Skocz do zawartości
erwines

Lightning Returns: Final Fantasy Xlll

Rekomendowane odpowiedzi

Kupmy wszyscy na premierę, a kolejną grę square jeszcze bardziej dopracuję :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoją kupiłem z przesyłką za 204 kurier już dzisiaj był i płytka leży koło PS3 tylko czekać do jutra będę mógł uruchomić, ponieważ jest limit czasowy za każdym razem, kiedy jest jakaś premiera u mnie Final Fantasy ma pierwszeństwo, choćby nie wiem, co się działo zawsze, ale to zawsze jaram się, jak stara stodoła, gdy już usiądę wygodnie i odpalę FF nie kończę go szybko tylko w 300h tak jak to było w przypadku FF XIII biję stworki zwiedzam świat jak tylko się da a trofea zaliczam przy okazji, ponieważ nie widzę sensu dla mnie ich ukończenia na chwilę może kiedyś jak będę miał czas, ale tak na prawdę wolę daną grę przejść 2-5 razy niż wbijać platynę tak mam od 1998 roku i mi zostało do tej pory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pograsz to podziel się wrażeniami z gry. Jestem ciekawy opinii. Ja póki co się wstrzymałem z zakupem mimo, że byłem bardzo nakręcony na ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka z japońskimi głosami jest już dostępna i do tego za darmo do końca lutego, więc pobierać/dodawać nawet jeśli nie macie jeszcze gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za info...mimo że nie mam na Ps3 to jak kupie już swoją wersję to z chęcią zagram z dobrze brzmiącymi postaciami :)

 

Tak w ogóle polecieli z cenami DLC...15zł za klasę + strój...a kij im w oko, nie kupie od nich żadnego DLC...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz cholera ten czas mnie zaraz rozpierniczy,za cholerę nie wiem za co się brać.Wezmę jedno zadanie to drugie mi znika.Co oni porobili:(Już nie mam pojęcia czy zapierniczać za głównym czy robić jakieś poboczne?Ech...ch..wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać puki trzyma cenę i kupić później za 50zł :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać puki trzyma cenę i nie kupować nigdy więcej  :biggrin:

 

Fixed.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz cholera ten czas mnie zaraz rozpierniczy,za cholerę nie wiem za co się brać.Wezmę jedno zadanie to drugie mi znika.Co oni porobili:(Już nie mam pojęcia czy zapierniczać za głównym czy robić jakieś poboczne?Ech...ch..wie o co chodzi.

 

Powinieneś już mieć skilla do zatrzymywania czasu...zatrzymanie kosztuje te dwa pkt specjalne. Ogólnie myk jest taki że odpalasz ten skill, zegar zatrzymuje Ci się na 5 min przez co spokojnie po dwóch walkach znowu te dwa punkty wbijesz. Po pięciu minutach znowu odpalasz skilla i zegar dalej stoi. Tak można sporo czasu zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam każdego fana grindu!!!Tak zjebanej trzynastki jeszcze nie widziałem,nawet przy skillu zatrzymywania czasu jest tragedia...żadnego funa z walk jak jesteś pod presją ubiegającego czasu.Tego gościa co to wymyślił to bym zaje...gołymi rękami.Nosz kur...jak można zjebać tak FF.Przy poprzednich trzynastkach zajebiście czas spędziłem a tu????...tragedia.Jestem tak fkurzony że masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, największa zbrodnia jaką można popełnić na gatunku jrpg to wprowadzenie presji czasu do gameplayu. Oby to była ostatnia fantazja Toriyamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O to chodzi...masz koniec świata, bite siedem dni a nie nie wiadomo ile...cała presja czasu to wg. mnie dodatkowy plus...to zupełnie jak w Dead Rising, tam nie dość że presja czasu to jeszcze kołowania leków dla córki ( DR2 ).

 

Zresztą czy nie o to w tym chodzi ? w FFXIII prawie cały czas parło się na przód ponieważ niby Cię gonili a tutaj masz okreslony czas i ile zrobisz tyle zobaczysz.

 

Takie motywy z presją czasu były już w kilku poprzednich finalach...wiadomo że tam były czasy jak dla idiotów i można było sobie wyjść obiad zrobić...

