Skocz do zawartości
cwir

Pecetowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa juz wliczona w koszta. Ram max 8gb do gier. Monitor za 600zl, 24 calowy benq co daje 3300zl. Cala reszta wedle uznania. jesli wybierzesz jakies super pro elo gejmerskie zabawki z tysiacem makr no to cena skoczy,ale normalna myszka i klawa to sumaruczny koszt okolo 100zl. Dobre sluchawki to kilkaset zl wiec nie pchalbym sie w to w ogole

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa juz wliczona w koszta. Ram max 8gb do gier. Monitor za 600zl, 24 calowy benq co daje 3300zl. Cala reszta wedle uznania. jesli wybierzesz jakies super pro elo gejmerskie zabawki z tysiacem makr no to cena skoczy,ale normalna myszka i klawa to sumaruczny koszt okolo 100zl. Dobre sluchawki to kilkaset zl wiec nie pchalbym sie w to w ogole

no to można wziąć ram 4x2GB, a słuchaweczki.... nie muszą być, głośniki logiteh za 120 zł mi starczają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz brac to 2x4gb kingston hyperx 1333mhz. Wyzsze takty sa przy prockach intela niepotrzebne. Na podanym radku na ultra w BF3 bedzie okolo 70 klatek. Do tego procesor mozna skrecic na okolo 4.3-4,5Ghz. Za te pieniadze chyba nie da sie wiele lepszego zestawu zlozyc, jesli w ogole sie da. Poza tym skoro skladasz sam to szukaj na skapcu i allegro. Moze akurat bedzie troche taniej niz zakup w jednym sklepie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HD7850 2GB (nie 1GB) od Sapphire (najlepsza wersja tej karty). Mam ten sam CPU, MOBO i HDD, więc całkiem podobny zestaw do tego co podał NFL. Gram w 1680x1050 i BF3 chodzi na Ultra w min. 40FPS do +150FPS (jeśli chcesz zrobię benchmarka). Średnio powyżej 60FPSów stale i to nawet na Metro z 64 graczami (w sumie dziwnie to działa, czasami 100FPSów a dookoła 100 granatów na Metro czasami na Bazarze 40FPSów). Polecam tylko dokupić dodatkowe 4GB Ramu (sam mam 8GB 1600Mhz i widać różnicę) bo samo 4GB to za mało, a sam Ram jest taniutki.

Nic nie podkręcałem.

CPU: i5 2500k 3.30Ghz (odblokowany)

GPU: Sapphire HD7850 2GB

MOBO: ASRock P67 Pro3 REV3

RAM: Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz CL9

HDD: WD Caviar Blue 500GB

PSU: XFX 550W 80+

Obudowa: Sharkoon T28 Blue

Wybuliłem za to £634 (nie licząc OS i napędu) i to kupiłem 2 miesiące temu więc wszystko z tej listy kupisz już taniej, sama karta już £50 taniej chodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnych na rzeź niewiniątek :) Dodajcie mnie na battlelogu...ver.pc.....

Edytowane przez nocny_napoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kartą dźwiękową, nigdy nie przywiązywałem do tego. Za 5 dych mi wystarczała :D Ale jak jest w bf 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie czy potrzebna ci karta dźwiękowa. Ta w płycie głównej jest bardzo dobra. Do tego dochodzą wszystkie możliwe sterowniki w tym te najnowsze do Realteka HD. Mam słuchawki 5.1 i działają wyśmienicie, nie ważne do czego są podpięte. Wydaj lepiej te kilka dych na kartę sieciową, której na tej płycie nie ma. No chyba, że będziesz się łączył przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kartą dźwiękową, nigdy nie przywiązywałem do tego. Za 5 dych mi wystarczała :biggrin: Ale jak jest w bf 3 ?

Na tej zintegrowanej, będzie podobnie jak na PS3, czyli bardzo dobrze. Więcej robi tutaj sprzęt Audio, na który i tak więcej niż 1500zł ja na przykład bym nie wydał składając sprzęt powiedzmy za 7000-8000zł.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty dzwiekowe na PC to nie sa jakies giganty. Wiadomo,ze xonar za kilka stow zagra lepiej niz integra a i procesor odciazy,ale to nie zaden mus. Zreszta zasada jest taka,ze na glosniki/sluchawki wydaje sie 5x-10x wiecej niz na sprzet z ktorego zagraja wiec jesli nie jestes maniakiem dzwieku to nie widze sensu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7850 jest lepsza od 560. Jest lepsza od 560Ti a co dopiero od zwyklej edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie dość, że 560Ti jest podobne (droższe) cenowo to oferuje mniej od konkurencyjnego 7850, który ma o wiele lepsze możliwości w różnych dziedzinach. Szczególnie jeśli o podkręcanie. W tym wypadku 7850 wypada znakomicie. Polecam poczytać recenzję na stronach typu www.benchmark.pl.

