Skocz do zawartości
erwines

Lightning Returns: Final Fantasy Xlll

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego , ale wygląda to dla mnie tragicznie, chyba szykuję się największy crap 2014r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wygląda to to na prawdę nieźle tylko te walki jakieś drętwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest progress walki względem poprzedniczek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie słabo to wygląda .

PSeudo sand, SE nie umie robić otwartych lokacji widać to i tu że wieje pustką .

Walka też większej głębi systemu nie wykaszuje niż podstawienie kilku skilli/czarów pod przyciski i spamowanie ataku ....

W momencie gdy znów musiałem oglądać te przebieranki autentycznie wzięło mnie na wymioty .

Jedyne co tą grę może uratować to ciekawa historia wg mnie, ale raczej na to nie liczę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie wygląda to nieźle? 

Parę dni temu odświeżyłem sobie DQVIII, tam eksploracja wygląda 3 razy lepiej niż telepanie się błyskawicy po lokacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie wygląda to nieźle? 

Parę dni temu odświeżyłem sobie DQVIII, tam eksploracja wygląda 3 razy lepiej niż telepanie się błyskawicy po lokacjach.

Zależy co masz na myśli pisząc "wygląda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na japońskim pss jest demo jakby kogoś interesowało. Ja chyba sprawdze z nudów.

 

edit: Fani 13-stek powinni być zadowoleni bo feeling jest ten sam, reszta śmiało może se ziewnąć i zagrać w coś innego. Render tradycyjnie na +, grafa też. Jeden npc zapadł się w posadzkę tak, że tylko głowe mu było widać.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja było wyżej, rendery ryją beret, potem już nie jest tak słitaśnie.

 

Eksploracja udaje że jest pseudo platformerem jak dla mnie, możemy sobie po podskakiwać, ale na jakąkolwiek skrzynkę czy inną pierdołę nie wskoczymy, tylko na to co twórcy nam wybrali, możemy też nacisnąć R1 i sprzedać kosę przeciwnikowi, co owocuję bonusem na starcie walki, oczywiście jak nas zajdzie od tyłu to on ma bonusa.  

 

Grafika to FFXIII-2, różnicy nie zauważyłem jako takiej od poprzedniej części, muzyka z demka też jakoś mi nie utkwiła we łbie, nawet nie kojarzę teraz motywów muzycznych.

 

Walka mnie zaskoczyła, bo po oglądaniu starć z jednym przeciwnikiem sprzedałem kose dla dwóch i walczyłem z dwoma na raz i to tyle z zaskoczeń by było.

X atakujemy, kółkiem atakujemy( lub rzucamy czary), kwadratem bronimy się, a trójkąt to specjalny cios, każdy zabiera określoną ilość paska ATB, R1 i L1 służą do zmiany sukienki :P w demku jest podstawowa Błyskawica, Błyskawica Black Mage i Błyskawica Comanndo że tak to nazwę, ogólnie rzecz ujmując, są to paradymy z podstawowej 13 tyle że pod postacią różnych łachów . Pod L2 mamy cos ala zatrzymanie czasu i możemy ładować w przeciwnika ile wlezie.

 

Gra powinna być zjadliwa, ale jeśli to ostatni FF który się pojawi na ps3 to będzie to marne pożegnanie tej konsoli, Ci co przeszli poprzednie dwie odsłony pewnie nie odpuszczą i tej, no bo jak moglibyśmy nie poznać końca tej pięknej historii którą nam zafundowali kwadratowi na tej generacji,( chyba powinno być już na poprzedniej ) jeśli 15 będzie w podobnym stylu to zgon tej serii będzie przesądzony, oby nie :)

 

edit: zapomniałem dodać że można się swobodnie poruszać po polu walki w ślimaczym tempie, ale nic to nie daje, nawet jeśli stoi się z boku adwersarza to i tak oberwiemy atakiem.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit: zapomniałem dodać że można się swobodnie poruszać po polu walki w ślimaczym tempie, ale nic to nie daje, nawet jeśli stoi się z boku adwersarza to i tak oberwiemy atakiem.

