Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawcy książek jakoś niemają dylematów z tłumaczeniem.

Książka - 40zł...

 

Wydawcy filmów też nie.

Wyprawa do kina 20-30zł...

 

Tylko oczywiście polscy wydawcy gier mają ból dupy.Bo Konami to wymagający partner a nam nie chce się wykładać kasy na profesjonalną lokalizację.

Gra na konsole (+/-) 220zł, no i trzeba jeszcze mieć tą konsolę - porównanie do kitu...

Poza tym, MGS to nie Grand Theft Auto Pięć czy kolejny odcinek COD'a, których sprzedaż w Trzecim Świecie liczy się w dziesiątkach albo setkach tysięcy egzemplarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludzie wreszcie zrozumieja ze nasi dystrybutorzy nie maja nic do gadania w tej kwestii ...

 

Jesli Konami mowi nie, to nie ma opcji, najmniejszej, nawet jak Richie Rich by zafundowal spolszczenie.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa do kina 20-30zł...

Film na blu-ray 100-120 zł (nowość, oczywiście filmy też tanieją, ale trzeba dłuugo na to czekać) no przecież to jest jakiś żart, a jakość niektórych wydań to kpina 

Edytowane przez Haqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujowe info. Wolałbym mieć wybór na płycie czy chcę org wersję czy w rodzimym języku tak jak mają klienci w innych krajach nie traktowanych jak 3ci świat. . Za grę płace tyle samo. Wersje nie zlokalizowane powinny być tańsze. Tak byłoby bardziej fair.

Edytowane przez KIELiCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klienci w tych krajach nie robia skladek na 10 osob zeby kupic DLC warte 50 zl, nie kupuja cyfrowych zestawow na jakims ruskim koncie kilku gier za 100 zl na allegro oraz nie kupuja nowek pobieranych jednorazowo za 100zl.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma ze sobą wspólnego? Oprócz tego, że miał to być przytyk w kierunku Polaków. O, pardon. Cebulaków. Cebule buszujo na Allegro. 

 

Jak ktoś chce zaoszczędzić, to może i w 100 osób kupić skórkę do drona wartą 7,5 zł. I tak jesteśmy klientami drugiej kategorii. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy klientami 3ciej kategorii ktorzy probuja zaoszczedzic na kazdym kroku, dlatego zamiast 20k kopi, sprzedaje sie u nas 8k kopii i jest to ogromny sukces XD, bo wiekszosc kupuje wszystko przykladowo na US PSNie gdzie sie bardziej oplaca, oczywiscie robiac skladki, czyli te 5 osob ktore moglo kupic 5 kopii, kupi jedna, na US PSN, lub kupuja na allegro od jakiegos typa co udostepnia swoje konto do jednorazowego pobrania za 100 zl. Jesli nie widzisz co to ma ze soba wspolnego i jak oddzialuje na nasz rynek, to jestes imbecylem.

 

Denerwuje mnie ze kazdy nagle oczekuje traktowania nas jak np Niemcow mimo iz kupujemy mniej (o wiele) a jak juz, to dzielimy sie na 20 osob zeby to kupic.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie praktykowalem żadnych cebulowych sposobów oraz nie raz kupowałem gry czy dlc na premierę w pełnej cenie za ciężko zarobione pieniądze. Dlaczego mam za tą samą cenę dostawać produkt gorszej jakości? Dla mnie brak możliwość wyboru wersji językowej między org a pl to gorsza jakość tudzież wybrakowanie produktu względem klientów powiedzmy zachodnich w uproszczeniu. Taką polityką nie zwiększą sprzedaży na rynku pierwotnym na pewno.

Edytowane przez KIELiCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w sumie z Tobą pogawędzić, ale po przeczytaniu, że jestem imbecylem zrezygnowałem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kielich

 

Ale zdajesz sobie sprawe ze na jednego uczciwego kielicha jest 10 jak to nazwal grecki, cebulakow co buszujo na allegro ?