 

@up ja tam dalej twierdzę że gra jest dobra i ma u mnie solidne 8/10...jak już mówiłem wiele razy staroszkolne jrpg'i nie wrócą na konsole i jedyne co zostaje to albo znaleźć coś fajnego w tym co mamy albo po prostu odpuścić i nie grać...w końcu i tak niedługo ten gatunek pewnie zniknie...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie motywy z presją czasu były już w kilku poprzednich finalach

 

Grałem we wszystkie i nie pamiętam czegoś takiego jak w LR. Przypomnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówie od razu że nie chodzi dokładnie o odliczanie do końca gry ( chociaż to też mogło do tego prowadzić ) i czas był tam tak ustawiony ze można było iść obiad zrobić ( tak jak pisałem wyżej )...czasówki, chociażby w:

 

-FF5 podczas ucieczki z Karmak z tego co pamiętam

-FF6 w operze podczas zabawy z Ultrosem

-FF7 w reaktorze po uzbrojeniu bomby

-FF8 na wsypie z pierwszej misji, nie pamiętam tylko czy było w strone jak się szło do bossa czy już uciekało...i chyba zabicie Ifrita było na czas ale głowy nie dam sobie już uciąć ponieważ dawno w to grałem

-FF9 też pamiętam że miało jedną taką czasówkę na początku gry jakoś chyba jak się ratowało Garnet/Dagger, 

-FF X-2 podczas ścigania Le Blanc na Gagazet

 

Tam te czasówki były takie że praktycznie można było odłożyć pada, zrobić herbatę i wrócić i spokojnie dokończyć co się zaczęło...ale jednak były...

 

Wiadomo można się śmiać ponieważ tam te czasówki nie sprawiały dużego wyzwania...ale jednak były i mogły doprowadzić do Game Over.

 

Nie zdziwie się jak w FFXV też będzie jakiś motyw fabularny w którym bedzie uciekał nam czas...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kilkuminutowe fragmenty z presją czasu nijak się mają do LR, gdzie ta presja jest ciągła i wpływa na gameplay przez całą grę, to po co je przywołujesz w ogóle w tym kontekście? Jak to dla ciebie dodatkowy plus to napisz dlaczego poznawanie świata gry jrpg na speed runie, bo można ze wszystkim się nie wyrobić, jest takie fajne?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie od razu że nie chodzi dokładnie o odliczanie do końca gry ( chociaż to też mogło do tego prowadzić ) i czas był tam tak ustawiony ze można było iść obiad zrobić ( tak jak pisałem wyżej )...czasówki, chociażby w:

 

-FF5 podczas ucieczki z Karmak z tego co pamiętam

-FF6 w operze podczas zabawy z Ultrosem

-FF7 w reaktorze po uzbrojeniu bomby

-FF8 na wsypie z pierwszej misji, nie pamiętam tylko czy było w strone jak się szło do bossa czy już uciekało...i chyba zabicie Ifrita było na czas ale głowy nie dam sobie już uciąć ponieważ dawno w to grałem

-FF9 też pamiętam że miało jedną taką czasówkę na początku gry jakoś chyba jak się ratowało Garnet/Dagger, 

-FF X-2 podczas ścigania Le Blanc na Gagazet

 

Tam te czasówki były takie że praktycznie można było odłożyć pada, zrobić herbatę i wrócić i spokojnie dokończyć co się zaczęło...ale jednak były...

 

Wiadomo można się śmiać ponieważ tam te czasówki nie sprawiały dużego wyzwania...ale jednak były i mogły doprowadzić do Game Over.

 

Nie zdziwie się jak w FFXV też będzie jakiś motyw fabularny w którym bedzie uciekał nam czas...

Albo masz jakieś schizy albo Ci się coś miesza...ta gra to porażka

Ps.Nie piszę tego jako troll tylko zagorzały fan FF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję na 100% do spadku ceny-także chłopaki jakby któryś chciał sprzedać do ceny max 50zł. to biorę od ręki :P

Przemyślałbym sprawę bo niedługo może być za 59zł nówka i wylew na all :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję na 100% do spadku ceny-także chłopaki jakby któryś chciał sprzedać do ceny max 50zł. to biorę od ręki :P

Przemyślałbym sprawę bo niedługo może być za 59zł nówka i wylew na all :P

Pewnie z rok czasu minie zanim do takiego pulapu spadnie a nawet nie powiedziane:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie byłbym tego tak pewien,z tego co pamiętam już sporo gier zaliczyło takie dropy cenowe,crapy jaki i dobre produkcje.A LR:FF13 dobrych not jak i sprzedaży raczej nie odnotuje... Po demku LR i reckach czuję się jakbym był świadkiem gwałtu na serii FF,ale i tak dam szansę ze względu na to że jestem wielkim fanem serii tylko po w/w cenie.

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego tak pewien,z tego co pamiętam już sporo gier zaliczyło takie dropy cenowe,crapy jaki i dobre produkcje.A LR:FF13 dobrych not jak i sprzedaży raczej nie odnotuje... Po demku LR i reckach czuję się jakbym był świadkiem gwałtu na serii FF,ale i tak dam szansę ze względu na to że jestem wielkim fanem serii tylko po w/w cenie.