 

Tu nie do końca, w tej walce ze smokiem na końcu można go zestaggerować, zajść od tyłu i obciąć ogon, wtedy do końca walki wszystkie jego ataki ogonem będą niegroźnym machaniem kikutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fakt przeoczyłem za pierwszym razem, ale spróbuj zajść jakiegokolwiek zwykłego przeciwnika i nie dostać atakiem, chyba że tak lamiłem i nie dałem rady.

 

Ponoś słabiutko się sprzedaje, ciekawe czy do pół bańki chociaż dobije.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze ze sie slabo sprzedaje niech wcale tego nie biora i square zamknie zaklad bo jak maja takie szajse robic to niech nie robia wcale , gdzies tam ktos napisal ze ci co jada po tytule to i tak zagraja - masz koles racje tyle z tego ze zaden normalny fan tej serii nie kupi tego szajsu na premiere czy chocby nowke i mam nadzieje ze dostana miliony w plecy pedryle ze square-enix , sam zagram w ten posrany tytul 1.jak bedzie po 70-59 uzywka 2.Z ciekawosci , ale nie dam pedrylom zarobic z mojej strony za to co zrobili z FINAL FANTASY !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie kupię tej gry. Jak człowiek grał w Finale na PSX i widzi co się stało z tą serią na PS3 to tak zaciska dupsko, że mógłby przeobić węgiel na diament. Nowym graczom może się i nawet spodoba, ale fani serii będą hejtować aż po grób coś co było kiedyś pięknym super Ferrari dziś jest trabantem z gównem na przedniej szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na psx jakikolwiek jRPG od kwadratowych wychodził to było wiadome że gra będzie bardzo dobra i człowiek się nie zawodził.

 

Po fuzji z Enixem coś się schrzaniło i firma ciągle leci w dół i jakoś nic nie wskazuję na to żeby się coś zmieniło, za dużo poszli w stronę zachodu tracąc swoją niegdysiejszą magię, a jak idą w urządzenia mobile to dla graczy oznacza to dno i kilo mułu.

 

Ja na bank zagram w ostatnią XIII, ale nie za więcej niż 6 dych, dawno mnie tak żadne demo nie zniechęciło do zakupu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo japoński styl był zawsze taki całkowicie inny od naszego zachodniego. Trzymało to poziom, napięcie, było ciekawe. Teraz to żywcem ckliwe i przewidywalne do bólu hollywood.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, my gracze zgotowaliśmy sobie taki los...

 

Dam tej grze szanse, kupię na premierę z racji tego że mam bony świąteczne i trzeba je jakoś wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wina graczy, że fajnal zszedł na psy, SE nie jest niczemu winne. Tak samo wina konsumentów, że w szynce z marketów jest 30% mięsa i nawet psy nie chcą jej jeść  :confused:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE robi to co się sprzedaje. Jak widać Lightning Returns się nie sprzedaje więc jest nadzieja na jakąś odmianę, chociaż wiele się po XV nie spodziewam. 

 

@drk2 

Jest popyt to jest i podaż, a nikt nikomu nie każe kupować tych śmieci z marketów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza XIII miała być next-genowa i taka była, tyle, że SE nie wyszło, poszli w złym kierunku z tą next-genowością i po rozczarowaniu graczy XIII-stką sprzedaż XIII-2 zmniejszyła się o połowe a oni dalej brną w następną część nie porzucając całkowicie tego gameplayu i mdłego, nijakiego klimatu tylko go "ulepszając", hooy, że popytu na to nie ma.

 

Więc jak już argument, że SE robi takie fajnale które się lepiej sprzedają bo gawiedź tego chce legł w gruzach i żeby dalej obwiniać za wszystko graczy, proponuje taką oto karkołomną tezę - mieli kupe materiału którego nie wykorzystali przy tworzeniu XIII i bidulki próbują na nim jeszcze zarobić pare centów. Tak, to nic złego, że chcą zarobić. Tak, to wina graczy, że nie kupili 20 mln. XIII-stki i nie nasycili chciwej bestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Square robi fajnale które zwodzą, jest to najgorsza generacja pod względem finali jak dla mnie.