 

Tutaj przykald z brzegu, Sniper Elite III

 

http://allegro.pl/gry-na-konsole-sony-playstation-4-146702?order=m&string=sniper+elite+3&bmatch=seng-v6-ce-0709

 

Zobacz jakie wersje kupuja polacy, cyfrowe od jakiegos mietka z bazaru za 99 zl, czy pudelkowe za 200 zl ? Zeby ironia byla slodsza, dodam ze kupuja wersje po angielsku, mimo iz snajper zawiera polska edycje.

 

Przed premiera ten typek na samej gorze mial chyba 10 aukcji, wszystkie "kopie" wyprzedal.

 

@Grecky

 

Bezposrednio nic takiego nie napisalem, napisalem ze jesli nie widzisz bezposredniego wplywu takiego zachowania na nasz rynek oraz to jak dzieki temu nas postrzegaja wydawcy, to wtedy jestes imbecylem.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płakać z powodu braku polskiej wersji MGS-a, tylko tyle wam powiem.

 

 

Sarah+Jessica+Parker+s+New+Headshot.+Fou

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza fanowskimi tłumaczeniami to żaden MGS nie miał naszego języka.

 

@up zdjęcie które wstawiłeś od razu przypomniało mnie to XD

 

hugh-jackman-running-face.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak tego typu ofert nie sprawiłby, że te dwadzieścia osób nagle rzuciłoby się na pachnące jeszcze świeżością kopie na empikowskich półkach. Jesteśmy biedni i kombinujemy. Bywa. 

 

Nikt nie płacze z powodu braku wersji PL MGS, bo to było pewne. Szkoda tylko, że dystrybutor wyskoczy z ceną wyższą o kilkadziesiąt złotych w porównaniu z zachodem nie dodając do pudełka nawet ulotki w rodzimym języku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 moze nie, ale 10 ? 5 ? Kto wie. Zawsze to dodatkowe kopie opchniete zamiast ladowania w kabze jakiemus burakowi. O MGS V moze nikt nie placze, przynajmniej jeszcze, ale ostatnio w temacie Destiny byly lamenty ze pluja nam w twarz i kaza mowic ze to deszcz tylko dlatego ze spolszczenia nie ma a w kraju X jest, polecam poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba w temacie braku spolszczenia Destiny to słynne pytanie, czy mi to przeszkadza. Oczyma wyobraźni widzę sytuację ze szpitala, kiedy podchodzi do mnie lekarz i ogłasza "Ma pan raka. Czy to panu przeszkadza?"

 

Niech ten przeklęty Kojima poda datę premiery, bo mnie skręca. Myślicie, że jest na to szansa na Gamescomie? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przykre jest to, że przy każdej akcji o nazwie "brak polskiej wersji językowej", zaraz zjawia się "rasa panów" i każdego kto chciałby zagrać w "wstaw_dowolny_tytuł" po polsku, traktuje jak jakiegoś idiotę. Nie chcesz grać po polsku, to graj sobie w dowolnym innym, ale nie zabraniaj tego innym. Takie luźne przemyślenia - żadnych personalnych wycieczek :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja krótka Opinia na temat Gz, po czasie co prawda ale dopiero nabyłem jak staniała do rozsądnej ceny? jak bym wiedział z czym mam do czynienia dałbym 120 zl

 

Jedni mówią że Kojima postradał zmysły wypuszczając Prolog Gz który jest niebywale krótki i daje możliwość zapoznania się z nową mechaniką gry...  owszem nową mechanikę uświadczymy która jest niebywale realna jak na gry skradankowe po drugie jest niebywale krótka jeśli chodzi o wykonanie misji danej nam  w Gz, hmm czy aby napewno ? Po włączeniu gry ukazało się menu dosyć proste nie skomplikowane, więc spojrzałem co ciekawego jest w opcjach może dlatego że mam jeszcze ten nawyk z gracza pc który włączajac tytuł pierwsze co robi to wchodzi w grze do opcji aby ustawić grafikę pod swojego pc, Może to i dobrze że wszedłem w tą opcję bo zobaczyłem ciekawy napis reflex mode więc go wyłączyłem ponieważ na pierwszy rzut oka pomyślałem że to jakieś ułatwienie lub ten bullet time o którym wszyscy mówią. Czas zacząć grę 