 

Taki sam mam plan tym bardziej ze bardziej jestem napalony na ff X hd na ps vite niz na obecna serie i jeszcze po recenzji bravely default z psx extreme mocno mnie kusi zeby w najblizszym czasie tez 3dsa przyjac ale to na spokojnie bo vite dopiero co kupilem a ps3 tez mam od niedawna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile FFXIII i XIII-2 kupiłem na premierę, to z zakupem tego się wstrzymam. Głównie z powodu tego uciekającego czasu, bo nie lubię takich zagrań i jest to według mnie najbardziej poroniony pomysł jaki mogli wymyślić. A podejrzewam, że będę do tego podchodził kilka razy, bo mi najzwyczajniej czasu braknie przy moim stylu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Albo masz jakieś schizy albo Ci się coś miesza...ta gra to porażka

Ps.Nie piszę tego jako troll tylko zagorzały fan FF

 

 

Jak już mówiłem w innych tematach, jedni lubią pomarańcze a inni jak im śmierdzą skarpetki. Mnie ta gra się podoba więc możecie sobie to tłumaczyć tym że lubie crapy ale tego nie zmienicie.

Jak się komuś nie podoba to spoko, szanuje to i niech sobie nie podoba...jak już powtarzałem wiele razy dla jednych skarb dla innych śmieć i odwrotnie.

Kilka stron ( chyba ) wcześniej juz mieliśmy kłótnię o tego finala. W skrócie, to nie jest staroszkolne jrpg i już raczej na takie nie ma co liczyć. 

 

Te kilkuminutowe fragmenty z presją czasu nijak się mają do LR, gdzie ta presja jest ciągła i wpływa na gameplay przez całą grę, to po co je przywołujesz w ogóle w tym kontekście? Jak to dla ciebie dodatkowy plus to napisz dlaczego poznawanie świata gry jrpg na speed runie, bo można ze wszystkim się nie wyrobić, jest takie fajne

 

To już nie jest gra jrpg z krwi i kości, twórcy zrezygnowali z dania nam nieograniczonej ilości czasu po to żebyśmy w końcu poczuli jak to jest ratować świat tak jak to jest powiedziane w fabule.

Kiedy masz powiedziane że świat zginie za kilka dni to nie idziesz zbierać kwiatków albo grać w kasynie tylko kombinujesz jak to powstrzymać albo przeżyć.

Całe formuły gier zmieniały się z biegiem czasu i gatunek jrpg też to zahaczyło...więc pewnie jeszcze sporo się zmieni.

Raczej wasz hejt na takie zagrania skończy się na tej części ponieważ w FFXV tego juz nie będzie...presja czasu pewnie wróci ale dalej będzie ustawiona jak dla idiotów na nie wiadomo ile godzin żeby zabić bossa albo uciec z jakiegoś miejsca.

 

A teraz ja idę się cieszyć grą która ma u mnie solidne 8/10 :) miłego dnia :)

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O to chodzi...masz koniec świata, bite siedem dni a nie nie wiadomo ile...cała presja czasu to wg. mnie dodatkowy plus...

Olaboga taka presja, koniec świata, a Lighting zajmuje się pie*dołami typu zorganiozwanie kolesiowi sztucznych ogni na festyn, uganianie się za pisklakiem chocobo czy ściganie się z buta z bachorem. Feeeling, że to nadchodzi koniec świata musi być w tej grze nieziemski.   

 

Kiedy masz powiedziane że świat zginie za kilka dni to nie idziesz zbierać kwiatków albo grać w kasynie tylko kombinujesz jak to powstrzymać albo przeżyć.

:shok: Tylko że gra opiera się na robieniu debilnych questów. 

Edytowane przez vann
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety...jakby gra miała opierać się tylko na ratowaniu świata to skończyła by się za szybko...musieli dać jakiś zapychacz...poza tym questy w jrpg'ach zawsze są debilne ( w większości )...dobra ja już tutaj na serio kończę. Jak dla mnie warto grę ograć, solid 8/10 i pa...mimo że gra ma swoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej grze sa debilne questy, nie wiem co sie kazdy tak czepia tej gry pewnie tylko po ograniu dema. Tak jak uwielbiam serie tak w sumie podoba mi sie ze tworcy kombinuja z nia i nie wypuszczaja tego samego w lepszej oprawie bo szczerze nie chcialoby mi sie po raz kolejny ogrywac finala w tej samej formie ktora ogralem juz kilka razy na poprzednich generacjach, to ze im to wychodzi raz gorzej raz lepiej trudno byc moze w kolejnej czesci poprawia wszystko i dostaniemy konkretna gre ( aczkolwiek sadzac po rozgrywce rodem z gownianego kingdom hearts watpie, jeszcze tylko brakuje kaczora donalda i myszki miki wrzuconej do finala lol). Tak samo hejtowali ludzie diablo 3 ze nie jest 2ka a teraz kazdy w to gowno gra i czeka za dodatkiem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×