 

Ograłem prawie wszystko z nesa, snesa, psx, ps2 i ps3  (11 i 14 tylko nie tknięte) gry z nesa byłe lepsze od dzisiejszych finali, te gry mają tylko dobra grafę, a leży wszystko inne, na nesie była kiepska grafa( i niech mi nikt nie truję że grafika się dziś nie liczy, bo go wyśmieję), ale gry posiadały magię i to coś co dawało przyjemność z grania, czego dzisiejszym tytułom brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Square robi fajnale które zwodzą, jest to najgorsza generacja pod względem finali jak dla mnie.

 

Ograłem prawie wszystko z nesa, snesa, psx, ps2 i ps3  (11 i 14 tylko nie tknięte) gry z nesa byłe lepsze od dzisiejszych finali, te gry mają tylko dobra grafę, a leży wszystko inne, na nesie była kiepska grafa( i niech mi nikt nie truję że grafika się dziś nie liczy, bo go wyśmieję), ale gry posiadały magię i to coś co dawało przyjemność z grania, czego dzisiejszym tytułom brakuje.

Grafika się liczy, ale zależy kiedy  :)

Gdybyś jakiś fan FF miał wybór wybrania lepszej gry na FFVII albo FFXIII to tylko skrajny debil wybrałby drugą opcję. Racja grafika była gorsza, ale cała reszta to była magia. Klimacik zajebisty, wszystko ciekawie poprowadzone. To już nie jest japońszczyzna tylko postacie wyglądają na japońskie, a cała reszta to Hollywood. Nikt nigdy nie widział żyda przebranego za skina. To się nie sprawdzi i jak widać po nowych FF nie sprawdziło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale mam większą ochotę na androidowego FF3 niż na lajtning riturn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wierny "Fan" seri FF muszę się przyznać, że po XIII czuję się duży niedosyt, jeśli chodzi o gameplay to tutaj myślenie co się używa zostało strasznie zmniejszone :( nadal na moim starym PSX gram w FF 7/8 i 9, ponieważ uwielbiam je i nigdy mi się nie znudzą :) a wracając do FF XIII to fabuła jest co najmniej dobra, ale to za mało, żeby załatać słaby gameplay mam nadzieje ze połączenie FF XV z systemem KH wyjdzie na dobre i dostaniemy coś podobnego do FF VII Crisis Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten androidowy FF to tak na serio konwersja z NDS'a ;D

 

@up też największe nadzieje pokładam w najnowszej next genowej serii FF, mimo wszystko wygląda na dojrzałą fabularnie i settingowo + pójdzie na grunt takich części jak Crisis Core i Dirge Of Cerberus.

Mimo że to nie będzie dokładnie to samo co w,w grach a bardziej KH, to i tak zapowiada się wg. mnie świetnie. Byle by tego nie skopali, niech dadzą duży i piękny świat w którym bedzie sporo zwiedzania i kontentu pobocznego lepszej jakości.

To co dostaliśmy w FFXIII było wg. mnie słabe i mimo iż w FFXIII-2 było już trochę lepiej to i tak było za mało.

 

Obie gry ( XIII i XIII-2 ) mnie osobiście się podobały, miały kilka nowości i starych motywów w nowym wykonaniu ale mimo wszystko i tak były słabsze od gier I-IX i nawet X-XII. Mam nadzieje że SE weźmie się w garść i w końcu zrobi grę którą zapamiętamy za wciągającą fabułę, pięknie wykreowany świat i postacie oraz systemy które będziemy chcieli żeby powielali w kolejnych grach ( tak jak materie z ffvii,sumony,limity albo job system z pierwszych finali ).

 

No i na Teutatesa ! niech nie daja masy DLC z potworkami do koloseum a niech będą questy które je odblokowują albo coś w podobie.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie widział żyda przebranego za skina. 

 

"Fanatyk" z Goslingiem :pardon:

 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×