Ku mojemu zdziweniu wstęp bardzo mnie zaskoczył jest bardzo klimatycznie w sumie lepiej jak w niektórych dzisiejszych filmach akcji co wprawiło mnie w zachwyt, taki mały smaczek podczas filmiku, mogę padem przybliżać i obracać kamerę do pewnego stopnia więc widać że te filmiki są ciut interaktywne ale co najważniejsze na silniku gry a nie renderowane podczas filmiku. Po wzbiciu się do góry przez Skulface oderwania emblematów, a przed tym wypowiedzenia słów że ten helikopter to koń trojański wiedziałem że będzie gruba akcja podczas gdy Snake wspina się po skałach i przelatują obok niego oderwane eblematy, widać już owocne 2 wątki z którymi przyjdzie się zmierzyć Snake idzie ratować chico i paz,  a w tym samym czasie nie wiedząc o tym Skull wyleciał rowalić jego bazę, no ale co dalej, zaraz po krótkiej wspinaczce te światła i przelatujące helikoptery ahy i ohy i wowy leciały z moich ust gdyż poczułem się jak dziecko który dawno temu rozpoczynało przygodę na psx i od kumpla dostało grę Metal Gear Solid Snake i początek w Shadow Moses hmm w Guns of the Patriot tak się nie poczułem jak w Gz na samym początku, no ale lećmy dalej... sterowanie całkiem przyjemnie choć czasami trzeba nieźle się namachać zmieniajać z granata na pistolet podczas gdy mamy zaledwie ułamki sekund by zabić wroga, co do poruszania się Snake'a bardzo swobodne ale na tyle sztywne jak to u komandosa do zadań specjalnych który nosi kewlar i ekwipunek i naszpikowane technologią gadżety to zasługuje u mnie bynajmniej na plus, Ai wroga coś niesamowitego co prawda zdarzają się małe wpadki ale co zauważyłem grając na normalu by odblokować hard, na poziomie wyższym widoczność wrogów wzrasta o 10 do 15 metrów i naprawdę opłaca się chować wrogów w krzaki bądź w jakieś zaściankowe miejsca, gdyż jak zobaczą swojego kumpla natychmiast łączą się przez krótkofalówki by rozpocząć poszukiwania. takich plusów może ciut mniejszych i większych jest jeszcze więcej no ale to się zobaczy już w pełnej wersji Phantom Pain.

Na minus zasługuję fakt bądź co bądź ale nasz Super Snake powinien od czasu do czasu przynajmniej jak ratujemu kogoś w przypadku Gz wieźniów z obozu po prostu i po ludzku się zmęczyć jeżeli tacha na plecach i biega po 100 metrów w tę i spowrotem.

 

Co do długości oczywiście dla ludzi o słabych nerwach reflex mode jest wskazany i poziom normal, gdyż ai wrogów stoi na bardzo wysokim poziomie co do hardkorowców w tym ja, lubię się męczyć w grach nie że specjalnie ale stawiam na realizm więc zabawy z Gz miałem na 30 godzin bo bez reflex mode i normala misja zajmuje do 2 lub 3 godzin w zależności jak już znamy bazę może być i też krócej ale wątpie by ktoś na najwyżym poziomie przy pierwszym zapoznaniu się z grą przeszedł misję w pół godziny, co na koniec po Gz oczekuję że w Pełnej wersji będzie tryb pvp i będzie można nieźle się pobawić bo ta gra nie licząc już grafiki i fabuły wprowadziła coś takiego jak swego czasu Granturismo które dało symulację a nie zwykłe arkade. tak Gz i Phantom Pain może dać nowy tryb rozgrywki pvp w formie skradanek zaiście symulacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to faktycznie część gameplayu, to ja nie wiem co powiedzieć. Kojima gwałci własne dziecko. Nie mogę przełknąć podczepiania balonów do ludzi, a teraz jeszcze to. Żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×