PS. Jak już będziesz brał 7850, to pamiętaj żeby kupić wersję od Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po pierwszych kilku meczach na wersji PC. Swoją drogą jak ktoś się namierza na zakup to teraz jest okazja na wersję elektroniczną na originie. Wracając jednak do samej gry, moje odczucia są bardzo pozytywne, jeśli chodzi o mecze na 64 graczy na dużych mapach. Pograłem reconem, którym ciężko mi się gra na PS3 ale tutaj nie mam tego problemu. Po prostu zdejmuję ludzi bez najmniejszego problemu, Nie mam co prawda jeszcze moich ulbionych snajperek boltowych ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony. Tutaj czuć walkę dosłownie o każdy kawałek mapy i na każdym pkt spotyka się jakiś opór. A wejście jeszcze paru kamperom na plecy to po prostu bezcenne. Dzisiaj w ten sposób zdjąłem całą przeciwną drużynę i jeszcze 2 z innej.

Naprawdę mocno się teraz zastanawiam czy nie kupić sobie na PC premium bo granie tam to zupełnie inna bajka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mocno się teraz zastanawiam czy nie kupić sobie na PC premium bo granie tam to zupełnie inna bajka.

możesz łyknąć taniej na keye.pl za ok 120 zł. tańsze na allegro przestają działać po tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam Battlefielda 3 na PS3. Szybko mi się znudziło, bo gram tylko na metro i bazarze gdzie cały czas się coś dzieje przy 24 graczach. Chcę kupić Battlefielda 3, ale jest problem ze sprzętem. Sprawdzałem grę na koncie kolegi (origin) i mi sie scinala przy 1024x768 rozdziałce z low grafiką. Zmiana na mniejszą czyli 720x576 poskutkowało się płynną grą i oczywiście brzydką jakością. Chcę coś zmienić w komputerze, żeby chociaż pograć na low grafice i tej mojej rozdzialce 1024x768 z 64 graczami lub 48. Moje parametry:

Processor:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz

Memory:

2046MB RAM

Video Card:

NVIDIA GeForce 9400 GT

Co mam tu zmienić? Dodam, że mój system to Windows Vista. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez MaN17Ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora bez karty graficznej nic nie da. Tak samo na odwrót.

Najlepiej kup nowy komputer.

PS.

Uruchomiłem origin, i on automatycznie się zaktualizował. Potem wyskoczyło coś o naprawie Battlefield 3, a teraz pobiera mi się 2,5GB i jest napisane, że to są pobierane pliki które były uszkodzone i przy okazji patch.

Ktoś miał tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam Battlefielda 3 na PS3. Szybko mi się znudziło, bo gram tylko na metro i bazarze gdzie cały czas się coś dzieje przy 24 graczach. Chcę kupić Battlefielda 3, ale jest problem ze sprzętem. Sprawdzałem grę na koncie kolegi (origin) i mi sie scinala przy 1024x768 rozdziałce z low grafiką. Zmiana na mniejszą czyli 720x576 poskutkowało się płynną grą i oczywiście brzydką jakością. Chcę coś zmienić w komputerze, żeby chociaż pograć na low grafice i tej mojej rozdzialce 1024x768 z 64 graczami lub 48. Moje parametry:

Processor:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz

Memory:

2046MB RAM

Video Card:

NVIDIA GeForce 9400 GT

Co mam tu zmienić? Dodam, że mój system to Windows Vista. Z góry dziękuję za pomoc.

zmiana procka na 4 jajka by poskutkowała - tylko musisz podać jakie masz mobo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie opłaca się już inwestować w ten komputer, a płyta ma pewnie socket AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie opłaca się już inwestować w ten komputer, a płyta ma pewnie socket AM2.

nawet na AM2 spokojnie na low pogra, tutaj jest raczej kwestia tego jakie napięcia ona obsługuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta może nie obsługiwać jakiegoś napięcia?

Coś ci się pomieszało. Chyba chodzi Ci może o maksymalne TDP procesora, czyli ilość prądu pobierana przez niego.

Jeżeli chciałby kupić jakiś 4 rdzeniowiec to musiałby kupić np. Phenom 9550 który pobiera mnóstwo prądu i jest istną grzałką, czyli musiałby dokupić do niego lepsze chłodzenie.

Wg. mnie jest to nieopłacalne, ponieważ jeżeli nawet zmieniłby procesor to i tak karta graficzna by go ograniczała.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać kolega nie ma zbyt wygórowanych wymagań

Chcę coś zmienić w komputerze, żeby chociaż pograć na low grafice

a jak już coś z AMD to Phenoma II X4 955 lub 965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie rozśmieszaj mnie. Procesor AM3 na płycie AM2.

Może od razu i7 mu na tą płytę wciśniesz?

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie rozśmieszaj mnie. Procesor AM3 na płycie AM2.

typ nie podał jakie ma mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podał jaki ma procesor. A jeżeli umiesz korzystać z wyszukiwarki to możesz sprawdzić na jaki socket jest ten procesor. Nawet gdyby płyta obsługiwała AM2+ to maksymalne TDP prawdopodobnie byłoby na niej za niskie.

Tak czy inaczej, lepiej złożyć coś nowego niż inwestować w ten komputer. MaN17Ski nie podał jaki ma zasilacz.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×