez płyty i ram)

Tak apropo Maciek143m jaki masz zasilacz? Bo może Ci wszystko pójść z dymem :banana:

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×